Zavrieť

Porady

LCD TV alebo Plazma TV?

Ľudkovia, viete niekto poradiť? Neviem sa rozhodnúť pri výbere televízoru medzi LCD TV alebo Plazmou. Rád by som niečo okolo uhlopriečky +/- 107. Aké máte skúsenosti? Prosím poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
trust trust

trust je offline (nepripojený) trust

servisman
Jednoznačne plazmu, LCD konkurovali cenou a spotrebou, ale dnes sú rozdiely zmazané... A obraz na plazme je oveľa kvalitnejší. Len ešte 100 Hz a HD rozlíšenie 1920.
0 0
wajda wajda

wajda je offline (nepripojený) wajda

Tiez som mal rovnaku dilemu, nakoniec som sa rozhodol pre LCD, uhlopriecka 82cm. Na vzdialenost 3-4 metre je to uplne dostacujuce, obraz pekny, a to nemame ani ziadne specialne digitalne vysielanie atd. Nie som ziaden odbornik a na TV si moc nepotrpim, preto parametre pre mna nehrali nejaku dolezitu ulohu, TV musel byt len HD, mat HDMI porty, USB port a pekne farby a dobry zvuk
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Plazma je plazma, LCD ma este co dobiehat.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

My sme kupovali plazmu Panasonic s uhlopriečkou 106 cm pred 2 týždňami. Sme veľmi spokojní, máme káblovku a krásny obraz, omnoho krajší ako na LCD. Len akurát pozerám aktuálne ceny tak pred 2 týždňami bola tá naša telka najlacnejšie za 626 Eur na internete a za tých pár dní klesla cena na 550 Eur. Je to na porazenie.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Ozaj a vraj tento typ má momentálne historicky najnižšiu spotrebu el. energie.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

pioneer skončil s výrobou PDP, všetko prebral panasonic.

najnovšie PDP, myslím od 8/2009 či od začiatku roka majú polovičnú maximálnu spotrebu, ktorú dosiahneš,ak bude farba biela.
čiže z max. cca. 500-600W to kleslo na max. 200-300W, záleží podľa uhlopriečky.

čo sa týka ceny, ked počkáš ešte pol roka bude lacnejšia ;-), čakať sa nedá večne
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Kika69 Pozri príspevok
My sme kupovali plazmu Panasonic s uhlopriečkou 106 cm pred 2 týždňami. Sme veľmi spokojní, máme káblovku a krásny obraz, omnoho krajší ako na LCD. Len akurát pozerám aktuálne ceny tak pred 2 týždňami bola tá naša telka najlacnejšie za 626 Eur na internete a za tých pár dní klesla cena na 550 Eur. Je to na porazenie.
Potvrdzujem pravdivosť vyššie uvedeného príspevku, my máme Panasonic TX-42G15E s uhlopriečkou 107 cm, je to FullHD a mal by mať veľmi nízku spotrebu (uvidíme). V spojení s FiberTV od Orangu vysielanie v HD kvalite aj slovenských TV kanálov-ozaj niet čo dodať. Cena bola v júli 2009 1160 €.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Nám v jednej predajni povedali, že vraj PANASONIC sú prví výrobcovia plazmových televízorov, ktorí sa začalli "starať" aj o spotrebu so snahou ju čo najviac znížiť, ak sa mýlim, tak kecám len po dotyčnom predavačovi.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

bol to pioneer, ale keďže s výrbou skončil a pioneer a panasonic boli dlhodobí partneri a stále sú, tak to prebral panasonic, ale samozrejme aj panasonic chcel nižšiu spotrebu.

chcú sa dostať do lowsegmentu a tam ľudia pozerajú na cenu a spotrebu. kvalita ich tak nezaujíma, ale panasonic ano
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...pri kúpe TV sa rozhodujem medzi plazmou a LCD. Zaujímalo by ma nasledovné: LCD majú číslo kontrastného pomeru nižšie ako plazmy. Vôbec neviem čo to číslo znamená?
Pomôžete vysvetliť?
Vopred vďaka.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Kontrast - klasifikuje pomer medzi najjasnejšou bielou a najtmavjšou čiernou. Ten môže byť statický ( pomer oboch veličín pri rovnakej úrovni jasu, kontrastu a presvetlenia) alebo dynamický ( pomer medzi nastavením jasu, kontrastu a presvetlenia pre bielu na maximum a pre čiernu na minimum). Prvá hodnota býva pochopitelne omnoho menšia než druhá, napr.7000:1 voči 120000:1. Ale pretože vyššie číslo pôsobí "lepšie" uvádzajú výrobcovia väčšinou práve len dynamický kontrast, no viacmenej reálnej reprodukcii zodpovedá statický. Vzhľadom k tomu, že kontrast sa s vplyvom okolitého osvetlenia a priechodu paprskov atmosferou znižuje, môže v pozorovacom mieste klesnúť z pôvodných 10000:1 na napr. 1000:1. Takže ako píšeš, plazmy majú kontrast o niečo vyšší..takže ten obraz bude o čosi kvalitnejší ako u LCD.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

bobino38 Pozri príspevok
Kontrast - klasifikuje pomer medzi najjasnejšou bielou a najtmavjšou čiernou. Ten môže byť statický ( pomer oboch veličín pri rovnakej úrovni jasu, kontrastu a presvetlenia) alebo dynamický ( pomer medzi nastavením jasu, kontrastu a presvetlenia pre bielu na maximum a pre čiernu na minimum). Prvá hodnota býva pochopitelne omnoho menšia než druhá, napr.7000:1 voči 120000:1. Ale pretože vyššie číslo pôsobí "lepšie" uvádzajú výrobcovia väčšinou práve len dynamický kontrast, no viacmenej reálnej reprodukcii zodpovedá statický. Vzhľadom k tomu, že kontrast sa s vplyvom okolitého osvetlenia a priechodu paprskov atmosferou znižuje, môže v pozorovacom mieste klesnúť z pôvodných 10000:1 na napr. 1000:1. Takže ako píšeš, plazmy majú kontrast o niečo vyšší..takže ten obraz bude o čosi kvalitnejší ako u LCD.
...ďakujem za vysvetlenie, ale pravdupovediac rozumela som len poslednej vete.
A čo povieš na spotrebu energie pri rozhodovaní sa medzi plazmou a LCD. Značku by sme jednoznačne chceli "Panasonic".
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...do istej doby bola pravda, že plazmy boli na tom horšie čo sa týka spotreby, najnovšie modely plaziem asi tak od minulého roku sú však spotrebou už porovnateľné so spotrebou LCD. Mám osobne tiež plazmu od Panasonic a som spokojný.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
bobino38 Pozri príspevok
...do istej doby bola pravda, že plazmy boli na tom horšie čo sa týka spotreby, najnovšie modely plaziem asi tak od minulého roku sú však spotrebou už porovnateľné so spotrebou LCD. Mám osobne tiež plazmu od Panasonic a som spokojný.
Áno, podporím toto stanovisko, tiež mám plazmu od Panasonicu a som spokojný, ale pokiaľ ide o spotrebu, treba kupovať tohoročný modelový rad, ktorý má označenie C10,S10,X10,G10,G15,V10,prípadne Z11. Sú samozrejme rôzne uhlopriečky od 37 až po 54, ja mám konkrétne model
TX-P42G15E.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...máme vyhliadnutý Panasonic TX-P42X 10Y, pred cca dvomi týždňami bol za 649,- EUR. Ja osobne sa týmto parametrom vôbec nerozumiem. A pri tomto modele neviem, či to bol LCD alebo plazma.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Hansa Pozri príspevok
...máme vyhliadnutý Panasonic TX-P42X 10Y, pred cca dvomi týždňami bol za 649,- EUR. Ja osobne sa týmto parametrom vôbec nerozumiem. A pri tomto modele neviem, či to bol LCD alebo plazma.
No tak napríklad v tomto obchode je ten TV za 579 €, viď http://www.senton.sk/detail/119/1714...IC-TX-P42X10Y/, ale pokiaľ by som sa mal rozhodovať výhľadovo, tak by som kúpil určite TV s FullHD rozlíšením (1920x1080), tu je taký najlacnejší za 955 €
http://www.senton.sk/detail/119/1977...IC-TX-P42G10E/
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Hansa Pozri príspevok
...máme vyhliadnutý Panasonic TX-P42X 10Y, pred cca dvomi týždňami bol za 649,- EUR. Ja osobne sa týmto parametrom vôbec nerozumiem. A pri tomto modele neviem, či to bol LCD alebo plazma.
Dobrý výber Hansa, odporúčam tiež. Samozrejme, že je to plazma. Tu ho však majú výrazne lacnejšie.

http://www.andreashop.sk/internetovy...nic-tx-p42x10y
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

ajobs Pozri príspevok
....ale pokiaľ by som sa mal rozhodovať výhľadovo, tak by som kúpil určite TV s FullHD rozlíšením (1920x1080)....
Čo by si chcel na ňom okrem Blue-Ray diskov pozerať?
Dokonca vraj podľa rozdiel medzi FullHD a HD kvalitou sa dá na obrazovke 42" rozlíšiť voľným okom iba do vzdialenosti 1m od obrazovky. Pri väčšej vzdialenosti už oko rozdiel nie je schopné rozlíšiť. To budeš sedieť 1m pred plazmou, aby si si vychutnal Full HD?
0 0
freelover freelover

freelover je offline (nepripojený) freelover

Rozhodujem sa tiez kupit TV do buducna.Pod dlhom citani roznych for so skusenostami zakaznikov som dospel k nazoru ze kvalitnu TV pod 2000Euro nekupim.Najlepsie zo vsetkeho vychadza asi plazma Pioneer.
tato napr.
Pioneer PDP-LX5090H


Ale objavili sa nove LCD s technologiou LED ktore slubuju dlhsu zivotnost,mensiu spotrebu a lepsiu kvalitu.Okrem toho vyzeraju velmi dobre (su tenke).tato napr.
Samsung UE46B7000WW

Rozhodujuce kriteria su pre mna: full HD,dlha zivotnost bez straty kvality (aspon 10 rokov pri beznej prevadzke 5hod/den),spotreba,moznost pripojenia k PC,uhlopriecka okolo 120cm a samozrejme kvalita.

Mozete mi niekto skuseny poradit ktory s tychto 2 TV sa viac oplati alebo ma niekto lepsie skusenosti s niecim inym?

Dakujem
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
ten samsung nevyzera zle,,,, ale odhadujem ze ceny pri LED TV pojdu vyrazne dole nasledujuce 2-3 mesiace...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať