Zavrieť

Porady

tehotná a výpoveď

Dobrý deň, dnes mi prišla jedna pracovníčka, doniesla papier od lekárky, že je tehotná, a my jej chceme dať výpoveď v skúšobnej dobe. Môžme ? Ďakujem
Usporiadat
katchka katchka

katchka je offline (nepripojený) katchka

veronikasad Pozri príspevok
Uzatvorte nový pracovný pomer na dobu určitú do 3 rokov veku dieťaťa. Nárok na dávku v nezamestnanosti bude mať, a zamestnávatel sa vyhne plateniu odstupného z vysokého VZ.
dik aj ked nemyslim, zeby si ona niekedy narokovala nejake odstupne.... ale dakujem za radu....este ma naúadlo, to musime uzatvorit uplne novy pracovny pomer ? alebo staci spravit dodatok k uz existujucej zmluve spolu s novym platobnym dekretom ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katchka Pozri príspevok
dik aj ked nemyslim, zeby si ona niekedy narokovala nejake odstupne.... ale dakujem za radu....
Nemusí si ho nárokovať, ak je dá výpoveď zamestnávatel, musí jej ho vyplatiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katchka Pozri príspevok
dik aj ked nemyslim, zeby si ona niekedy narokovala nejake odstupne.... ale dakujem za radu....este ma naúadlo, to musime uzatvorit uplne novy pracovny pomer ? alebo staci spravit dodatok k uz existujucej zmluve spolu s novym platobnym dekretom ?
Nový pracovný pomer. Dodatok nestačí, lebo by sa jej počítala materská z príjmu za celý rok 2012.

Tu som to doplnila

http://www.porada.sk/t36513-tehotna-...ml#post2128790
0 0
katchka katchka

katchka je offline (nepripojený) katchka

veronikasad Pozri príspevok
Tak to môžete urobiť celkom legálne, so zmenou platu urobíte v dohode o zmene pracovnej zmluvy aj zmenu trvania pracovného pomeru - z doby neurčitej na dobu určitú.

Vlastne, takto to vôbec neide. Ak chcete aby mala materskú z vyššieho VZ, musíte súčasný pracovný pomer ukončiť (nie výpoveďou zo strany zamestnávateľa, ale dohodou na žiadosť zamestnanca) a uzatvoriť novú pracovnú zmluvu. Nový pracovný pomer musí trvať najmenej 90 dní, neviem či prešla novela zákona o SP, že musí trvať aj nem.poistenie (nesmie byť PN-ka). A môže byť kludne na dobu určitú.
tak to je super, to v pohode stihame...ak jej to dame od septembra....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katchka Pozri príspevok
tak to je super, to v pohode stihame...ak jej to dame od septembra....
Po 3 mesiacoch môže mať aj PN-ku, z rovnakého VZ ako materské. (ak prešla novela zákona o SP)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať