Zavrieť

Porady

LCD TV alebo Plazma TV?

Ľudkovia, viete niekto poradiť? Neviem sa rozhodnúť pri výbere televízoru medzi LCD TV alebo Plazmou. Rád by som niečo okolo uhlopriečky +/- 107. Aké máte skúsenosti? Prosím poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

nejake informacie o lcd tv najdete aj na tvmarket.sk a tvmarket.sk/lcd.php
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
Určite má sovje kvality (možno naozaj je lepšia ako LCD), ale nepáči sa mi forma toho porovnania.
To je pekné, aj sovy majú svoje kvality
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ekopo Pozri príspevok
Link je zaujimavy, ale je z clanku jasne, ze si ho zaplatila spol. SONY.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Zatial ma navrch urcite plazma.Predovsetkym je dolezite, v akej miestnosti sa bude pozerat. Ak v tmavsej, tak plazma, ak v svetlej, tak LCD. Spotreba urcite nie je rozhodujuca, ak sa niekto rozhodne kupovat televizor za desiatky tisic.Ak sa sleduju casto sportove prenosy, tak je urcite vhodnejsia plazma. Aj ked LCD sa priblizuje, tak zatial vo svete je plazma vpredu, aj ked technologie LCD ju dobiehaju.Ovsem pozor na zdroj signalu. Velke obrazovky potrebuju kvalitny digitalny signal, kabelova kvalita, alebo analogovy signal nie su tie orechove pre ne.
0 0
L222 L222

L222 je offline (nepripojený) L222

Plazma je určite lepšia...
[url]www.*******url]

odkaz vymazaný - reklama
Naposledy upravil Chobot : 18.08.08 at 15:10
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

L222 Pozri príspevok
Plazma je určite lepšia...
Ten odkaz na svoju stránku by si si mal odstrániť, lebo to je reklama. Keby si tam mal nejaký odborný článok, ktorý popisuje rozdiely medzi LCD a plazmou, tak by som to možno uznal, ale takto si len robíš zadarmo reklamu, čo nie je v súlade s etikou porady.
Naposledy upravil Chobot : 07.12.07 at 09:15
0 0
snúbenica snúbenica

snúbenica je offline (nepripojený) snúbenica

Ja som jednoznačne za plazmu, LCD-čka pri takejto uhlopriečke- to je jedna veľká machuľa, obraz rozmazaný. A čo sa týka značky tak najlepší výrobcovia plazmy sú Kórejci, teda Samsung a LG. To je môj názor, tiež si idem kúpiť plazmu.
0 0
zolza zolza

zolza je offline (nepripojený) zolza

No neviem kto z Vas mal moznost porovnat plazmu a LCD doma - ja ano a ak to niekto chce pozerat pre zazitok z kina, tak by si mal vybrat urcite plazmu. LCD je dobre iba v miestnostich kde je vela svetla - a aj to ako ktore, lebo vela z nich ma sice dobre farby v svetle (tak ako vo vysvietenych obchodoch), ale odraza sa od nich svetlo. Plazma ma neporovnatelne lepsi kontrast a pri pozerani v pritmi, teda tak ako vacsina z nas filmy pozera, je to ovela lepsi zazitok a este to setri oci. Samozrejme zalezi aj na znacke, niektore LCD su mozno fakt lepsie ako plazmy typu LG alebo Samsung, ale vseobecne najkvalitnejsi obraz (ak to je to na co sa pytas) maju plazmy. Skus si pozriet Pioneer plazmu a nebudes chciet inu...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

zolza Pozri príspevok
.....
Skus si pozriet Pioneer plazmu a nebudes chciet inu...
Je to možno pravda, ale jednak my napríklad doma pozeráme pri svetle (aspoň čiastočnom, čítacom) a jednak plazma má nevhodný "kontrast" s peňaženkou
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

No zaujímavé názory, my sme sa rozhodli kúpiť LCD, ale keď sme odchádzali z predajne - tak to bolo s Plazmou :-))) s uhlopriečkou 94 - doma sme vyskúšali, bolo to fajn, potom zabalili a dáme si to až pod stromček
0 0
Fill Fill

Fill je offline (nepripojený) Fill

Dobrý den,
Chcem vam na toto nieco povedat.
Ja mam plazmu Pioneer PDP-4280XD a som spokojny!!
rozmyslal som medzi Panasonicom a Sony a nakoniec som si zobral Pioneer mam miestnost 5-6m a uhlopriecka je 106 a mne to staci ja osobne by som poradil urcite plazmu mam v dalsej miestnosti LCD Sony Bravia ale 26cm uhlopriecka a mal som ho cca 1 rok a teraz je akurat v servise... technici povedali ze odisla lapma co je v LCD takze ja som spokojny..
0 0
Fill Fill

Fill je offline (nepripojený) Fill

Chcem vam na toto nieco povedat...
Ja mam plazmu Pioneer PDP-4280XD a som spokojny!!
rozmyslal som medzi Panasonicom a Sony a nakoniec som si zobral Pioneer mam miestnost 5-6m a uhlopriecka je 106 a mne to staci ja osobne by som poradil urcite plazmu mam v dalsej miestnosti LCD Sony Bravia ale 26cm uhlopriecka a mal som ho cca 1 rok a teraz je akurat v servise... technici povedali ze odisla lapma co je v LCD takze ja som spokojny..
0 0
Fill Fill

Fill je offline (nepripojený) Fill

plazma je lepsia
0 0
poular poular

poular je offline (nepripojený) poular

Staci si pozriet nejaky film na LCD a plazme....
Potom uvidis jasny rozdiel....podla mna jedine plazma...(LCD-taka lacna nahrada).Ale ak plazmu - jedine od Pioneer!!(nie plazmu za 30tis. to je onicom).Ak nemam mat poriadnu - tak radsej ziadnu!!
A tie argumenty - ze 2000 hod. - su podla mna onicom....takisto sa vysvieti LCD, a aj plazma...takze??
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
poular Pozri príspevok
Staci si pozriet nejaky film na LCD a plazme....
Potom uvidis jasny rozdiel....podla mna jedine plazma...(LCD-taka lacna nahrada).Ale ak plazmu - jedine od Pioneer!!(nie plazmu za 30tis. to je onicom).Ak nemam mat poriadnu - tak radsej ziadnu!!
A tie argumenty - ze 2000 hod. - su podla mna onicom....takisto sa vysvieti LCD, a aj plazma...takze??
Nesúhlasím s takýmto paušálnym hodnotením, videl si napríklad LCD Samsung LE52F96BD s kontrastným dynamickým pomerom 500.000:1.... Áno, je to high-endový LCD TV za 120.000 Sk, ale stojí za to...
A je aj množstvo lacnejších LCD TV, ktoré sa vyrovnajú plazme (najmä tie, ktoré majú Full HD rozlíšenie 1920 x 1080p ).
0 0
josiph68 josiph68

josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

no vidíš,a ja som počul viac plusov na plazmu.kamarát sa tým zaoberá a plazmu vlastní.inač súhlasím,je to všetko ešte v plienkach,plánuje sa niečo ako 1:1000000,kde čierna je čierna,ale tá cena.....
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
josiph68 Pozri príspevok
no vidíš,a ja som počul viac plusov na plazmu.kamarát sa tým zaoberá a plazmu vlastní.inač súhlasím,je to všetko ešte v plienkach,plánuje sa niečo ako 1:1000000,kde čierna je čierna,ale tá cena.....

To hodnotenie je vždy dosť subjektívne, ani renomovaní odborníci a časopisy, ktoré robia testy týchto TV nie sú schopní jednoznačne odporučiť iba plazmu, alebo iba LCD.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Rozdiel medzi plazmou a LCD v krátkosti:
Plazma - líši sa oproti LCD v spôsobe zobrazovania bodov-potrebuje silnejší zdroj (príkon 300 W), má kvalitnejšie zobrazenie čiernej a tmavých farieb, ale k tomu aby si to využil, musíš sledovať obraz v zatemnenej miestnosti.
LCD - spôsob zobrazovania bodov funguje na inom princípe-zdroj stačí do 100 W. Obraz je kvalitný aj za denného svetla. Takže keď chceš ušporiť na cene a prevádzke tak LCD. Keď si fajnšmekr a peniaze nehrajú rolu, tak plazma. Vyber si
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

my sme sa rozhodli pre LCD Panasonic viera cena cca 5Otis. ...
0 0
goldo26 goldo26

goldo26 je offline (nepripojený) goldo26

Ahojte chcel by som si kupit plazmu od samsungu Plazma 50"(127 cm) SAMSUNG PS50A557 Full HD akurat ta plazma nema 100Hz je to potrebne pri takej obrazovke co vy na tu telku aky mate na to nazor oplati sa ju kupit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať