Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
kde nájdem podrobnejšie zaradenie strojov do položiek.




http://app.statistics.sk/wmetis/klas_z/index_klas.jsp?lang=sk&id=5
1 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobrý deň.
Prosím Vás, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť inštaláciu kotlov ústredného kúrenia.
Ďakujem.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Asztalosová Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím Vás, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť inštaláciu kotlov ústredného kúrenia.
Ďakujem.
2. odpis. skupina KP 25.21 Radiátory a kotly ústredného kúrenia
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ešte ostáva možnosť technického zhodnotenia budovy, predpokladám že nejde iba o kotol ale aj zabudované rozvody.

Ak to nie je 1. inštalácia, ale iba výmena tak normálne do opráv.

- ďalšia možnosť je komponentného odpisovania, tam by to mohla byť podskupina skupiny 25.21 a daňová OS 2 - tak ako píše ZUZU

- je už budova skolaudovaná, je to výmena, nový projekt , z akého dôvodu sa kotly inštalujú?? dosť málo informácií na jednoznačnú odpoveď...
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

ja by som ešte doplnila, že ak sa jedná o výmenu starého kotla za nový a mení sa druh paliva napr. z dreva na plyn, alebo z plynu na pellety a pod. tak to nie je oprava.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

to je samozrejme, je to technologicky iné zariadenie väčšinou s iným výkonom....
0 0
emula1 emula1

emula1 je offline (nepripojený) emula1

Ahojte,

kam by ste zaradili ponorne motorove cerpadlo? Pozerala som tu stat. klasifikaciu, ale nie som si ista, presne to tam definovane nie je, jedine, co by sa ako tak hodilo je 28.13.1. cerpadla na kvapaliny, ale zase nei je tam uvedene, ze je to motorove cerpadlo na elektriku, tak neviem...
0 0
GERTA GERTA

GERTA je offline (nepripojený) GERTA

Zdravím poraďáci, potrebovala by som poradiť.
Klientka má v obchode 1 veľkú miestnosť, ktorú sa rozhodla predeliť na 2 miestnosti. Kúpila deliacu priečku s posuvnými dverami-konštrukcia je z hliníka a výplň z plexiskla.
obstarávacia cena : deliaca priečka AL 1666,67,00 bez DPH
montáž 83,33 bez DPH
-----------------------------------------
1 750,00 bez DPH + DPH 20% 350 celkom 2 100,00 Eur

Je montáž súčasťou obstarávacej ceny ? - ak áno musím to odpisovať a tu mám problém, lebo som prešla celú klasifikáciu produkcie a neviem do ktorej skupiny ju mám zaradiť
Poradíte mi prosím ? Ďakujem
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

GERTA Pozri príspevok
Zdravím poraďáci, potrebovala by som poradiť.
Klientka má v obchode 1 veľkú miestnosť, ktorú sa rozhodla predeliť na 2 miestnosti. Kúpila deliacu priečku s posuvnými dverami-konštrukcia je z hliníka a výplň z plexiskla.
obstarávacia cena : deliaca priečka AL 1666,67,00 bez DPH
montáž 83,33 bez DPH
-----------------------------------------
1 750,00 bez DPH + DPH 20% 350 celkom 2 100,00 Eur

Je montáž súčasťou obstarávacej ceny ? - ak áno musím to odpisovať a tu mám problém, lebo som prešla celú klasifikáciu produkcie a neviem do ktorej skupiny ju mám zaradiť
Poradíte mi prosím ? Ďakujem
Montáž je určite súčasťou obstarávacej ceny a tá potom presahuje hranicu 1700 Eur pre odpisovanie. KP k tomu ťažko hľadať, ale je to analogické, akoby urobila v stene dvere, alebo okno. Je to potrebné priradiť k budove a odpisovať, pokiaľ jej aj budova patrí. Pokiaľ nie, tak pozri § 22, ods. 5, písm. d, aj 24, ods. 2, ZoDP.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

emula1 Pozri príspevok
Ahojte,

kam by ste zaradili ponorne motorove cerpadlo? Pozerala som tu stat. klasifikaciu, ale nie som si ista, presne to tam definovane nie je, jedine, co by sa ako tak hodilo je 28.13.1. cerpadla na kvapaliny, ale zase nei je tam uvedene, ze je to motorove cerpadlo na elektriku, tak neviem...
Určite do 2-19, podľa 28.13.1, inde čerpadlá v KP nie sú. Tak je to aj v prílohe ZoDP. Určujúca je funkčná časť stroja, nie jeho pohon.
P.S. ... to bolo až také drahé, že presiahlo hranicu pre DHM a odpisovanie ?
Naposledy upravil a_je_to : 07.07.12 at 17:16
0 0
GERTA GERTA

GERTA je offline (nepripojený) GERTA

Ďakujem za pomoc.
0 0
emula1 emula1

emula1 je offline (nepripojený) emula1

a_je_to Pozri príspevok
Určite do 2-19, podľa 28.13.1, inde čerpadlá v KP nie sú. Tak je to aj v prílohe ZoDP. Určujúca je funkčná časť stroja, nie jeho pohon.
P.S. ... to bolo až také drahé, že presiahlo hranicu pre DHM a odpisovanie ?


suma je 3940- bez DPH, takze urcite odpisovat. Teda vravis, ze urcite 2?
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Dobrý deň prajem, potrebujem poradiť ohľadom zaradenie následovnej veci :
1, dodávame klientovi nasledovnú technologiu
- datovú komunikačnú siet , ktorá obsahuje technologiu /hardware / a prevádzku telekomunikačných digitálnych liniek
- dochádzkový systém


otázka , aka je odpisová skupina, ak by bol dochádzkový system zaradený do majetku? prípadne zariadenia siete


2, podpíšeme servisnú zmluvu, na zabezpečenie telekomunikačného prepojenia a správu systému dátového prenosu
- dodávateľ liniek - pre nás , fakturácia od firmy na našu sro
- fakturácia liniek - naša firma ako operátor - na klienta - naša sro odvádza telekomunikčnému úradu percentá poplatku podľa obratu , kedže dodávame telekomunikačné služby
- fakturácia na klienta formou zálohovej platby - mesiac dopredu , následne vyúčtovanie
- poplatky by mali byť pravidelné a nemaly by sa bez písomnej dohody medzi zmluvnými stranami nijako navyšovať


dátová komunikačná sieť - podľa môjho názoru odpis.skupina 3-20 [TD][/TD]
[TD]2213KS – Diaľkové telekomunikačné siete a vedenia[/TD]
, čo
znamená doba odpisovania dvanásť rokov.
dochádzkový systém - KP 30.02.15 Ostatné digitálne zariadenia na automatizované spracovanie údajov obsahujúce jednu alebo dve z nasledujúcich jednotiek: pamäťové, vstupné a výstupné jednotky - čo znamená taktiež dobu odpisovania 12 rokov, dobre som to zadefinoval? Ďakujem
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Opäť ďalší problém - elektronický parkovací systém v hodnote 30 000,- € bez dph treba zaradiť do majetku..... viete aspon niekto nejaké tipy, ako sa zorienovať v týchto veciac, kam to zadariť do odpisovania?

Ďakujem
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Dobrý deň,
prosím o radu ako zaradiť následovný DHIM:
- lakovacia kabína - používaná v autoservise
- výdajný stojan /niečo podobné ako na PHM/ - vydáva ad blue
- kotol na vykurovanie - pri budovaní ešte nezaradenej a neodpisovanej stavby
Ďakujem
0 0
Eva Eva

Eva je offline (nepripojený) Eva

Dobrý deň,
prosím o radu kam zaradiť DHM: automat na kusový tovar, elektrický filtrovač vody a kávovar.
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Eva Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu kam zaradiť DHM: automat na kusový tovar, elektrický filtrovač vody a kávovar.
Ďakujem.
Kuk Zákon o DzP
http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...01-2013-a.html
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

len si chcem overiť - posilňovacie stroje v parku (na spevnenej ploche) pod holým nebom - zaradiť ako inžinierske stavby, kód 2412 - Ostatné športové a rekreačné stavby a odpisovať 20 rokov?
0 0
lenkas7 lenkas7

lenkas7 je offline (nepripojený) lenkas7

Prosím Vás, kam zaradiť stroj na obalovanie paliet do fólie?
0 0
lenkas7 lenkas7

lenkas7 je offline (nepripojený) lenkas7

Nikto neporadi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať