Zavrieť

Porady

Zabudnutý sviatok v mzdách

Ahojte, zistila som, že v našej firme chybou programu a tiež nepozornosťou sme si zabudli zaplatiť jeden sviatok za júl 2004. Dalo by sa to napraviť aj tak, že si ho vyplatíme vo výplate v decembri?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vija je offline (nepripojený) vija

    vija
    Vôbec v tom nevidím problém. Mne sa to už tiež stalo a vykázala som to v nasledujúcom mesiaci. Len si treba správne opraviť mzdové listy, aby v kalendárnom roku sedeli odpracované dni a sviatky.

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Ja som si tiež istá, že o nič nejde-stalo sa mi to isté a opravila som to, dokonca až o dva mesiace.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    ja by som sa netrapila, lebo mozem spravit;
    - doplatit sviatok, ale ak som mesacne odmenovana, tak sa mi mzda nemala preco kratit, len ak nema dohodnute v pracovnej zmluve, kolektivnej zmluve, ze pre mesacne odmenovanych budem mzdu za sviatok platit nahradou mzdy
    - ak som vo sviatok pracovala tak si mozem dat priplatok za pracu vo sviatok kedykolvek.

    Zabudnutý sviatok v mzdách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.