Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Samozrejme, že o drzosti môžeme hovoriť ak súbor predmetov z ktorých je regál postavený presahuje celkovú vstupnú cenu 30.000.

V opačnom prípade nie je dôvod účtovať a uvažovať o súbore predmetov.

Moje expresívne pomenovanie "drzosť" som použil z toho dôvodu, aby som zvýraznil pojem SÚBOR.

Kto má dostatok drzosti tak každý súbor cez 30.000 dá priamo do nákladov, ale je to už len o drzosti.

apo
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
infoziadatel Pozri príspevok
PRosím ešte raz o pomoc, neviem, kam zaradiť Parkovaciu rampu, v hodnote 80 tis. Sk. je na solárne svetlo-ovládanie, dá sa v budúcnosti preniesť na iné miesto. Je postavená-upevnená na mieste, ktoré si prenajímame od mesta a mesto nám povolilo s umiestnením uvedenej rampy. Takže nemôžem to zaradiť k budove, čo máme. Je to mimo našej budovy.

Prosím nikam mi to nepasuje, môžem to dať ako je 33.20 Meracie, kontrolné, testovaie a navigačné a iné prístroje a zariadenia, odp.skupina 1????

Prosím Vás o cennú radu.
Zuzula
Tak tento istý problém (s "parkovacou" rampou) zrovna riešim aj ja ... môžete mi prosím poradiť?

Sue
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Každý predajca by mal vedieť zatriediť svoj tovar.

Podľa toho sa rozhodni.

apo
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Dnes som to skúsila, ale predajca ani len netušil čo od neho chcem (chudáčisko ). Zatriedili sme to dokopy s oplotením.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Čo je to parkovacia rampa?
Je to prenosné zariadenie, veľmi zjednodišene ako finguje?

apo
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Je to rampa (závora) na vstupe na parkovisko, ku ktorej máme diaľkové ovládania (pri príchode a odchode), aby tam neparkovali cudzí ľudia.

Sue
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Nedostal som odpoveď či je to prenosné zariadenie.

Ak je rampa súčasťou prakoviska podľa stavebného zákona potom sa bude odpisovať ako nehnuteľnosť.

ALE v balíčku opatrení vlády sa hovorilo aj o ustanovení na základe ktorého sa súčasti nehnuteľnosti so samostatným určením ako sú napríklad počítačové siete, v tvojom prípade takáto rampa sa budú odpisovať podľa vlastného zatriedenia a nie podľa odpisovej skupiny majetku, ktorého sú súčasťou.

Takže odpisová skupina 2 podľa balíčka opatraní, alebo 2 ak je to mobilné zariadenie.

apo
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Potrebujem poradiť so zaradením do odpisových skupín. Jedná sa o multifunkčnú autoumyváreň, ktorá sa skladá zo 4 častí:
1. Budova - je to montovaná budova pristavená k už existujúcej stavbe, ktorá patrí inej firme - (majú spoločnú 1 stenu). Je zhotovená z oceľovej konštrukcie a polyuretanových sendvičových panelov
Je to 3 odpis.skupina, alebo 4? Kód?
2. Nádrž v zemi - plastová 5x2x2m ?
3. Čistička odpadových vôd ?
4 Samostatná umývacia linka na osob.automobily a dodávky.
2-37, KP 29.56 - Ostatné účelové stroje?
Za odpoveď zo srdca ďakujem
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Laguna13 Pozri príspevok
Potrebujem poradiť so zaradením do odpisových skupín. Jedná sa o multifunkčnú autoumyváreň, ktorá sa skladá zo 4 častí:
1. Budova - je to montovaná budova pristavená k už existujúcej stavbe, ktorá patrí inej firme - (majú spoločnú 1 stenu). Je zhotovená z oceľovej konštrukcie a polyuretanových sendvičových panelov
Je to 3 odpis.skupina, alebo 4? Kód?
2. Nádrž v zemi - plastová 5x2x2m ?
3. Čistička odpadových vôd ?
4 Samostatná umývacia linka na osob.automobily a dodávky.
2-37, KP 29.56 - Ostatné účelové stroje?
Za odpoveď zo srdca ďakujem
Do prílohy som dal súbory, ktoré som stiahol niekde z Internetu, možno aj tu z Porady. Po rozbalení sa získa dostatočné množstvo informácií k tomu ako zaradiť to čo ideme odpisovať.

Ku tejto otázke konkrétne, nie je možné umývaciu linku "rozbiť" až na plastovú nádrž, to nie je cesta.

K správnemu odpisovaniu sa niekedy musíme riadiť aj stavebným zákonom kde sa dozvieme či čistička je samostatný investičný majetok alebo nie.

Pri čističke vychádzam z toho, že ak sa projektuje napríklad rodinný dom tak čistička je riešená ako vodné dielo oddelene od stavby.

apo
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ja mám problém zaradiť zbíjacie kladivo /mechanické, na stavbe/. Keby bolo v 2. OS, tak ho odpisovať 6 rokov? cena 45000
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gita Pozri príspevok
Ja mám problém zaradiť zbíjacie kladivo /mechanické, na stavbe/. Keby bolo v 2. OS, tak ho odpisovať 6 rokov? cena 45000
Áno, ale po zmene zákona (ak prejde) si môžeš v roku 2009 dať celú zostatkovú cenu do odpisov.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

gita Pozri príspevok
Ja mám problém zaradiť zbíjacie kladivo /mechanické, na stavbe/. Keby bolo v 2. OS, tak ho odpisovať 6 rokov? cena 45000
Ak je to ručné náradie s vlastným pohonom (Hiltka a podobne) skupina č. 1
Ak je to náradie napojené na kompresor s naftovým motorom potom to nemá vlastný pohon a treba vedieť náradie zatriediť podľa prílohy v zákone o dani z príjmu, alebo podľa klasifikácie, ktorú som dal v predchádzajúcom príspevku.

apo
Naposledy upravil apo : 13.02.09 at 21:07
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

zdravím, notebook možem zaradiť do odpisovej skupiny I, pol. 18 30.0 áno prosím?Ďakujem moc
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

tibor1000 Pozri príspevok
zdravím, notebook možem zaradiť do odpisovej skupiny I, pol. 18 30.0 áno prosím?Ďakujem moc
Áno, ak je obstarávacia cena viac ako 996 €

30.02.12 Prenosné počítače s hmotnosťou nie väčšou ako 10 kg, napr. laptopy, notebooky a subnotebooky


Ak bude schválená novelizácia ZoDzP bude tá suma oveľa vyššia 1660€)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tibor1000 Pozri príspevok
zdravím, notebook možem zaradiť do odpisovej skupiny I, pol. 18 30.0 áno prosím?Ďakujem moc
Záleží na tom, v ktorom roku si ho zaradil do používania.
Ak v roku 2008 a obstarávacia cena je viac ako 30000 Sk tak odp.skup. I
Ak v roku 2009 a obstarávacia cena je viac ako 996 € ( ak prejde zákon 1660 €), potom tak isto odp.skup.I
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem Vám.
v roku 2008, cena 45 tis.Sk
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
apo Pozri príspevok
Do prílohy som dal súbory, ktoré som stiahol niekde z Internetu, možno aj tu z Porady. Po rozbalení sa získa dostatočné množstvo informácií k tomu ako zaradiť to čo ideme odpisovať.

Ku tejto otázke konkrétne, nie je možné umývaciu linku "rozbiť" až na plastovú nádrž, to nie je cesta.

K správnemu odpisovaniu sa niekedy musíme riadiť aj stavebným zákonom kde sa dozvieme či čistička je samostatný investičný majetok alebo nie.

Pri čističke vychádzam z toho, že ak sa projektuje napríklad rodinný dom tak čistička je riešená ako vodné dielo oddelene od stavby.

apo
Ďakujem APO za rýchlu odpoveď. Čistička je súčasťou autoumyvárne, takisto ako aj nádrž a umývacia linka. Vychádza mi to tak, že by mohlo ísť o položku 3-2, KP 28.11.10, teda všetko spolu pod Montované stavby z kovov (prefabrikované bunky plechové) ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi alebo technologickým zariadením.
Mohlo by to byť takto v poriadku?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Dobre na to ideš, ale nie som odborníkom, aby som ti to odobril.

apo
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Zdravím poraďákov!
Potrebujem overiť, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť kotol ústredného kúrenia, KP bude asi 28.22.12 Kotly ústredného kúrenia a odp. skupina 2?
A ešte taká malá podotázka - keď viem KP, podľa čoho to potom zaradím do konkrétnej odpisovej skupiny?

Ďakujem.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

bendo Pozri príspevok
Zdravím poraďákov!
Potrebujem overiť, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť kotol ústredného kúrenia, KP bude asi 28.22.12 Kotly ústredného kúrenia a odp. skupina 2?
A ešte taká malá podotázka - keď viem KP, podľa čoho to potom zaradím do konkrétnej odpisovej skupiny?

Ďakujem.
Odpisové skupiny sa určujú podľa prílohy č. 1 Zákona o dani z príjmov.

Kotol ústredného kúrenia je súčasťou existujúcej kotolne?
Ak áno potom je to oprava.

Ak si postavil novú kotolňu v ktorej je kotol na ktorý sa pýtaš tak je to súčasť kotolne a odpisujeme 20 rokov.

Teraz v balíčku protikrízových opatrení je daná možnosť samostatný celok ak je súčasťou nehnuteľnosti odpisovať samostatne podľa príslušnej odpisovej skupiny inej ako je nehnuteľnosť.

Ak si nainštaloval malý kotlík na vykurovanie potom uvažuj či ide o zhodnotenie nehnuteľnosti, alebo to budeš odpisovať samostatne.

Daj si odpovede na horeuvedené otázky a potom sa rozhodni sám.

Podobný problém sa riešil vyššie s umyvárkou motorových vozidiel.

apo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať