Zavrieť

Porady

LCD TV alebo Plazma TV?

Ľudkovia, viete niekto poradiť? Neviem sa rozhodnúť pri výbere televízoru medzi LCD TV alebo Plazmou. Rád by som niečo okolo uhlopriečky +/- 107. Aké máte skúsenosti? Prosím poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Nedávno som videl jeden Samsung LED TV, na ktorom bežal bežný analógový signál z antény, a musím povedať že obraz bol otrasný. Vedľa na inom kuse bežal nejaký digitálny signál, asi Blue-Ray disk, a ten bol naozaj pekný.
Je pravda, že bol super tenký, asi mal aj nízku spotrebu, pretože nebolo vzadu cítiť teplo tak ako u iných TV, ale ja by som ho nechcel, aspoň zatiaľ nie.
Ten PIONEER bude určite dobrý, ale tá spotreba?
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...má niekto skúsenosti so značkou LG?
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
anonym222 Pozri príspevok
Nedávno som videl jeden Samsung LED TV, na ktorom bežal bežný analógový signál z antény, a musím povedať že obraz bol otrasný. Vedľa na inom kuse bežal nejaký digitálny signál, asi Blue-Ray disk, a ten bol naozaj pekný.
Je pravda, že bol super tenký, asi mal aj nízku spotrebu, pretože nebolo vzadu cítiť teplo tak ako u iných TV, ale ja by som ho nechcel, aspoň zatiaľ nie.
Ten PIONEER bude určite dobrý, ale tá spotreba?
Ty chceš porovnávať analog vstup na LED s digitalnym napr na plazme?
Neporovnávaj neporovnateľné,,,

ps: spotreba toho pioneera je deklarovaná 438W
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

jednoznacne LCD - plazma je na konci svojho vyvoja - aj preto isli plazmy rychlejsie dolu s cenou, zatialco LCD si ceny drzali ovela dlhsie. urcite chod do LCD - mam doma 40-ku a nejaky cas som s tym pracovala. Plazmy boli hitom jednu dobu, ale buducnost je v LCD a OLEDoch.
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

ked ti ide o spotrebu, checkni si sony eko telku - ma minimalnu spotrebu a dokonca take haluze, ze ked zaspis pri nej, tak sa automaticky vypne a ked sa zobudis, tak sa zapne :-)))
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

mpca Pozri príspevok
Ty chceš porovnávať analog vstup na LED s digitalnym napr na plazme?
Neporovnávaj neporovnateľné,,,
Nepochopil si môj príspevok. Ja neporovnávam analog s digitálom, ale kvalitu obrazu u spominaného LED s kvalitou obrazu na plazme pri tom istom analógovom signále, ktorý ja asi budem ešte nejaký čas používať. Rozdiel bol obrovský. Ten LED by som nevydržal pozerať ani 10 minút.
Samozrejme, že pri digitálnom signále napr. v HD kvalite je to už o inom. Myslím si, že kvalitný TV by mal vedieť primerane zobraziť aj obraz z analogovým signálom.
mpca Pozri príspevok
ps: spotreba toho pioneera je deklarovaná 438W
Čo je samozrejme dosť veľa na dnešné moderné plazmy, veď preto som to v mojom príspevku zdôraznil.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
mno s analogovym sirenim tv to bude ako s disketami 1,44MB ,,, davno su lepsie nosice mno stale sa budu pouzivat lebo maju vysoku kopatibilitu...

mno ale treba brat aj ohlad na tu uhlopriecku!! a pioneer nikdy nebol ekologicky ale kvalitny!!
Naposledy upravil mpca : 20.10.09 at 20:03
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

mpca Pozri príspevok
mno s analogovym sirenim tv to bude ako s disketami 1,44MB ,,, davno su lepsie nosice mno stale sa budu pouzivat lebo maju vysoku kopatibilitu...
To je pravda, ale mne zatiaľ analog postačuje. Moderné digitálne TV musia veľmi zložito prepočítavať obrazovú informáciu z takéhoto signálu na svoje rozlíšenie a aj v tom ako to dokážu ja osobne vidím kvalitu TV.
mpca Pozri príspevok
mno ale treba brat aj ohlad na tu uhlopriecku!! a pioneer nikdy nebol ekologicky ale kvalitny!!
O kvalite vôbec nepochybujem, preto som hovoril iba o spotrebe. Je pravda, že je to väčšia TV, ale pri spotrebe 438W by som musel v lete doma používať asi klímu. U mňa je spotreba rozhodujúca, a aj preto ja osobne vôbec neuvažujem o Full HD TV, pretože tieto TV z princípu musia mať vyššiu spotrebu ak HD TV.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
anonym222 Pozri príspevok
Čo by si chcel na ňom okrem Blue-Ray diskov pozerať?
Dokonca vraj podľa rozdiel medzi FullHD a HD kvalitou sa dá na obrazovke 42" rozlíšiť voľným okom iba do vzdialenosti 1m od obrazovky. Pri väčšej vzdialenosti už oko rozdiel nie je schopné rozlíšiť. To budeš sedieť 1m pred plazmou, aby si si vychutnal Full HD?
Áno, to je pravda, ale veď dnes sú Blue-ray disky realitou. Tak ich aj pozerám, i keď sú cenovo zatiaľ dosť vysoko. A je otázka času, kedy bde aj vysielanie niektorých staníc vo formáte FullHD, i keď určite nie o rok-dva. Ale taky TV si kupuješ výhľadovo na dlhšie obdobie, si myslím.....
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

ajobs Pozri príspevok
Áno, to je pravda, ale veď dnes sú Blue-ray disky realitou. Tak ich aj pozerám, i keď sú cenovo zatiaľ dosť vysoko. A je otázka času, kedy bde aj vysielanie niektorých staníc vo formáte FullHD, i keď určite nie o rok-dva. Ale taky TV si kupuješ výhľadovo na dlhšie obdobie, si myslím.....
Áno Blue-Ray sa stáva realitou, možno že sa presadí ako klasické DVD. Nemyslím si však, že niektorá televízia začne vysielať vo formáte Full HD skôr ako za 5 rokov. Niekde som počul, že toto vyhlásila spoločnosť PRO7, ktorá skúšobne testovala vysielanie vo Full HD. Treba si však uvedomiť aj skutočnosť že priemerná životnosť nových TV bude cca 5 až 8 rokov. (Myslím tým životnosť po prvú poruchu). Nové TV sa veľmi opravovať nebudú, keďže oprava vyjde bežne na 50% ceny novej TV. To si kúpim nový. Tak ako sa dnes neopravujú dosky do PC, neopravujú sa ani dosky do TV, ale sa vymieňajú. A sú veľmi drahé.
Takže dnes nepotrebujem Full HD a o 8 rokov, keď už bude vysielanie vo Full HD bežne si kúpim za tú istú cenu o niekoľko tried lepšiu a modernejšiu TV.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

..full HD nie sú až tak drahe,a nemusíš kupovať ani full, stačí HD ready, ten rozdiel oproti full veru ťažko rozoznáš, a to aký je to pekný obraz aj teraz, zvlášť na programoch ktoré už v HD vysielajú a bude ich pribúdať nemusíš mať pochýb...
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

bobino38 Pozri príspevok
..full HD nie sú až tak drahe,a nemusíš kupovať ani full, stačí HD ready, ten rozdiel oproti full veru ťažko rozoznáš, a to aký je to pekný obraz aj teraz, zvlášť na programoch ktoré už v HD vysielajú a bude ich pribúdať nemusíš mať pochýb...
Bobino38, necituješ príspevok, tak neviem na čo vlastne reaguješ. Ak je to reakcia na môj posledný príspevok, tak si radšej prečítaj spätne viac posledných príspevkov. Ja som nepísal, že Full HD sú drahé, ale že sa mi zdá zbytočné ich zatiaľ kupovať, pretože rozdiel oproti rozlíšeniu HD naozaj nerozoznáš a majú vyššiu spotrebu, ktorá je daná tým, že majú viacej pixelov. Nikdy som nepochyboval ani o tom, že programy v HD kvalite sú pekné a že budú pribúdať. Konštatoval som iba to, že na programy vo Full HD si ešte hodnú chvíľu počkáme. Zatiaľ je takéto vysielanie finančne nerentabilné.
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Prosím vas , nestretol sa niekto s takým tichým praskaním, vrčaním (neviem ako by som to nazvala) vzadu v plazme? Ten zvuk je počuť, ked je telka potichu, a ked sa prepína. Manžel to nevníma, ale mna to doslova rusí.
Dakujem. Zvažujem reklamaciu, ale najprv sa chcem poradiť, či to nie je bezne. Televízor je Panasonic , uhlopriecka 50.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Darica Pozri príspevok
Prosím vas , nestretol sa niekto s takým tichým praskaním, vrčaním (neviem ako by som to nazvala) vzadu v plazme? Ten zvuk je počuť, ked je telka potichu, a ked sa prepína. Manžel to nevníma, ale mna to doslova rusí.
Dakujem. Zvažujem reklamaciu, ale najprv sa chcem poradiť, či to nie je bezne. Televízor je Panasonic , uhlopriecka 50.
Bez toho, aby som to počul, je ťažké predstaviť si, aký zvuk to ten televízor vydáva. Bzučanie môže spôsobovať zdroj napájania (transformátor), čo je vzadu v TV. Ale prepínanie by to nemalo ovplyvňovať, teda pri prepínaní by LCD nemalo vydávať žiadny zvuk.

Treba zavolať opravára, nech to pozrie. Bude ťa to stáť síce minimálne jeho výjazd, ale budeš mať istotu. Možno malá oprava teraz zachráni televízor pred veľkou poruchou.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Darica Pozri príspevok
Prosím vas , nestretol sa niekto s takým tichým praskaním, vrčaním (neviem ako by som to nazvala) vzadu v plazme? Ten zvuk je počuť, ked je telka potichu, a ked sa prepína. Manžel to nevníma, ale mna to doslova rusí.
Dakujem. Zvažujem reklamaciu, ale najprv sa chcem poradiť, či to nie je bezne. Televízor je Panasonic , uhlopriecka 50.
Hovorí sa, že u niektorých Panasonic-ov je trochu viac počuť spínaný zdroj, ináč sú veľmi dobré. Ja mám plazmu TX-P42X10Y a som taktiež veľmi citlivý na také bzučanie, ale u mňa to počuť minimálne, iba keď dám ucho k TV zozadu.
Ak je tvoj problém v tom, obávam sa či ti to uznajú ako závadu. Každý zdroj predsa trochu vrčí a nikde v technických údajoch sa nehovorí, čo je ešte prípustné a čo už nie.
0 0
Mikey28 Mikey28

Mikey28 je offline (nepripojený) Mikey28

Odporučam si kúpiť určite LCD!
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Mikey28 Pozri príspevok
Odporučam si kúpiť určite LCD!
tak tomuto by som povedal, ze je to riadny vystrel do cierno ciernej tmy..

Mikey28 - ked uz nieco take vypustis, daj aspon nejaky rozumny argument
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

trochu prispejem aj ja otazkou
na trhu su LED od Samsungu, a ja som bol presvedceny ze chcem LED, len som nevedel, ze su to vlastne LCD s LED podsvietenim...
predtym som bnol rozhodnuty pre plazmu a to hlavne z tychto dovodov:
krajsie farby
odozva 0,001 ms - rýchle pohyby, napríklad pri športových prenosoch
a asi tiež full HD

chcem sa spytat, co odporucate, LED LCD TV, alebvo Plazma TV?
co sa tykla sptreby, tak uz aj plazmy na tom nie su najhorsie
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

malyklaun Pozri príspevok
trochu prispejem aj ja otazkou
na trhu su LED od Samsungu, a ja som bol presvedceny ze chcem LED, len som nevedel, ze su to vlastne LCD s LED podsvietenim...
predtym som bnol rozhodnuty pre plazmu a to hlavne z tychto dovodov:
krajsie farby
odozva 0,001 ms - rýchle pohyby, napríklad pri športových prenosoch
a asi tiež full HD

chcem sa spytat, co odporucate, LED LCD TV, alebvo Plazma TV?
co sa tykla sptreby, tak uz aj plazmy na tom nie su najhorsie
No nie tak dávno sme riešili doma podobnú dilemu.
Mali sme vybratý LCD, s všetkým možným aj nemožným. A kúpili sme nakoniec plazmu.

Vysvetlili nám, že plazma ma nižšiu spotrebu ako LCD. Udávaná výrobcom je za bielej obrazovky, pri tmavej je oveľa nižžia. A vlastne spotreba sa pohybuje. Kdežto u LCD je rovnaká pri bielej obrazovke, pri čisto čiernej. Takže úspora. No a spolu s farbami to rozhodlo. Zatial nelutujeme rozhodnutie kúpiť plazmu.
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

teraz som sa dozvedel (per huba) ze vraj plazmovy tv nema rad staticke obrazky... vie niekto o tom nieco?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať