Zavrieť

Porady

kontrola súvahy

Ahojte, neviem si poradiť so súvahou, môžte mi poradiť ako ju skontrolovať?
Robím ju prvý krát kvôli úveru, to je aspon precvičenie na konci roka to aspon budem mať ľahšie. Ale vychádzajú mi tam nejaké bludy, A by sa mali rovnať P?
ČO tam mám ešte dohodiť? Aj výkaz ziskov a strát potrebujem skontrolovať, poradí mi niekto? díky moc
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A ako je to s tou zápisnicou z VZ,no zas nebudem spať, že som na niečo zabudla, už som si myslela, že to ako tak ovládam a mám skoro všetko ošetrené. dík moc
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

§ 21 zákona o účtovníctve:

(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No a teraz čo, mám ju napísať a zaslať na súd alebo čo, budeme platiť nejaké sankcie?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Čo chceš písať ? Treba urobiť VZ, ktoré schváli účtovnú závierku za r. 2005 a schválenú závierku aj s poznámkami pošleš do Zbierky lístín (pokiaľ nemáš povinnosť zverejňovať...)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

NO myslela som zápisnicu z VZ, pozerala som podľa predchádzajúcej zápisnice za rok 2004, ktorá sa dávala v r. 2005. Je tam zápisnica, uznesenie a zaslaná súvaha a výkaz ziskov a strát a je to zaslané na okresný súd, obchodný register, to som chcela vedieť, či nie je neskoro.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ľubi prosím Ťa v súvahe máme súčet aktív za sled.obd., súčet aktív od zač.roka, súčet pasív za sl.obd., súčet pasív od zač.roka, potom tam mám vyčíslený HV-zisk, súčet aktív je vyšší, sučet pasív + zisk=súčet aktív.
Výsledovka tam mám HV taký istý ako v súvahe. Má to tak byť?
Potom keď dám uzávierkové operácie sa mi HV preúčtuje na 71/702 a na zač.roka na 701/431 a potom preúčtujem 431/428? Je to tak? díky
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Keď robím štvrťročné výkazy Súvahu a Výsledovku (tiež kvôli úveru), musí sa mi výsledok hospodárenia v súvahe rovnať výsledku hosp. vo výsledovke? Ak sa mi nerovná, je niekde chyba? Prosím súrne. vďaka.
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
A máš preúčtovaný hospodársky výsledok z minulého roka? Alebo je možné, že máš zostatok na účte 131, napríklad. Možno nemáš dobre zaúčtovaný počiatočný účet súvahový - to znamená, na tomto účte nemáš zostatok 0.
Skús pozrieť, ak to máš v poriadku napíš, porozmýšľame.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

takže v hociktorom období roka musí výsledok súvahy a výsledovky vyjsť rovnaký? Keď urobím tieto výkazy napr. k dnešnému dňu, musí platiť že výsledok súvahy = výsledok výsledovky?
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Nebude ti sedieť hocikedy práve v prípadoch, ktoré som uviedla. Keď nebolo zasadnutie VZ, namáš preúčtovaný výsledok hospodárenia. Môžeš mať napr. aj zostatok na účte 131, ale na konci roka výsledok preúčtuješ na účet 139. V priebehu roka sa používajú kalkulačné účty, ktoré na konci roka nesmú mať zostatok, pretože ich neobsahuje súvaha.
Naposledy upravil Monikov : 12.06.07 at 12:08
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

prosím Vás ako alebo čo mám robiť, keď medzi Výsledovkou a v Súvahou je rozdiel 0,01 hal?? Zač.stavy mi sedia - tak už neviem??
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
prosím Vás ako alebo čo mám robiť, keď medzi Výsledovkou a v Súvahou je rozdiel 0,01 hal?? Zač.stavy mi sedia - tak už neviem??
PROSÍM - ako??
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
prosím Vás ako alebo čo mám robiť, keď medzi Výsledovkou a v Súvahou je rozdiel 0,01 hal?? Zač.stavy mi sedia - tak už neviem??
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím
Kontrolujem si Súvahu, Výkaz ZaS spolu s Hlavnou knihou - všetko sedí. ALE potom si idem kontrolovať Stav záväzkov a pohľadávok či mi to do Súvahy správne prešlo - a bohužiaľ NIE. Neviem prečo - kde mám hľadať chybu??
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Skús to pozrieť cez tlačové zostava - saldo, tam zadaj len 311xxx k 31.12.2008 a potom 321xxx

to by ti malo sedieť so zostavou stav záväzkov a pohľadávok a so súvahou a výkazom ziskom a strát
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pravdepodobne nemáš niečo zaúčtované...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

čo všetko tlačíte k uzávierke, výsledovku, súvahu, saldo-aj pohyby na účtoch 311,321, mala by sa aj hlavná kniha, ale moja má 200 strán, treba ju tlačiť?
0 0
hapeti hapeti

hapeti je offline (nepripojený) hapeti

Hlavná kniha 200 strán???? Nepletieš to s účtovným denníkom?
Ja hlavnú knihu tlačím, účtovný denník nie.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Nemýlim, dala som jednotlivé účty- rozčleniť analyticky, aby mi tlačilo súčty analyt. účtov, tak neviem, či sa to dá zadať inak, poraď. dík
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Pru Pozri príspevok
Nemýlim, dala som jednotlivé účty- rozčleniť analyticky, aby mi tlačilo súčty analyt. účtov, tak neviem, či sa to dá zadať inak, poraď. dík
Tak to daj tlačiť bez rozpisu dokladov, ja to tak tlačím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať