Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Betina2 Pozri príspevok
Ak to nenájdeš jednoznačne zaradené pod niektorým kódom, tak v 2.sk to bude akceptované. O to sa neboj. Možno by nebolo od veci aj získať od dodávateľa viac informácii, napr. aj kód klasifikácie, ak ho majú k dispozící.

Trošku sa ale pozastavujem nad tým odsávačom pár, či nemôže ísť o technické zhodnotenie budovy....neviem, netvrdím to, len sa nad tým zamýšlam, ak by to bolo napojené na inštalovanú vzduchotechniku, tak bez nej to asi fungovať nebude Hm.....no fakt netuším, ale zaujíma ma to nepoznám konkrétne technické parametre ani spôsob zapojenia a použitia....
skúsim to dať do tej 2. skupiny ... v budove sme v prenájme, tam by som to nemohla dať ako techn.zhodnotenie, ďakujem za radu!
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

NEVIE NIKTO? Neviete mi poradiť do akej odpisovej skupiny zaradiť drvič dreva - na doklade je napísané štiepkovač. Ďakujem
Naposledy upravil horka : 25.01.12 at 09:12
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Neviete niekto, či môže byť nožnicový zdvihák v 1.odp.skupine? Neviem to nájsť v prílohe. Dík.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Javí sa to že skôr do 2.odp.sk, len neviem pod ktorý kód klasif.produkcie....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

2-20 28.22 Zdvíhacie a manipulačné zariadenia
alebo
2-27 28.99 Ostatné stroje a prístroje na špeciálne účely inde neuvedené
resp.
...asi to prvé, že?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Betina2 Pozri príspevok
2-20 28.22 Zdvíhacie a manipulačné zariadenia
alebo
2-27 28.99 Ostatné stroje a prístroje na špeciálne účely inde neuvedené
resp.
...asi to prvé, že?
ÁNo, skôr to prvé.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Má niekto skúsenosť s fotovoltickou elektrárňou?
dostala som sa ku kódu z colného sadzobníka 8541 6000, po preklopení na KP je to 26.11.22.
Podľa toho mi to vychádza na 2. odpisovú skupinu (tento kód sa v prílohe nenachádza), ale k vybudovaniu bolo potrebné stavebné povolenie. Je to naozaj tá 2.odpisová skupina? Nezisťoval to už niekto ? Ďakujem.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

... a nábytok, trebárs sedačka je v 2.odp.sk, že?
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

štiepkovač na štiepanie dreva je podľa vás 2sk?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Klasifikácia produkcie nepozná štiepkovač, ale našiel som toto:

28.30.53 Zariadenia na lisovanie zelených krmovín alebo slamy, vrátane zberacích lisov

28.30.54 Stroje na zber koreňov alebo hľúz

Stroj ktorý pozberá korene tak ich možno aj poseká neviem, ale dal by som štiepkovač do odpisovej skupiny 1 položka 1-21

apo
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

dik
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prosím Vás, príves nákladný špeciálny kat. O2 , najv. prípustná hmotnosť 2000 kg je 2.odp.sk, však? A ešte otázočka mimo- platí sa z neho aj daň z motorových vozidiel, však?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobré ránko poraďáci. Vedeli by ste mi prosím poradiť-kam zaradiť "vodovodnú prípojku"? myslím stavby,odpis.skupina 3, no dalej si neviem presne vybrať....
ďakujem vopred moc za pomoc
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

tibor1000 Pozri príspevok
Dobré ránko poraďáci. Vedeli by ste mi prosím poradiť-kam zaradiť "vodovodnú prípojku"? myslím stavby,odpis.skupina 3, no dalej si neviem presne vybrať....
ďakujem vopred moc za pomoc
3-22 Drobné stavby vymedzené osobitným predpisom107) okrem § 22 ods. 2 písm. b) druhého bodu

107) Stavebný zákon
§ 22 ods. 2 písm. b) bod 2






2 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Vodovodná prípojka je súčasťou nehnuteľnosti teda aj vstupnej ceny nehnuteľnosti.
Ak ju chcete evidovať samostatne potom sa odpisuje tak ako nehnuteľnosť ku ktorej prípojka vedie.

apo
Naposledy upravil apo : 18.02.12 at 13:35
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

apo Pozri príspevok
Vodovodná prípojka je súčasťou nehnuteľnosti teda aj vstupnej ceny nehnuteľnosti.
Ak ju chcete evidovať amostatne potom sa odpisuje tak ako nehnuteľnosť ku ktorej prípojka vedie.

apo
Zák. č. 50/1976 Zb.(Stavebný zákon) v znení n. p.
§ 139b
Pojmy stavebného poriadku
(7) Za drobné stavby sa považujú aj
c) prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby,
6 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

takze mysliš,ze by sme to mali zaradit do položky 3-22 drobne stavby vymedzene osobitnym predpisom?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Pozrel som prílohu k dani z príjmov položku 3-22
Tam je napísané okrem uvedených položiek v stavebnom zákone.

Z toho vyplýva, že to čo som uviedol v predchádzajúcom príspevku je pravda. Prípojky partia k nehnuteľnosti a ich cena je súčasťou vstupnej ceny celej nehnuteľnosti.


apo
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
apo Pozri príspevok
... Prípojky partia k nehnuteľnosti a ich cena je súčasťou vstupnej ceny celej nehnuteľnosti...apo
... tu na Porade:

http://www.porada.sk/t47633-kanaliza...oplotenie.html
http://www.porada.sk/t179473-pomoc-p...kp-odpisy.html
http://www.porada.sk/t32308-zaradeni...-pripojky.html

inde:

http://www.poradca.sk/SubPages/Otvor...dclanok=113090 :
"Za drobné stavby sa považujú aj prípojky stavieb na verejné rozvodné siete (elektrická prípojka, plynová prípojka, vodovodná prípojka) a kanalizáciu všetkých stavieb a pripojenie drobných stavieb na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby [§ 139b stavebného zákona]. Náklady na zavedenie elektrickej prípojky teda predstavujú obstarávacie náklady drobnej stavby, ktorá sa bude odpisovať samostatne v 3. odpisovej skupine."

http://www.pp.sk/WebDUPP/main/Archiv...=29437&print=1 "

"Osobitnou kategóriou sú drobné stavby vymedzené v § 139b ods. 6 a 7 stavebného zákona, ktoré sú od roku 2000 zaradené do 3. odpisovej skupiny a odpisujú sa 12 rokov.....Za drobné stavby sa považujú aj: ....prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby,..."
4 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

apo Pozri príspevok
Pozrel som prílohu k dani z príjmov položku 3-22
Tam je napísané okrem uvedených položiek v stavebnom zákone.

Z toho vyplýva, že to čo som uviedol v predchádzajúcom príspevku je pravda. Prípojky partia k nehnuteľnosti a ich cena je súčasťou vstupnej ceny celej nehnuteľnosti.


apo
Prepáč, nesúhlasím, v prílohe 1 je uvedené

3-22 Drobné stavby vymedzené osobitným predpisom107) okrem § 22 ods. 2 písm. b) druhého bodu

ZDP § 22 Odpisy hmotného a nehmotného majetku
(2) Hmotným majetkom odpisovaným na účely tohto zákona sú
a) samostatné hnuteľné veci, prípadne súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie, ktorých vstupná cena je vyššia ako 1 700 eur a prevádzkovo-technické funkcie dlhšie ako jeden rok,
b) budovy a iné stavby106) okrem
1. prevádzkových banských diel,
2. drobných stavieb na lesnej pôde slúžiacich na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva a oplotení slúžiacich na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, 107)*

* 107) Zákon č. 50/1976 Zb. v znení neskorších predpisov(bližšie v mojom prech. príspevku)
------------------
tibor1000 nepotrebuje zaradiť drobnú stavbu na lesnej pôde slúžiacu na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva a oplotení slúžiacich na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, aspoň to nespomínal.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať