Zavrieť

Porady

Rozvrhnutie pracovného času - nerovnomerné

Ahojte poraďáci. Nemáte náhodou niekto skúsenosti s nerovnomerným rozvrhnutím pracovného času? Potrebovala by som návod, ako to mám spraviť. Počítať dovolenku a ostatné. Napr. Jeden týždeň robí pracovník po - pia každý deň po 8 hod - týždenný prac,čas 40 hod. druhý týždeň - Po - so 40 hod týždeň, rozvrhnutie na 6 dní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    To som čítala, len mňa by zaujímalo, keď to niekto robí v praxi, či mi poradí.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    Na ministerstve prace a socialnych veci sa tzm yaobera p. Macuha a je velmi ochotny aj vysvetlit. Inak jeho odporucanie na sledovanie nerovnemerneho pracovneho casu a yaroven aj vyplata mzdy a narok na dovolenku je publikovane, no a teraz ako sa vola ta publikacia. Je to 4/2004 Co ma vediet mydova uctovnicka. Staci<<

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Začíname s takýmito pracovníkmi a už sa mi podarilo pár informácii zohnať a som veľmi rada, že má niekto podobné problémy. Vďačná som aj za kontakt na p.Macuhu, lebo už som spisala pár dotazov aj na Inšpektorát práce ( čím sa tým človek viac zaoberá ,tým zisťuje viacej problémov ) ale nula bodov.
    výpočet dovolenky:
    Predovšetkým treba vedieť rozvrhnutie prac. smien na celý rok. Ich počet sa potom vydelíí číslom 52,17851 ( priemerný počet týždňov v roku ). Číslo. ktoré vyjde sa vynásobí nárokom na dovolenku ( 4 alebo 5 týždňov) a vyjde počet dní dovolenky.
    Napr. pri počte smien 175 a 4 týždňovom nároku na dovolenku:
    175:52,17851=3,3539 ( toto je zároveň aj počet dní pripadajúcich na jeho týždeň dovolenky- keby si ju chcel čerpať v celku po týždňoch)
    3,3539*4= 13,5
    Pracovník má nárok na 13,5 dňa dovolenky. V deň, keby mal robiť 8 hodín je to 8-hodinový deň dovolenky a v deň, keď má robiť 6 hodín, je to 6-hodinový deň dovolenky.
    Ešte osobne nemám vyriešený problém - koľko hodín dovolenky je na deň v prípade, ak sa dovolenka prepláca z dôvodu ukončenia prac.pomeru.

    Rozvrhnutie pracovného času - nerovnomerné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.