Zavrieť

Porady

Marlenka - arménska pochúťka

Milí poraďáci, prosím vás poraďte mi, ak máte niekto skúsenosti s pečením Marlenky - arménskej medovej torty. Našla som zopár receptov na českých weboch, ale k nim aj rovno vášnivé diskusie, ktoré len potvrdili moje neblahé skúsenosti. Výsledný produkt bol totiž katastrofou na celej čiare a Marlenke z rôznych kaviarní sa ani len nepodobal. Potrebovala by som niečo odskúšané a osvedčené. Hrozne mi to totiž chutí, ale je to aj pomerne drahé - väčšinou 49 Sk za kus. Vopred vďaka
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pozri si na www.minibazar.sk/recepty Tam je asi 5 receptov.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež som pozerala na www.couvarit.sk Aj tam sú recepty na marlenku. Určite si vyberieš. Na www.apetitonline.cz je pod názvom medovník. Pozri si recept.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

No ja som robila Marlenku podľa tu priloženého receptu a poviem bola fantastická. Síce som sa narobila pri vaľkaní, ale stálo to za to. Cesto sa mi podarilo perfektné a vôbec sa nemrvilo. Bolo to námahavé ale výsledok stál za to ... mňam
0 0
Sládečková Sládečková

Sládečková je offline (nepripojený) Sládečková

Čaute baby! Už som nemala náladu na zarábanie druhého cesta na marlenku,tak som si urobila iný koláč,ale výborný.Nájdete ho cez google recepty.sk Karamelový zákusok od Vierky. Neobanujete!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Prikladám:
Vyhľadávanie:
Všetky kategórie Prvé chody Mäso hovädzie Mäso teľacie Mäso bravčové Mäso hydinové Mäso iné, mleté Ryby Jedlá z cestovín Jedlá zo zeleniny Jedlá z húb Jedlá iné Prílohy Koláče Torty Šaláty zeleninové Šaláty ovocné Nátierky Nápoje
Kategória: KoláčeKaramelový zákusok od Vierky 30 min 120 min
Potrebujeme: 1. cesto: 4 bielka, 200 g kryštál. cukru, 250 g pomletých orechov

2. cesto: 4 vajíčka, 200 g kr. cukru, 200 g polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, 1,5 dcl vody, 1,5 dcl oleja

Krém: 1 kondenzované mlieko sladené -salko, 1 malé maslo, palmarínu, 4 žĺtky
Ako na to:
Bielky s cukrom vyšľaháme na tuhý sneh, pridáme orechy, zľahka zamiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Na toto cesto vylejeme 2. cesto, ktoré si pripravíme takto: bielky vyšľaháme s cukrom, pridáme žĺtky a pošľaháme. Pridáme múku a prášok do pečiva, pošľaháme, pridáme vodu a olej a pošľaháme. Dáme piecť do vyhriatej trúby. Po vychladnutí natrieme krémom a polejeme čokoládou.
Krém: salko varíme 2 hodiny v konzerve, dáme vychladnúť a zatial si vyšľaháme maslo a palmarín, do ktorého po jednom pridáme 4 žĺtky a potom studené salko.
1 0
Fašungová Fašungová

Fašungová je offline (nepripojený) Fašungová

Je fantastický
0 0
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

nie je to marlenka ale chutí lepšie

[hore]OŘECHOVÉ ŘEZY-MEDOVNÍK


31.12. 2050 | Autor: Jaruska | Formát pro tisk | Zaslat mailem | Do oblíbených
TĚSTO-45dkg hladké mouky
12dkg cukr moučky
15dkg másla
2 vejce
2 lžíce medu
1 prášek do pečiva


POSTUP-1. Vypracovat v těsto -2 dily
2.Upéct na pečícím papíře
první placka upéct
druhá placka s náplní

NÁPLŇ-25dkg vlašských ořechů (nasekaných)
8dkg cukru ( i méně)
12dkg másla
3 lžíce medu
To vše svařit v kastrolu, dát na neupečenou placku a péci ( asi 200 stupňů)

KRÉM-4dl mléka
20dkg cukru krystal
1 1/2 lžíce hladké mouky
1 1/2 lžíce Solamylu
1 vanilkový puding

DALŠÍ POSTUP-1 CHladné spojit s 1 máslem +rumem
2 Spodní placku pokapat rumem
3 Natřít džemem
4 Krém- přiklopit druhou plackou
5 Krájíme až druhý den na kostky

DOBROU CHUŤ
0 0
penelopa penelopa

penelopa je offline (nepripojený) penelopa

Ja som práve tento víkend piekla Marlenku (po prvý raz) a podarila sa mi super určite to bude tým, že som našla na nete ten správny recept, ale aj tým, že som na tieto veci šikovná chutila aj mojej susede, ktorá vždy dostane niečo z mojich výtvorov. Už mám kúpené nové salko a čaká v skrini na použitie
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
penelopa Pozri príspevok
Ja som práve tento víkend piekla Marlenku (po prvý raz) a podarila sa mi super určite to bude tým, že som našla na nete ten správny recept, ale aj tým, že som na tieto veci šikovná chutila aj mojej susede, ktorá vždy dostane niečo z mojich výtvorov. Už mám kúpené nové salko a čaká v skrini na použitie
A ktory bol ten spravny recept?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
penelopa Pozri príspevok
Ja som práve tento víkend piekla Marlenku (po prvý raz) a podarila sa mi super určite to bude tým, že som našla na nete ten správny recept, ale aj tým, že som na tieto veci šikovná chutila aj mojej susede, ktorá vždy dostane niečo z mojich výtvorov. Už mám kúpené nové salko a čaká v skrini na použitie
Mimochodom, bola taka krasna ako tie torty?
0 0
penelopa penelopa

penelopa je offline (nepripojený) penelopa

Tetris, poviem, že áno Pravidelne dávame aj susedom z našich koláčov..tento raz len otvorili oči..."jeeeej, Marlenka" a všetko do poslednej omrvinky zjedli a správny recept prikladám, ale už so ho tu niekde videla


MARLENKA Cesto:

100g masla,
2 velké lyžice medu,
250 g cukru,
1 malá lžička octa,
1velká lyžica sódy,
2 vejce,
700g hladkej múky,

Sodu a ocot zmiešame. Do hrnca dáme maslo, med, cukor a vymiešame, potom pridáme ocot so sódou a vymiešame znovu. Zmes dáme na oheň za stáleho miešania pridáme 2 vajcia a miešame, až sa na povrchu objaví pena a tá zmes sa premení do hnedej farby, potom to hneď odstavíte. Po čiastočnom vychladnutí pridáme 700 g hladkej múky.Cesto potom prikryjeme a necháme hodinu odstáť na teplom mieste. Po hodine z neho vytvoríme 7-8 guličiek. Každú guličku vyvaľkáme na placku a dáme ju piecť.

Krém:
200 g masla,
1 konzerva Salka,
nepovinné : vlašské orechy, 100 g koňaku.

Salko 3 hodiny zvolna varíme celkom ponorené vo vode. Tie tri hodiny je dôležité dodržať. Potom ho necháme vychladnúť (vznikne tuhá hnedá hmota). Vyklopíme a s maslom vymixujeme, až vznikne homogénna hmota, potom môžeme pridať nepovinné suroviny. Na povrch torty nastrúháme jednu placku cesta (môže sa) zmiešať s orechami či obyčajným kakaom).

0 0
mmpc mmpc

mmpc je offline (nepripojený) mmpc

Zdravim tu všetkých.
Ja som bol velmi rad , ked som objavil tento recept na marlenku, lebo ju mame s manzelkou velmi radi.
ked som ju robil prvy krat, postupoval som podla toho receptu, co tu bol niekde na zaciatku, podarila sa dobre, vsetkym chutila, ALE, mne tam nieco nesedelo, tak som si ju trocha upravil. Poprve sa mi zdalo vela muky, a cesto bolo dost tuhe. A po druhe, bolo toho malo, asi som moc maskrtny.

Tak ked som ju robil druhy- krat, urobil som ju z 2 nasobnej davky, ale muky som nedal 700g, ale 600g , teda 1200 g na 2 davky. + na podsypavanie.
Postup podla receptu, ale nerobil som 7-8 platov, ale 5, a šiesty na postruhanie,/ a boli krajsie , hrubsie, nadychanejsie/. Rozvalal so na cely plech, a piekol som na takej neprilnavej silikonovej podlozke(poznate z TV reklamy), a je to super, po vytihnuti z rury staci iba zošmyknut z plechu, uplne lahucko.
2 salka som varil 2,5 hod. a stacilo to. Naplnil som a posypal postuhanym platom. MUsim povedat, ze takto upravene to bolo o moc lepsie , mäkšie. Manželke a malej ročnej dcerke to velmi chutilo.
Teraz rozmyslam, či by sa nedalo to salko aj v rure na plechu piect, mozno by to bolo rychlejšie. Neskusali ste to niekto? Mozno nabuduce to vyskusam.
Ja si totiž kazdy rcept upravim podla seba, uz sa tesim na vianocne pecenie, to bude zase nejakych 20 druhov, uff.
A najradsej aj tak mam karamelove veterniky, ale original domace, ziadne umele slahacky ako v cukrarnach.
tak sa majte, Mišo
1 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

....MARLENKA...
Ahojte... všetci čo ľúbite túto dobrotu!!!!
Predvčerom som ju robila a je "fantastická" , tiež som si ju trošku upravila po svojom počtom plátov (a s orechami bez tých to nejde!) lebo som to robila na klasickom plechu. papa
0 0
Maja39 Maja39

Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

Prosím Vás na akú brúbku treba rozvaľkať tých 7 - 8 platov? Takže aká veľká vznikne po upečení táto torta? (Nemyslím do výšky ale rozmermi - ako plech?)
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Ja som piekla Marlenku podľa uvedeného receptu, dala som si poradiť podľa mmpc - menej múky a urobila som šesť plátov - jeden plát na veľkosť plechu. Veľmi dobre sa mi váľkalo na trošku pomúčenej doske, piekla som na vymastenom a múkou vysypanom plechu. Akurát že som mala niektorý plát mäkší, niektorý suchší, orechy som nemala a nevedela som postrúhať šiesty plát navrch. Celý koláč som dala do chladničky a keď som z neho nakrájala na druhý alebo tretí deň, tak v teple na tácke výborne zmäkol. Chutila Marlenka. Predtým som o nej nepočula.
0 0
mmpc mmpc

mmpc je offline (nepripojený) mmpc

Cecilia Pozri príspevok
J nevedela som postrúhať šiesty plát navrch. .

ten, šiesty plát treba nechat v rure trochu dlhsie, az sa vysuší, a aj viac zhnedne, bude ako doska. Potom vychladnute polamat, a postruhat na struhadle na orechy, alebo struhanku,/ ja pouzivam robot/, a je to.
0 0
Maja39 Maja39

Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

Cecilia Pozri príspevok
Ja som piekla Marlenku podľa uvedeného receptu, dala som si poradiť podľa mmpc - menej múky a urobila som šesť plátov - jeden plát na veľkosť plechu. Veľmi dobre sa mi váľkalo na trošku pomúčenej doske, piekla som na vymastenom a múkou vysypanom plechu. Akurát že som mala niektorý plát mäkší, niektorý suchší, orechy som nemala a nevedela som postrúhať šiesty plát navrch. Celý koláč som dala do chladničky a keď som z neho nakrájala na druhý alebo tretí deň, tak v teple na tácke výborne zmäkol. Chutila Marlenka. Predtým som o nej nepočula.
Dobre, keď teda z cesta rozvaľkáš 7 plátov na celý plech, nie je potom toho krému z jedného masla a salka na 7 plátov tak trochu málo? Maja
0 0
mmpc mmpc

mmpc je offline (nepripojený) mmpc

Maja39 Pozri príspevok
Dobre, keď teda z cesta rozvaľkáš 7 plátov na celý plech, nie je potom toho krému z jedného masla a salka na 7 plátov tak trochu málo? Maja
skus si este raz pozriet ten recept upraveny podla mna.
Ked chces na cely plech, tak celu davku 2x. cize aj 2 salka. a nedavaj 7 platov, ale 5 a 6-ty na postruhanie.
A tu hrubku podla toho ako ti vyjde, rozdel to na ž dielov a kazdy rovnako vyvalkaj na velkost plechu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja som marlenku piekla dnes. Recept pouzivam trosku iny, ale ono základ je ten istý. Akurát dnes som si dopredu nastrihala na plech papiere a ako som priamo na prvom papieri valkala cesto a trochu sa lepilo, niečo ma osvietilo. A tak som to cele valkala vzdy medzi dvoma papiermi na pecenie. Na spodnom papieri som to rovno supla na obrateny plech a do rury. Medzi tymi dvoma papiermi sa to robilo priam idealne.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ja vás všetkých obdivujem, že sa vám s tým chcelo piplať :-) ja si ju vždy kúpim hotovú :-) jednu medovú, jednu čokoládovú :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať