Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

tacasina Pozri príspevok
Milí poraďáci, mohli by ste mi prosím poradiť do ktorej odpisovej skupiny zaradiť vŕtanú studňu v hodnote 85.000,-- SKK
pozri tu: http://www.porada.sk/801368-post8.html
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Prosím vie mi niekto poradiť do ktorej odpisovej skupiny patrí zdravotnícky prístroj v hodnote 76000 Sk
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

maad Pozri príspevok
Prosím vie mi niekto poradiť do ktorej odpisovej skupiny patrí zdravotnícky prístroj v hodnote 76000 Sk
Konkretizuj o aký zdrav. prístroj sa jedná, väčšinou sú 2. odp.skup., ale niektoré laboratórne a pod. môžu byť aj v 1. odp. skup.
Preto treba presne špecifikovať.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Jedná sa o USG-ultrasonografický prístoj.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

maad Pozri príspevok
Jedná sa o USG-ultrasonografický prístoj.
Odpisová skupina 2

2-45

33.10.12 Elektrodiagnostické prístroje a ultrafialové alebo infračervené žiariče používané v medicíne (prístroje pracujúce na základe magnetickej rezonancie)

Presnejšie: 33.10.12.12 USG diagnostické, 33.10.12.13 USG terapeutické


Podľa prílohy č. 1 k zákonu o DzP platnej od 1.3.2009 tiež odpisová skupina 2

2-10

26.6 Prístroje na ožarovanie, elektromedicínske a elektroterapeutické prístroj
26.60 Prístroje na ožarovanie, elektromedicínske a elektroterapeutické prístroje
26.60.1 Prístroje na ožarovanie, elektromedicínske a elektroterapeutické prístroje
26.60.11 Röntgenové prístroje alebo prístroje používajúce žiarenie alfa, beta alebo gama
26.60.12 Elektrodiagnostické prístroje používané v medicíne
26.60.13 Ultrafialové alebo infračervené žiariče používané v medicíne, chirurgii, zubnom lekárstve alebo veterinárnom lekárstve
26.60.14 Kardiostimulátory; načúvacie pomôcky
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Veľmi pekne ďakujem!
0 0
tama tama

tama je offline (nepripojený) tama

Ahojte,
do ktorej odpisovej skupiny patrí automatická závora s ramenom?
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

príjemný deň prajem poraďáci, poradí mi prosím niekto, do ktorej odpisovej skupiny patrí kotol aj s radiátormi - prerábalo sa kompletné kúrenie. akosik to prehliadam. ďakujem pekne..prajem príjemný a úspešný deň
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

a neda sa to dat hned do nakladov ako rekonstrukcia? Mne poradili tu poradaci,ze aj prerabka podlah sa da dat ako rekonstrukcia,tak aj toto by som rovnako dala a hned to supla do nakladov, ale pockaj,ci bude niekto so mnou suhlasit!
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

chudaska Pozri príspevok
a neda sa to dat hned do nakladov ako rekonstrukcia? Mne poradili tu poradaci,ze aj prerabka podlah sa da dat ako rekonstrukcia,tak aj toto by som rovnako dala a hned to supla do nakladov, ale pockaj,ci bude niekto so mnou suhlasit!
vďaka za odpoveď.....ale asi som mala uviesť aj to, že sa jedná o časť prenajatého domu od súkromnej osoby , ktorá sa používa ako kancelárske priestory - a v tej časti sa robí táto obnova kúrenia. nemám s tým skúsenosti,,,vie mi prosím niekto pomôcť? vďaka
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pandorasbox Pozri príspevok
vďaka za odpoveď.....ale asi som mala uviesť aj to, že sa jedná o časť prenajatého domu od súkromnej osoby , ktorá sa používa ako kancelárske priestory - a v tej časti sa robí táto obnova kúrenia. nemám s tým skúsenosti,,,vie mi prosím niekto pomôcť? vďaka
Prečítajte si tento paragraf v pripojenom linku
http://www.porada.sk/999945-post24.html
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

Zita5 Pozri príspevok
Prečítajte si tento paragraf v pripojenom linku
http://www.porada.sk/999945-post24.html
pýtam sa ako spoločnosť, ktorá má v prenájme časť domu, kde urobila spoločnosť komplet kúrenie nové. pýtam sa, či to zaradiť do majetku a odpisovať - neviem do ktorej odpisovej skupiny, alebo ako rekonštrukciu.
ako vôbec zaúčtovať túto obnovu kúrenia. nemám s tým vôbec skúsenosti. ďakujem za pomoc
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci vedeli by ste mi prosím poradiť do ktorej odpis.skupiny patrí naftový ohrievač? kúpil sa na vykurovanie mechanickej dielne na vykurovanie keď bola plynová kríza...
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, do ktorej odpis.skupiny zaradiť termometrickú kameru?
Díky za radu!
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Takúto kameru by som posúdil ako merací prístroj.

apo
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
http://referaty.atlas.sk/odborne-hum...11537/?print=1
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Potrebujem zaradiť mlyn na drvenie plastov (spracovanie technologických plastových odpadov). Podľa zaradenia som nenašla nič, čo by mi presne súhlasilo, môžem to zaradiť sem:
2-36 29.56 Ostatné účelové stroje ?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Calinka Pozri príspevok
Potrebujem zaradiť mlyn na drvenie plastov (spracovanie technologických plastových odpadov). Podľa zaradenia som nenašla nič, čo by mi presne súhlasilo, môžem to zaradiť sem:
2-36 29.56 Ostatné účelové stroje ?
Myslím, že môžeš.

29.56.23 Stroje a prístroje, i. n., na spracovanie kaučuku alebo plastov alebo na zhotovovanie výrobkov z týchto materiálov

Z: Stroje na miešanie a miesenie kaučuku a plastov, stroje na lisovanie, vytláčanie, fúkanie, tepelné formovanie kaučuku alebo plastov, zariadenia na liatie pneumatík
V: Stroje na obrábanie (29.43.12)



Ak by ste sa rozhodli odpisovať podľa nového zatriedenia v prílohe č. 1 o DzP tak potom

28.96.10 Stroje a prístroje i. n. na spracovanie plastov a gumy alebo na zhotovovanie výrobkov z týchto materiálov
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Ahojte, mam dilemu so zaradenim majetku. Nedavno sme robili technicke zhodnotenie cerpacej stanice vo firme (na neverejny vydaj - len pre nase pouzitie). Stara cerpacia stanica bola zaradena pod KP 28.21.11 - nadrze, cisterny na skladovanie ropy a ropnych produktov - 3.odpisova skupina.
Teraz sa ukoncila jeho obnova, rekonstrukcia, teda technicke zhodnotenie - hlavne sa vymenil vydajny stojan na neverejny vydaj, sofware k nemu a noha vydajneho stojana. V podstate da sa to brat aj ako technicke zhodnotenie celej cerpacej stanice a kedze cerpacka bola uz skor plne odpisana, technicke zhodnotenie budem odpisovat ako samostatny majetok. Lenze ten vydajny stojan mi skor pasuje do KP 29.12.21 - cerpadla s meracim zariadenim na cerpanie pohonnych latok, co je 2.odpisova skupina. AKo mam teda to TZ zaradit - do 3. alebo do 2.skupiny?
0 0
renka71 renka71

renka71 je offline (nepripojený) renka71

Dobrý deň,

potrebovala by som si overiť ako budem odpisovať software, ktorý bol v jednom roku nakúpený a v ďalšom roku (ďalších rokoch) zhodnocovaný na objednávku podľa požiadaviek. Zvyčajne odpisujeme SW rovnomerne 5 rokov. Napr.:

Zaradenie SW :013/041 1.000.000 Obstar.cena
Ročný odpis 1.rok 200.000 opravky 800.000 Zost.cena
Zhodnotenie SW 2.rok 150.000
Ročný odpis 2.rok 237.500???? opravky 712.500 Zost.cena
Zhodnotenie SW 3.rok 120.000
Ročný odpis 3.rok 277.500??? opravky 555.000 Zost.cena
Ročný odpis 4.rok 277.500???
Ročný odpis 5.rok 277.500???

Naša účtovná firma každú faktúru za zhodnotenie zaradila ako samostatný software ale podľa mňa to nie je správne.

Za Vaše názory vopred ďakujem.

R.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať