Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Dal som prílohu k môjmu príspevku. Naskenovaný text nie je úplný. Musel som ho zmenšiť aby sa dal priložiť. Okrem toho už nie je celkom aktuálny, ale čo sa týka majetku je to tak, že spoločenstvo nemá majetok.

Pozdravujem.

apo
Naposledy upravil apo : 14.11.09 at 08:52
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Potrebujem zaradiť vlajkové stožiare.

Najprv ma to lákalo do spotreby (OC 450,- €), ale domnievam sa, že to bude stavba. Vlajkový stožiar je zabetónovaný do zeme.
Poradíte ?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Je to zaujímavý oriešok na rozlúsknutie. Treba sa pozrieť na stavebný zákon, že či stožiar spĺňa kritéria definované v tomto zákone.

Inak posúvam, lebo neviem lepšie poradiť.

apo
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
azla Pozri príspevok
Potrebujem zaradiť vlajkové stožiare.

Najprv ma to lákalo do spotreby (OC 450,- €), ale domnievam sa, že to bude stavba. Vlajkový stožiar je zabetónovaný do zeme.
Poradíte ?

Myslím si, že máš pravdu.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
azla Pozri príspevok
Potrebujem zaradiť vlajkové stožiare.

Najprv ma to lákalo do spotreby (OC 450,- €), ale domnievam sa, že to bude stavba. Vlajkový stožiar je zabetónovaný do zeme.
Poradíte ?
Zaujímavé. Niekoľko úvah:

Stavby sú stavebné konštrukcie pevne spojené so zemou, ktoré sú výsledkom stavebnej činnosti - je?

Drobná stavba - ohlásili ste ich osadenie ako drobné stavby?

Je to stožiar alebo stĺp (žrď) na ktorej sú vlajky ....

Pretože nič bližšie o tom nepíšeš, tak pokiaľ je to len obyčajný nosič vlajky, neuvažoval by som o stavbe...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ide o 6 m vysoký stožiar, má sa to osadzovať do jamy hlbokej 80 cm s priemerom 50 cm.
Pripájm návod a ilustračné foto:

http://www.stida.sk/pdf/Navod_na_betonaz_Typ-S.pdf
Horizont-8m-R.jpg  
0 0
137Cs 137Cs

137Cs je offline (nepripojený) 137Cs

Ide o 6 m vysoký stožiar, má sa to osadzovať do jamy hlbokej 80 cm s priemerom 50 cm.
Stavebný zákon - § 39a:
(3) Rozhodnutie o umiestnení stavby sa nevyžaduje na
...
e) informačné zariadenia, reklamné zariadenia a propagačné zariadenia.
Podľa znenia § 71/1/c StZ síce rôzne veľkoplošné bilboardy, tabule a iné propagačné zariadenia podliehajú povoľovaciemu konaniu v zmysle stavebného zákona, ale nepovažujú sa za stavby, len za zariadenia spojené so stavbou alebo pozemkom. Na ich umiestnenie sa nevyžaduje stavebné povolenie, len súhlas obce.
Podľa (už síce neplatného, ale stále akceptovaného ) Pokynu MF SR č. 3400/1998-62 (FS 3/1998) sa za samostatne hnuteľné veci napriek pevnému spojeniu so stavbou považujú aj:
2.17 Informačné, reklamné a propagačné zariadenia
Za propagačné či informačné zariadenie sa môže v pohode považovať aj vlajkový stožiar. Ak jeho obstarávacia cena nedosahuje hranicu pre odpisovanie v zmysle ZDP (alebo internej smernice účtovnej jednotky), podľa môjho názoru môže sa zahrnúť priamo do nákladov..
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
toto je okopírované z jedného príspevku od betky, definuje, čo je drobná stavba:

(6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to
a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,

b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

(7) Za drobné stavby sa považujú aj
a) stavby organizácií na lesnej pôde slúžiace na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 30 m2 a výška 5 m, napríklad sklady krmiva, náradia alebo hnojiva,

b) oplotenie,

c) prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby,

d) nástupné ostrovčeky hromadnej verejnej dopravy, priechody cez chodníky a na susedné pozemky, priepusty a pod.

(8) Za drobné stavby sa nepovažujú stavby skladov horľavín a výbušnín, stavby pre civilnú ochranu, stavby pre požiarnu ochranu, stavby uránového priemyslu a jadrových zariadení, vodné stavby, stavby čerpacích staníc kvapalných palív, skvapalnených plynov alebo stlačených plynov pre pohon motorových vozidiel, stavby prečerpávacích staníc horľavých kvapalín, horľavých plynov a stavby plniarní tlakových nádob horľavým plynom alebo horenie podporujúcim plynom.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
čiže to nie je stavba, ani drobná stavba, nedosahuje hranicu zaradenia pre odpisovanie, ja by som zahrnula priamo do nákladov... môj názor.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ďakujem za Vaše príspevky.
0 0
jajkach jajkach

jajkach je offline (nepripojený) jajkach

dobrý deň,
potrebovala by som poradiť, do ktorej odpisovej skupiny by som mala zaradiť vibrolis - stroj na spracovanie betonových odliatkov do foriem.
Ďakujem
Jana
0 0
dada41 dada41

dada41 je offline (nepripojený) dada41

žena, SZČO
Ahoj poraďáci,
prosím Vás o pomoc taktiež pri zaraďovaní do skupín, ja mám osobne problém zaradiť investičnú rekonštrukciu kúrenia výrobnej haly. Hala nie je naša, len sme po dohode robili rekonštrukciu.
v roku 2008 by som to dala pod kód 29.23.11, ale teraz sa mi to nejak pod kódom 28.25.3-13 Chaldiace a vetracie zariadenia ... nehodí.
Vďaka za každú pomoc.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Hľadal som v klasifikácii a našiel toto.


Toto je výsledkom hľadania slova "kotly"
25.21 Radiátory a kotly ústredného kúrenia

Neviem ako si sa dostala na túto klasifikáciu
28.25 Chladiace a vetracie zariadenia, okrem zariadení pre domácnosť


apo
0 0
greguska greguska

greguska je offline (nepripojený) greguska

ahojte,
môžem aj ja poprosiť o radu ?

máme firmu, ktorá sa zaoberá dokončovacími knihárskymi prácami a teda máme všelijaké stroje - falcovačka (na skladanie papiera), balička (na fóliovanie katalógov), páskovačka, rezačka na papier, skartovačky...
prebrala som účtovníctvo a chcem v tom urobiť poriadok, všetko bolo zaradené v 2 odpisovej skupine, len nemám k tomu kód. mne to totiž nepasuje pod žiaden, tak vás prosím o pomoc :-)

ešte doplním: môže to byť pod 29.56 -ostatné účelové stroje ?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

jajkach Pozri príspevok
dobrý deň,
potrebovala by som poradiť, do ktorej odpisovej skupiny by som mala zaradiť vibrolis - stroj na spracovanie betonových odliatkov do foriem.
Ďakujem
Jana
Skús toto:

28.49.11 Obrábacie stroje na opracovanie kameňa, keramickej hmoty, betónu alebo podobných nerastných materiálov, stroje na obrábanie skla za studena




apo
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Vidím, že sa v tejto téme rozbehla diskusia a aj tiež potrebujem pomôcť so zaradením.

Jedná sa o stroj CR48HD, kúpený v Nemecku, kde majiteľ uviedol, že je to fréza na ľad (zamestnanci pracujú v mraziarni)
a mne google preložil text nasledovne:

Preklad (nemčina > slovenčina)Zobraziť romanizáciu

Popis:
Odstraňuje nečistoty a tvrdohlavý zrekonštruované priemyselné podlahy s kontrarotierenden tri-kefa technológiu pre bezpečnú manipuláciu s automatickým smeru otáčania zakaždým zvýšiť oceľové kefy a predĺženie ich
Zusatzegewichte lepší život pre odstránenie bola zahrnutá do rozsahu dodávky, aj pre tie najnáročnejšie mobility Hnuteľný kefa suspenzie nerovnom teréne. Aplikácia: Odstránenie tuku a oleja vrstvy, pre prípravu betónových a poter podláh, náterov, odstraňovanie ľadu u ľadu, frézovanie gumy sutiny, Beseitgen koberce a lepidlá

a mal by vyzerať asi takto

Uvažujem o KP 28.29. Poradíte?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

stroj CR48HD

Je to ručné náradie s vlastným pohonom.

apo
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
apo Pozri príspevok
stroj CR48HD

Je to ručné náradie s vlastným pohonom.

apo
Vďaka za pomoc.
0 0
dada41 dada41

dada41 je offline (nepripojený) dada41

žena, SZČO
apo ďakujem za reakciu, pozerala som KP na stránke štatist.úradu ale mám z toho ešte väčší guláš ako predtým.
ten nezmyselný kód som dostala z novej prílohy č.1 k zákonu o DP 595/2003, ale som si nevšimla, že je to len prevodový mostík. Moja chyba.
Ale aj tak Vás prosím o pomoc:
v štatistikej KP som našla kód 28.22 radiátory a kotly ústredného kúrenia (tento KP nie je v prílohe č.1 k ZDP 595/03), alebo aj 29.21.1 pece, horáky a ich súčasti (tento KP je v prílohe č.1 k ZDP pod odpisovou skupinou 3). Poraďte mi prosím kam a ako mám zaradiť túto investíciu do vykurovania, ak sa práce ukončili v mes.02/2009, teda sa aj zaradili. Môžem použiť ak KP 28.22, ktorý sa v prílohe č.1 ZDP nenachádza a zaradiť ho do 3.odpisovej skupiny, kde sa nachádza podobný kód 29.21.1?
Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

Prosím ako zaradiť - kompletnú technológiu ustajnenia pre prasnice /ide o vyrobu skupinovych kotercov pre prasnice, hnojný kanál z drevených fošní, dodávač krmnych zmesí, individualne kovove koterce pre prasnice, vynašací dopravník maštaľného hnoja, obežný zhrnovač hnoja/..... Má niekto s niečim takým skúsenosť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať