Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Džudi Pozri príspevok
Apo vďaka ,že si reagoval, viem že tu toho bolo už veľa , ale podľa tej novej prílohy ja tuším už nič neviem zaradiť a v 3 to vôbec neviem k ničomu zaradiť , tak by som povedala 2. skupina stroje pre stavebníctvo. 2-24 28.92 ?
Ja dávam na takéto mechanizmy 2. odpisovú skupinu s tým, že podnikateľ berie na seba riziko ak by daňový úradník chcel dať stavebné mechanizmy do 3. skupiny. V tom čase mal Štatistický úrad SR patent na rozum pri zatrieďovaní, ale klientom bolo ľúto zaplatiť za toto zatriedenie a ešte ak by im to zatriedil do trojky tak by ch asi porazilo.

Boli už daňové kontroly a na 2. odpisovú skupinu neboli námietky.

Venoval ozaj veľa času nad riešením tohoto zatriedenia. Vyšlo mi to tak, že banské zariadenia majú byť v druhej skupine a stavebné v tretej odpisovej skupine TEDA celkom naopak ako som predpokladal v rokoch 199x, ale daňovou kontrolou prešla 2 odpisová skupina pre stavebné mechanizmy. A jednalo sa o firmu kde odpisy boli ozaj veľký náklad nakoľko ich bolo cez 20.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

renataton Pozri príspevok
A čo je to vlastný pohon? Veď žaba má motor ktorý ju poháňa
Žaba má vlastný pohon predsa do skákavého pohybu ju dáva benzínový motor a to jej ten vlastný pohon. Na miesto práce sa ale musí doniesť, nie je to samohybné zariadenie, ako napríklad vibračný valec.

apo
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

aha ďakujem za vysvetlenie po lopate, teraz som tomu konečne porozumela
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

renataton Pozri príspevok
aha ďakujem za vysvetlenie po lopate, teraz som tomu konečne porozumela
Pätnáť rokov robím účtovníka, ale technické vzdelanie z priemyslovky je dobrá vec aj pri tejto novej profesii. Keď moja polovička robila diaľkovo strednú ekonomickú školu veľmi som sa divil nad tým, že sa učili o vysokých peciach a mali aj takéto technické predmety. Ale malo a má to čosi do seba.

apo
0 0
Monikai7 Monikai7

Monikai7 je offline (nepripojený) Monikai7

Dobry den,
prosim vas o pomoc pri zaradeni turniketu vo fitnescentre. Sluzi na evidenciu priechodov a aktivit klientov, jeho sucastou je aj informacny system. Viac krat som presla kody KP ale neviem si rady. Dakujem
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Monikai7 Pozri príspevok
Dobry den,
prosim vas o pomoc pri zaradeni turniketu vo fitnescentre. Sluzi na evidenciu priechodov a aktivit klientov, jeho sucastou je aj informacny system. Viac krat som presla kody KP ale neviem si rady. Dakujem
Tak potom je to druhá odpisová skupina.

Ale snažil by som sa to dostať do kancelárskej techniky do ktorej patrí aj výpočtová technika.

apo
0 0
Monikai7 Monikai7

Monikai7 je offline (nepripojený) Monikai7

Cize mohla by som to zaradit pod KP 30.01.13 co zahrna: "Počítacie stroje, účtovnícke stroje, stroje na vydávanie lístkov, frankovacie stroje a pod. stroje vybavené počítacím zariadením"?
Potom to bude prva odpisova skupina, KP 30.0 Kancelarske stroje a pocitace. Je to tak spravne?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Monikai7 Pozri príspevok
Cize mohla by som to zaradit pod KP 30.01.13 co zahrna: "Počítacie stroje, účtovnícke stroje, stroje na vydávanie lístkov, frankovacie stroje a pod. stroje vybavené počítacím zariadením"?
Potom to bude prva odpisova skupina, KP 30.0 Kancelarske stroje a pocitace. Je to tak spravne?
Ja by som už postupovala podľa novej prílohy:

1-18
28.23
Kancelárske stroje a zariadenia okrem počítačov a periférnych zariadení
2 0
Monikai7 Monikai7

Monikai7 je offline (nepripojený) Monikai7

Dakujem za odpovede, zaradim to asi pod polozku 1-18. Len neviem ci pod nu stale spada aj toto: "Počítacie stroje, účtovnícke stroje, stroje na vydávanie lístkov, frankovacie stroje a pod. stroje vybavené počítacím zariadením"
Viete mi este poradit kde by som nasla aktualizovane kody produkcie kde su uz tie pocitace vyclenene? Alebo kde sa da najst co vsetko spada pod KP 28.23?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Monikai7 Pozri príspevok
Dakujem za odpovede, zaradim to asi pod polozku 1-18. Len neviem ci pod nu stale spada aj toto: "Počítacie stroje, účtovnícke stroje, stroje na vydávanie lístkov, frankovacie stroje a pod. stroje vybavené počítacím zariadením"
Viete mi este poradit kde by som nasla aktualizovane kody produkcie kde su uz tie pocitace vyclenene? Alebo kde sa da najst co vsetko spada pod KP 28.23?
Otvor si súbor v názve klasifikácie: štatistická klasifikácia produktov podľa činností verzia 2008.
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1924
0 0
137Cs 137Cs

137Cs je offline (nepripojený) 137Cs

Monikai7 Pozri príspevok
Cize mohla by som to zaradit pod KP 30.01.13 co zahrna: "Počítacie stroje, účtovnícke stroje, stroje na vydávanie lístkov, frankovacie stroje a pod. stroje vybavené počítacím zariadením"?
Potom to bude prva odpisova skupina, KP 30.0 Kancelarske stroje a pocitace. Je to tak spravne?
Turniketový dochádzkový systém s elektronickým zberom a spracovaním dát podľa mňa skôr patrí do:
KP 30.02.15 Ostatné digitálne zariadenia na automatizované spracovanie údajov obsahujúce jednu alebo dve z nasledujúcich jednotiek: pamäťové, vstupné a výstupné jednotky
(v starom KP to bola skupina 30.02.15)
Podľa prílohy ZDP je to položka: 1-13 26.2 Počítače a periférne zariadenia - 1. OS
0 0
Monikai7 Monikai7

Monikai7 je offline (nepripojený) Monikai7

Dakujem Olice, presne toto som hladala.

Takze nakoniec som sa rozhodla to zaradit pod pol. 1-13 (KP 26.20.15) ako napisal 137Cs. Dakujem vsetkym za nazory.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
28.23.13 Účtovacie stroje, registračné pokladnice, frankovacie stroje, stroje na vydávanie lístkov a podobné stroje vybavené počítacím zariadením
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

ahoj. zaraďovali ste niekto boxerský ring?
mohlo by to byť v dvojke, položka 2-37, pod 32.30.14 - Výrobky a zariadenia pre telocvične, posilňovne alebo na atletiku?
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

Lubica H Pozri príspevok
ahoj. zaraďovali ste niekto boxerský ring?
mohlo by to byť v dvojke, položka 2-37, pod 32.30.14 - Výrobky a zariadenia pre telocvične, posilňovne alebo na atletiku?
nikto?
0 0
137Cs 137Cs

137Cs je offline (nepripojený) 137Cs

Lubica H Pozri príspevok
ahoj. zaraďovali ste niekto boxerský ring?
mohlo by to byť v dvojke, položka 2-37
Áno, v položke 2-37 prílohy,
buď
32.30.14 Výrobky a zariadenia pre telocvične, posilňovne alebo na atletiku
alebo
32.30.15 Ostatné výrobky a potreby športové alebo na hry pod šírym nebom;
Naposledy upravil 137Cs : 28.10.09 at 18:33
0 0
greguska greguska

greguska je offline (nepripojený) greguska


ahojte, nie som v účtovníctve príliš zbehlá, prosím vás o radu, ako je to s tým preraďovaním majetku po novom ? musí podnikateľ prekontrolovať všetok majetok, alebo ho môže doopisovať po starom ? alebo do kedy to treba urobiť ? prosím hoďte mi aspoň link, kde by som to našla.
ĎAKUJEM!
0 0
katka.hesskova katka.hesskova

katka.hesskova je offline (nepripojený) katka.hesskova

prosím Vás viete mi niekto poradiť, spoločenstvo vlastníkov bytov si postavilo kotolňu na biomasu (dodávateľ ju postavil :-))
kotolna je v pivnicnom priestore budovy
predtým boli vykurovaný centrálne

ako účtovať? (môže to byť 022? alebo technické zhodnotenie budovy, avšak tá nie je v majetku spoločenstva)
ako odpisovať? (ktorá odpisová skupina? záleži zrejme od 1 otázky)
prosím poraďte
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Z ekonomickej fakulty v Banskej Bystrici som získal materiál s metodikou pre účtovanie bytových spoločenstiev. Jedna z téz bola o tom, že bytové spoločenstvo nenadobúda žiadny majetok. Vtedy som to chápal ako logické pri obstaraní kosačky a podobných potrebných vecí. V prípade kotolne je to ale podobné nakoľko bytové spoločenstvo nevlastní kotolňu, ale každý jeden vlastník bytu je vlastníkom kúsku kotolne.

Takže takto sa pozerajme na tento prípad a hľadajme riešenie.

Žiaľ neporadil som, ale myslím si že cez obstaranie dlhodobého majetku cesta nevedie.

Pozdravujem.

apo
Naposledy upravil apo : 13.11.09 at 09:43
0 0
katka.hesskova katka.hesskova

katka.hesskova je offline (nepripojený) katka.hesskova

apo Pozri príspevok
Z ekonomickej fakulty v Banskej Bystrici som získal materiál s metodikou pre účtovanie bytových spoločenstiev. Jedna z téz bola o tom, že bytové spoločenstvo nenadobúda žiadny majetok. Vtedy som to chápal ako logické pri obstaraní kosačky a podobných potrebných vecí. V prípade kotolne je to ale podobné nakoľko bytové spoločenstvo nevlastní kotolňu, ale každý jeden vlastník bytu je vlastníkom kúsku kotolne.

Takže takto sa pozerajme na tento prípad a hľadajme riešenie.

Žiaľ neporadil som, ale myslím si že cez obstaranie dlhodobého majetku cesta nevedie.

Pozdravujem.

apo
No moc mi to nepomohlo, co sa uctovnictva tyka, ale poprosila by som ak by bolo mozne prilozit sem metodiku, rada by som si ju precitala.
vopred dakujem

otazka je potom ako evidovat "vznik kotolne" ktora sa bude splacat z fondu oprav.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať