Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ak sa to kladivo používa spolu s bagrom, mohlo by sa to zaradiť ako príslušenstvo toho bagra, čiže TZ a zaradiť do odpisovej skupiny podľa hlavnej veci, čiže podľa bagra. Alebo ho používate na viaceré stroje?
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte , môžete mi prosím potvrdiť správne zaradenie do odp. skupín?

1. mobilné garáže - odpisová skupina 3

2. drevené pódium - odpisová skupina 2 - 20.30.2

Dakujem
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Olice Pozri príspevok
Ak sa to kladivo používa spolu s bagrom, mohlo by sa to zaradiť ako príslušenstvo toho bagra, čiže TZ a zaradiť do odpisovej skupiny podľa hlavnej veci, čiže podľa bagra. Alebo ho používate na viaceré stroje?
Používa sa na viac typov bágrov. Takže ho treba zaradiť podľa bágra?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

dogicka Pozri príspevok
Prosím Vás poraďte mi do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť hydraulické kladivo. Myslím si že do druhej 29.52.2 Stroje pre premiestňovanie zeminy a povrch.ťažbu ale nie som si istá. Ďakujem za radu Eva
Olice Pozri príspevok
Ak sa to kladivo používa spolu s bagrom, mohlo by sa to zaradiť ako príslušenstvo toho bagra, čiže TZ a zaradiť do odpisovej skupiny podľa hlavnej veci, čiže podľa bagra. Alebo ho používate na viaceré stroje?
dogicka Pozri príspevok
Používa sa na viac typov bágrov. Takže ho treba zaradiť podľa bágra?
Hydraulické kladivo je súčasť stavebného stroja, v tomto prípade bagra, ale používate ho nielen na jeden, ale na viaceré bagre.

Podľa vysvetliviek ŠÚ patria takéto súčasti do tejto skupiny:

29.52.6 Časti a súčasti strojov a prístrojov, používaných pre hlbinnú a povrchovú ťažbu a v stavebníctve

Keďže v prílohe č. 1 k zákonu 595/2003 Z.z. sa toto konkrétne číslo KP nenachádza, tak v tom prípade ho zaradíme do 2. odpisovej skupiny.

Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

certik Pozri príspevok
Ahojte , môžete mi prosím potvrdiť správne zaradenie do odp. skupín?

1. mobilné garáže - odpisová skupina 3

2. drevené pódium - odpisová skupina 2 - 20.30.2

Dakujem
Poradíte mi prosím?
0 0
Kacenka Kacenka

Kacenka je offline (nepripojený) Kacenka

Prosím o radu: do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
etiketovač.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Kacenka Pozri príspevok
Prosím o radu: do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
etiketovač.
Cena za etiketovač je viac ako 30 000,- Sk ?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ak je to etiketovací stroj tak odp. skupina 2 (2-22)

29.24.21 Stroje a prístroje na čistenie, plnenie, balenie alebo obaľovanie (fliaš, kontajnerov atď.)

Z: Stroje na čistenie fliaš, plnenie nápojov plynom, zátkovanie, zatváranie, pečatenie, etiketovacie stroje, stroje na plnenie tovaru do vreciek (resp. vrecúšok), škatúľ alebo obalov
0 0
Kacenka Kacenka

Kacenka je offline (nepripojený) Kacenka

Cena etiketovača je 111 tis.Sk. Ja som vahala medzi I.-II. odpisovou skupinou. Srdečna vďaka.
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Prosím Vás, kde by ste zaradili ponorný vibrátor na betón s elektrickým pohonom?

ď.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Pre platobnú neschopnosť odobrali lízingové spoločnosti univerzálne stavebné stroje JCB 3,175 a 210. Sú zaradené v 2.OS. Prosím Vás pre veĺmi vysokú pripočitataľnú položku môžte mi tú OS potvrdiť?
Ďakujem
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Ešte Vás poprosím : Búracie kladivo RAMMER a Hydraulické rýpadlo
JCB 175 NG
aká odpisová skupina?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

zuzanavo Pozri príspevok
Prosím Vás, kde by ste zaradili ponorný vibrátor na betón s elektrickým pohonom?

ď.
pochemi Pozri príspevok
Pre platobnú neschopnosť odobrali lízingové spoločnosti univerzálne stavebné stroje JCB 3,175 a 210. Sú zaradené v 2.OS. Prosím Vás pre veĺmi vysokú pripočitataľnú položku môžte mi tú OS potvrdiť?
Ďakujem
pochemi Pozri príspevok
Ešte Vás poprosím : Búracie kladivo RAMMER a Hydraulické rýpadlo
JCB 175 NG
aká odpisová skupina?
Táto príloha tu už bola viackarát prikladaná, skúste si v nej pozrieť, určite nájdete, čo potrebujete.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Prílohu som viackrát čítala a podľa nej zaradila, len som chcela potvrdiť správnosť, lebo sa jedná o veľké pripočitateľné položky
za rok 2008. Ďakujem
0 0
Keity Keity

Keity je offline (nepripojený) Keity

Ospravedlňujem sa dopredu ale nejako som nenašla odpoveď na otázku, ktorú potrebujem (alebo pozeram už dlho do toho). Máme zmluvu o náhrade nákladov a o vecnom bremene na komunikáciu, cez ktorú prechádzame na náš pozemok. (cestu vlastnia dve iné firmy). Náhradu nákladov (tzv. nájomné podľa zmluvy) môžme dostať naspäť keď komunikáciu odkúpi štát ale max. do 12 rokov. (odpis 1/12 za rok). Môj problém je zaradím komunikáciu do majetku ale do ktorej odpisovej skupiny? 3 alebo 4? a KP? Ďakujem za pomoc
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Chcem poprosiť či niekto nemá zaradené tieto stroje.Neviem určiť či sú to ručné obrábacie stroje 29.41/1 OS/ alebo obrábacie stroje 29.4./2 OS/.

Vŕtacie a sekacie kladivo 950S Kango SDS MAX
Búracie kladivo elektrické EH 23/230 LW
Kladivo GSH 27

Nestretli ste sa niekto s ENAR jednosmerná doska PEN 16 C, kam to zaradiť?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Čo má vlastný pohon ako napríklad Kango ide do skupiny č. 1.

apo
0 0
zazuSA zazuSA

zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

prosím Vás do akej odpisovej skupiny by ste zaradili zhutňovač alebo tzv. žaba ďakujem (ja som to dala do 1.os)
Naposledy upravil zazuSA : 23.12.08 at 08:57 Dôvod: odpis. skupina
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

dobry den, firma je v prenajme, na svoje naklady si priestory upravila podla potreby,ide o cajovnu, je mi jasne,ze nabytok do 30 tis. mozem dat hned do nakladov,malovka je do 30 tis.-takze prevadzkova rezia,len nie som si ista s plavajucimi podlahami,faktura je nad 30 tis. SK,myslim si ze je to 2.odp. skupina a zaradit kam?
20.30.12 Parketove panely
20.20.Drevotrieskové a drevovláknité dosky

vopred vdaka
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

chudaska Pozri príspevok
dobry den, firma je v prenajme, na svoje naklady si priestory upravila podla potreby,ide o cajovnu, je mi jasne,ze nabytok do 30 tis. mozem dat hned do nakladov,malovka je do 30 tis.-takze prevadzkova rezia,len nie som si ista s plavajucimi podlahami,faktura je nad 30 tis. SK,myslim si ze je to 2.odp. skupina a zaradit kam?
20.30.12 Parketove panely
20.20.Drevotrieskové a drevovláknité dosky

vopred vdaka
Ak išlo len o opravu podlahy je to réžia a môže to ísť hneď do nákladov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať