Zavrieť

Porady

zahraničná faktúra v MRP

Ahojte, poprosím Vás o radu.
Účtujem v podvojnom účt. v programe MRP a mám problém so zahraničnými faktúrami z ČR (materiál). Do prijatých faktúr si to v pohode nahodím, ale potom pri účtovaní do denníka sa zaseknem a neviem aké dať sumy, dph a zaúčtovať to celé.Celkovú sumu mám dať s DPH, alebo bez??Skúste mi, prosím, lopatisticky napísať návod, ako to zaúčtujem v MRP.
Veľmi, veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    presúvam do správnej témy.
    Ak Ti nepomôže link od Maríny - Evky, tak sa ozvi.

    liu je offline (nepripojený) liu

    liu
    Prosím Vás, keď tu tak čítam Pohodu,chcem sa spýtať.Keď mi príde zahraničná faktúra z EU, zaevidujem DPH v MRP Win na 49.Ale do denníka už dávam DPH 39? A ako to bude s tuzemskými faktúrami, tiež ich zaevidujem na 40, ale do denníka na 39? Ja som dávala rovnaké typy DPHA,akurát pri zahraničnej v denníku 43,asi to nebolo správne. Ako to bude s nákupom materiálu v hotovosti z EU?

    Sabety je offline (nepripojený) Sabety

    Sabety
    Pri zaúčtovaní faktúry do účtovného denníka je jedno aký typ DPH sa v účtovnom denníku uvedie, pretože do evidencie DPH si naťahuje typ DPH uvedený v knihe faktúr.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    v denníku pri faktúrach vždy ponechaj kód čo program ponúkne - t.j. 39. Lebo v minulosti sa stávalo, že sa zdupľovalo dph. MRP zobralo typ dph aj z faktúry a následne po zaradení s prepísaným kódom aj z denníka. Daj si na to pozor.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Ahoj - typ dph 49 a pozor v MRP musíš nahadzovať na sumy aj dph - keď si všimneš softwer Ti ich nezaráta do DPH - ale vymeria Ti dph - pozri tlačítko čiastky..
    pekný deň

    zahraničná faktúra v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.