Zavrieť

Porady

LCD TV alebo Plazma TV?

Ľudkovia, viete niekto poradiť? Neviem sa rozhodnúť pri výbere televízoru medzi LCD TV alebo Plazmou. Rád by som niečo okolo uhlopriečky +/- 107. Aké máte skúsenosti? Prosím poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
btw: samotné profi vodiče majú prímes striebra a to povačšine 1,25%,,, niektore 2,5% a vačšina obyčajných ma 0%
Zlato sa priamo vo vodiči používa veľmi málo... používa sa len na koncovky ;-)
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Mňa by zaujímal vplyv prechodového odporu (ne)pozlátených konektorov na digitálny (HDMI) signál. Logická 0 resp. 1 zostane vždy logickou 0 resp. 1. Bez ohľadu na to, či prechodový odpor bude mať 0,01 alebo 0,001 Ohm.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

HDMI káble Profigold OxyPure používajú špeciálnu OCC 99,9999 % meď, ktorá zabezpečuje najmenší útlm signálu
- majú trojité tienenie, ktoré eliminuje všetky RFI interferencie, obsahujú feritové jadro, ktoré zamedzuje všetkým elektromagnetickým interferenciam
- s pozlatenými konektormi 24 karátovým zlatom zaisťuje optimálny prenos signálu
- používajú teflónové dielektrikum pre maximálnu ochranu signálu.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
mno to tak sa teba opýtať tých núl a jednotiek ako sa im po krorom kábli kráča
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

mpca Pozri príspevok
mno to tak sa teba opýtať tých núl a jednotiek ako sa im po krorom kábli kráča
...mňa????:-))
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
bobino38 Pozri príspevok
...mňa????:-))
Myslim ze sa im lepsie skacka po zlate ako dakom obycajnom "plechu"
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...hlavne ide o to, aby doskackali:-) a mali čo pozerať:-)
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
sem tam sa daktora nula a mozno aj jednotka po ceste ozere a potom je ten obraz veselo kockaty
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

..a niektore nuly ani nedôjdu a obraz je totalne v haji:-)
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

bobino38 Pozri príspevok
HDMI káble Profigold OxyPure používajú špeciálnu OCC 99,9999 % meď, ktorá zabezpečuje najmenší útlm signálu
- majú trojité tienenie, ktoré eliminuje všetky RFI interferencie, obsahujú feritové jadro, ktoré zamedzuje všetkým elektromagnetickým interferenciam
- s pozlatenými konektormi 24 karátovým zlatom zaisťuje optimálny prenos signálu
- používajú teflónové dielektrikum pre maximálnu ochranu signálu.
Nejako tú cenu kábla musia zdôvodniť.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...no asi aj ten obraz bude isto krajší, nie?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Robin111:
Ono je to vidno v obraze a ked to vidí, taký slepec ako ja
0 0
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

Ahojte múdre hlavičky! Túto tému a veľa podobných sledujem už dlhšie. Už som bola rozhodnutá že kúpim plazmu Panasonic, cca 100 cm uhlopr....ale keď som zašla do predajne, bola som konfrontovaná s nepríjemnou skutočnosťou: tak ako LCD tak aj plazmy majú dosť rozmazaný obraz, pokial ide o sledovanie programov TV. V predajni majú pritom ešte lepší príjem, ako býva v bežnej domácnosti - to mi potvrdil aj predavač. Keď čítam všetky tie príspevky ohľadom televízorov, nejde mi do hlavy, že sú všetci majitelia nových TV ( plazma, LCD ) s týmto stavom spokojní. Mne dosť vadí pozerať sa na obraz placatý, roztiahnutý a ešte aj rozmazaný... Pozerať iba DVD predsa nie je reálne. Mám pocit, že mi niečo stále uniká - nejaká dôležitá informácia.
Možno sa niekomu zdá byť moja poznámka smiešna, ale ja som laik a snažím sa vyznať aspoň v základoch (...a medzi ne patrí aj porovnávanie obrazov...:-))))) ).
Môže mi niekto vysvetliť tento detail?
Ďakujem
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

anam Pozri príspevok
Ahojte múdre hlavičky! Túto tému a veľa podobných sledujem už dlhšie. Už som bola rozhodnutá že kúpim plazmu Panasonic, cca 100 cm uhlopr....ale keď som zašla do predajne, bola som konfrontovaná s nepríjemnou skutočnosťou: tak ako LCD tak aj plazmy majú dosť rozmazaný obraz, pokial ide o sledovanie programov TV. V predajni majú pritom ešte lepší príjem, ako býva v bežnej domácnosti - to mi potvrdil aj predavač. Keď čítam všetky tie príspevky ohľadom televízorov, nejde mi do hlavy, že sú všetci majitelia nových TV ( plazma, LCD ) s týmto stavom spokojní. Mne dosť vadí pozerať sa na obraz placatý, roztiahnutý a ešte aj rozmazaný... Pozerať iba DVD predsa nie je reálne. Mám pocit, že mi niečo stále uniká - nejaká dôležitá informácia.
Možno sa niekomu zdá byť moja poznámka smiešna, ale ja som laik a snažím sa vyznať aspoň v základoch (...a medzi ne patrí aj porovnávanie obrazov...:-))))) ).
Môže mi niekto vysvetliť tento detail?
Ďakujem
Asi máloktorý majiteľ LCD, či PDP je spokojný s rozmazaným, zašumeným a čojaviemešteakým obrazom pri sledovaní staníc z káblovky, alebo pozemného vysielania. Ono je to tak, že tí, ktorí si tieto moderné tv kúpia musia rátať s tým, že pokiaľ doma nemajú zabezpečený kvalitný príjem, bude obraz vizuálne horší, než na CRT televízoroch.

Placatosť resp. roztiahnutosť je otázka nastavenia formátu obrazu na tv.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Composite Pozri príspevok
Robin111:
Ono je to vidno v obraze a ked to vidí, taký slepec ako ja
Neuverím, pokiaľ neuvidím
Neverím, že pozlátené konektory môžu ovplyvniť digitálny signál.
0 0
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

Takže aký budem mať doma obraz, zistím až keď mi nový TV doma zapoja. To je dosť neskro...sa mi zdá. Je možné ten príjem nejako vylepšiť? Máme káblovku - UPC, príjem cez satelit.
( optické káble u nás ešte nie sú potiahnuté ).... tuším by som radšej dala opraviť ten starý TV, ale je problém, že to už nikto nevie - pritom obraz je stále ostrý, iba sa troška deformuje.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

anam Pozri príspevok
Takže aký budem mať doma obraz, zistím až keď mi nový TV doma zapoja. To je dosť neskro...sa mi zdá. Je možné ten príjem nejako vylepšiť? Máme káblovku - UPC, príjem cez satelit.
( optické káble u nás ešte nie sú potiahnuté ).... tuším by som radšej dala opraviť ten starý TV, ale je problém, že to už nikto nevie - pritom obraz je stále ostrý, iba sa troška deformuje.
Neviem isto, ale keď ten tv kúpiš cez internet, môžeš ho do xy dní vrátiť bez udania dôvodu. Tuším aj v predajniach OKAY to majú tak.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

anam:
Ak si totál amatér, tak ti to bude totálne jedno

robin:
chod do nejakej predajne, nech ti pustia DVD cez bežné káble a potom cez pozlátené a uvidíš
Dokonca sa mi raz stalo, že bol rozdiel aj medzi DVD prehrávačmi , tedy ked nejaký stál 3 tis, tak bol extra lacný a ani som sa nečudoval, ked som ho porovnal s drahším, aj tam boli vidno rozdieli.

Všetko testované na kvalitnom LCD, lebo LCD je dosť háklivé na kvalitu signálu, ak je signál na prd, tak to na LCD uvidíš, ak je signál super, tak obraz na LCD je tiež super
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Composite Pozri príspevok
Dokonca sa mi raz stalo, že bol rozdiel aj medzi DVD prehrávačmi , tedy ked nejaký stál 3 tis, tak bol extra lacný a ani som sa nečudoval, ked som ho porovnal s drahším, aj tam boli vidno rozdieli.
To je jasné, že medzi lacnými a drahými prístrojmi môže byť rozdiel. Drahšie používajú kvalitnejšie súčiastky, ktoré spracovávajú obrazový signál. Ale to sa jedná o spracovanie analógového signálu, ktorý je dosť háklivý na všeličo možné (kvalitu DA prevodníkov, napájacích zdrojov, prevedenie plošného spoja atď.)
Ale v prípade HDMI kábla ide o digitálny signál, ktorý sa nespracováva, ale len prenáša z jedného prístroja do druhého. Keď bude na jednom konci kábla logická 1, na druhom konci bude tá logická 1 taká istá. Nezáleží na tom, či na konektoroch je vrstvička zlata, alebo nie.

Ale OK, nechcem sa hádať. Dúfam, že sa v blízkej budúcnosti k tomu testu káblov dostanem.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ano ono je to logicky pekne
Ale odbor je sviňa
Ale proste nech si každí vyskúša sám a hotovo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať