Zavrieť

Porady

Auto aj na sukromne ucely

Chcela by som sa opytat, ked zdanujem zamestnancom 1% ceny auta pouziteho aj na sukromne ucely, mam kratit naklady vzniknute pocas roka na auto napr. odpisy, opravy auta? Dakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pcapek Pozri príspevok
Dík. A jak se určí cena za soukromý km, pokud na jednu či více plných nádrží se najede mix služebních a soukromých cest? Dá se to?
V knihe jázd treba evidovať každú jednu jazdu, počet ubehnutých km a následne vyznačiť, či išlo o služobnú alebo súkromnú jazdu. Na konci mesiaca spočítať súkromné jazdy a podľa ceny PHM, počtu km a spotreby vypočítať, koľko uhradí zamestnanec za súkromné jazdy.
0 0
pcapek pcapek

pcapek je offline (nepripojený) pcapek

Např. vezmu benzín v Bratislavě, jedu do Zvolena služebně, tam si udělám výlet do hor soukromě, pak dokončím jednání, popojedu služebně do Martina, tam vezmu benzín, odskočím si soukromě někam do okolí a pak se služebně vrátím do Bratislavy, kde zase vezmu benzín. Vypočítá se mi cena za soukromé km podle skutečných nákladů? Čili celkové náklady na PHM/najeté kilometry celkem krát co jsem najel soukromě, nebo je to jinak?
0 0
pcapek pcapek

pcapek je offline (nepripojený) pcapek

Zatímco jsem ťukal dotaz, přišla ta tvoje odpověď. Dík.
0 0
pcapek pcapek

pcapek je offline (nepripojený) pcapek

Abych měl zcela jasno: Takže nejlépe prvního začínat s plnou nádrží, končit 31 s plnou nádrží, sečíst celkové náklady na tankování, vydělit celkovým počtem km a vynásobit počtem soukromých km. Tak?
0 0
pcapek pcapek

pcapek je offline (nepripojený) pcapek

Lze to i takto? Příklad: Čerpáno celkem 140,249 l. Celková cena 5565,404 Sk. Průměr na litr tedy 39,6823 Sk. Soukromě najeto 420 km, průměrná spotřeba dle TP 6,5 l. Tedy dlužím firmě 39,6823x6,5x4,2=1083,327006 Sk. Třeba tak? Ochytřete mě někdo, prosím. Nějak mě tam mate ta zmínka o průměrné spotřebě - faktické nebo podle TP?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pcapek Pozri príspevok
Lze to i takto? Příklad: Čerpáno celkem 140,249 l. Celková cena 5565,404 Sk. Průměr na litr tedy 39,6823 Sk. Soukromě najeto 420 km, průměrná spotřeba dle TP 6,5 l. Tedy dlužím firmě 39,6823x6,5x4,2=1083,327006 Sk. Třeba tak? Ochytřete mě někdo, prosím. Nějak mě tam mate ta zmínka o průměrné spotřebě - faktické nebo podle TP?
Priemerná spotreba auta by mala byť približne rovnaká, ako je deklarovaná v TP (to pre všetky jazdy, aj súkromné aj služobné). Môže byť nejaká malá tolerancia. Ak nie je treba zistiť, prečo je odlišná - či je to technický stav vozidla (staršie vozidlo má vyššiu spotrebu), alebo nehospodárna jazda vodiča, alebo niekto kradne PHM. TO treba vyriešiť.

Dajme tomu, že spotreba je rovnaká ako v papieroch.

Napr. auto najazdí za mesiac 5000 km, spotrebuje sa za mesiac 330 l PHM (v celkovej cene 13.068,- SKK). V TP je spotreba 6,5 l, v skutočnosti to vychádza na 6,6 l, čo je v podstate OK.

Teraz zamestnanec vykáže 420 km súkromných jázd. Z toho sa vypočíta, koľko spotreboval PHM - 420x6,6/100 = 27,72 l. Priemerná cena bola 39,6 SKK/l (13068/330), potom dlhuješ firme 39,6x27,72 = 1097 SKK.

čiže tak nejako, ako si napísal.
0 0
pcapek pcapek

pcapek je offline (nepripojený) pcapek

Díky. Vidím drobný zádrhel v tom, že výrobci v TP dost často jaksi kecají a ona spotřeba není příliš snadno dosažitelná, zvláště při jízdách s plným autem či převážně po dálnici. Ovšem s tím se nějak popasuji. Takže výsledek v lejstrech musí být cca průměr = TP, howgh. Dík.
0 0
t.gulasiova t.gulasiova

t.gulasiova je offline (nepripojený) t.gulasiova

Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
t.gulasiova Pozri príspevok
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa
Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?
0 0
t.gulasiova t.gulasiova

t.gulasiova je offline (nepripojený) t.gulasiova

smith Pozri príspevok
Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?
No práveže nemá, ale tak to vymysleli ... a ja by som to chcela nejako očistiť.
0 0
t.gulasiova t.gulasiova

t.gulasiova je offline (nepripojený) t.gulasiova

Ešte raz sa pripomínam, prosím ak niekto viete, poraďte. Ďakujem

Citát:
Pôvodca textu príspevku: t.gulasiova
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa

Smith: Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?

No práveže nemá, ale tak to vymysleli ... a ja by som to chcela nejako očistiť.
Naposledy upravil t.gulasiova : 08.07.08 at 14:41
0 0
t.gulasiova t.gulasiova

t.gulasiova je offline (nepripojený) t.gulasiova

t.gulasiova Pozri príspevok
Ešte raz sa pripomínam, prosím ak niekto viete, poraďte. Ďakujem

Citát:
Pôvodca textu príspevku: t.gulasiova
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa

Smith: Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?

No práveže nemá, ale tak to vymysleli ... a ja by som to chcela nejako očistiť.
Prosím "poraďáci"...
0 0
t.gulasiova t.gulasiova

t.gulasiova je offline (nepripojený) t.gulasiova

t.gulasiova Pozri príspevok
Prosím "poraďáci"...
Prosím skúste sa niekto na to mrknúť. Ďakujem
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

t.gulasiova Pozri príspevok
Ešte raz sa pripomínam, prosím ak niekto viete, poraďte. Ďakujem

Citát:
Pôvodca textu príspevku: t.gulasiova
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa

Smith: Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?

No práveže nemá, ale tak to vymysleli ... a ja by som to chcela nejako očistiť.
Bez súhlasu leasingovej spoločnosti ďalej auto prenajímať nemôžete - overte si to v zmluve.
To poskytnutie auta máte na mysli ako?, že mu platíte PHM a atď...
0 0
t.gulasiova t.gulasiova

t.gulasiova je offline (nepripojený) t.gulasiova

Denda Pozri príspevok
Bez súhlasu leasingovej spoločnosti ďalej auto prenajímať nemôžete - overte si to v zmluve.
To poskytnutie auta máte na mysli ako?, že mu platíte PHM a atď...
Ide o živnostníka, ktorý spoločnosti "stráži" zákazky.Všetky náklady na auto si uplatňuje sdpoločnosť. Navyše živnostníkovi odsúhlasil majiteľ aj používanie auta na súkromné účely s tým, že PHM na tieto jazdy si platí živnostník.
Ja viem, že to nie je OK. Ale ako z toho?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

t.gulasiova Pozri príspevok
Ide o živnostníka, ktorý spoločnosti "stráži" zákazky.Všetky náklady na auto si uplatňuje sdpoločnosť. Navyše živnostníkovi odsúhlasil majiteľ aj používanie auta na súkromné účely s tým, že PHM na tieto jazdy si platí živnostník.
Ja viem, že to nie je OK. Ale ako z toho?
Celkom jednoducho, celé použitie auta fakturovať živnostníkovi. Potom už neskúmate jeho súkromné jazdy.
0 0
t.gulasiova t.gulasiova

t.gulasiova je offline (nepripojený) t.gulasiova

Denda Pozri príspevok
Celkom jednoducho, celé použitie auta fakturovať živnostníkovi. Potom už neskúmate jeho súkromné jazdy.
Máte na mysli PHM, údržbu ..., za obdobie keď auto používal? A ostatné náklady ako úrok z leasingu, neuplatnená DPH, odpisy ... mám za obdobie použitia auta živnostníkom prepočítať a alikvotnú časť preúčtovať na nedaňový náklad?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

t.gulasiova Pozri príspevok
Máte na mysli PHM, údržbu ..., za obdobie keď auto používal? A ostatné náklady ako úrok z leasingu, neuplatnená DPH, odpisy ... mám za obdobie použitia auta živnostníkom prepočítať a alikvotnú časť preúčtovať na nedaňový náklad?
Prečo preúčtovať na nedaňový náklad?
Pozrite si podobné témy o prenájme vozidla je ich tu veľa:
http://www.porada.sk/t81133-prenajom-auta.html
0 0
t.gulasiova t.gulasiova

t.gulasiova je offline (nepripojený) t.gulasiova

Zatiaľ ďakujem pekne za rady.Idem si to ešte pozrieť.
Prajem pekný deň
0 0
jeana13 jeana13

jeana13 je offline (nepripojený) jeana13

Prosím Vás , mohol by mi tu niekto napísať výpočet náhrady za použitie MV zamestnanca na súkromné účely? Vypočítala som si náhradu, ale nezdá sa mi tá celková suma.

Zamestnanec najazdil 2023 km, z toho bolo 119 súkromných ň. celková cena za natankované km bola 9397 a priemer cena za l = 39,13 v TP je spotreba 5,90/100 km
Poraďte mi, veľmi pekne prosím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať