Zavrieť

Porady

LCD TV alebo Plazma TV?

Ľudkovia, viete niekto poradiť? Neviem sa rozhodnúť pri výbere televízoru medzi LCD TV alebo Plazmou. Rád by som niečo okolo uhlopriečky +/- 107. Aké máte skúsenosti? Prosím poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Bobbix Pozri príspevok
Kablom/konektorom SCART sa prenasa videosignal o cca 220 riadkoch, S-VHS cca 400 riadkov, PAL norma je o 576 riadkoch a HDMI 1080.
Kde bude kvalitnejsi obraz??
YPbPr je o prenose kazdej farby zvlast. Tymto spojenim nieje prenasany zvuk (ako aj pri S-VHS). Ja by som volil toto rozhranie, nie SCART.
To myslíš vážne s tým SCARTom? Ak si ním prepojím DVD a TV, znamená to, že na obrazovke budem mať signál o 220 riadkoch?
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
ano
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

cize SCART je najhorsie mozne prepojenie? dobre tomu rozumiem?
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
ano
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Pre pochopenie:
http://support.sony-europe.com/tv/tu...vity.aspx?l=sk
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Činky Pozri príspevok
cize SCART je najhorsie mozne prepojenie? dobre tomu rozumiem?
Nie, to s tým SCARTom je nezmysel. Na signál, ktorý nie je v HD rozlíšení v pohode môžeš použiť SCART. Nie je pravda, že by takéto prepojenie neprenieslo viac než 220 riadkov. Na čo by ho potom výrobcovia dávali do DVD prehrávačov, keby obraz degradoval na úroveň VHS rozlíšenia.
Možno to niektorí nevedia, ale aj SCART prenesie každú farbu zvlášť. Podmienkou ale je, aby si mal plne osadený SCART prepojovací kábel.
Ja mám takto prepojený DVD s TV. V prehrávači mám nastavené aby signál išiel nie do video výstupu, ale do RGB výstupov.

Doplnenie: V tom linku od Composite máš len potvrdenie toho, čo som písal. SCART v pohode zvládne DVD rozlíšenie.
Naposledy upravil ROBIN111 : 20.12.08 at 12:00
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Spravna pripomienka - plne obsadeny konektor.
Chcel som citatelov odradit, ak mozu pouzivat nieco ine, nech to pouziju. Kto vie, ako to je v samotmych DVD prehravacoch (alebo este aj vo videoprehravavacoch/rekorderoch) u roznych znaciek, ci su zapojene vsetky konektory, alebo len par hlavnych.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ešte k tomu, som zabudol
v podstate ak ide o signál SD na SD zariadenie, či aj HD zariadenie tak ti stačí scart, rozdiel neuvidíš

Ak ide by si sa pokúšal HD prenášať na HD, tak ti scart nepomôže.

Výhoda je, že scart ide aj zvuk aj obraz.

DVD -recorder mám pripojený cez scart na HD TV (starý šunt) z komfortného hľadiska, lebo z TV nahrávam aj tak SD signál.
Kameru pripájam cez Zložkové video, lebo HDMI tá TV ešte nemá.

Inak všetko čo sa dá cez HDMI
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

a su uz aj receivery ktore by sa dali prepojit s tv pomocou HDMI? ak ano kolko stoja?
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

jaj tak to su dobre ceny asi mi bude stacit klasicky cez SCART
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

no, tak cenu okolo 10 tis počítaj
ale na čo to chceš?
máš nejakú super hudobnú zostavu,...?
domáce kino do 10 tis, bohato postačuje pri prepojení s TV, či DVD, či DVD recorderom
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

chcem kupit digitalny satelit a tak som rozmyslal, ze cez HDMI prepojenie by bol lepsi signal...alebo nie?
0 0
tronicpe tronicpe

tronicpe je offline (nepripojený) tronicpe

Ahojte všetci - pozerám tento príspevok a odpovedám jednoznačne plazmu samsung - kúpil som si ju teraz na vianoce. Pred tým všetkým som pozeral veľa značiek televízorov a porovnával a hlavne študoval dopodrobna. Brácho si kúpil lcd samsung pred pol rokom za 30 tisíc - nejaká novinka - ale ten obraz sa mi vôbec nepáčil - kvalita bola zlá. Ja som si teraz kúpil samsung ale plazmu s uhlopriečkou 107 cm za 20 000 - a ten obraz sa nedá ani porovnať - pritom máme aj rovnakú káblovku - ten obraz je omnoho krajší - na lcd je obraz rozmazaný a hlavne ked pozeráte niečo - kde sa rýchlo niečo pohybuje alebo rýchlo prechádza obraz - aj kontrastom sa omnoho líši. Ja som sa bál kúpiť plazmu hlavne preto - že som počul že sa rýchlo vypáli obraz - teda body. Ale som sa dozvedel, že to bolo volakedy - že dnes už robia také plazmy - kde sa tento problém eliminuje. takisto aj energie je taká istá ako na plazme - teda porovnateľná, nakoľko plazma využíva dané body a tie odoberajú energiu - kde lcd využíva energiu stále rovnako na celom panely obrazovky. (Príklad - ked pozeráte napr. film - pri tom sú veľa tmavých miest na obrazovke - vtedy do jednotlivých bodov na plazme energia neprúdi, tzn. že ked pozeráte napr. Harryho Pottera - spotrebujete menej elektriny ako na LCD televízory) Ked televízor tak určite plazmu.
0 0
tronicpe tronicpe

tronicpe je offline (nepripojený) tronicpe

Ahojte všetci - pozerám tento príspevok a odpovedám jednoznačne plazmu samsung - kúpil som si ju teraz na vianoce. Pred tým všetkým som pozeral veľa značiek televízorov a porovnával a hlavne študoval dopodrobna. Brácho si kúpil lcd samsung pred pol rokom za 30 tisíc - nejaká novinka - ale ten obraz sa mi vôbec nepáčil - kvalita bola zlá. Ja som si teraz kúpil samsung ale plazmu s uhlopriečkou 107 cm za 20 000 - a ten obraz sa nedá ani porovnať - pritom máme aj rovnakú káblovku - ten obraz je omnoho krajší - na lcd je obraz rozmazaný a hlavne ked pozeráte niečo - kde sa rýchlo niečo pohybuje alebo rýchlo prechádza obraz - aj kontrastom sa omnoho líši. Ja som sa bál kúpiť plazmu hlavne preto - že som počul že sa rýchlo vypáli obraz - teda body. Ale som sa dozvedel, že to bolo volakedy - že dnes už robia také plazmy - kde sa tento problém eliminuje. takisto aj energie je taká istá ako na plazme - teda porovnateľná, nakoľko plazma využíva dané body a tie odoberajú energiu - kde lcd využíva energiu stále rovnako na celom panely obrazovky. (Príklad - ked pozeráte napr. film - pri tom sú veľa tmavých miest na obrazovke - vtedy do jednotlivých bodov na plazme energia neprúdi, tzn. že ked pozeráte napr. Harryho Pottera - spotrebujete menej elektriny ako na LCD televízory) Ked televízor tak určite plazmu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Mám plazmu Panasonic TH-42PX80E a Magio a som spokojný na 100%. Odporúčam. Ak máte dostatok peňazí, zvoľte ešte vyššiu uhlopriečku a plné HD rozlíšenie, napr. typ TH-46PZ80E.

Ale hlavne - nepozerajte už TV na starých CRT prijímačoch! Sledovať kvalitnú káblovku na veľkej plazme či LCD alebo na starom CRT je obrovský rozdiel.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

samozrejme FULL HD , ale aj pri tom bacha
A keď to už povie pán ekonóm, tak to tu môžeme rovno lock
0 0
benet1 benet1

benet1 je offline (nepripojený) benet1

aj ja mam plazmu Panasonic TH-42PX80EA. mal som na tom DIGI TV ale nebolo to bohvie co tak som si objednal MAGIO . dufam ze to bude O.K.ked som kupoval tv tak som v predajni porovnaval Panasonic TH-42PX80EA a Panasonic TH-42PZ80EA ktory bol FULL HD a rozdiel pri DVD a kablovke nebol ziaden a pri BR len naozaj minimalny . takze momentalne HD uplne staci.
0 0
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

Ja zvazujem nad tymto LCD Samsungom http://www.videoexpert.sk/lcd-televi...msung-le37b650 vela anglickych aj ceskych recenzii brali toto LCD velmi pozitivne. Ma niekto tento typ? Resp. co sa Vam na nom nelubi?
0 0
marko111 marko111

marko111 je offline (nepripojený) marko111

aj ja uvazujem o tomto type bud 37 B650, 40 B650, alebo 40 B750. Tento posledny je momentalne najnovsi. Najlepsie ceny som videl na bestcena
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať