Zavrieť

Porady

Preradenie zamestnanca - rozdiel v mzde

pracujem v zdravotníctve na odbore stravovania. Nastúpil som tam pred rokom ako skladník v sklade potravín / teda v kategórii R /, napriek tomu že mam aj vysokú školu, ale predtým pol roka som stratil robotu a už som nechcel vegetovať doma. Pri tomto zaradení som mal plat v hrubom okolo 9500,- Sk a bol som zaradený v 4. triede. Od 1.7 tohoto roku som bol preradený na funkciu stravovacieho referenta / kategória THP /, kde podľa zaradenia a popisu práce mám byť zaradený v 6. triede. Preradenie bolo vykonané oficiálne zmenou pracovnej zmluvy. Následne bol daný návrh na úpravu mzdy ale toto už zamestnávateľ / teda jeho zodpovedný zástupca /odmietol. Pracovníci na tejto pozícii majú hrubý príjem okolo 15 500,- Sk a takýto išiel aj návrh od môjho priameho nadriadeného. Navyše ja ešte vykonávam množstvo inej práce, ktorá nie je ani v mojom popise / napr. personalistiku, komplet admin. práce oddelenia, zastupovanie vedúceho a pod. / , za túto prácu naviac bol návrh 1500,- sk v podobe pohyblivej zložky. Teda uznáte, že ten finančný rozdiel nie je zanedbateľný. Ďalším paradoxom je , že pomocná sila v kuchyni má vyšší plat ako aj teraz a pritom nemá žiadnu zodpovednosť. Môže niekto poradiť ča sa dá ten rozdiel od zmestnávateľa nejako dostať a ak áno tak ako.<!-- / message -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Urobiť to najprv ústne dohodou, ale zároveň mať na papieri žiadosť o vyrovnanie podľa zatriedenia a ak to nepôjde ústne, tak to dať zamestnavateľovi písomne, aby sa vyjadril a ak nie tak ostáva myslím len inšpektorát práce. Otázne je, či potom budeš môcť ďalej ostať pracovať v tomto zamestnaní, či ti nebudú hádzať polienka pod nohy. Ale rozdiel je to veľký tak myslím treba bojovať. Veľa šťastia.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Zrejme sa na Teba vzťahuje zákon 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme a 553/2003 Z.z. o domeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. O zaraďovaní do platových tried a platových stupňov hovorí § 5 a § 6 zákona č. 553/2003. Sú tam aj tabuľky a charakteristiky platových tried. Skús si to preštudovať a zistiť si svoje zákonné nároky. Ak nájdem link na zák.č. 553/2003, tak ho pripojím.
    Doplňujem zákony (odpoveď č. 12 od Zita4):
    http://www.porada.sk/showthread.php?...to_threadtools
    Naposledy upravil azuz : 22.11.06 at 06:13

    Preradenie zamestnanca - rozdiel v mzde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.