Zavrieť

Porady

LCD TV alebo Plazma TV?

Ľudkovia, viete niekto poradiť? Neviem sa rozhodnúť pri výbere televízoru medzi LCD TV alebo Plazmou. Rád by som niečo okolo uhlopriečky +/- 107. Aké máte skúsenosti? Prosím poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
Papek Papek

Papek je offline (nepripojený) Papek

ja prave cakam na moj Panasonic TH-42PX80e :-) do nicoho ineho bysom v tej cene (24k CZK) nesiel. U mna zvitazila plazma a to prave tato, zajtra by mala prist, som zvedavy :-)
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom. Som už pol mesiaca vlastníkom toho istého TV Panasonic. V kamenných obchodoch ju držia do 40 tis.- cez net sa da kúpiť oooveľa lacnejšie. (napr. Pixmania).
Veľkosť obrazovky treba zvážiť aj do akého priestoru ide. Plazma 50"(127 cm) si už žiadá podľa môjho názoru väčší odstup sedenia od obrazovky.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
azla Pozri príspevok
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom. Som už pol mesiaca vlastníkom toho istého TV Panasonic. V kamenných obchodoch ju držia do 40 tis.- cez net sa da kúpiť oooveľa lacnejšie. (napr. Pixmania).
Veľkosť obrazovky treba zvážiť aj do akého priestoru ide. Plazma 50"(127 cm) si už žiadá podľa môjho názoru väčší odstup sedenia od obrazovky.
...napriklad v e-obchode www.hop.sk je tento TV aktuálne za 34,790 Sk.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

ak ti ponukaju niekolko roznych zariadeni v priblizne rovnakej cenovej hladine, pozri si aku maju spotrebu (skus si vyratat kolko ta to vyjde na rok napriklad), zaujimava je aj spotreba v stand-by alebo sleep mode a rozhodni sa podla vybavenia (vstupy, vystupy, ci ma hdmi, ako up-sampluje, ako zobrazuje signaly v mensich rozliseniach atd)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No, ja uz budem mat toto:
http://www.alza.sk/32-lcd-tv-sony-br...-do-d79360.htm
0 0
momiro momiro

momiro je offline (nepripojený) momiro

Prosím, pozrite si túto stránku (plazma-lcd.sk) dnes som si tieto informácie overoval v predajni TV a následne u kamaráta v súkromí. Musím s nimi na 100% súhlasiť. Bol som rozhodnutý pre plazmu a po dnešku ju aj objednávam PANASONIC TH-37PX8E za 20.140 SK s DPH (+ doprava a zmluva o predľžení záruky o rok : konečná cena 24.372 SK ) Je to super cena za technológiu VIERA. Ráz vidieť a nie je o čom rozprávať. V kamenných obchodoch cca 29.000 - 31.000 SK.
0 0
bbx bbx

bbx je offline (nepripojený) bbx

Ja osobne by som kupil plazmu. Kratsia zivotnost, ale ovela kvalitnejsi obraz.
0 0
bbx bbx

bbx je offline (nepripojený) bbx

Inac, co sa tyka kvality, doporucujem pri LCD aj pri plazmach najprv ist niekam a priamo vyskusat kvalitu obrazu, na zaklade uvadzanych technickych udajov sa vobec neda rozhodnut ... ANI na zaklade znacky! Aj maximalne renomovany vyrobcovia mozu vyrabat smetie.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Niekto tu pisal, ze z LCD bolia oči, lebo strasne silno svieti. Na mojom je funkcia "Kino" a pri navoleni prichadza k zoslabeniu svietivosti.
Zatial si pochvalujem.
0 0
rizko rizko

rizko je offline (nepripojený) rizko

Na vianoce som vyhrala plazmový televízor PHILIPS 127 cm, je v ňom veľmi kvalitný obraz a som s ním veľmi spokojná.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
My máme LCD Thomson Intuivu, tuším 72 uhlopriečka a aj to sa mi zdá veľké, pretože na to pozeráme z 2 metrov. Ale to som nechcel povedať, ale to že sme ho museli na leto odstaviť a dať klasiku Sony, pretože tak vyrábal teplo, že nám bolo horko aj napriek otvorenému oknu. No a plazmy, tak tie kúria ešte viac, treba brať aj toto v úvahu.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Papek Pozri príspevok
ja prave cakam na moj Panasonic TH-42PX80e :-) do nicoho ineho bysom v tej cene (24k CZK) nesiel. U mna zvitazila plazma a to prave tato, zajtra by mala prist, som zvedavy :-)
Presne túto "vierku" máme aj my... cca 3 týždne... mali ju za 39.990,- Sk, ale aj za 29.900,- Sk, no my sme ju kúpili za 25.990,- Sk
Tie rozdiely sú šialené. Ale aj to je biznis.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

tu je za 23.329,- SKK.
http://www.pixmania.sk/sk/sk/922203/...or-th-42p.html
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Hej, ale prirátaj si k tomu dopravu ešte
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Panasonic TH-42PX80e ... Po dlhých rokoch som sa odhodlal prejsť z otrieskaného CRT SONY na túto plazmu a dnes sa sám sebe čudujem, ako som mohol pri tom CRT tak dlho vydržať. A sledovanie OH na STV3 to je to skoro isté, ako keď v TV predajni vidíte reklamné vyčančané HD klipy - paráda.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Čo hovoríte na LG 32PC51?Je to akože plazma ale za nižšiu cenu, nemáte ju niekto?Obraz tam bol pekný v obchode.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Môj názor:
pri uhlopriečke do 41" -> viac výhod na strane LCD
pri uhlopriečke nad 41" -> lepšie vyjde z porovnania plazma
Vyplýva to z technológie výroby a podstaty ako LCD a plazma fungujú.

Vsadil by som na osvedčenú značku. Už spomínané Sony, Panasonic, Pioneer. Zaujímavé kúsky majú aj Sharp a Hitachi. Samsung sa derie riadne dopredu v segmente LCD.

Keď už mám niečo vytipované, pred kúpou si vždy ešte pozriem nejaké user reviews na nete (trustedreviews.com, ciao.co.uk, pcmag.com, nejlepsiceny.cz, heise.de/preisvergleich, reviews.cnet.com, thefind.com, epinions.com) - najlepšie testy produktov robia ich majitelia.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

zuzana Pozri príspevok
Čo hovoríte na LG 32PC51?Je to akože plazma ale za nižšiu cenu, nemáte ju niekto?Obraz tam bol pekný v obchode.
Na obraz v obchode by som sa nespoliehala na 100%. Keď chcem niečo predať, tak tam "pichnem" lepší signál...
0 0
JohnSo JohnSo

JohnSo je offline (nepripojený) JohnSo

Mne to cele pride ako porovnavanie Diesla a Benzinaka pri autach... Tiez nikto nevie ktory je lepsi, pretoze je to subjektivne a oba maju svoje vyhody a nevyhody, oba mozu byt vyrobene kvalitne alebo odfusovane, a tiez neieje jedno kto je vyrobca, bez rozdielu na technologiu... Ak sa nieco pokazi, tak sa to proste pokazi a nezalezi na znacke, veku ani cene vyrobku, to urcite uz poznate...
Takze si myslim ze akokolvek sa rozhodnes, za slusnu cenu zozenies slusnu kvalitu aj pri LCD aj pri plazme... A ak budes mat smolu, pokazit sa ti moze aj jedna aj druha... Nieje co riesit, najlepsie je zajst do nejakeho "showroomu" prezriet si vystavene telky a ktora ti padne do oka a bude sa ti pacit, proste si ju kup a nespekuluj na tom ci je LCD alebo plazma... Cim viac budes vyberat, tym viac potom az uz budes mat telku doma, ti bude vrtat v hlave ci si predsalen nemal zobrat tu druhu... vsak?
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ekopo Pozri príspevok
Je zaužívané, že optimálna vzdialenosť pozerania TV je 5 násobok uhlopriečky.
Čo sa týka či LCD alebo Plazma, ja osobne som za LCD. Majú o 2000 hod dlhšiu životnosť /svietivosť/, sú energeticky menej náročné. Treba dať už pozor na to, aby mala aj digitálny tuner. Chystám sa tiež na kúpu LCD a pravdepodobne uhlopriečku 82 alebo 91. S tým bolením hlavy je to pravda, hlavne keď je obraz neostrý.
len taku poznamku ze ten 5x platil pri klasickych telkach, pri lcd resp plazma je trocha menej , tam je podstatne rozlisenie. Ale o tom boleni hlavy som tiez pocul aj ked to bola 102 cm v 3,0 x 3,5 miestnosti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať