Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

JAJA11 Pozri príspevok
Ak išlo len o opravu podlahy je to réžia a môže to ísť hneď do nákladov
no islo o opravu,lebo predtym tam bolo linoleum a kachlicky,tak my sme to vyburali a dali plavajucu podlahu,ale faktura je na sumu viac ako 30000 Sk!!!
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

zazuSA Pozri príspevok
prosím Vás do akej odpisovej skupiny by ste zaradili zhutňovač alebo tzv. žaba ďakujem (ja som to dala do 1.os)
Je to ručné zariadenie s vlastným pohonom tak 1.

Ale len Štatistický úrad SR dáva ozaj záväzné určenie skupiny pre prípad, že pôjde o ozaj drahé zariadenie.

apo
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

chudaska Pozri príspevok
no islo o opravu,lebo predtym tam bolo linoleum a kachlicky,tak my sme to vyburali a dali plavajucu podlahu,ale faktura je na sumu viac ako 30000 Sk!!!
Ale ak je to oprava, tak je to automaticky réžia, nepozerá sa na výšku. Vy ste tu podlahu nezlepšili, len ste ju obnovili. Trebárs ani výmena plastových okien za staré drevenné okná sa neodpisuje a často to môže byť suma, ktorá prekročí 100.000. Kľudne to dajte celé do nákladov
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

JAJA11 Pozri príspevok
Ale ak je to oprava, tak je to automaticky réžia, nepozerá sa na výšku. Vy ste tu podlahu nezlepšili, len ste ju obnovili. Trebárs ani výmena plastových okien za staré drevenné okná sa neodpisuje a často to môže byť suma, ktorá prekročí 100.000. Kľudne to dajte celé do nákladov

vďaka za radu!!!
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

prosím Vás kam mám zaradiť hardweare , softweare ako celok pre robenie cenových ponuk,výkresov atď. v sume 3.300,-eur zakúpeny ešte v roku 2008?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Zaradiť spolu v tom prípade ak boli spolu jednou dodávkou nadobudnuté. Typickým príkladom softu pre zaradenie do vstupnej ceny je operačný systém ak nebol zvlášť nakúpený.

U aplikačného softvéru je to zriedkavejší jav a aj doba používania aplikačného softvéru niako nemusí súvisieť s hardvérom.

SKôr by som odpisoval každý osobitne.

apo
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

apo Pozri príspevok
Zaradiť spolu v tom prípade ak boli spolu jednou dodávkou nadobudnuté. Typickým príkladom softu pre zaradenie do vstupnej ceny je operačný systém ak nebol zvlášť nakúpený.

U aplikačného softvéru je to zriedkavejší jav a aj doba používania aplikačného softvéru niako nemusí súvisieť s hardvérom.

SKôr by som odpisoval každý osobitne.

apo
Boli dodané spolu a jeden bez druhého nefunguju. Hardweae je USB kľuč, kt.je potrebný k spusteniu programu. Čo sa týka odpisov kam s tým?
Naposledy upravil Ninna : 15.01.09 at 20:03
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

ahojte, prosím Vás, ideme stavať plynovú pumpu, do ktorej odpisovej skupiny a kolko odpisovat vybudovanú čerpaciu stanicu na plyn /nad zemou/? Dakujem
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ninna Pozri príspevok
Boli dodané spolu a jeden bez druhého nefunguju. Hardweae je USB kľuč, kt.je potrebný k spusteniu programu. Čo sa týka odpisovej skupiny kam s tým?
Je to nehmotný majetok?
(7) Nehmotným majetkom na účely tohto zákona sú práva priemyselného vlastníctva, 110) autorské práva111) alebo práva príbuzné autorskému právu vrátane počítačových programov a databáz, projekty, výrobné a technologické postupy, utajované informácie, lesné hospodárske plány, technické a hospodársky využiteľné znalosti, ktorých vstupná cena je vyššia ako 50 000 Sk a majú prevádzkovo-technické funkcie alebo použiteľnosť dlhšiu ako jeden rok a sú obstarané odplatne alebo vytvorené vlastnou činnosťou s cieľom obchodovať s nimi, aktivované náklady na vývoj, zriaďovacie výdavky vyššie ako 50 000 Sk a technické zhodnotenie plne odpísaného nehmotného majetku vyššie ako 30 000 Sk.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ninna Pozri príspevok
Je to nehmotný majetok?
(7) Nehmotným majetkom na účely tohto zákona sú práva priemyselného vlastníctva, 110) autorské práva111) alebo práva príbuzné autorskému právu vrátane počítačových programov a databáz, projekty, výrobné a technologické postupy, utajované informácie, lesné hospodárske plány, technické a hospodársky využiteľné znalosti, ktorých vstupná cena je vyššia ako 50 000 Sk a majú prevádzkovo-technické funkcie alebo použiteľnosť dlhšiu ako jeden rok a sú obstarané odplatne alebo vytvorené vlastnou činnosťou s cieľom obchodovať s nimi, aktivované náklady na vývoj, zriaďovacie výdavky vyššie ako 50 000 Sk a technické zhodnotenie plne odpísaného nehmotného majetku vyššie ako 30 000 Sk.
posuvam
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ninna Pozri príspevok
Boli dodané spolu a jeden bez druhého nefunguju. Hardweae je USB kľuč, kt.je potrebný k spusteniu programu. Čo sa týka odpisov kam s tým?
Ja som pod hardware myslel komplet PC. Teraz je to jasné. USB kľúčik je ako keby heslo k použitiu programu. Takže nie je čo riešiť. Vôbec sa čudujem, že niekto požaduje extra platbu za USB kľúč s funkciou o ktorej si písala. Takže všetko by som dal do softvéru.

apo
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Certifikát na výrobok v hodnote 50.000,-mám dať priamo do réžie ako VOZD. Uvažujem správne?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Napíš viac o tom certifikáte. Aj ku elektronickým pokladniciam sa vydávajú certifikáty a za certifikát sa neplatí.

Vo všeobecnosti platí princíp, že do ocenenia investičného majetku zahŕňame všetko čo súvisí s jeho obstaraním.

Napríklad pri dovoze auta zo zahraničia sa platili dosť veľké sumy na obvodné úrady aj tieto sme zahrnuli do vstupnej ceny.

Takže potrebujeme troch viac informácií o tom, čo je to za certifikát.

apo
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ninna Pozri príspevok
Certifikát na výrobok v hodnote 50.000,-mám dať priamo do réžie ako VOZD. Uvažujem správne?
Dopĺňam: jedná sa o certifikáciu výrobku - stavebnostolárskeho- norma EU .
Proces cetifikácie sa skladá zo skúšok, vyhotovenie protokolov a po splneni noriem vystavenie samotného certifikatu.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

posuvam
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Vy ste ten výrobok vyvýjali?

Nemám skúsenosť s tým, že by niekto na nový stroj potreboval certifikát len preto, aby som ho mohol sám používať ako HIM.

apo
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

apo Pozri príspevok
Vy ste ten výrobok vyvýjali?

Nemám skúsenosť s tým, že by niekto na nový stroj potreboval certifikát len preto, aby som ho mohol sám používať ako HIM.

apo
Nie je to stroj - je to stavebnostolársky výrobok -eurookno, ktorý bude pridelený výrobným podmienkam u nás a nášmu výrobku. Tento certifikát je potrebný kôli vstupu do EÚ s tým že končí prechodné obdobie na STN.
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Prosím o radu, do akej odpisovej skupiny by sa mal zaradiť majetok. Parkovacia rampa, cena 78tis., je v zemi zabetovaná stojka v tom je tá rampa, je otvárateľna na dialkove ovládanie a je na solárne elektriku.
ďakujem za pomoc zuzula
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Myslím, že hnuteľný majetok. Aj obrábacie stroje sú pevne uchytené v zemi, ale do vstupnej ceny treba zahrnúť aj hodnotu stavebných prác.

Takto by som to riešil ja.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ninna Pozri príspevok
Nie je to stroj - je to stavebnostolársky výrobok -eurookno, ktorý bude pridelený výrobným podmienkam u nás a nášmu výrobku. Tento certifikát je potrebný kôli vstupu do EÚ s tým že končí prechodné obdobie na STN.
Myslím si, že je to stroj, v širšom význame možno techlogické zariadenie.

Moja otázka smerovala ku tomu, či zariadenie o ktorom je reč vy budete vyrábať, alebo ste ho kúpili a budete na ňom vyrábať nejaké výrobky.


Teraz skúsim z inej strany a za predpokladu, že sa jedná o kúpené zariadenie.
Ak by ste takéto isté zariadenie kúpili ešte jedno tiež by ste museli uhradiť certifikáciu? Ak nie potom by sa dalo uvažovať nad tým, že sumu za certifikáciu by ste nemuseli zahrnúť do vstupnej ceny. Potom stojí otázka čo tento certifikát je. Môže to byť prijatá služba, ale aj nehmotný majetok. Na to už neviem odpovedať, treba túto otázku dať audítorovi.

apo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať