Zavrieť

Porady

ZP za 6 rokov

Moja kamaratka ma problem. Bola kedysi sestricka v jasliach, ale uz asi 6 rokov je nezamestnana. Ani ona sama presne nevie kolko. Cely cas sa nezahlasila na urade prace, hanbila sa, a ani v zdravotnej poistovni. Nic tam neplatila, ani by nemala z coho. Oni ju neupozornili. Teraz im dlhuje niekolko tisic a kazdy mesiac to narasta. Ani k lekarovi nechodi, aby sa na to neprislo. Neviete ako sa to da bez doplatenia dlhu vyriesit? Mohol to za nu platit stat, ako za nedobrovolne nezamestnanu, neda sa spatne prihlasit na to? Kedy sa premlci dlh? Dakujem za odpovede.
Usporiadat
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

Šípková Pozri príspevok
Ziadnu vyzvu na uhradu pred tym nedostala. Ale uvidime, co sa bude diat. Uz budu 2 mesiace od odvolania a stale sa k tomu nevyjadrili. Asi maju cas.
Az bude nieco nove, poprosim napisat. je to zaujimavy problem, este som sa s niecim podobnym nestretol a dost ma zaujima, ako to dopadne.
Ak nebola vyzva, nemozu pouzit vyssie uvedene ustanovenie zakona. Cize maximalne mozu chciet to poistne, nie nahradu liecebnych nakladov.
0 0
Šípková Šípková

Šípková je offline (nepripojený) Šípková

jery Pozri príspevok
Az bude nieco nove, poprosim napisat. je to zaujimavy problem, este som sa s niecim podobnym nestretol a dost ma zaujima, ako to dopadne.
Ak nebola vyzva, nemozu pouzit vyssie uvedene ustanovenie zakona. Cize maximalne mozu chciet to poistne, nie nahradu liecebnych nakladov.
No tak po pol roku sa ozvali. "Len" pokus o zmier. Evidujú pohľadávku z dôvodu, že za ňu hradili zdravotnú starostlivosť a kapitačné platby (o čom sa predtým ani nezmienili). Zajtra napíšem viac, lebo tie prvé podklady mám v práci.
0 0
Šípková Šípková

Šípková je offline (nepripojený) Šípková

Takže celé je to o tom, že si nesplnila oznamovaciu povinnosť, vlastne ju splnila oneskorene. Je to zhruba obdobie dvoch rokov. Z toho asi mesiac bola pracovať v Čechách, čiže bola vyňatá zo ZP. A za tie dva roky jej prišiel rozpis na úhradu pohľadávky za poskytnutú zdravotnú starostlivosť. Na tom rozpise sú presne dátumy, kedy a kde bola u doktora. Tie dátumy sú z obdobia, keď bola vedená na ÚPSVaR. Takže idem skúsiť nejaké odvolanie spísať. Ešte jedna veta ma tu zaujala. "Podľa platnej legislatívy nárok na úhradu poskytnutej zdravotnej starostlivosti zo zdravotného poistenia máte iba v čase trvania poistného vzťahu k VšZP."
To znamená, že za to, že si nesplnila oznamovaciu povinnosť, ale bola vedená na UPSVaR v tom čase, neexistoval poistný vzťah k VšZP?
0 0
Šípková Šípková

Šípková je offline (nepripojený) Šípková

Takže som nakukla do zákona. Myslím, že §9 ods.4 hovorí za všetko. Lenže čo je a čo nie je neodkladná zdravotná starostlivosť? Samozrejme, že to potvrdzuje zdravotná poisťovňa.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Laborec Pozri príspevok
Moja kamaratka ma problem. Bola kedysi sestricka v jasliach, ale uz asi 6 rokov je nezamestnana. Ani ona sama presne nevie kolko. Cely cas sa nezahlasila na urade prace, hanbila sa, a ani v zdravotnej poistovni. Nic tam neplatila, ani by nemala z coho. Oni ju neupozornili. Teraz im dlhuje niekolko tisic a kazdy mesiac to narasta. Ani k lekarovi nechodi, aby sa na to neprislo. Neviete ako sa to da bez doplatenia dlhu vyriesit? Mohol to za nu platit stat, ako za nedobrovolne nezamestnanu, neda sa spatne prihlasit na to? Kedy sa premlci dlh? Dakujem za odpovede.
Je otázkou času, kedy to ZP posunie exekútorovi.
Nech sa radšej dohodne na splátkovom kalendári zo ZP , pokým to nie je u exekútora, lebo suma jej riadne narastie o úroky zo zameškania a trovy exekútora.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať