Zavrieť

Porady

Ulcerózna kolitída

V januári mi diagnostikovali ulceróznu kolitídu. Doposiaľ mi odborná lekárka nevysvetlila čo má jesť a čo má robiť keď mám tažkosti. Máte s tým niekto skúsenosti. Vopred ďakujem
Usporiadat
Cvikluš11 Cvikluš11

Cvikluš11 je offline (nepripojený) Cvikluš11

Zdravotnica Pozri príspevok
Každý zdravotný problém vzniká z príčiny.
No v mojom prípade je to zo stresu :-(
0 0
cereza cereza

cereza je offline (nepripojený) cereza

vf78 Pozri príspevok
este by som rad doplnil, ze s tymi principmi ktore tam Klein opisuje som sa stotoznil a nasiel som uz viacej ludi/doktorov rovnalo zmyslajucich. Myslim, ze teraz je treba len popracovat na discipline a dalej studovat a vzdelavat sa. Suhlasim s tebou, ze bez pomoci nejakeho dobreho dietologa/odbornika na zdravu vyzivu, to bude tazke, takze sa po nejakom aj ja obzeram.
Ahoj, este si tu? Prepac za oneskorenu odpoved, ja som uplne zabudla na tuto poradu... Ako sa teraz mas, ako sa vyvija choroba, je to teraz lepsie? Moja choroba sa zlepsila, sice nie na 100% ale s tymto sa uz da zit... Podla mna za to moze nestresovy zivot a dietna, varena strava. Ak obcas porusim (restiky, alkohol, cudzie prostredie...) tak hned vidim zmenu v stave. Teraz skor ako na tu Kleinovu metodu a vegansku stravu verim na 'special carbohydrate diet'. Pocul si o nej? Vela stastia prajem!!
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

Zdravotnica Pozri príspevok
Nástroje na kolonoskopiu sú dezinfikované.
Ak sa používajú pre každý iný organizmus, ako je zabezpečené neprenášanie mikróbov z jedného napadnutého organizmu do iného?
No co myslis ako? Ze zavolaju upratovacku s handrou a poprosia nech im tam trocha s handrou "prebehne"?
Na dezinfekciu maju pristroje, do ktoreho to vlozia a sam to vycisti.
0 0
Ivkiks Ivkiks

Ivkiks je offline (nepripojený) Ivkiks

chcem sa spýtať, ktoré konkrétne doplnky tianši pomohli pri liečení UC?
0 0
vf78 vf78

vf78 je offline (nepripojený) vf78

to cereza:
skusim v strucnosti popisat, ako som pokrocil v liecbe za posledne necele dva roky: po tom co som presiel na stravovanie podla Dr.Kleina mi priznaky UC zmizli. Ja som bol ale slaby a nevedel som naspat pribrat stratene kila, mal som 57kg.Riadil som sa nadalej jeho odporucaniami o stravovani aj ked nie uz tak radikalne, skor som bol klasicky vegan. Ako najdolezitejsia rada z jeho knihy okrem stravovania je "pracujete na svojej psychike" a to som aj robil. Ja som si nasiel metodu Cesta od Brandon Bays a zacal som navstevovat jej seminare a procesy, ktore ona vyucuje. Je to cely liecebny system, ktory pomaha pri fyzickych aj psychickych problemoch. Pracuje sa tam velmi s emociami, kotre potlacame, vyhybame sa im, utekame pred nimi...atd, v mojom pripade so strachom, ktory mi vyvolaval stresy a rovnako s problemom odpustenia minulych "krivd". Takto pred rokom sa mi zacalo telo spontanne ocistovat, teda zo mna zacal vychadzat vsetok ten bordel, ktory som mal v tele usadeny a ja som sa kompletne precistil hlavne vdaka metode Cesta psychicky a fyzicky. Odvtedy som zacal priberat kila nazad, mam 67kg, jem uz aj ryby a hovadzie vyvary, v podstate strava nema na moj zdravotny stav tak radikalny vplyv ako mala predtym a ja mozem s radostou vyhlasit, ze som zdravy! Aktivne sportujem a pracujem. Uz dva roky neberim ziadne lieky. Ak by ste si chceli nieco o metode, ktora mi pomohla precitat, tu je link:www.brandon-bays.cz, ja aj nadalej s touto metodou pracujem a som zapisany v zozname terapeutov na tejto stranke..podla inicialok aj mojho pribehu ma lahko identifikujete. Ak budete mat zaujem tak sa mozem o tom preco a ako tato metoda funguje aj viac rozpisat. krasny den,vf
0 0
Mato5 Mato5

Mato5 je offline (nepripojený) Mato5

V novembri 2011 my diagnostikovali Ulceróznu Kolitdu, kde som mesiac strávil v nemocnici a 2 mesiace doma. Užívam stále lieky(Pentasa,imuran,helicid a duspatalin). Po 3 mesiacoch som začal znova chodiť do roboty a po 3 mesiacoch chodenia do roboty som začal mať znova bolesti ktoré po 2 mesiacoch boli znova denno-denne, hnčcky ani vracanie nemám,teplotu nemám a už skoro 2 mesiace mam bolesti ktoré spôsobili aj bolesti dookola pásu. Môj lekár(gastroenterológ) my zobral krv urobil kolonoskopiu, gastroskopiu a spravili my aj sono brucha a vsetky vysledky dopadli dobre. Lekár(gastroenterológ) my povedal že už nevie aké my ma spraviť vyšetrenia a že podla neho si bolesti vymýšľam a mal by som isť k psychológovy. Rád by som vedel čo mam robiť alebo či bolesti nevznikajú z niečoho iného.

Ďakujem za odpoveď
0 0
vf78 vf78

vf78 je offline (nepripojený) vf78

to mato5:
ked som bol u doktora, gastroenterologa tak mi povedal, ze tato choroba ma povod v strave, psychike a genetike..z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze najvacsi podiel na tom ma prave psychika, emocie, vzorce spravania..doktori mi povedali, ze je to nevyliecitelna choroba a kedze ja som si povedal, ze urobim vsetko co sa da na to aby som sa vyliecil, tak som si zacal hladat ludi, ktori sa vyliecili..a nasiel som ich a teraz som jednym z nich..pozrite si link, ktory som uviedol v predchadzajucom prispevku, ak Vas to zaujme, mozem o tom viac. Je to z mojej skusenosti najucinnejsia metoda na liecbu aku som nasiel. Da sa skombinovat aj s vhodnymi prirodnymi doplnkami, po pripade s homeopatikami a vyzivnou stravou.
vela uspechov zelam!
vf
0 0
Mato5 Mato5

Mato5 je offline (nepripojený) Mato5

Nevie niekto ako pri Ulceroznej Kolitide pribrat? Mam 23 rokov 168cm a 44kg
Naposledy upravil Mato5 : 01.08.12 at 17:13
0 0
Mato5 Mato5

Mato5 je offline (nepripojený) Mato5

Uz som si vybral 44kg.
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
vf78 Pozri príspevok
to mato5:


ked som bol u doktora, gastroenterologa tak mi povedal, ze tato choroba ma povod v strave, psychike a genetike..z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze najvacsi podiel na tom ma prave psychika, emocie, vzorce spravania..doktori mi povedali, ze je to nevyliecitelna choroba a kedze ja som si povedal, ze urobim vsetko co sa da na to aby som sa vyliecil, tak som si zacal hladat ludi, ktori sa vyliecili..a nasiel som ich a teraz som jednym z nich..pozrite si link, ktory som uviedol v predchadzajucom prispevku, ak Vas to zaujme, mozem o tom viac. Je to z mojej skusenosti najucinnejsia metoda na liecbu aku som nasiel. Da sa skombinovat aj s vhodnymi prirodnymi doplnkami, po pripade s homeopatikami a vyzivnou stravou.
vela uspechov zelam!
vf
Problém v ulceróznem kolitíde je v prostredí, ktoré má dotyčný v črevnom trakte, lymfatických cestách, akú má štítnu žľazu,pankreás, pečeň,...., akú majú energetiku,..., akú majú bakteriálnu, vírusovú, parazitnú, a plesňovú záťaž...

Doporučujem : uskutočniť serióznu analýzu /neviem či naše zdravotníctvo to jednoduchému človeku vie poskytnúť/

Ak by si si to nevedel predstaviť, kto , kde, ako, kedy,..., napíš súkromnú správu, a poradím ...
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Nokerla Pozri príspevok
No co myslis ako? Ze zavolaju upratovacku s handrou a poprosia nech im tam trocha s handrou "prebehne"?

Na dezinfekciu maju pristroje, do ktoreho to vlozia a sam to vycisti.
No super, baktéria je oko kus papiera na zemi, vírus, ako omrvinky z chleba, parazit ako kamienok na podlahe, a pleseň ako rozliata voda alebo káva na stole
supre, super, super
veľmi ľahké riešenie
"dajme do čriev upratovačky..."
0 0
slavomiros slavomiros

slavomiros je offline (nepripojený) slavomiros

ja mám UCK už niekoľko rokov. Striedavo, oblačno to volo, raz dobre, raz zle, no naposledy to vyzeralo najhoršie teraz na jar, začalo to koncom decembra, a tri mesiace nezaberalo nič, hoci som niekoľko násobne zvýšil dávky salofalku 500, tj. asi 10 tabliet denne, a dal som si predpísať tiež prednison, a ten som si tiež stále zvyšoval dávky, a nič. Vtedy sa mi chvalabohu dostala do rúk bylinkárska kniha, a hoci som tomu nejako neveril, už mi nič neostávalo, len vyskúšať niektoré zmesy čajov, určených na zápaly hrubého čreva, a musím povedať, či napísať, že do týždňa sa mi zlepšil stav tak, že som som ihneď vysadil prednison, užívam už len salofalk v predpísanom dávkovaní, a musím sa pochváliť, že doteraz, čo je už jeseň, som nemal žiadne väčšie problémy, pričom nedodržujem žiadnu špeciálnu diétu. Ak máte záujem o čajové zmesi, z voľne dostupných byliniek, ktoré si môžete aj sami natrhať a nasušiť, napíšte mi na e - mail slavo.hudec@pobox.sk, pošlem vám ich, aj ako ich robím ja, nebojte sa, bezplatne, rád pomôžem, lebo viem, čo to je. Zdravím vás.
0 0
Mato5 Mato5

Mato5 je offline (nepripojený) Mato5

Mato5 Pozri príspevok
V novembri 2011 my diagnostikovali Ulceróznu Kolitdu, kde som mesiac strávil v nemocnici a 2 mesiace doma. Užívam stále lieky(Pentasa,imuran,helicid a duspatalin). Po 3 mesiacoch som začal znova chodiť do roboty a po 3 mesiacoch chodenia do roboty som začal mať znova bolesti ktoré po 2 mesiacoch boli znova denno-denne, hnčcky ani vracanie nemám,teplotu nemám a už skoro 2 mesiace mam bolesti ktoré spôsobili aj bolesti dookola pásu. Môj lekár(gastroenterológ) my zobral krv urobil kolonoskopiu, gastroskopiu a spravili my aj sono brucha a vsetky vysledky dopadli dobre. Lekár(gastroenterológ) my povedal že už nevie aké my ma spraviť vyšetrenia a že podla neho si bolesti vymýšľam a mal by som isť k psychológovy. Rád by som vedel čo mam robiť alebo či bolesti nevznikajú z niečoho iného.

Ďakujem za odpoveď

Nakoniec som si sam obisiel nejakych lekarov(urolog,neurolog). Po 2 mesiacoch som dostal u neurologa sprej Tramabene a v priebehu 2 dni my bolesti ustupili.
0 0
cereza cereza

cereza je offline (nepripojený) cereza

Ahojte, ja som sem už písala aj skôr. V prvom rade prajem všetkým rýchle zlepšenie stavu! Tiež sa prikláňam k alternatívnym metódam liečby, myslím, že veľmi záleží na strave, strese a celkovom naladení mysle.
Trošku som si zobrala zo "špecifickej karbohydrátovej diéty", kde sa zakazujú jesť škroby a cukry (okrem tých jednoduchých z ovocia a medu..) a myslím, že to pomáha. Nedodržiavam to na 100 percent, lebo môj stav je teraz stabilizovaný (neberiem ani lieky...), ale vidím hneď zmenu, keď napr. cestujem a nemôžem si variť svoje jedlo a dlhšiu dobu porušujem moje stravovacie návyky. Takže môj recept je: ľahká strava, nemastná-neslaná-nekorenená, bez omáčok, nesmažená..., bez obilnín a cukru (občas môžem porušiť, ale pri horšom zdravotnom stave by som neporušovala..). A plno kľudu. Vlastný záchod , resp. zdieľaný s ľuďmi, ktorí to chápu... Z alkoholu suché víno (a ešte sa vraj kus môže aj tvrdý alkohol), pivo nie. Čaje bylinkové a zelené, káva len slabá a zrnková (a len občas). Mlieko nie, ale syry a jogurty (bio, nesladené) áno. A žiadne chemikálie a É-čka!!

Chorobu už mám 6 rokov, spočiatku bez vážnych príznakov, neskôr veľké zápaly, plno liekov a 2 pobyty v nemocnici. Teraz je to dobré už vyše roka.

Pozrite sa tu na zakázaný a povolený zoznam potravín z tej diéty (je to po anglicky):
http://www.breakingtheviciouscycle.info/legal/listing/
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
mňa by zaujímalo ako vyzerá choroba úplne na začiatku /nikde som sa to nedočítala/, neverím, že sa človek zobudí v jedno ráno a má veľké problémy...predpokladám, že choroba útočí veľmi nebadane, ale isto...pýtam sa preto, že mám nejaké aj keď malé
problémy s trávením a bola som aj na prvom vyšetrení u gastrolekára a keď som mu
povedala, že som prišla s tým, že či náhodou netrpím celiakiou alebo kolitídou on na to: /na tú kolitídu/chodíte
10x na WC a videli ste krv? tá jeho reakcia ma trochu prekvapila, lebo fakt si myslím, že v jedno ráno sa človek nezobudí a ide na veľku potrebu 10x??
0 0
cereza cereza

cereza je offline (nepripojený) cereza

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
mňa by zaujímalo ako vyzerá choroba úplne na začiatku /nikde som sa to nedočítala/, neverím, že sa človek zobudí v jedno ráno a má veľké problémy...predpokladám, že choroba útočí veľmi nebadane, ale isto...pýtam sa preto, že mám nejaké aj keď malé
problémy s trávením a bola som aj na prvom vyšetrení u gastrolekára a keď som mu
povedala, že som prišla s tým, že či náhodou netrpím celiakiou alebo kolitídou on na to: /na tú kolitídu/chodíte
10x na WC a videli ste krv? tá jeho reakcia ma trochu prekvapila, lebo fakt si myslím, že v jedno ráno sa človek nezobudí a ide na veľku potrebu 10x??
Ahoj, u mna sa choroba začala krvou v stolici, ničím iným. Gastroenterológ mi urobil rektoskopiu a povedal, že je to kolitída. Hnačky sa začali až po 2-3 rokoch, keď už aj krv ustala a keď som už aj zabudla, že mám dáku chorobu. Možno keby som sa vtedy zachovala múdrejšie a zmenila životosprávu, tak by som nemusela byť, kde som...
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
ďakujem za odpoveď...zas som trochu múdrejšia....ako si to myslela s tou životosprávou?
vyčítaš si niečo?? akože si mala jesť menej slaninky a klbások?? prosím ak môžeš skús trochu viac detailov ohľadom tej zmeny životosprávy....myslíš tým aj stres? lebo ja sa
stravujem celý život /aspoň si myslím/ celkom normálne ...z každého rožku trošku..nie som ani prísny vegán ani inak nevykúkam z radu...veď len pred 4 rokmi som bola tehotná a vtedy si ozaj človek dopraje aj ovocie, zeleninu, mäso, mliečne výrobky atď. a potom som ešte 2 roky kojila /čiže stravovanie detto/..jedine čo neviem celý svoj život
nijako ovplivniť je STRES..v akéjkoľvek podobe...napr.keď moje deti majú nejakú aj keď bežnú
chorobu, pre mňa je to neuveriteľný stres, o tom pracovnom ani nehovorím...toto jediné
som "zhrešila" ale to fakt nezmením, to je jednoducho v mojej povahe,
niekde som čítala, že pri týchto chorobách je spúšťačom stres a funguje to hlavne u ľudí,
čo nevedia "hodiť problémy za hlavu"...
P.S.: inak veľmi Ti želám, aby Ťa choroba trápila čo najmenej....
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 16.08.12 at 15:07
0 0
cereza cereza

cereza je offline (nepripojený) cereza

Ahoj Ingrid, tak podľa mňa bude stres tým spúšťačom ale musia byť asi splnené aj iné podmienky, aby sa to vyvinulo až do ulceróznej kolitídy. Inak by to skôr bol syndróm podráždeného čreva.. Keď mi doktor na SR prvýkrat zistil tú chorobu, tak mi odporučil vyhýbať sa káve, alkoholu a pikantným jedlám. Ja som na to po čase, keď sa mi stav zlepšil, zabudla. Myslím, že som vtedy dosť pila (bola som mladá...), aj som pila takú silnú kávu z kávovaru v práci. A po 2,5 rokoch, keď sa mi choroba zas prejavila, som išla na výlet do Mexika, kde nie je o pikantné jedlá a alkohol núdza... Ale určite to nebolo len týmito troma vecami. Prvýkrat pri zistení choroby som akurát končila VŠ, čiže veľa stresov, skúšky.. Predtým som dlhodobo mala stresy, lebo som bývala sama v starom rodičovskom dome, kde som sa cez noc bála. Potom som mala 2 stresujúce a hlúpe povolania.. mala som stadiaľ odísť skôr! Jedla som všetko, žiadne zmeny som neurobila, veď doktori ani nepripisovali jedlu a diéte pri tejto chorobe veľký význam. Až teraz asi pred rokom som počula o špecifickej karbohydrátovej diéte (a samozrejme, že nie od doktorov...), a myslím, že aj to môže byť, popri tom strese, príčina. Že som jedla cukry, škroby, chlieb, priemyselne spracovanú stravu s É-čkami, vyprážané jedlá atď. Že som mala v črevách patogénnu flóru..
Keď vieš, že máš problém so zvládaním stresu a navyše teraz aj problémy s trávením, tak by si podľa mňa mala vyskúšať ľahšiu a zdravšiu stravu plus terapiu, meditácie alebo jogu. A možno aj vymeniť prácu... Veľa šťastia!
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
veľmi ďakujem za úprimnú odpoveď...a dobre mienené rady....pracujem na sebe...snažím
sa o ešte lepšiu a zdravšiu stravu.....od 1.8. som chválabohu /nechce sa mi veriť, že je to taká úľava!!!/ nezamestnaná a rozhodla som sa trochu oddychovať-hlavne psychicky ...uvidím, či bude nejaká zmena k lepšiemu....aspoň dúfam....
Želám pekný víkend
INGRID
0 0
cereza cereza

cereza je offline (nepripojený) cereza

Ahojte, zalozila som anglicko-slovensky blog o kolitide resp. vseobecne o IBD.. Budem rada, ak sa na to pozriete: http://colitis-kolitida.blogspot.ie/

Budem sa tam snazit davat nove zaujimave clanky po anglicky a daco z nich aj prelozit do slovenciny. Mozete tam napisat aj svoj pribeh.. Dakujem!!
Naposledy upravil cereza : 11.08.13 at 21:10
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať