Zavrieť

Porady

Výpoveď

Po konflikte so zamestnávateľom som dostala v októbri písomnú výpoveď, ktorú som prijala. Výpovedná doba mi začala plynúť, v novembri. Výpovedná doba - 2 mesiace. On však túto výpoveď po 3 dňoch ÚSTNE zrušil. Mne sa však podarilo násjsť si neporovnateľne lepšiu prácu s nástupom možným od januára. Podľa zákona musí byť zrušenie výpovede ale písomné. Podľa môjho názoru mi teda stále beží výpovedná doba a v januári už nemusím vôbec nastúpiť? Prosím o Váš názor..........

Ďakujem
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Dnes mu to odovzdáš a zajtra nemusí prísť do práce.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Takže so ZC v SD môžete ako ZĽ skončiť pomer z akéhokoľvek dôvodu alebo bez dôvodu. Neplatia ustanovenia o ochrannej dobe.

Teoreticky by sa to malo urobiť písomným oznámením o skončení PP spravidla aspoň tri dni vopred, ale nedodržanie písomnej formy ani lehoty nemá vplyv na platnosť skončenia. Ku skončeniu PP dôjde v deň, ktorý je uvedený v oznámení, ak nie je uvedený, tak deň, kedy sa ZC oznámenie doručilo.




dana
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Zita4
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Dnes mu to odovzdáš a zajtra nemusí prísť do práce.
veľmi výstižné

d
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

[QUOTE=Zita4]Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. - a je na to nejake tlacivo - nemate??, takze len to mu odovzdam?. a este ho odhlasim zo SP a zo ZP, a to bude vsetko? dik
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

sara-ke
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. - a je na to nejake tlacivo - nemate??, takze len to mu odovzdam?. a este ho odhlasim zo SP a zo ZP, a to bude vsetko? dik
Končíme s vami pracovný pomer v skúšobnej dobe v zmysle § 72 Zákonníka práce... Stačí napísať, odovzdať proti podpisu a to je všetko.
Naposledy upravil Zita4 : 27.07.06 at 10:41
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

[quote=Zita4]
sara-ke
Končíme s vami pracovný pomer v skúšobnej dobe v zmysle § 72 Zákonníka práce... Stačí napísať, odovzdať proti podpisu a to je všetko.
Ja pre istotu všade kde sa dá píšem aj dátumy. Jeden "pán" zamestnanec mi raz takmer vylepil lebo nepochopil skončenie PP k xx.xx.xxxx dátumu. A na druhý deň mal PN, tak že nemám právo ho vyhodiť.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dakujem vam za rady, ale ten zamestnanec aj hned odisiel takze mu to musim poslat postou - na dorucenku moze to byt aj takto aj ked tam nebude jeho podpis(len na dorucenke,), hm ?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

sara-ke
dakujem vam za rady, ale ten zamestnanec aj hned odisiel takze mu to musim poslat postou - na dorucenku moze to byt aj takto aj ked tam nebude jeho podpis(len na dorucenke,), hm ?
Pošli mu to poštou tak, ako píšeš. Ak to neprevezme a vráti ti to pošta ako nedoručené, považuje sa zásielka za doručenú.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dakujem velmi. pekny den
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den,
chcela by som sa opytat: zamestnanec pracoval u nas necely mesiac, dostal okamzitu vypoved, samozrejme v 1. tyzdni mal skolenie o bezpecnosti pri praci, sef mu chce poplatok za to skolenie strhnut z platu, chcela by som vediet ci je to mozne (zam-nec vlastne hrubo porusil prac. disciplynu, ale vo vypovedi ma uvedene-vypoved bez udania dovodu)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sara-ke
dobry den,
chcela by som sa opytat: zamestnanec pracoval u nas necely mesiac, dostal okamzitu vypoved, samozrejme v 1. tyzdni mal skolenie o bezpecnosti pri praci, sef mu chce poplatok za to skolenie strhnut z platu, chcela by som vediet ci je to mozne (zam-nec vlastne hrubo porusil prac. disciplynu, ale vo vypovedi ma uvedene-vypoved bez udania dovodu)
Ak pracoval necelý mesiac, tak s najväčšou pravdepodobnosťou bol ešte v skúšobnej dobe. A v rámci skúšobnej doby môže aj zamestnávateľ kedkoľvek skončiť PP bez uvedenia dôvodu, takž eto nebude výpoveď, ale skončenie PP v skúšobnej dobe bez uvedenia dôvodu.

Poplatok za školenie BOZP mu strnhúť nemôže, lebo je to povinnosťou zamestnávateľa zaškoľovať každého nového zamestnanca a náklady hradí zamestnávateľ. Žiadať o úhradu nákladov na školenie môže zamestnávateľ žiadať iba v tom prípade, ak je to zvyšovanie kvalifikácie a bola predtým uzatvorená dohoda o zvyšovaní kvalifikácie, kde sa zamestnanec zaviazal zotrvať v PP po určitý čas. Ale úvodné školenie BOZP určite takýmto školením - zvyšovaním kvalifikácie nie je. Takže nemôže mu to strhnúť z platu.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobre, dakujem vam za take vycerpavajuce a zrozumitelne vysvetlenie. dik
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Prosím Vás, pred tromi rokmi bol ukončený zamestnacom pracovný pomer. Ukončenie zamestnávateľ riadne prevzal (oproti podpisu). Výpoveď bola zamestnávateľovi daná na vedomie 11.9.2003, ku dňu 21.9.2003- dôvod priradenie minimálnej mzdy prvého stupňa, pričom zamestnanec mal nárok na min. mzdu 3. stupňa - . Zamestnancovi bola 16.9.2006 doručená výpoveď pre porušenie prac. disciplíny - dôvod nenastúpenie do zamestnania po riadnej dovolenke. Zamestanec sa pritom so zamestnávateľom riadne (ústne) dohodol na pokračovaní v čerpaní dovolenky, ktorá bola aj riadne vykázaná na výplatnej páske. Môže zamestnanec ešte niečo podniknúť? Bol zamestnávateľ v práve poslať ďalšiu výpoveď?
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Janiela
Prosím Vás, pred tromi rokmi bol ukončený zamestnacom pracovný pomer. Ukončenie zamestnávateľ riadne prevzal (oproti podpisu). Výpoveď bola zamestnávateľovi daná na vedomie 11.9.2003, ku dňu 21.9.2003- dôvod priradenie minimálnej mzdy prvého stupňa, pričom zamestnanec mal nárok na min. mzdu 3. stupňa - . Zamestnancovi bola 16.9.2006 doručená výpoveď pre porušenie prac. disciplíny - dôvod nenastúpenie do zamestnania po riadnej dovolenke. Zamestanec sa pritom so zamestnávateľom riadne (ústne) dohodol na pokračovaní v čerpaní dovolenky, ktorá bola aj riadne vykázaná na výplatnej páske. Môže zamestnanec ešte niečo podniknúť? Bol zamestnávateľ v práve poslať ďalšiu výpoveď?
Tie dátumy mi trochu nesedia, ak bol pred tromi rokmi ukončený prac pomer, tak prečo teraz výpoveď? Vypovedať možno len niečo čo existuje
Tak len vo všeobecnosti:

Nenastúpenie do zamestnania po dovolenke nie je výpovedný dôvod, ide pravdepodobne o porušenie prac. disciplíny (§63 ods. 1 písm. e) ZP), a k tomu aby ZĽ mohol pristúpiť k výpovedi z uvedeného dôvodu by musel najprv ZC upozorniť na porušenie, ako aj an možnosť výpovede, inak je výpoveď neplatná.

Dovolenku je možné čerpať len so súhlasom ZĽ, ak to bolo dohodnuté len ústne, tak bohužiaľ nemáš dôkaz, že išlo o dovolenklu, pokiaľ ti to niekto nedosvedčí.

Ak bol prac. pomer ukončený neplatne, tak sa nárokov z takto neplatne skončeného PP možno domáhať len v lehote dvoch mesiacov odo dňa, kedy mal pomer skončiť.

Takže, imho, vzhľadom na uvedené dva body, ZĽ nemal čo posielať nejakú výpoveď, je to úplný zdrap papiera, bez akéhokoľvek významu.

dana
Naposledy upravil dana9 : 01.08.06 at 05:21
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ospravedlňujem sa za preklep, samozrejme, že dátum mal byť 16.9.2003. Zamestnávateľ zamestncovi dodnes nedoručil zápočtový list, preto sa dotyčný obáva, aby mu na požiadanie nebol vystavený ZL s výpoveďou kvoli narušeniu prac. disiplíny. Pravdepodobne chce nastúpiť do ďalšiehio zamestnania, kde by ho na základe takéhoto ZL nemuseli prijať.
Ďakujem za radu.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Janiela
Ospravedlňujem sa za preklep, samozrejme, že dátum mal byť 16.9.2003. Zamestnávateľ zamestncovi dodnes nedoručil zápočtový list, preto sa dotyčný obáva, aby mu na požiadanie nebol vystavený ZL s výpoveďou kvoli narušeniu prac. disiplíny. Pravdepodobne chce nastúpiť do ďalšiehio zamestnania, kde by ho na základe takéhoto ZL nemuseli prijať.
Ďakujem za radu.
No je to trošku problematické, mne z toho vychádza, že zamestnávateľ dal zamestnacovi výpoveď z dôvodu porušenia prac disciplíny v dobe, keď bežala výpovedná doba z výpovede, ktorú dal zamestnanec. Je to paradoxné, ale možné. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Je tiež možné konštatovať, že výpoveď daná zamestnávateľom bola daná neplatne (nenastúpenie do zamestnania po dovolenke nie je výpovedný dôvod, ide pravdepodobne o porušenie prac. disciplíny (§63 ods. 1 písm. e) ZP), a k tomu, aby ZĽ mohol pristúpiť k výpovedi z uvedeného dôvodu by musel najprv ZC upozorniť na porušenie, ako aj an možnosť výpovede, inak je výpoveď neplatná), avšak neplatnosť bolo treba namietnuť v ustanovenej lehote dvoch mesiacov odo dňa, kedy mal pomer skončiť.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Takže z toho, čo bolo napísané mi vychádza, že s výpovedným dôvodom, ktorý uviedol zamestnávateľ (aj keď je to dobrá blbosť) sa už teraz nedá nič robiť, bohužiaľ.

Ale aj tak by to nemal byť problém, pretože dôvod skončenia PP sa do potvrdenia o zamestnaní neuvádza,

dana <o:p></o:p>
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ďakujem pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať