Zavrieť

Porady

Koniec PP a nevyčerpaná dovolenka

ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Chcela by som sa Vás opýtať: k 31.12.2006 nám končí zamestnanec PP, má nevyčerpanú dovolenku ešte za rok 2005, máme mu ju normálne preplatiť aj s dovolenkou za r. 2006?Ďakujem.
Naposledy upravil ivti : 20.11.06 at 18:44
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fimka
Tweety, takze odpoved na uplne prvu otazku od ivty je teda ano alebo nie?
Pri skončení PP k 31.12.06 sa preplatí nevyčerpaná dovolenka z roku 2005 a 2006.
0 0
sebi sebi

sebi je offline (nepripojený) sebi

ahojte, čo všetko sa strháva,ked mi zl prepláca nevyčerpanú dovolenku?-nemala som žiadnu mzdu.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
sebi
ahojte, čo všetko sa strháva,ked mi zl prepláca nevyčerpanú dovolenku?-nemala som žiadnu mzdu.
Všetko (poistné, preddavky na daň) - preplatená dovolenka je súčasťou hrubej mzdy
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

sebi
ahojte, čo všetko sa strháva,ked mi zl prepláca nevyčerpanú dovolenku?-nemala som žiadnu mzdu.
Akože si nemala žiadnu mzdu? Už u neho nepracuješ?
Ak je to tak, a dovolenka ti je preplácaná už po skončení PP /napr. o mesiac - dva/ tak potom ti tú sumu za preplatenú dovolenku len zdaní. Odvody do ZP a SP sa z plnení po skončení PP neplatia.
0 0
hela hela

hela je offline (nepripojený) hela

Keď mám zamestankyňu,ktorá je dlhodobo PN, mala pracovný pomer na dobu určitú, takže k 28.2.2007 sme s ňou ukončili pracovný pomer.Ostalo jej ešte pár dní nevyčerpanej dovolenky za rok 2006, ktorú jej preplatím vo februárovej výplate. Aké odvody budú z tejto dovolenky,
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

hela Pozri príspevok
Keď mám zamestankyňu,ktorá je dlhodobo PN, mala pracovný pomer na dobu určitú, takže k 28.2.2007 sme s ňou ukončili pracovný pomer.Ostalo jej ešte pár dní nevyčerpanej dovolenky za rok 2006, ktorú jej preplatím vo februárovej výplate. Aké odvody budú z tejto dovolenky,
Ak je ku dnu skončenia PP na PN tak z tejto preplatenej dovolenky odvedieš len zdravotné poistenie a zamestnávateľ úrazové poistenie,nakoľko podla §140SP počas poberania nemocenského nie je povinnost platit odvody do SP.
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

je možné nepreplatiť zamestnancovi nevyčerpanú dovolenku pri ukončení PP, samozrejme ak s tým súhlasí?Viem, že je to z pohľadu zamestnanca nevýhodné, ale taká bola ústna dohoda- on je zamestnaný len na 1/3-ový úväzok a pracuje aj v inej firme a dovolenku si nemal záujem čerpať.
Prosím poraďte, ak ste sa s tým už niekto stretli.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janasl Pozri príspevok
je možné nepreplatiť zamestnancovi nevyčerpanú dovolenku pri ukončení PP, samozrejme ak s tým súhlasí?Viem, že je to z pohľadu zamestnanca nevýhodné, ale taká bola ústna dohoda- on je zamestnaný len na 1/3-ový úväzok a pracuje aj v inej firme a dovolenku si nemal záujem čerpať.
Prosím poraďte, ak ste sa s tým už niekto stretli.
Zamestnanec sa nemôže zrieknuť svojich práv, bolo by to v rozpore so ZP.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ak ju nechce mať preplatené, a aby ste vy neporušili zákon, dá sa to vyriešiť tak, že mu napr. napíšete čerpanie dovolenky na dni, kedy bol v skutočnosti v robote.
Inak ste povinní mu preplatiť nevyčerpanú dovolenku.
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

jankasm Pozri príspevok
Ak PP ukončili k 4.12.2006 a dovolenka jej bude preplatená vo výplate za mesiac december, tak to nie je plnenie po skončení PP. To by bolo napr. pri preplatení dovolenky až v januári 2007.
Takže z preplatenej dovolenky v mesiaci december pôjdu všetky odvody aj daň.
Ešte doplním: nezabudni, že nárok na dovolenku má aj počas trvania MD.
V prípade, že vyplatím nevyčerpanú dovolenku s poslednou mzdou - do ktorej kolnky na výplatnej páske sa uvádza táto suma. Ide o položku "Dovolenka" alebo "Náhrada príjmu". Ďakujem.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Je to kolonka preplatenie dovolenky ale v podstate je to náhrada príjmu za dovol.
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Olgica Pozri príspevok
Je to kolonka preplatenie dovolenky ale v podstate je to náhrada príjmu za dovol.
Ďakujem.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
1. Zamestnanec ukončil pracovný pomer k 03.04.2007. Tie tri dni nepracoval, preto mu vyplatím len náhradu za nevyčerpanú dovolenku a to vo výplate za apríl v máji 2007. Je to považované za preplatenie po skončení pracovného pomeru a tým pádom neplatí z toho odvody, len daň?

2. Uplatňujem v tomto prípade NČZD?

3. Má nárok na daňový bonus, ak mu je vyplatená len náhrada za nevyčerpanú dovolenku? (samozrejme ak je vyššia ako polovica minimálnej mzdy)
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Janka6685 Pozri príspevok
1. Zamestnanec ukončil pracovný pomer k 03.04.2007. Tie tri dni nepracoval, preto mu vyplatím len náhradu za nevyčerpanú dovolenku a to vo výplate za apríl v máji 2007. Je to považované za preplatenie po skončení pracovného pomeru a tým pádom neplatí z toho odvody, len daň?
Nie je to považované za plnenie po skončení PP, pretože vyplácaš mu to vo výplate za mesiac apríl a v apríli bol u Vás ešte 3 dni zamestnaný, aj keď tie 3 dni nepracoval a nedostane za ne mzdu.
A tie 3 dni mal absenciu alebo čo? Pretože ak nie, tak musí za tie dni dostať aspoň minimálnu mzdu, alebo musí mať neplatené voľno alebo mu na tie 3 dni vypíšte dovolenku.

2. Uplatňujem v tomto prípade NČZD?
Áno, môže si uplatniť NČZD, len potom ho upozorni, aby si ju náhodou v tom mesiaci neuplatnil ešte aj niekde inde, napr. v novom zamestnaní.

3. Má nárok na daňový bonus, ak mu je vyplatená len náhrada za nevyčerpanú dovolenku? (samozrejme ak je vyššia ako polovica minimálnej mzdy)
Áno, aj náhrada za dovolenku je mzda. Takže ak bude jeho mzda aj s náhradou za dovolenku viac ako polovcia minimálnej mzdy, má nárok na DB.
Odpovede v texte.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
jankasm Pozri príspevok
Odpovede v texte.
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Nebola som si istá s tým, či je to plnenie po skončení pracovného pomeru...takže nie je.

Tie tri dni nemal odpracované z toho dôvodu, že robí na smeny a vtedy nemal v rozpise žiadnu smenu. Nemusím mu teda vyplatiť minimálnu mzdu, však?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Janka6685 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Nebola som si istá s tým, či je to plnenie po skončení pracovného pomeru...takže nie je.

Tie tri dni nemal odpracované z toho dôvodu, že robí na smeny a vtedy nemal v rozpise žiadnu smenu. Nemusím mu teda vyplatiť minimálnu mzdu, však?
Nie, len tie 3 dni.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
drobeceva Pozri príspevok
Nie, len tie 3 dni.
Ako vlastne tie tri dni, keď nerobil? Aj tak mu musím vyplatiť nejakú alikvotnú časť z minimálnej mzdy za tri dni?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Myslela som tým, že za tie dni, čo je u Vás evidovaný a nerobil, dáš mu D. Koľko mu vyjde, nesleduje sa tam minimálna mzda.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Janka6685 Pozri príspevok
Ako vlastne tie tri dni, keď nerobil? Aj tak mu musím vyplatiť nejakú alikvotnú časť z minimálnej mzdy za tri dni?
Ak má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, a tie dni nemal podľa plánu smien pracovať, tak myslím, že netreba za trie 3 dni platiť žiadnu mzdu.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
jankasm Pozri príspevok
Ak má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, a tie dni nemal podľa plánu smien pracovať, tak myslím, že netreba za trie 3 dni platiť žiadnu mzdu.
Takto som to myslela.

Ešte jedna vec, ak môžem, dá sa dovolenka vyplatiť aj v 06/2007 a tým pádom sa z nej nebudú platiť odvody, len daň?
0 0
Načítať ďalšie