Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

dada41 Pozri príspevok
apo ďakujem za reakciu, pozerala som KP na stránke štatist.úradu ale mám z toho ešte väčší guláš ako predtým.
ten nezmyselný kód som dostala z novej prílohy č.1 k zákonu o DP 595/2003, ale som si nevšimla, že je to len prevodový mostík. Moja chyba.
Ale aj tak Vás prosím o pomoc:
v štatistikej KP som našla kód 28.22 radiátory a kotly ústredného kúrenia (tento KP nie je v prílohe č.1 k ZDP 595/03), alebo aj 29.21.1 pece, horáky a ich súčasti (tento KP je v prílohe č.1 k ZDP pod odpisovou skupinou 3). Poraďte mi prosím kam a ako mám zaradiť túto investíciu do vykurovania, ak sa práce ukončili v mes.02/2009, teda sa aj zaradili. Môžem použiť ak KP 28.22, ktorý sa v prílohe č.1 ZDP nenachádza a zaradiť ho do 3.odpisovej skupiny, kde sa nachádza podobný kód 29.21.1?
Ďakujem za každú odpoveď.

Som z toho jeleň.
KP 29.21 uvedená v prílohe ZDP nie je v klasifikácii produkcie, ale vzťahuje sa iba na zdroj tepla
KP 28.22 má širší záber, ale nie je v prílohe ZDP

Tu nepomôžem a dnes už nepomôže ani Štatistický úrad SR.

Ak niečo nie je v prílohe ZDP potom je to odpisová skupina 2.

Vyhľadaj radu u daňového poradcu.

apo
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

vaneta Pozri príspevok
Prosím ako zaradiť - kompletnú technológiu ustajnenia pre prasnice /ide o vyrobu skupinovych kotercov pre prasnice, hnojný kanál z drevených fošní, dodávač krmnych zmesí, individualne kovove koterce pre prasnice, vynašací dopravník maštaľného hnoja, obežný zhrnovač hnoja/..... Má niekto s niečim takým skúsenosť?
Všetky poľnohospodárske technológie a zariadenia patria pod KP 29.32.65, položka prílohy zákona o DzP 1-16. Patrí sem bývalé JTZP 453665 - zariadenia pre ustajnenie hovädzieho dobytka a ošípaných, odstraňovanie výkalov, ich spracovanie a skladovanie, aj JTZP 453668 - automatické zariadenia s ovládacími systémami pre chov hovädzieho dobytka, ošípaných a koní. Daňové odpisovanie 4 roky.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

dada41 Pozri príspevok
apo ďakujem za reakciu, pozerala som KP na stránke štatist.úradu ale mám z toho ešte väčší guláš ako predtým.
ten nezmyselný kód som dostala z novej prílohy č.1 k zákonu o DP 595/2003, ale som si nevšimla, že je to len prevodový mostík. Moja chyba.
Ale aj tak Vás prosím o pomoc:
v štatistikej KP som našla kód 28.22 radiátory a kotly ústredného kúrenia (tento KP nie je v prílohe č.1 k ZDP 595/03), alebo aj 29.21.1 pece, horáky a ich súčasti (tento KP je v prílohe č.1 k ZDP pod odpisovou skupinou 3). Poraďte mi prosím kam a ako mám zaradiť túto investíciu do vykurovania, ak sa práce ukončili v mes.02/2009, teda sa aj zaradili. Môžem použiť ak KP 28.22, ktorý sa v prílohe č.1 ZDP nenachádza a zaradiť ho do 3.odpisovej skupiny, kde sa nachádza podobný kód 29.21.1?
Ďakujem za každú odpoveď.
Netráp sa s hľadaním...nenájdeš. Kotly a radiátory ústredného kúrenia, slúžiace na vykurovanie výrobnej haly nie sú samostatnou technológiou, ale pevnou súčasťou stavby. Odpisujú sa v rovnakej odpisovej skupine spolu s ňou a ak sa rekonštruujú, zvýši sa o rekonštrukciu hodnota celej stavby. Výnimkou sú iba kotly a zariadenia na priemyslovú výrobu tepla a lokálne kotolne, vyrábajúce a dodávajúce teplo iným stavbám. Tie by patrili do KP 29.21.1, položka 3-13, bývalé JTZP 3484. Vlastná kotolňa je však iba neoddeliteľnou súčasťou stavby.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

greguska Pozri príspevok
ahojte,
môžem aj ja poprosiť o radu ?

máme firmu, ktorá sa zaoberá dokončovacími knihárskymi prácami a teda máme všelijaké stroje - falcovačka (na skladanie papiera), balička (na fóliovanie katalógov), páskovačka, rezačka na papier, skartovačky...
prebrala som účtovníctvo a chcem v tom urobiť poriadok, všetko bolo zaradené v 2 odpisovej skupine, len nemám k tomu kód. mne to totiž nepasuje pod žiaden, tak vás prosím o pomoc :-)

ešte doplním: môže to byť pod 29.56 -ostatné účelové stroje ?
Áno, knihárske technológie patria pod KP 29.56, položka prílohy ZDP 2-36. Patria tam z bývalého JTZP 4525 Stroje a zariadenia pre polygrafický a knihársky priemysel.
0 0
greguska greguska

greguska je offline (nepripojený) greguska

ďakujem !
0 0
katka.hesskova katka.hesskova

katka.hesskova je offline (nepripojený) katka.hesskova

katka.hesskova Pozri príspevok
prosím Vás viete mi niekto poradiť, spoločenstvo vlastníkov bytov si postavilo kotolňu na biomasu (dodávateľ ju postavil :-))
kotolna je v pivnicnom priestore budovy
predtým boli vykurovaný centrálne

ako účtovať? (môže to byť 022? alebo technické zhodnotenie budovy, avšak tá nie je v majetku spoločenstva)
ako odpisovať? (ktorá odpisová skupina? záleži zrejme od 1 otázky)
prosím poraďte
bola by som rada ak by som s odstupom casu nasla nazor/radu... dakujem
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

katka.hesskova Pozri príspevok

prosím Vás viete mi niekto poradiť, spoločenstvo vlastníkov bytov si postavilo kotolňu na biomasu (dodávateľ ju postavil :-))
kotolna je v pivnicnom priestore budovy
predtým boli vykurovaný centrálne

ako účtovať? (môže to byť 022? alebo technické zhodnotenie budovy, avšak tá nie je v majetku spoločenstva)
ako odpisovať? (ktorá odpisová skupina? záleži zrejme od 1 otázky)
prosím poraďte

bola by som rada ak by som s odstupom casu nasla nazor/radu... dakujem

Spoločenstvo vlastníkov nevlastní obytný dom a preto nemôže vlastniť ani kotolňu v takom zmysle, aby ju zmysluplne odpisovalo. Každý jeden člen spoločenstva je vlastník jedného imaginárneho kúska kotolne a člen spoločenstva nemá dôvod robiť odpisy.

Ak by spoločenstvo začalo podnikať s teplom museli by za týmto účelom založiť družstvo, alebo sro-čku.

Svojím spôsobom spoločenstvo už aj podniká. Vyrába tepelnú energiu a predáva ju samo sebe. Neviem ako to riešia iné spoločenstvá, ale ja to vidím tak, že by mali vytvoriť podnikateľký subjekt, ktorý bude mať príjmy a výdavky, ktoré zohľadní v cene tepla dodaného jednotlivým členom spoločenstva.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Priatelia Poraďáci,

Vŕtaná studňa, ktorá kryje spotrebu pitnej aj úžitkovej vody vo firme je Investičný majetok, ktorý odpisujeme?

Nie je studňa nedaj bože čosi ako banské dielo?

Ak odpisujeme tak prosím poradiť ako.

Ďakujem pekne.

apo
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

apo Pozri príspevok
Priatelia Poraďáci,

Vŕtaná studňa, ktorá kryje spotrebu pitnej aj úžitkovej vody vo firme je Investičný majetok, ktorý odpisujeme?

Nie je studňa nedaj bože čosi ako banské dielo?

Ak odpisujeme tak prosím poradiť ako.

Ďakujem pekne.

apo
V opatrení č. 128/2000 Z. z. Klasifikácia stavieb, je v prílohe č. 2 pod položkou 2222 uvedená aj studňa. Teda podľa môjho názoru je súčasťou stavby a odpisuje sa s ňou.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

apo Pozri príspevok
Priatelia Poraďáci,

Vŕtaná studňa, ktorá kryje spotrebu pitnej aj úžitkovej vody vo firme je Investičný majetok, ktorý odpisujeme?

Nie je studňa nedaj bože čosi ako banské dielo?

Ak odpisujeme tak prosím poradiť ako.

Ďakujem pekne.

apo
Studne patria do skupiny JKSO 825, s názvom Objekty podzemné mimo banských. Názov položky JKSO 825.7 Studne a zachytávanie vody....alebo podľa povahy zhotovenia JKSO 825.6 Vrty. Odpisuje sa daňovo aj účtovne ako iné stavby.
JKSO bolo síce zrušené Opatrením č. 128/2000, ale je omnoho názornejšie. Nebyť prevodníka z JKSO v poslednom stĺpci jeho prílohy č. 2, tak tú studňu pod položkou 2222 s názvom Miestne potrubné a káblové rozvody asi ťažko nájdem.
Naposledy upravil a_je_to : 27.01.10 at 21:07 Dôvod: doplnenie odstavca
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

a_je_to Pozri príspevok
Studne patria do skupiny JKSO 825, s názvom Objekty podzemné mimo banských. Názov položky JKSO 825.7 Studne a zachytávanie vody....alebo podľa povahy zhotovenia JKSO 825.6 Vrty. Odpisuje sa daňovo aj účtovne ako iné stavby.
JKSO bolo síce zrušené Opatrením č. 128/2000, ale je omnoho názornejšie. Nebyť prevodníka z JKSO v poslednom stĺpci jeho prílohy č. 2, tak tú studňu pod položkou 2222 s názvom Miestne potrubné a káblové rozvody asi ťažko nájdem.
Keď sa mi podarí náhjť dobré a jednoduché riešenie zvyknem napísať "a je to".

Ty to máš pekne vo svojom mene.

Ďakujem za príspevky.

Takže budeme odpisovať v 4. skupine a je to.

apo
0 0
jopo966 jopo966

jopo966 je offline (nepripojený) jopo966

Dobrý den.som tu nový.Neviem najsť KP pristoja: PLNIČKA KLIMATIZÁCIE slúži na odčerpávanie chladiaceho média z klimatizáčného okruhu vozidla a následne na naplnenie novým médiom. Kupil som ju v hotovosti .
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Uffffff.... prečítala som to všetko a nenašla som, čo potrebujem.
Baliaci stroj... môže byť položka 2-36 KP 29.56 Ostatné účelové stroje???
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Dobrý deň, prosím o radu do akej odpisovej skupiny zaradiť triediacu linku, ktorá je určená na triedenie druhotných surovín - odpadu, ktorá je pevne zabudovaná v hale. Ďakujem.
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Ahojte,
môže mi niekto poradiť do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť KRB za 1103,-€ ktorý si podnikateľ kúpil na vykurovanie do fitka.
Stojan na krb za 102,-€ je technické hodnotenie krbu ide do obstarávacej ceny alebo môžem zvlášť dať do VOZD - prev.réžia?
Ďakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Eva Póčová Pozri príspevok
Ahojte,
môže mi niekto poradiť do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť KRB za 1103,-€ ktorý si podnikateľ kúpil na vykurovanie do fitka.
Stojan na krb za 102,-€ je technické hodnotenie krbu ide do obstarávacej ceny alebo môžem zvlášť dať do VOZD - prev.réžia?
Ďakujem
A kedy kúpil ten krb? Veď to je drobný hmotný majetok a treba ho hneď odpísať celý aj so stojanom
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

JAJA11 Pozri príspevok
A kedy kúpil ten krb? Veď to je drobný hmotný majetok a treba ho hneď odpísať celý aj so stojanom
Krb bol obstaraný 30.10.2009. Ako som čítala zákon pre 2009 tam bol limit 996 eur, alebo sa mýlim ja by som to radšej odpísala hneď?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Eva Póčová Pozri príspevok
Krb bol obstaraný 30.10.2009. Ako som čítala zákon pre 2009 tam bol limit 996 eur, alebo sa mýlim ja by som to radšej odpísala hneď?

Od 1.4.2009 je limit 1700 EUR
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

JAJA11 Pozri príspevok
Od 1.4.2009 je limit 1700 EUR
Naozaj, to som si nevšimla, ďakujem Ti veľmi pekne.
0 0
Gaba30 Gaba30

Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac
Ahojte.
Slnečné kolektory - ktorá odpisová skupina?

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať