Zavrieť

Porady

Susedia a hluk v byte do 22.00

Byvam na sidlisku v 10 poschodovom panelaku tak ako vela inych ludi. Avsak zacinam o sebe pochybovat, ci som normalna... totiz nad nami suseda perie pravidelne po 22hej, nehovoriac o siti na masine, ked si vypiju tak ziapu tak, ze pocujeme cely obsah hadky... pod nami pre istotu byval sam chalanisko a ten zvykol pustat hudbu az tak nahlas, ze mi zacali pohariky tancovat na stole.... dalsia vec je ako to vo vchode vizera... sama spina, ludia su lenivy vyhodit smeti do kosa a nechaju plnu igelitku smeti na stred chodby, parkuje sa uz aj na trave...

ale spät k tomu hlavnemu bodu... pod nami predali byt, cize sme boli stastni, ze sopliak uz nebude vyhravat ale!!! novi majitelia zacali byt prerabat... na tom by tiez nebolo nic neobvykle, keby ich prerabky nezacali o 17.00 az do vecera, kym ich ktosi nepride upozornit!!! Neexistuje nejaky domovy poriadok, ktory riesi aj taketo otazky? Predsa pridem z prace utahana, nehovoriac o tom, ze pracujem aj doma a mam pocuvat ako vrtaju, stierkuju a ja neviem co ine hlucne robia v byte?

Uz som bola u nich vcera o 21.00, ze uz by stacilo, ze uz chceme mat klud a udivene sa na mna pozerali, ze co chcem...

Predsa uz len z ludskej inteligencie by taketo veci mali robit v case, ked je vacsina ludi z panelaku v praci, no nie? ved ma v podstate vyhanaju z bytu! My sme tiez prerabali byt, ale v case od 09.00-17.00...

prosim poradte mi hocico, lebo uz som zufala.... buduci tyzden si po roku beriem dovolenku a chcem si skutocne oddychnut, tak neviem, ci sa mi to vobec podari...
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

prípadne narušiteľa ísť upozorniť na nadmerný hluk v modrých sluchátkach
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

zena Pozri príspevok
Rada by som vedela vas nazor... Moj priatel cvici na hudobny nastroj (trumpeta) v byte s pouzitim profesionalneho dusitka...ked sedim vedla neho vobec ma to nerusi a dokonca si v klude pozriem aj Tv bez pridania zvuku...7 z 8 susedov s tym nemaju problem, iba nova suseda...Dohoda nie je mozna, skusala som kompromis nech navrhnu dobu cokolvek, ale nie len si trvaju na svojom! Inak cvici za den 2-3 krat po 15 minut a v dobe okolo 12,00 a najneskor do 18,00. Porusujem tym nejaky zakon snad ja? Alebo je len suseda neprisposobiva?
Ahoj, jasné, že je neprispôsobivá. U nás dcéra hrá na klavíri, manžel spieva v opere, takže doma cvičí. So susedou, ktorá má malé dieťa sme sa dohodli, že nespieva a nehrá, keď malá poobede spala(už teraz nespáva) a večer, aj keď nie je nočný pokoj, tak sa snažím, aby bolo aj u nás ticho už od 19.30, keď im malá chodí spať. Dá sa takto pekne prispôsobiť. Takže nič neporušujete. Pokojne si hrajte ďalej, aj orchester si popri tom môžete pustiť.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Dobry den,prečítal som pár stránok tejto diskusie,ale nie všetko,tak ak tu už je odpoved tak sorry,ale k veci........možem ak je počut od susedov hluk po 22.00hod hned zavolat policiu,alebo ich musím najprv íst upozornit(to samozrejme nepomože,su to opice len sa budu smiat do tváre) a až potom volat,nemože sa stat že dostanem zaplatit ten výjazd policie,ako neoprávnený?Ako sa to vobec posudzuje......hluk?V paneláku je po 22.00hod počut aj obyčajné rozprávanie 4-5ludí,samozrejme neustále lozenie na WC,ked sa popíja,takže nemusí hučat ani hudba a je to dost.Ako je to potom,neviem či vobec máme schválený nejaký domový poriadok,alebo sú to nejaké všeobecné nariadenie a domový poriadok ani byt nemusí a po 22.00hod proste žiadny buchot a krik,takže ani napr. návšteva?Može polícia po tejto hodine napr. vykázat ludí čo v byte nebývajú a ukončit to tam?To asi nie......Alebo aký postup by vlastne po príchode policie mal nasledovat,mala by sa spísat nejaká stažnost,záznam a ten potom posielat na mesto?A mala by pri tom byt aj osoba zvolená za poriadok,domovník alebo doverník spolu s policiou?
Dakujem
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

habib Pozri príspevok
Dobry den,prečítal som pár stránok tejto diskusie,ale nie všetko,tak ak tu už je odpoved tak sorry,ale k veci........možem ak je počut od susedov hluk po 22.00hod hned zavolat policiu,alebo ich musím najprv íst upozornit(to samozrejme nepomože,su to opice len sa budu smiat do tváre) a až potom volat,nemože sa stat že dostanem zaplatit ten výjazd policie,ako neoprávnený?Ako sa to vobec posudzuje......hluk?V paneláku je po 22.00hod počut aj obyčajné rozprávanie 4-5ludí,samozrejme neustále lozenie na WC,ked sa popíja,takže nemusí hučat ani hudba a je to dost.Ako je to potom,neviem či vobec máme schválený nejaký domový poriadok,alebo sú to nejaké všeobecné nariadenie a domový poriadok ani byt nemusí a po 22.00hod proste žiadny buchot a krik,takže ani napr. návšteva?Može polícia po tejto hodine napr. vykázat ludí čo v byte nebývajú a ukončit to tam?To asi nie......Alebo aký postup by vlastne po príchode policie mal nasledovat,mala by sa spísat nejaká stažnost,záznam a ten potom posielat na mesto?A mala by pri tom byt aj osoba zvolená za poriadok,domovník alebo doverník spolu s policiou?
Dakujem
polícia môže upozorniť rušiteľov nočného pokoja, prípadne ich riešiť v priestupkovom konaní. Vykázať z bytu? Určite nie... Zatiaľ nijaký zákon nezakazuje návštevy v čase nočného pokoja. Tiež im nikto v noci nezakáže chodiť na WC.
Oznámenie môžte podať na príslušnom Obvodnom oddelení PZ a nemusíte byť kvôli tomu ani dôverník, domovník ani nejako splnomocnená osoba ostatnými obyvateľmi.
Samozrejme, že políciu, či už mestkú, alebo štátnu môžte volať pri rušení nočného kľudu. Nehrozia za to žiadne sankcie. Tie sú len za zneužívanie tiesňových liniek, nie za to ak občan potrebuje pomoc
0 0
toronto toronto

toronto je offline (nepripojený) toronto

..asi - Nočný kľud je stanovený v čase od 22.00 do 6.00 a nie opacne!
0 0
veronat veronat

veronat je offline (nepripojený) veronat

Tazka situacia...v panelakoch by mal byt nocny klud uz od 20:00
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

veronat Pozri príspevok
Tazka situacia...v panelakoch by mal byt nocny klud uz od 20:00
to by bolo ťažké... celý deň si v robote.. a večer ledva prídeš, seď ako zarezaná...
väčšina domových poriadkov je napísaná tak, že sa nemajú robiť hlučné domáce práce po 19 resp. 20 hodine... ale v paneláku si veľa ticha neužiješ... zakážeš susedom zapnúť práčku? Dajú deti spať a naložia práčku... ide hodinu a pol až dve... aj u supermoderných práčok je žmýkanie počuť a do 20 hodiny by to určite nestihli
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Flinstone Pozri príspevok
polícia môže upozorniť rušiteľov nočného pokoja, prípadne ich riešiť v priestupkovom konaní. Vykázať z bytu? Určite nie... Zatiaľ nijaký zákon nezakazuje návštevy v čase nočného pokoja. Tiež im nikto v noci nezakáže chodiť na WC.
Oznámenie môžte podať na príslušnom Obvodnom oddelení PZ a nemusíte byť kvôli tomu ani dôverník, domovník ani nejako splnomocnená osoba ostatnými obyvateľmi.
Samozrejme, že políciu, či už mestkú, alebo štátnu môžte volať pri rušení nočného kľudu. Nehrozia za to žiadne sankcie. Tie sú len za zneužívanie tiesňových liniek, nie za to ak občan potrebuje pomoc
......musím sa znovu vrátit k tejto téme,pretože máme po víkende a samozrejme situácia sa opakuje stále dokola s tým rozdielom že táto posledná skončíla trhaním sa o 02.00hod ráno na schodisku,to ked som vyšiel z bytu a oslovil ich pri odchode,či si už ludia možu íst lahnút,či už majú dost?A tak 3ožrani držali toho 4 ked si to chcel vyriešit ručne.No proste pohár trpezlivosti pretiekol a ja neverím že nemožem nič robit.Naštudoval som si domový poriadok,síce ani neviem či náš bytovy dom má tento vypracovaný ale to ma vlastne ani nezaujíma,predsa to sú všeobecné pravidlá,hlavne čas nočného pokoja je všade rovnaký a v tomto poriadku som našiel pár bodov z ktorých som si vybral tieto:
- je zakázané hlučne sa zabávat.
- ....je povinný stíšit televízny alebo rozhlasovací príjímač na pokojovú hlasitost tak aby neprenikal hluk mimo bytu.
Takže tu máme 2 body z opačných koncov,jedno to tu Tv považujem ako ,,relatívne,, najmenšie porušenie a samozrejme hlučná zabava bude to najhoršie.
A teraz náš problém: banda 5-6ludí si v skorých večerných hodínách sadne a začne popíjat,je to mladá rodinka,dieta klasika odtiahnu k starým rodičom nech ich nik neruši,táto zábava končí predpokladám ked dojde pitie,niekedy sa človek dočká už hodinu po polnoci,alebo ako tento víkend skoro o pol 3 ráno(to trhanie na chodbe chvílu trvalo),samozrejme pije sa, to znamená 6ludí s promenáduje po byte smer WC a naspat,občas spadne niečo zo stola,nejaký ten mobil,dialkové ovládanie alebo sa flaška zakotúla,ale hlavne kedže je všade totálne ticho JE POČUT KAŽDÉ SLOVO.Finále je ale najlepšie to ked sa táto tlupa ludí presunie do chodby a spoločne sa začnú obúvat,lúčit a samozrejme nesmie chybat ,,bolo super,nabudúce u nás,, následne sa v takej nálade pustia dole schodiskom,ako na pravé poludnie.Ak by som nebýval priamo po nimi,tak ich zaregistrujem až teraz a asi by sa to dalo nejak prejst,ale nie ak ste to predtým 6hodín museli počúvat.
Takže je to asi toto čo sa deje,nehrá tam hlasitá hudba,netancuje sa tam ale aj tak od nočneho pokoja to má hodne daleko,ak je všade totálne ticho,pretože ostatní obyvatelia domu chápu pojem nočný pokoj,táto banda to nechápe,viem to pretože raz ked som tak na nich volal pre toto policajtov,tak ešte predtým som ich išiel upozornit,či nevedia kolko je hodín,tak sa mi dostalo od pripitej majitelky odpovede ktorej by sa človek až zasmial ,,veď je piatok a ešte nie je ani 1hod ráno,,(bolo 45min po polnoci) no čo už k tomuto dodat?

Takže policajti nepomohli,oni totiž ani nevedia čo robit,niekto z vedenia Družstva to neviem,asi budú razit heslo,ja ten problém nemám,tak ma to nezaujíma,tak proste na koho sa človek musí obrátit,aby sa začal dodržiavat zákon,ktorý hovorí že majitel nehnutelnosti nesmie vykonávat činnosti ktoré bránia ostatným v uživaní ich nehnutelnosti.A fakt nepatrím k ludom ktorým vadí uplne všetko a neuvedomuje si že býva v paneláku,ale ja som ochotný a pripravený na hluk do 22.00hod ale určite nie po tomto čase,ked tam by malo nastúpit právo.

Tak sorry za tuto slohovku,verim že viac ludí ma podobny problém a niekto sa vyjadrí.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

habib
A čo takýto "problém": niekoľko mesačná "rekonštrukcia" bytu a pravidelné vŕtanie dier do panelu aj o 02:30 ráno (v noci)? A nepomáha ani dohováranie, ani vyhrážanie. Polícia sa ani neuráči - vraj to nie jej problém.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

...hold ludia su prasatá,práve tu ale slušný človek zistí že neurobí sám nič,ak teda nebude rovnaké zviera a samozrejme nezačne robit naschváli,bohužial si to odnesú aj susedia čo s tým nič nemajú.Ale problém policie to samozrejme je,minimálne ten mestskej ktorá sa má starat o dodržiavanie verejného poriadku a rušenie nočneho pokoja to porušuje,pravda ale je taká že mestská policia to sú ludia nepoznajúci svoju právomoc,prirovnal by som to k ochranke v Tescu,proste ELITA.To ja ked som ich volal,tak došli ale neurobili nič,len sa chceli rychlo vrátit na služebnu do tepla,hádam........
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

habib Pozri príspevok
....Naštudoval som si domový poriadok,síce ani neviem či náš bytovy dom má tento vypracovaný ale to ma vlastne ani nezaujíma,predsa to sú všeobecné pravidlá,hlavne čas nočného pokoja je všade rovnaký a v tomto poriadku som našiel pár bodov z ktorých som si vybral tieto:
- je zakázané hlučne sa zabávat.
- ....je povinný stíšit televízny alebo rozhlasovací príjímač na pokojovú hlasitost tak aby neprenikal hluk mimo bytu...
...Takže je to asi toto čo sa deje,nehrá tam hlasitá hudba,netancuje sa tam ale aj tak od nočneho pokoja to má hodne daleko,ak je všade totálne ticho,pretože ostatní obyvatelia domu chápu pojem nočný pokoj...

...tak proste na koho sa človek musí obrátit,aby sa začal dodržiavat zákon,ktorý hovorí že majitel nehnutelnosti nesmie vykonávat činnosti ktoré bránia ostatným v uživaní ich nehnutelnosti...

Tak sorry za tuto slohovku,verim že viac ludí ma podobny problém a niekto sa vyjadrí.
(Čo je to pokojová hlasitosť? V noci, keď je všade skoro ticho, pokiaľ nemáš hlasitosť televízora na úrovni, že ho sám skoro nepočuješ, tak zvuk vždy preniká cez stenu.)

Možné riešenie je aj toto:
Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov § 11 Práva a povinnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome
(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.


(Veľa ľudí má podobný problém. Tiež sme ho mali s nájomníkmi pod nami - "mejdany" v noci. Našťastie sa odsťahovali. Teraz je "problém" iba s deckami susedov, ktoré si cez deň púšťajú hudbu na plné pecky, čo je počuť z jedného konca domu na druhý - najmä basy. A ešte susedia vedľa nás majú nejaký pokašľaný spotrebič (chladničku? mrazák?) - majú ho v izbe, ktorá susedí s našou izbou. Ten spotrebič strašne hučí (zvuk nie je príliš hlasný, ale je ho počuť skoro stále, keby mal v tej izbe niekto spať, tak by nezaspal).
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

,,(Čo je to pokojová hlasitosť? V noci, keď je všade skoro ticho, pokiaľ nemáš hlasitosť televízora na úrovni, že ho sám skoro nepočuješ, tak zvuk vždy preniká cez stenu.),,
.....no neviem u nás si nepamatám aby som počul v noci TV od susedov a verím že susedia TV majú a ako každy ju aj večer používajú,ale možno mám len štastie,problém može byt nejaký senior ale to už fakt nič človek nenarobí.
Toto je ale hlavné,ked človek prelistuje pár domových poriadkov(ked si človek zadá do googlu,tak je toho na 15stránok) tak sú všetky rovnaké,zo všetkých vychádza že po 22.00hod sú zakázané všetky činnosti, čo sposobujú hluk, ktorý preniká za hranice bytu,podla odpovede právnika na jednej diskusií,to že tam nie je uvedená určitá činnost neznamená že je dovolená a tieto jednostlive body su len pre orientáciu,aby si človek urobil obraz,čo už je a čo ešte nie je priestupok a človek može byt potrestaný,pretože ,,znemožnuje,, užívanie nehnutelnosti (to je ten paragraf čo je hore uvedený v plnom znení,na ktorý som sa ja ale tiež odvolával).
Ako ale donútit policajtov,ked ich zavolám aby spísali nejaký doklad o výjazde,nepotrebujem aby tam písali svoje ,,pocity,, či si myslia bol alebo nebol hluk ale toto rozhodnutie nech nechajú na Mestskom urade,kde by sa táto vec mala prešetrovat,či je ,,možné,, aby 6ludí v byte(2majitelia,4návšteva) v 02.00hod ráno može ,,vyprodukovat,, hluk na ktorý sa stažujem.
Je mi jasné že ak by som sa stažoval že sused chodí 8krát za noc na WC a dupe po parketach,tak to asi nepochodím ale toto je myslím učebnicový prípad,ako sa človek v paneláku správat nemá.Ja mu samozrejme nemožem zakazovat aby si do bytu vodil návštevu,ale o 22.00 sa majú zdvihnut a ist to doriešit do krčmy a skutočne toto je jediny človek vo vchode čo to nechápe,alebo nechce a robí naschváli,pretože ostatní tomu rozumejú a tu fakt človek nepočuje po 22.00 aby odcházala návšteva z iného bytu,nie to ešte 2hod po polnoci,aj ked sa može stat a človek je ochotný raz za čas nechat to tak cez víkend aj do 23.00 ale nie takto.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

(U nás som TV od susedov počula (v noci, keď je inak ticho), je to rovnaká hlasitosť a rovnako počuť ako bežných rozhovor (nie krik). Ale nevadilo mi to, spať sa pri tom dalo. Horší bol štekot ich hafana,ale hafan si našťastie zvykol a už je kľud. :-))
Neviem, ako donútiš mestských policajtov k spísaniu dokladu o výjazde (štátni sú asi povinní to urobiť, ale mestskí - neviem). Na mestský úrad sa môžeš obrátiť aj bez "papiera" od policajtov, príp. sa obráťte viacerí susedia, nech má vaša sťažnosť na suseda väčšiu váhu. Potom daj vedieť, ako celá táto záležitosť po podaní sťažnosti na MÚ dopadla.
0 0
testerASD testerASD

testerASD je offline (nepripojený) testerASD

a) vacsinou co sa stava resp. co som zazil ze ja ked prerabam je to ok, ked to robi niekto iny tak je to uz ine, je to hlucnejsie, je to v inom case .. proste to vadi

b) volaj policiu kedy chces, ked to nebude v sulade so zakonom chcem aby si to zaplatila - nemienim zo svojich dani odvadzat na detinske spravanie

c) ak chce mat clovek klud, nech ide byvat do RD nie do bytu - nie je mozne aby sa niekto nastahoval do bytu s tym vedomim ze to tam bude ako byvanie pri kostole na dedine ..

d) ja som prerabal elektriku, 1,5 tyzdna sa sekala stena, strop, podlaha od 7:00 do 18:00 v kazdom pripade, kazdy ma doma inu situaciu a zato ze ja som to takto zabezpecil neznamena ze kazdy ma tu moznost. niekto uz nema dovolenku, niekto si nemoze dovolit zobrat volno z financnych dovodov atd atd ... takze nesudit bez priciny - u nas sa v bytovke tiez robi kadeco ale tolerujem to ..

e) kazdy ma inu vychovu a iny styl komunikacie, neber to osobne .. nic s nim nemas spolocne, vytiahni si fakty z jeho viet a na to reaguj

f) sme solidarny stat, pomahame kdekomu ci uz s vedomym alebo bez .. nebudme taki malicherni. ked uz chces zakrocit, chod za spravcom a zisti ci podal oznamenie .. nechce sa ti ? tvoj problem .. nevies ake su podmienky ? pozri si domovy poriadok .. nechce sa ti ? tvoj problem ... a to ze ostatni ludia nereaguju, nechaju to tak a toleruju je to ich volba .. preco ti to vadi ? to netusim, ale ked potrebujes kracat s davom, tak si to priznaj a prisposob sa situacii ..
Naposledy upravil testerASD : 07.07.11 at 14:50
0 0
Suellen Suellen

Suellen je offline (nepripojený) Suellen

so slečnou sa možno stačilo dohodnúť, aby nehrala v čase, keď popoludní malé spí...a hlavne riešiť to bez búchania a kriku...s chladnou hlavou
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

My mame hluk v byte stale. mame suseda, ktory uz 10 rokov co tu zije v byte pod nami sustavne vrta do stien. Nevrta raz za cas, pravidelne skoro kazdy den a hlavne po 20 tej hodine. Az sa bojim, kedy sa so sedackou v obyvacke raz k nim prepadnem.ked som slusne sa pytala, ci maju tolko obrazov, ze ich stale vesdia, pozeral na mna ako blazon. tak uz nehovorim nic.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

a nie je mozne, ze to vrtanie ide z ineho bytu? u nas stale niekto hra na klaviri, a znie to uplne ako nad nami, resp. pod nami, tak sme isli upozornit susedov, nech s tym prestanu, a vyslo najavo, ze ani jeden z nich nema klavir. Nakoniec sme zistili, ze to hra z vedlajsieho vchodu (sme niekolko vchodov nalepenych na sebe), a v tom vchode byva moja kamoska, a ta mi hovorila, ze oni tam nic nepocuju, takze tie zvuky sa siria nejak bokom
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Aj my sme mali hluk ked sa susedia nastahovali a chceli prerobit byt. Nikdy nie po 22:00. Ja osobne by som ich nechala byt dokoncit a bol by pokoj. Snad nebudu prerabat byt 3x. Treba si to zobrat aj z toho hladiska, keby ste vy potrebovali prerabat a nemozete si dovolit prestat chodit do prace...To nie je to, ze vam schvalne narusaju klud, je to nevyhnutne...len moj nazor.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak to boli odpovede na moj prispevok, tak odpoviem. Je to hluk z bytu pod nami, vrta v kuse 10!! rokov. ja to uz neriesim, ale ked prejde den bez vrtania, tak my doma oslavujeme-)

Perlicka na zaver- asi pred 2 rokmi mi dotycny sused vecer klopkal, ze mi huci pocitac a on nemoze spat-), Asi pred 4 mesiacmi klopkal, ze ked sedi na zachode pocuje, ze kvapka voda v sachte po rurach. Pozerala som u nas nic. pytala som sa, ako vie, ze kvapka na rurach, vraj on to chodi pozerat kazdy den. Povedala som to jeho zene, nech to hlasi dovernikovi,odvtedy nic nekvapka.
myslim si,, ze ten chlap nie je v poriadku a novinka v nasom vchode, na poschodi kde byva si postavil na chodbe skrinovu zostavu, skrina, komoda a druha skrina...je na 1.poschodi....co dodat.
Naposledy upravil alaya1 : 20.11.11 at 13:15
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Ak to boli odpovede na moj prispevok, tak odpoviem. Je to hluk z bytu pod nami, vrta v kuse 10!! rokov. ja to uz neriesim, ale ked prejde den bez vrtania, tak my doma oslavujeme-)

Perlicka na zaver- asi pred 2 rokmi mi dotycny sused vecer klopkal, ze mi huci pocitac a on nemoze spat-), Asi pred 4 mesiacmi klopkal, ze ked sedi na zachode pocuje, ze kvapka voda v sachte po rurach. Pozerala som u nas nic. pytala som sa, ako vie, ze kvapka na rurach, vraj on to chodi pozerat kazdy den. Povedala som to jeho zene, nech to hlasi dovernikovi,odvtedy nic nekvapka.
myslim si,, ze ten chlap nie je v poriadku a novinka v nasom vchode, na poschodi kde byva si postavil na chodbe skrinovu zostavu, skrina, komoda a druha skrina...je na 1.poschodi....co dodat.
...hm.....najbližšia kontrola hasičov a má po skrinkách .....
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať