Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
renka71 Pozri príspevok
Dobrý deň,

potrebovala by som si overiť ako budem odpisovať software, ktorý bol v jednom roku nakúpený a v ďalšom roku (ďalších rokoch) zhodnocovaný na objednávku podľa požiadaviek. Zvyčajne odpisujeme SW rovnomerne 5 rokov. Napr.:

Zaradenie SW :013/041 1.000.000 Obstar.cena
Ročný odpis 1.rok 200.000 opravky 800.000 Zost.cena
Zhodnotenie SW 2.rok 150.000
Ročný odpis 2.rok 237.500???? opravky 712.500 Zost.cena
Zhodnotenie SW 3.rok 120.000
Ročný odpis 3.rok 277.500??? opravky 555.000 Zost.cena
Ročný odpis 4.rok 277.500???
Ročný odpis 5.rok 277.500???

Naša účtovná firma každú faktúru za zhodnotenie zaradila ako samostatný software ale podľa mňa to nie je správne.

Za Vaše názory vopred ďakujem.

R.
Software sa odpisuje v súlade s účtovnými predpismi. To znamená, že odpis v 1. roku platí, ak bol software zaradený v januári. Alebo ideš podľa smernice.

Pozri §22 ods 8 zákona o dani z príjmov.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

prosím ktorá odp. skupina je kontajner na piliny?? Ďakujem
0 0
Sabety Sabety

Sabety je offline (nepripojený) Sabety

2. odpisová skupina, kod produkcie 34.20.2
0 0
Sabety Sabety

Sabety je offline (nepripojený) Sabety

odpisová skupina 2, kód produkcie 34.20.2
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Ahojte Poraďáci, mám môj večný problém, zaradiť majetok do odpisových skupín:

- Nafukovacie zábavné atrakcie (také tie veľké nafukovacie hrady a šmýkalky, trampolíny) môže byť 2.odpis. skupina 36.63.1 Kolotoče, hojdačky, strelnice a ostatné lunaparkové atrakcie, príp. 36.4. Športové výrobky

- stan (veľký stan na usporiadavanie rôznych akcií), ten vôbec neviem, kam zaradiť

Prešla som celú klasifikáciu produkcie, ale neviem s tým pohnúť. Vopred ďakujem za rady. Eva
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

dogicka Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci, mám môj večný problém, zaradiť majetok do odpisových skupín:

- Nafukovacie zábavné atrakcie (také tie veľké nafukovacie hrady a šmýkalky, trampolíny) môže byť 2.odpis. skupina 36.63.1 Kolotoče, hojdačky, strelnice a ostatné lunaparkové atrakcie, príp. 36.4. Športové výrobky

- stan (veľký stan na usporiadavanie rôznych akcií), ten vôbec neviem, kam zaradiť

Prešla som celú klasifikáciu produkcie, ale neviem s tým pohnúť. Vopred ďakujem za rady. Eva
Prosím, nikto nevie poradiť.....
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Ahojte poraďáci,
chcem sa Vás opýtať už som to hľadala ale nemohla som to nájsť, do ktorej odpisovej skupiny patrí zváračka + lámačka optických vlákien?
Ďakujem za odpoveď
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

dogicka Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci, mám môj večný problém, zaradiť majetok do odpisových skupín:

- Nafukovacie zábavné atrakcie (také tie veľké nafukovacie hrady a šmýkalky, trampolíny) môže byť 2.odpis. skupina 36.63.1 Kolotoče, hojdačky, strelnice a ostatné lunaparkové atrakcie, príp. 36.4. Športové výrobky

- stan (veľký stan na usporiadavanie rôznych akcií), ten vôbec neviem, kam zaradiť

Prešla som celú klasifikáciu produkcie, ale neviem s tým pohnúť. Vopred ďakujem za rady. Eva

Prosím, poraďte......
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Prosím Vás do ktorej odpisovej skupiny by ste zaradili vibračnú dosku? Prešla som všetko a nič som nenašla, ďakujem moc
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

K čomu slúži vibračná doska?

apo
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

na zhutňovanie podkladov napríklad asfaltu, zámkovej dlažby....., ľudovo povedané udupávanie...
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Nemohla by som to dať aj pod položku 2-36 29.56 Ostatné úúčelové stroje?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

renataton Pozri príspevok
na zhutňovanie podkladov napríklad asfaltu, zámkovej dlažby....., ľudovo povedané udupávanie...

Inak povedané je to "žaba".

Môže to byť:
1. odpisová skupina 29.41.1
Ručné náradie pneumatické, alebo so vstavaným motorom

alebo

2. odpisová skupina
Stroje a zariadenia na triedenie, rozdrvenie, zmiešavanie a jednoduché spracovanie zeminy, kameňa, rúd a ostatných nerastných látok 29.52.4

Záver.
ad 1
Zhutňovanie by sa dalo chrakterizovať ako jednoduché spracovanie zeminy, kameňa, rúd a ostatných nerastných látok.
ad 2
Traba sa rozhodnúť podľa toho či "žaba" ručné náradie. Ja si myslím, že áno, lebo jeho ovládanie je ručné, nemá svoj pohon. "žaba" sa dá prirovnať k elektrickej zbíjačke.

S 50% rizikom by som volil odpisovú skupinu 1, ale 100% istotu by som nemal ani pri odpisovej skupine 2.

apo
Naposledy upravil apo : 02.10.09 at 09:31
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Prosím , podľa novej prílohy Rýpadlo DH-112 , ktorá odpisová skupina ?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Čo je v klasifikácii 29.52.4

29.52.4 Stroje a zariadenia na triedenie, rozdrvenie, zmiešavanie a jednoduché spracovanie zeminy, kameňa, rúd a ostatných nerastných látok; stroje na tvarovanie odlievacích foriem z piesku

29.52.40 Stroje a zariadenia na triedenie, rozdrvenie, zmiešavanie a jednoduché spracovanie zeminy, kameňa, rúd a ostatných nerastných látok; stroje na tvarovanie odlievacích foriem z piesku

Z: Stroje na mechanickú úpravu uhlia, rúd a rôznych nerastov (triedenie, osievanie, pranie, oddeľovanie, drvenie, mletie, miešanie, aglomerovanie, lisovanie, vytláčanie atď.), stroje na mechanické spracovanie v cementárňach, výrobniach sádry, brikiet atď., miešačky na betón a maltu, zariadenia na prípravu materiálu pre cestné povrchy, stroje na výrobu zlievarenských pieskových foriem atď.
V: Nákladné pojazdné miešačky na betón (34.10.54)

Takže dal by som odpisovú skupinu 2.

V odpisovej skupine jedna podľa klasifikácie produkcie sú zariadenia na obrábanie kovov, pneumatické zriadenia a motorové okružné píly.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Džudi Pozri príspevok
Prosím , podľa novej prílohy Rýpadlo DH-112 , ktorá odpisová skupina ?
Na vlastné riziko rozhodni medzi 2. a 3. odpisovou skupinou.
Na túto tému tu bolo už veľa diskusie.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ku žabe:

V klasifikácii produkcie som ešte našiel:

Odpisová skupina č. 3
29.52.24 Ubíjadlá a cestné valce, s vlastným pohonom



Ale si myslím, že sem patria väčšie mechnizmy, žaba asi nie.

apo
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Ďakujem ti APO žabu zaradím do druhej odpisovej skupiny pod 29.52.4;
pekný deň
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

A čo je to vlastný pohon? Veď žaba má motor ktorý ju poháňa
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Apo vďaka ,že si reagoval, viem že tu toho bolo už veľa , ale podľa tej novej prílohy ja tuším už nič neviem zaradiť a v 3 to vôbec neviem k ničomu zaradiť , tak by som povedala 2. skupina stroje pre stavebníctvo. 2-24 28.92 ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať