Zavrieť

Porady

Este len začínam

Dobrý deň, chcela by som sa niečo opýtať. Prebrázdila som celú poradu, stiahla som už všetko možné, čo sa tu dá. Ale stále toho neviem dosť. Od 1. decembra nastúpim do TPP ako účtovníčka. Práve som skončila školu. Nemá mi kto s tým pomôcť, všetko si musím naštudovať sama. Keď si chcem každý mesica uplatniť nezdaniteľnú časť, musím podpísať nejaké tlačivo o tom? Čítala som tu tiež niečo, že každý štvrťrok sa musí podať hlásenie na DU o zrazených a vyplatených preddavkoch? Kde vezmem to tlačivo? Kúpila som si už 6 kníh, aby som sa nejako do toho dostala, teraz mi došla aj SEPI kniha Dane a poplatky, len je toho akosi veľa a už ma z toho všetkého začína bolieť hlava. Bojím sa, že niečo urobím zle alebo neurobím vôbec. Poradte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky na daňovníka existuje jedno tlačivko, nájdeš ho aj tu na porade v Tlačivách a Dokumentoch. Tu je link, klikni dole na slovíčko "Tu stiahnuť":
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=18
    Tlačivo o zrazených a odvedených preddavkoch nájdeš tiež tu:
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=235
    A na všetko, čo Ti bude nejasné, sa len pýtaj, určite niekto poradí.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Niet za čo... Doporučujem, akékoľvek tlačivká, skôr ako pôjdeš nakupovať do predaní s kancelárskymi potrebami, pozrieť najskôr tu. Určite ich tu nájdeš.

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    Mám este otázočku. Takže nastúpim od 1. decembra. Do ZP posielam prihlášku platiteľa poistného, oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa na verejné ZP plus kopiu živnosten. listu. Do SP posielam registračný list FO, registračný list zamestnávateľa plus kopiu živnostens. listu, Ku dňu nástupu do PP podpisujem zmluvu aj vyhlásenie na zdanenie príjmjov FO zo závislej činnosti. Mám este niečo urobiť? zabudla som na niečo? či už je to všetko na začiatok?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maria87
    Mám este otázočku. Takže nastúpim od 1. decembra. Do ZP posielam prihlášku platiteľa poistného(len v tom prípade,ak platiteľ ešte nie je prihlásený), oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa na verejné ZP plus kopiu živnosten. listu. Do SP posielam registračný list FO, registračný list zamestnávateľa(to isté ako u ZP, len v tom prípade ak ešte nie je registrovaný) plus kopiu živnostens. listu, Ku dňu nástupu do PP podpisujem zmluvu aj vyhlásenie na zdanenie príjmjov FO zo závislej činnosti. Mám este niečo urobiť? zabudla som na niečo? či už je to všetko na začiatok?
    A keď už píšeš o prihlásení, resp. registrovaní platiteľa, tak ak si prvá zamestnankyňa u toho platiteľ treba aj na DÚ registrácia na platiteľa dane zo závislej činnosti. Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    Ja viem, ešte musím si napísať žiadosť na UP o poskytnutie nenavratného finančn. príspevku, potom na DU, že zamestnávateľ nemá nedoplatky na daniach, potom nejaké čestné vyhlásenie, že nemá evidované neuspokojivé nároky zamestnancov vyplývajúce z PP, potom niečo musím poslať na Inšpektorát práce do Nitry a dúfam, že to už by hádam aj stačilo na začiatok. ty brdo toho je trošku moc. a potom ako nastúpim musíme tvoriť sociálny fond vo výške 0,6% z HM, tvorbu musím zaúčtovať do 15.12.2006? a prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch iba za december 2006 mám kedy poslať na DU? v januári?

    Ajka 2 je offline (nepripojený) Ajka 2

    Som niečo ako začínajúci účtovník ...viac Ajka 2
    Súhlasím s príspevkami a chcem len povzbudiť,ja som z toho tiež mala chaos keď som začínala.
    Do toho ptrídeš hlavne čítaj túto stránku a píš.
    Držím palce,je to pekná práca.

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    Je to pekná práca, ale niekedy je okolo toho moc papierovania a je dosť komplikované ked mi nemá kto pomôcť. Myslím, že ked potrebujem niečo pomôcť s účtovaním, tu ťa odkázu na nejakú stránku, či link či čo to je, tam niekedy je aj 8 strán popísaných o tom a zrovna o tom , čo potrebujem ja sa nepíše. niekedy si pripadam, jak ta najsprostejšia osoba. myslím, že na začiatok je toho na mna dosť.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    maria87
    Je to pekná práca, ale niekedy je okolo toho moc papierovania a je dosť komplikované ked mi nemá kto pomôcť. Myslím, že ked potrebujem niečo pomôcť s účtovaním, tu ťa odkázu na nejakú stránku, či link či čo to je, tam niekedy je aj 8 strán popísaných o tom a zrovna o tom , čo potrebujem ja sa nepíše. niekedy si pripadam, jak ta najsprostejšia osoba. myslím, že na začiatok je toho na mna dosť.
    Neboj sa toho. Máš to ťažšie, že si na to sama, ale tu na porade sa Ti určite vynasnažia pomôcť. Podľa Tvojich príspevkov vidno, že si šikovná a že sa snažíš. A pocit, že nič nevieš? Neboj nie si sama, aspoň ťa to núti študovať. A chyby robíme každý, dôležité je poučiť sa z nich. Držím palce.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    maria87
    Mám este otázočku. Takže nastúpim od 1. decembra. Do ZP posielam prihlášku platiteľa poistného, oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa na verejné ZP plus kopiu živnosten. listu. Do SP posielam registračný list FO, registračný list zamestnávateľa plus kopiu živnostens. listu, Ku dňu nástupu do PP podpisujem zmluvu aj vyhlásenie na zdanenie príjmjov FO zo závislej činnosti. Mám este niečo urobiť? zabudla som na niečo? či už je to všetko na začiatok?
    Držím Ti palce. Na to, že začínaš, si dosť dobrá. Chcem len pripomenúť, že prac. zmluva musí byť podpísaná minimálne 1 deň pred začatím PP, aj prihláška zamestnávateľa do SP aj reg. list do SP sa musia zaslať minimálne 1 deň pred nástupom do práce.

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Na začiatku píšeš, že nastupuješ do TPP od 01.12.2006 a potom sa pýtaš na také veci, z ktorých mi vychádza ako by si mala byť aj zamestnávateľom. Tak ako to vlastne je?Predsa keď začínaš ako zamestnanec, všetky tieto náležitosti má na starosti zamestnávateľ.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Hepi
    Na začiatku píšeš, že nastupuješ do TPP od 01.12.2006 a potom sa pýtaš na také veci, z ktorých mi vychádza ako by si mala byť aj zamestnávateľom. Tak ako to vlastne je?Predsa keď začínaš ako zamestnanec, všetky tieto náležitosti má na starosti zamestnávateľ.
    Ale veď ona píše, že bude robiť účtovníčku.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    .... a účtovníčka predsa robí všetko . Možno si bude musieť kúpiť aj príručku pre záhradkárov, aby správne polievala kvety .... Však viete ako to je ....
    Každý sme raz začínali a chyby robíme aj po rokoch. Účtovníctvo je práca závislá na celoživotnom vzdelávaní, takže pocit, že stále vieš málo, sa s Tebou povlečie veľmi dlho.

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    Tak potom by som si musela kúpiť okrem príručky pre zahradkárov aj príručku ako dobre uvariť kávu, poupratovať kanceláriu a urobiť este kopu inej roboty. ale mám to štastie, že mám skvelého šéfa, s ktorým sa môžem normálne porozprávať a povedať mu všetko. nie je zlý, je dobrý na mna. myslím, že je to jeden z mála zamestnávateľov

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Aha, chápem, takže ona vlastne je prvým zamestnancom a bude robiť všetko. Tak to je jasné, že to nebude mať ľahké, ale to polievanie kvetín snáď zvládne aj bez príručky.

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    prosím vás, nepoznáte nejakú dobrú knihu o mzdách, chcela som si kúpiť od Poradca s. r. o. Príručka mzdovej účtovníčky, ale tam sú nejak dosť vysoké distribučné náklady a u nás v meste ju nemajú. Nepoznáte nejakú dobrú knihu o mzdách? prosím alebo nejakú aj o JU?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Najlepšia kniha je naša porada, tu nájdeš všetko. Moja skúsenosť s literatúrou je asi taká, že vždy mi príde pomerne neskoro....keď už sú zmeny za dverami a hlavne niekedy ju nestíham ani prečítať.

    Janina9 je offline (nepripojený) Janina9

    Janina9
    To len tak strašne vyzerá na začiatok, za chvíľu do toho prídeš. Ak budeš mať k tomu správny softvér, pôjde to ľahko. len si zrob prehľad čo posielaš, mesačne, štvrťročne a hlavne si musíš veriť, všetci sme raz začínali a už to ide ako po masle.A nezabudni je tu "PORADA".

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    vitaj v klube ...za spolok za ochranu mzdových účtovníkov ťa prosím VYDRŽ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.