Zavrieť

Porady

výpoveď a absencia...

ahojte,
moja známa rieši takúto situáciu:
je zamestnaná, ale našla si inú prácu. v tej súčasnej by zajtra chcela dať okamžitú výpoveď. predpokladá, že zamestnávateľ s tým nebude súhlasiť a dá jej 2-mesačnú výpovednú lehotu. ona však tie 2 mesiace už v súčasnej práci robiť nechce, lebo od pondelka nastúpi do novej práce.

čo teraz?

zajtra odnesie zamestnávateľovi okamžitú výpoveď k zajtrajšiemu dňu. v piatok by mala prísť do práce, keďže zamestnávateľ s okamžitou v. nebude súhlasiť. ak nepríde, čo sa stane? bude mať absenciu? čo to bude pre ňu znamenať?

veľká vďaka za odpovede.
Usporiadat
lenkas lenkas

lenkas je offline (nepripojený) lenkas

A čo ak ju preradi? Strati 1 mesiac pre vypoved... :-)
Len je treba myslieť aj na to, že je uz 30.11. a Z-teľ má až 15 dní na to, aby ju prípadne preradil - nemohlo by sa takéto okamžité skončenie považovať za neplatné, keďže na neho neboli splnené podmienky - t.j. neuplynula tá doba 15 dní?? (to len uvahy...). :-)
0 0
lenkas lenkas

lenkas je offline (nepripojený) lenkas

lenkas
A čo ak ju preradi? Strati 1 mesiac pre vypoved... :-)
Len je treba myslieť aj na to, že je uz 30.11. a Z-teľ má až 15 dní na to, aby ju prípadne preradil - nemohlo by sa takéto okamžité skončenie považovať za neplatné, keďže na neho neboli splnené podmienky - t.j. neuplynula tá doba 15 dní?? (to len uvahy...). :-)
Este sa doplním: Myslim si, ze ak by teda mala lek. posudok, ten musi najprv predložiť Z-teľovi, počkať 15 dní a potom okmažite skončiť (ak ju nepreradi).
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

*agatha*
bola som u nej.ona bola invalidka.čo keby si išla k lekárke vybaviť potvrdenie o tom, že už ďalej nemôže vykonávať túto prácu zo zdr. dôvodov? v stánku je zima a ona je alergická na chlad atď. to by bol dôvod na okamžité skončenie PP,nie? (joooj,vymyšľa........)
Keby zvolila tento postup, tak v prípade neúspechu stratí kopec času. Posudok jej nevydajú behom pár dní. Navyše výsledok nie je istý - lekár napr. nemusí dať posudok, lebo to nedáva obvodný alebo praktický lekár, ale posudkový. Takže nemusia uznať, že zo zdrav. dôvodov nemôže vykonávať činnosť. A ak zamestnávateľa je preradí, zase bude na začiatku. Radšej nech použije štandardne poradený spôsob - skúsiť dohodu a ak nie, tak výpoveď. Dnes to ešte môže stihnúť.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Úplne s vami súhlasím, skôr som smerovala k tomu, že tieto postupy sa dakú kombinovať- výpoveď a potom skúšať , či nie je možnosť to urýchliť cez okamžité skončenie.

dana
0 0
lenkas lenkas

lenkas je offline (nepripojený) lenkas

Chobot
Keby zvolila tento postup, tak v prípade neúspechu stratí kopec času. Posudok jej nevydajú behom pár dní. Navyše výsledok nie je istý - lekár napr. nemusí dať posudok, lebo to nedáva obvodný alebo praktický lekár, ale posudkový. Takže nemusia uznať, že zo zdrav. dôvodov nemôže vykonávať činnosť. A ak zamestnávateľa je preradí, zase bude na začiatku. Radšej nech použije štandardne poradený spôsob - skúsiť dohodu a ak nie, tak výpoveď. Dnes to ešte môže stihnúť.

Ano, pripadne, ak velmi chce, nech to skombinuje - t.j. dnes dá návrh na ukončenie PP dohodou - uvidí, či Z-teľ bude súhlasiť, ak nie, nech dá výpoveď. Potom si môže skúsiť vybaviť teoreticky ten posudok, predložiť ho a čakať 15 dní a potom okamžite skončiť (napriek podanej výpovedi - to sa vždy dá). Mohla by v prípade úspechu ušetriť nejaký čas. Ak jej to nevyjde, nič nestratí (okrem možno nervov a nejakých poplatkov za posudky??), PP jej skončí uplynutím VD, t.j. 31.1.2007, pretože ju neodvolá.
0 0
lenkas lenkas

lenkas je offline (nepripojený) lenkas

dana9
Úplne s vami súhlasím, skôr som smerovala k tomu, že tieto postupy sa dakú kombinovať- výpoveď a potom skúšať , či nie je možnosť to urýchliť cez okamžité skončenie.

dana
Hihi, Dani , mame nejake rovnake myslienky uz druhy den :-)
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

no ahojte, som tu zas. tak tá známa dnes odniesla zamestnávateľovi výpoveď dohodou. nechcel sa dohodnúť. tak mu hneď dala výpoveď zo zdr. dovodov. tú jej šéfka roztrhala a hodila do koša. takže nemá ani žiaden doklad o tom, že od nej tú výpoveď prevzala. :-(
zajtra má naplánované zamestnávateľovi tú výpoveď poslať poštou spolu s vyjadrením lekára. zajtra by mala ísť poobede do práce, ale ona už nepôjde, s tým, že sa spolieha na to, že tá výpoveď Z-ľovi dôjde ešte zajtra a ak nie, tak sa spolieha na to, že po jednej absencii ju musia najskôr pokarhať písomne. a v pondelok už chce nastúpiť do novej práce.

robí dobre? ja myslím, že je to tak akurát na prúúúser.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
*agatha*
no ahojte, som tu zas. tak tá známa dnes odniesla zamestnávateľovi výpoveď dohodou. nechcel sa dohodnúť. tak mu hneď dala výpoveď zo zdr. dovodov. tú jej šéfka roztrhala a hodila do koša. takže nemá ani žiaden doklad o tom, že od nej tú výpoveď prevzala. :-(
zajtra má naplánované zamestnávateľovi tú výpoveď poslať poštou spolu s vyjadrením lekára. zajtra by mala ísť poobede do práce, ale ona už nepôjde, s tým, že sa spolieha na to, že tá výpoveď Z-ľovi dôjde ešte zajtra a ak nie, tak sa spolieha na to, že po jednej absencii ju musia najskôr pokarhať písomne. a v pondelok už chce nastúpiť do novej práce.

robí dobre? ja myslím, že je to tak akurát na prúúúser.
Nuž, ak by jej niekto vedel dosvedčiť, že šéfka tú výpoveď roztrhala, at by sa dalo preukázať doručenie. Samozrejme je tu ešte otázka výpovednej doby.

Faktom je, ako tu už bolo povedané, že zďaleka nie každý ZĽ sa v taskýchto prípadoch púšťa do súdneho sporu (to by boli inak zahltené súdy na slovensku ), je teda šanca, že to nakoniec dopadne dobre.

asi najlepšie bude, nech si teray paralelne vybavuje to potvrdenie o zlom zdravotnom stave, paradoxom však bude, keď v novej práci nastúpi na podobnú pozíciu.

dana
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

okk, a keď zajtra teda ešte raz pošle poštou tú výpoveď a zároveň ju aj odnesie osobne, je šanca, že by tú výpoveď mala dostať. znamená to, že môže hneď v pondelok nastúpiť do novej práce, či musí čakať 15 dní na odpoveď terajšieho Z-ľa? a ak áno, tých 15 dní má čakať doma, či má chodiť do práce?

je to celé zamotané.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

*agatha*
okk, a keď zajtra teda ešte raz pošle poštou tú výpoveď a zároveň ju aj odnesie osobne, je šanca, že by tú výpoveď mala dostať. znamená to, že môže hneď v pondelok nastúpiť do novej práce, či musí čakať 15 dní na odpoveď terajšieho Z-ľa? a ak áno, tých 15 dní má čakať doma, či má chodiť do práce?

je to celé zamotané.
Ak bude posielať výpoveď, nech ju pošle doporučene do vlastných rúk. Len tak bude mať doklad, že výpoveď bola doručená. Zároveň ale upozorňujem, že je už december a výpovedná lehota začína plynúť 1.1.2007.
Čo sa týka nástupu do práce, musí sa rozhodnúť sama. Všetky možnosti aj s výhodami aj s rizikami tu už boli rozobrané. Len jedna ma teraz napadla (teraz rýchlo neviem, či tu bola spomínaná). Nemohla by tie 2 mesiace chodiť súčasne do oboch zamestnaní? Prípadne by si mohla vybaviť ratší úväzok.
0 0
lenkas lenkas

lenkas je offline (nepripojený) lenkas

*agatha*
no ahojte, som tu zas. tak tá známa dnes odniesla zamestnávateľovi výpoveď dohodou. nechcel sa dohodnúť. tak mu hneď dala výpoveď zo zdr. dovodov. tú jej šéfka roztrhala a hodila do koša. takže nemá ani žiaden doklad o tom, že od nej tú výpoveď prevzala. :-(
zajtra má naplánované zamestnávateľovi tú výpoveď poslať poštou spolu s vyjadrením lekára. zajtra by mala ísť poobede do práce, ale ona už nepôjde, s tým, že sa spolieha na to, že tá výpoveď Z-ľovi dôjde ešte zajtra a ak nie, tak sa spolieha na to, že po jednej absencii ju musia najskôr pokarhať písomne. a v pondelok už chce nastúpiť do novej práce.

robí dobre? ja myslím, že je to tak akurát na prúúúser.
No to je mi kultúra a férové vzťahy...a to sa chudák zamestnanec snaží urobiť zadosť všetkým svojim povinnostiam podla zakona...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať