Zavrieť

Porady

MRP a mesačné výkazy

Chcela by som sa opýtať či nemáte niekto skúsenosť či sociálna poisťovňa zoberie výkazy vytlačené priamo z programu, nakoľko z poslednej verzie sú navlas podobné tými ktoré si vytlačím s internetu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Včera som take odniesla na SP KE do podateľne a nemali k tomu žiadne poznámky. Prevzali to bez problémov. Na SP KE-vidiek take už odovzdávam dávno a nemajú výhrady. Záleži od ľudí, na tom ktorom mieste úradu a asi aj ich nálady.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Mne z výkazov dokonca usekáva, pretože používam ihličkovú tlačiareň a neviem editovať zostavu, a SP vôbec neprotestuje. Osobne som sa rozprávala s pracovníčkou, ktorá údaje zadáva do PC a potvrdila mi, že pre nich to nie je žiaden problém, ak sú údaje čitateľné, pretože oni zatiaľ nepoužívajú skener na čítanie dát.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Mám obe verzie programu, ale pracujem už len vo verzii Win

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    mysimis
    Mám obe verzie programu, ale pracujem už len vo verzii Win
    Aj ja to tak .

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Ja posielam tlačivo priamo z programu a nemám s tým problém.
    Ale napríklad daňové priznanie z MRP Win. mi nevezmú musím ho prepisovať, vraj nesedí čiarový kód.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    DÚ používajú čítačky(skenery), preto musí byť tlačivo identické s tlačivom vydaným MF SR.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ekopo
    Máte univerzálnu / DOS / verziu miezd , alebo vizuálnu????
    Kvôli čomu si sa nás to pýtal?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja dávam aj štrvrťročné prehľady k dani aj DPH výkazy z Win programu a berú mi ich bez problémov.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Marína
    Kvôli čomu si sa nás to pýtal?
    Mám mzdy ešte univerzál, aj tam vylezú výkazy dokonca aj s čiarovým kódom, ale SP ich nechce prevziať.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    mysimis
    Ja dávam aj štrvrťročné prehľady k dani aj DPH výkazy z Win programu a berú mi ich bez problémov.
    len nie na všetkých DU, žiaľ na jeden DU mi ich zoberú z PC a na druhom prepisujem.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Je síce úpravda, že zo začiatku sa čudovali, ale čiarový kód sedel takže sa uspokojili.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pridávam sa k lenkak, mne štvrťročné prehlady o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti neberie jeden DÚ, a druhý bez problémov akceptuje. Do SP už roky posielam výkazy priamo tlačené z programu a sú dobré.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Mám také isté skúsenosti, aké sú v predchádzajúcich príspevkoch, len chcem doplniť , že bez problémov mi zoberú aj ZP mesačné výkazy a tiež Oznámenie zamestnávateľa.... Tak isto SP mi berie ELDZ vtlačený do formuláru a potvrdenie o príjme pri PN.
    A ešte jeden dodatok, keď prišiel šéf s tým, že do VÚB už treba iný hromadný príkaz na ich tlačive..tak som s potešením zistila, že presne také mi MRP urobí.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    a keď sme pri tých VUB príkazoch, tak zatiaľ všetky VUB okrem KN mi ich zobrali, v KN len s ich tlačivami...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    DanielaSĽ
    Mám také isté skúsenosti, aké sú v predchádzajúcich príspevkoch, len chcem doplniť , že bez problémov mi zoberú aj ZP mesačné výkazy a tiež Oznámenie zamestnávateľa.... Tak isto SP mi berie ELDZ vtlačený do formuláru a potvrdenie o príjme pri PN.
    A ešte jeden dodatok, keď prišiel šéf s tým, že do VÚB už treba iný hromadný príkaz na ich tlačive..tak som s potešením zistila, že presne také mi MRP urobí.
    Danielka, Tebe program robí aj Oznámenie zamestnávateľa? Kde sa vlastné nachádza? Alebo máš novšiu verziu programu?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    mysimis
    Danielka, Tebe program robí aj Oznámenie zamestnávateľa? Kde sa vlastné nachádza? Alebo máš novšiu verziu programu?
    Nie som síce Danielka, ale...Výstupy-Poistné, -zmena platiteľa poistného ZP.
    Win. 4.57/004/, ale myslím, že to bolo už v skoršej verzii.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Aldi, našla som to, ďakujem za radu. Bude to naozaj uľahčenie mojej práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.