Zavrieť

Porady

Mzdy zamestnanca v učtovníctve POHODA

Dobrý deň...

Potrebujem poradit ako sa robia mzdy v učtovníctve POHODA.Som začiatočníčka a mam s tým problém - Ako sa vyplňuje hrubá a čistá mzda?Hľadám tu niekoho kto s tým vie robit a kto mi poradi...Poslite mi mail alebo správu...Ďakujem.
Usporiadat
mmj mmj

mmj je offline (nepripojený) mmj

martina14 Pozri príspevok
aj ja mam otazocku ohladne miezd v Pohode.. totizto mzdy nespracovavam ja, ale nasa mzdarka... a aj ich tam zauctuje.. nechapem len jednemu, ze preco zauctovanie hrubych miezd sa premietne do inernych dokladov a uctovanie ostatnych odvodov, dani ide cez agendu Ostatne zavazky... to som este nevidela..
viete poradit?
hruba mzda ako taka nie je zavazok - voci komu by si ho uplatnila??? az samotne predpisy odvodov do poistovni, dan.urad a CM zamestnancov su zavazky.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

a ma tomto program vystup na podanie pre DÚ štvrťročný prehľad na dan zo zavislej cinnosti alebo ho robite rucne?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

zuzana1977 Pozri príspevok
a ma tomto program vystup na podanie pre DÚ štvrťročný prehľad na dan zo zavislej cinnosti alebo ho robite rucne?
Áno má. Treba íst cez personalistiku - tlačové zostavy.
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, ako správne mám zadať preplatenie nevyčerpanej dovolenky pri skončení prac. pomeru. Mám to dať do položky "zdaniteľné náhrady" ?
Keďže ešte nemám veľa skúseností s personalistikou - náhradu za dovolenku vypočítam: priemer * 8 hod. * zost. dni dovolenky ??

Veľmi pekne ďakujem za pomoc
Beáta
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

áno na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, ju treba zadať v celkovej čiastke priamo do mzdy na záložku Hrubá mzda - Zdaniteľné náhrady
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

A výpočet náhrady za dovolenku je správny?

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

beata.b Pozri príspevok
A výpočet náhrady za dovolenku je správny?

Ďakujem veľmi pekne.
Áno
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Ešte raz sa chcem poďakovať za pomoc.

Mám ešte jednu otázku: zamestnanec má nárok na 7 paragrafov v roku - v personalistike to uvediem - NEPRÍTOMNOSŤ - Platené voľno - návšteva lekára (alebo ostatné) ?

Ďakujem
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ešte raz sa chcem poďakovať za pomoc.

Mám ešte jednu otázku: zamestnanec má nárok na 7 paragrafov v roku - v personalistike to uvediem - NEPRÍTOMNOSŤ - Platené voľno - návšteva lekára (alebo ostatné) ?

Ďakujem
Ja to dávam ako návštevu lekára
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Teda platené voľno - návšteva lekára?
Takže som si myslela správne.
Ďakujem
Beáta
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Ešte by som potrebovala poradiť ohľadom soc. fondu v PU. Dočítala som sa vo viacerých príspevkoch o rôznych spôsoboch, ale poviem pravdu, nemám v tom jasno.
Ja som účtovala tvorbu soc. fondu: Záznam - tvorba SF
program mi urobil zápis v ID so zaúčt. 527/427
čerpanie zo SF som zaúčt. ako 427/211
V Knihe SF mám prehľad o prídeloch ako aj spotrebe. Ale teraz si nie som istá, či to stačí tak, ale musím mať vytvorenú aj samostatnú pokladňu pre SF a účtovať pohyby aj tam. Ak áno, tak neviem, aké predkontácie mám použiť.

Ďakujem za pomoc.
Beáta
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Ako nahrávate neprítomnosť zamestnanca, ktorý bol u lekára 40 minút? V Neprítomnosti nahodím, že odpracoval 7 h 20 minút, ale program to berie tak, že odpracoval 7,2 dňa.
Ako to nahadzujete vy?
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

že odpracoval 7 hodín a 20/60-in hodiny t. j. 1/3 a t. j. 0,33 hodiny. Len nerozumiem prečo nahodín miesto 7,33 hodín 7,33 dňa.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, potrebujem poradiť: Naša firma hladá nový program na spracovanie miezd a PÚ. Mali by sme záujem o program POHODA. Zatial s tým nemáme skúsenosť a chceme sa spýtať tých čo ho používajú či by nám ho doporučili a ako sú s ním spokojní. A tiež či ho používa nejaká firma v okoli Skalice alebo Senice.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ivana 1511 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem poradiť: Naša firma hladá nový program na spracovanie miezd a PÚ. Mali by sme záujem o program POHODA. Zatial s tým nemáme skúsenosť a chceme sa spýtať tých čo ho používajú či by nám ho doporučili a ako sú s ním spokojní. A tiež či ho používa nejaká firma v okoli Skalice alebo Senice.
http://www.porada.sk/t102029-ktory-s...am-vybrat.html
http://www.porada.sk/t4177-ktory-uct...y-program.html
http://www.porada.sk/t82264-realizac...hody-radi.html
Tu som Vám dala pár odkazov, treba skúsiť pohľad tu na porade je veľa diskusíí, kt program je ten naj.
Môj názor, každý si v podstate háji ten program sktorým pracuje. Osobne si myslím, že Pohoda je v celku jednoduchá, a cenovo prijateľná. Je pravda, že prechod na euro trošičku nezvládli, ale neboli jediný.
Ja som sa s pohodu naučila pracovať takmer sama. Je skutočne jednoduchá na ovládanie. Takže moje odporúčanie by mala.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Ďakujem pekne, skúšala som stiahnuť skušobnú verziu. Ja osobne potrebujem hlavne mzdy. Vyplnila som personalistiku a neviem čo treba urobiť, aby sa mi zamestnanci v personalistike objavili v mzdách. Poradíte mi? Ďakujem.
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

treba ist v ponuke personalistika na konkretny mesiac. Program sa opyta ci chcete generovat vsetkych naraz alebo po jednom.
Pohoda je hlavne uctovny softver ale ak nemate komplikovane pripady co sa miezd tyka tak je fajn. Horsie je to pri nejakom nepravidelnom pracovnom case a klzavych volnach a tak. Ak su to THP, ktori riesia tak maximalne dovolenku a lekara tak je to OK
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

janeb, ďakujem za odpoveď. My sme práve že nezisková organizácia ktorá má len 4 THP pracovníkov a ostatní pracujú na smeny denné a nočné zväčša 11 hodinové, s množstvom príplatkov nočné, soboty, nedele, sviatky... Preto hľadám vhodný program hlavne na mzdy. Program v htorom by sa dobre a spoľahlivo robili hlavne mzdy. Takže POHODA asi pre mňa vhodná nebude?
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

Viem o com hovoris :-) ja robim tiez v neziskovke a mam tam "normalnych" asi len 2 a zvysok su zmeny rozneho trvania hocjaky den v tyzdni a da sa to aj v Pohode ak rozumies mzdam (teda, vies si to preratat) Da sa urobit take ze si do sviatku zadas rozne mnozstvo hodin. Dovolenku vsak preratavam na 8 hodinove dni tak aby to sedelo a do nepritomnosti to zadam tak ako mi to vyhovuje - zamestnanec na paske vidi realitu. To iste sa tyka priplatkov. A tiez vzhladom na cenu Pohody neriesime nic ine
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Ešte raz ďakujem za tvoju odpoveď, ale keď treba všetko preratovať a napasovávať tak aby to sedelo, myslím že nebudem
pozerať len na výhodnú cenu ale aby som mala aj ulahčenú prácu /máme asi 70 zamestnancov/. Ak ale vyberieme POHODU možno ťa ešte budem kontaktovať ak ti to nebude vadiť. Zatiaľ pekne ďakujem a prajem krásny deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať