Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Gaba30 Pozri príspevok
Ahojte.
Slnečné kolektory - ktorá odpisová skupina?

Ďakujem veľmi pekne.
Pozri príspevok č.62 v tejto téme.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

cloe Pozri príspevok
Pozri príspevok č.62 v tejto téme.
viem, že je to mimo tému, ale často je tu odkaz, že si treba pozrieť príspevok č. xx Ale ja neviem takto ten príspevok nájsť. Kde vidno to číslo príspevku?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
andrej_rv Pozri príspevok
Chýba bližší technický popis kolektora. Pokiaľ by šlo o solárny kolektor na fotoelektrickom princípe, mal by patriť pod kód produkcie:
32.10.52 Fotosenzitívne polovodičové zariadenia; diódy vyžarujúce svetlo (svietivky); zabudované piezoelektrické kryštály; časti a súčasti k nim
Tiež zahŕňa: Solárne panely s fotoelektrickými článkami

Pokiaľ by šlo o kolektor s priamym ohrevom vody slnečným žiarením, mal by spadať pod kód produkcie:
29.72.14 Neelektrické prietokové alebo zásobníkové ohrievače vody
Tiež zahŕňa: Slnečné ohrievače vody okrem fotoelektrických

Neviem, či potrebuješ KP kvôli odpisovaniu. Ak áno, je potrebné mať na zreteli Pokyn MF SR č. 3400/1998-62 k uplatňovaniu § 26 ods. 2 a § 33 zákona č. 286/1992 Zb. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov (FS 3/1998). V zmysle uvedeného pokynu sa zariadenia na ohrev vody považujú za súčasť stavby (alebo jej technické zhodnotenie) a odpisujú sa spolu so stavbou v rovnakej odpisovej skupine. Samostatne by sa takýto kolektor mohol odpisovať len vtedy, ak by bol konštruovaný ako pojazdný resp. prenosný, alebo ak by šlo o kolektory, ktoré by boli súčasťou technológie určenej pre priemyslovú výrobu tepla vrátane poľnohospodárstva a zariadení lokálnych kotolní v obytných nájomných domoch.
číslo príspevku je vpravo hore...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

cactus Pozri príspevok
číslo príspevku je vpravo hore...
ďakujem , konečne som prišla na to. Ja používam kombinované zobrazovanie a tam mám zvyčajne len nízke čísla. Musím ísť na lineárne zobrazovanie a potom to nájdem
0 0
Gaba30 Gaba30

Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac
cactus Pozri príspevok
číslo príspevku je vpravo hore...
Ďakujem cactus. Tieto kolektory sú súčasťou zariadenia kotolne v obytnom dome. Teda kotolňu technicky zhodnotím. Na to som mohla prísť aj sama!
Ešte raz ďakujem.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Prepáčte, keď budem duplikovať otázku,
mám novú plynovú prípojku, viem, že je to drobná stavba, III. odpisová skupina KS 2221, v sume 442 €.
K tomu je plynové kúrenie - kotol a radiátory - II.odpisová skupina, suma 3100 €, CPA 25.21.11 a 25.21.12.

Otázka je, či to mám dať spolu ako tech. zhodnotenie už odpisovanej budovy (doteraz bola bez kúrenia - kúrilo sa el.ohrievačom) a odpisovať v triede IV., alebo zaradiť do majetku kúrenie ako radiátory a kotol a odpisovať v II.skupine.
Prípojku zaradiť ako drobnú stavbu a odpisovať v III.skupine, alebo, keďže jej hodnota je nižšia než 1700 € ju odpísať jednorázovo?
Prosím o pomoc, neviem si s tým poradiť
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Pán premiér v rámci proti krízových opatrení dal avízo, že v zákone o dani z príjmu bude možnosť samostatne odpisovať zariadenia, ktoré sú súčasťou stavby ak majú samostatné technickoekonomické určenie.

Nehľadal som v zákone kde je takáto úprava a či vôbec je.

Ak je potom by bolo možné kotolńu odpisovať v inej skupine ako celú nehnuteľnosť. Technickým zhodnotením by boli iba rovody na kúrenie vrátane radiátorov.

Kotolňa by mohla byť samostatný majetok.

apo
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
apo Pozri príspevok
Pán premiér v rámci proti krízových opatrení dal avízo, že v zákone o dani z príjmu bude možnosť samostatne odpisovať zariadenia, ktoré sú súčasťou stavby ak majú samostatné technickoekonomické určenie.

Nehľadal som v zákone kde je takáto úprava a či vôbec je.

Ak je potom by bolo možné kotolńu odpisovať v inej skupine ako celú nehnuteľnosť. Technickým zhodnotením by boli iba rovody na kúrenie vrátane radiátorov.

Kotolňa by mohla byť samostatný majetok.

apo
no ja som zatiaľ pohladala v zákone o DzP, to nové opatrenie je v §22 ods.15 a tam je uvedené, že tie časti sú : rozvody počítačových sietí, klima, výťahy a eskalátory. O kotolniach nič, čiže to musím dať ako zhodnotenie budovy.
Naposledy upravil witch : 22.02.10 at 12:36
0 0
Lucciana Lucciana

Lucciana je offline (nepripojený) Lucciana

Zasnežovacia technika na lyžiarský vlek
lístkový systém (odbavovací systém - turnikety) - tiež na lyž. vleku - vedeli by ste mi poradiť odpisovú skupinu?

Vopred ďakujem
0 0
Dianao Dianao

Dianao je offline (nepripojený) Dianao

Ahoj, a co tak pocitacova domena? Do ktorej odpisovej skupiny patri? Dakujem za pomoc
0 0
demosvk demosvk

demosvk je offline (nepripojený) demosvk

Dobrý deň,
prosím o radu do ktorej odpisovej skupiny patrí:
prezúvačka - na obutie pneumatiky na ráfik (OS 2. 2-27 28.99 ???)
pieskovačka - na opieskovanie kovov (OS 2. 2-23 28.4 ???)

ďakujem
Naposledy upravil demosvk : 10.03.10 at 08:46
0 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

Dobry den, prosim Vas o radu, do ktorej odpisovej skupiny patri susiaren reziva. Obstaravacia cena je cca 180 000 SK. Dakujem velmi pekne
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim vas do kt. odpis. skupiny patria unimobunky?
0 0
Sabety Sabety

Sabety je offline (nepripojený) Sabety

do 2. odpis.skupiny, kod produkcie 20.30.2
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem velmi pekne
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Sabety Pozri príspevok
do 2. odpis.skupiny, kod produkcie 20.30.2

cize 6rokov odpisovat
suma je 15 000 /6 je rocny odpis
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Dobrý deň,
poradí niekto, do ktorej odpisovej skupiny (a či vôbec) zaradiť psychologický test, ktorý stál skoro 2000 eur? Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Xantypa Pozri príspevok
Dobrý deň,
poradí niekto, do ktorej odpisovej skupiny (a či vôbec) zaradiť psychologický test, ktorý stál skoro 2000 eur? Ďakujem.
A čo to je ten psychologický test?
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

JAJA11 Pozri príspevok
A čo to je ten psychologický test?
Je to súbor papierov, kartičiek, výkazov, kníh... pomocou ktorých sa vyšetrujú deti s rôznymi postihnutiami a diagnózami. Prišlo to v takom drevenom kufri ako súbor.... psychologický test a uvedenie typu testu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Xantypa Pozri príspevok
Je to súbor papierov, kartičiek, výkazov, kníh... pomocou ktorých sa vyšetrujú deti s rôznymi postihnutiami a diagnózami. Prišlo to v takom drevenom kufri ako súbor.... psychologický test a uvedenie typu testu.
Podľa tohto popisu by sa to malo odpisovať, cena je viac ako 1700 EUR a doba použiteľnosti je viac ako jeden rok. Jedine, že by sa to dalo rozložiť na dva samostatné súbory, teda že jedno sa používa na iné diagnózy a druhé na iné diagnózy a spolu to nesúvisí. Ale to y bolo dobré, aby to bolo rozpísané aj na faktúre. Ak to tak nejde, asi treba odpisovať, ale nech sa vyjadrí ešte niekto skúsenejší a 2. odpisová skupina . KP 22.1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať