Zavrieť

Porady

LCD TV alebo Plazma TV?

Ľudkovia, viete niekto poradiť? Neviem sa rozhodnúť pri výbere televízoru medzi LCD TV alebo Plazmou. Rád by som niečo okolo uhlopriečky +/- 107. Aké máte skúsenosti? Prosím poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Composite Pozri príspevok
...že kábel je pozlatený , a dúfam, že vieme, že zlato má lepšiu vodivosť a menší odpor
Už len pre upresnenie: zlato nemá lepšiu vodivosť ako obyčajný (medený) kábel.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

vodivosť pod sebou skrýva nejaké vlastnosti a to je napr. odpor, čiže čo si napísal je totálna hlúposť.

http://www.materialing.whian.net/node/286

Z tohoto vyplýva, že naj vodivosť má striebro, či príklad pozlátených koncov, je to nejaká kombinácia.

Na nete je toho dosť
Keby to tak bolo, tak nie sa nepredávajú zlato-strieborné, ale medenné káble
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

A dobre si si preštudoval ten link, čo si sem dal? Pretože aj tam je len potvrdenie toho, čo som písal vyššie, že meď má lepšiu vodivosť, ako zlato.
Všimni si hodnoty merného elektrického odporu v tej tabuľke...
Ag 15,05nΩ.m
Cu 15,55nΩ.m
Au 20,40nΩ.m

V elektrotechnike sa pozlacovanie kontaktov používa kvôli jeho výbornej odolnosti voči vzdušnej oxidácií.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Ak neuvažujeme kovy a ich zliatiny v supravodivom stave (t.j. pri teplotách hlboko pod 273,15 K), tak za štandardných termodynamických podmienok je z kovov najlepším vodičom elektrického prúdu striebro.
Zoberme si ako príklad meď. Jej elektrónová konfigurácia je 1s2, 2s2, ... , 3d10, 4s1. Z popisu konfigurácie je vidieť, že valenčný pás má meď zaplnený elektrónmi len do polovice, pretože orbitál 4s môže byť obsadený dvoma elektrónmi. Z predošlého nám vyplýva, že na elektrickej vodivosti sa budú podieľať elektróny z orbitálu 4s1, ale až potom, čo získajú dostatočnú energiu na to, aby preskočili do druhej, neobsadenej polovice orbitálu 4s1, kde sa už nachádza Fermiho plocha. Vodivostné elektróny tak ľahko nadobúdajú vyššiu energiu a súčasne zostávajú vo svojom energetickom páse.
Trošku iný prípad je také železo. To má elektrónovú konfiguráciu 1s2, 2s2, ... , 3d6, 4s2. Správne by sa však mala jeho konfigurácia zakončiť v poradí 4s2, 3d6, pretože orbitál 4s je energeticky menej náročný ako orbitál 3d, hoci je už z vyššej periódy. Zvláštnosťou oproti medi je to, že v železe medzi orbitálmi 4s2 a 3d6 nielenže nie je žiadny zakázaný pás, ale tieto dva pásy energii sa vzájomne čiastočne prekrývajú. To znamená, že na elektrickej vodivosti železa sa tak môžu podieľať aj elektróny orbitálu 4s2.
elektrický odpor nie je všetko, vplýva na to viac vecí
preto zlatina Ag+Au a jej elektrony na orbitoch,...
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Citáty z článku dávaš síce pekné, ale nerozumiem, prečo miešaš hrušky s jablkami. Pokiaľ si pamätám, reagoval som len na tvoje nesprávne tvrdenie, že "dúfam, že vieme, že zlato má lepšiu vodivosť a menší odpor". Nikde nespomínam železo, striebro, či zliatiny. Opakujem ešte raz, čo sa týka odporu a vodivosti, je na tom lepšie meď ako zlato. Čiže, ak mám použiť tvoj výraz, totálnu hlúposť si napísal ty, nie ja. Môžeš sa o tom presvedčiť napríklad aj v knižnici, keď si pozrieš matematicko-fyzikálne tabuľky.

Mernú elektrickú vodivosť, môžeme vyjadriť ako prevrátenú hodnotu merného elektrického odporu. Takže áno, merný odpor vo vzťahu k vodivosti je všetko.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ty to myslíš číslami, ja komplexnejšie a preto som to sem dal a vidno, že si to absolutne nepochopil, orbity, spiny, elektorni, preto som dal celý článok a nie len čísla

nechaj to tak a kupuj si medenné,
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Nesledujem tuto, ani podobne temy, pretoze telkac budem kupovat az ked Slovensko bude vypinat analog. signal - suvisi to s buducim formatom signalu.
K tomu kablu (bez orbitov, spinov ...) moj nazor: idealny by mohol byt kabel medeny s pozlatenymi koncovkami kvoli tomu, ze zlato neoxiduje na rozdiel od medi a tym je neustale zabezpeceny kvalitny spoj medzi konektormi.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Bobbix Pozri príspevok
Nesledujem tuto, ani podobne temy, pretoze telkac budem kupovat az ked Slovensko bude vypinat analog. signal - suvisi to s buducim formatom signalu.
K tomu kablu (bez orbitov, spinov ...) moj nazor: idealny by mohol byt kabel medeny s pozlatenymi koncovkami kvoli tomu, ze zlato neoxiduje na rozdiel od medi a tym je neustale zabezpeceny kvalitny spoj medzi konektormi.
v tom prípade platí ako som uviedol:

HDMI káble Profigold OxyPure používajú špeciálnu OCC 99,9999 % meď, ktorá zabezpečuje najmenší útlm signálu
- majú trojité tienenie, ktoré eliminuje všetky RFI interferencie, obsahujú feritové jadro, ktoré zamedzuje všetkým elektromagnetickým interferenciam
- s pozlatenými konektormi 24 karátovým zlatom zaisťuje optimálny prenos signálu
- používajú teflónové dielektrikum pre maximálnu ochranu signálu.
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

a ak mam signal z Digi tv, bolo by lepsie prepojit ho cez HDMI alebo radsej YPbPr? dakujem za odpoved
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Činky Pozri príspevok
a ak mam signal z Digi tv, bolo by lepsie prepojit ho cez HDMI alebo radsej YPbPr? dakujem za odpoved
HDMI
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

pardon, som sa pomylil...samozrejme Digi tv nema HDMI vystup a tak prichadza do uvahy iba SCART alebo YPbPr. a v predajni mi povedali ze YPbPr je nieco ako predchodca HDMI a preto by radsej volili to ako SCART. co je na tom pravdy?
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

na DigiTV stačí obyčajný
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

ale radsej SCART alebo YPbPr?
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...ide o to aký maš set top box, ak bez HDMI výstupu, tak radšej SCART
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

nie nie je tam HDMI vystup...a ak SCART, tak je jedno aka? pretoze som na nete nasiel napr. SCART - SCART, 1.5 m, Oxypure, premium trojnásobné tienenie...tak teraz neviem...bude ten obraz kvalitnejsi?
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...je to možné.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Kablom/konektorom SCART sa prenasa videosignal o cca 220 riadkoch, S-VHS cca 400 riadkov, PAL norma je o 576 riadkoch a HDMI 1080.
Kde bude kvalitnejsi obraz??
YPbPr je o prenose kazdej farby zvlast. Tymto spojenim nieje prenasany zvuk (ako aj pri S-VHS). Ja by som volil toto rozhranie, nie SCART.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

HDMI
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Ja som vyberal medzi YPbPr a SCART. Samozrejme, ak je moznost HDMI, nieje co riesit.
Asi som nieco nedocital
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

to ja som sa pomylil a napisal som HDMI namiesto SCART...takze tvrdite, ze YPbPr bude lepsie ako SCART? a to si mam kupit taky kabel, alebo ho dostanem k novej telke? a ak treba dokupit, tak je jedno aky, alebo su tam rozdiely ako pri HDMI (pozlatene ...)?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať