Zavrieť

Porady

SYR

Neviete niekto ako sa z domáceho kravského mlieka robí syr?
Usporiadat
LIkvidator LIkvidator

LIkvidator je offline (nepripojený) LIkvidator

Naklada tu niekto syr ? ake mate recepty ?
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Matiss Pozri príspevok
prosim vas mohli by ste my zaslat nejake recepty na vyrobu syra ,korbáčikov oštiepkov dalej ako to treba udit a podobne mail mam :
matissek490@azet.sk
vopred velmi pekne ďakujem
Prečítaj si celú tému, je tu naozaj podrobne rozpísané všetko, čo sa týka výroby syra a syrových výrobkov
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Recepty zo syrov
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Učme sa jeden od druhého - ako si doma vyrobiť syry rôznych druhov Viď. http://jaknato.webpark.cz/html/index.html
http://jaknato.webpark.cz/html/FotoKozy.html

Vhodné aj pre chudobné kraje. "Chudoba cti netratí" !!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ste_ve Pozri príspevok
Učme sa jeden od druhého - ako si doma vyrobiť syry rôznych druhov Viď. http://jaknato.webpark.cz/html/index.html
http://jaknato.webpark.cz/html/FotoKozy.html

Vhodné aj pre chudobné kraje. "Chudoba cti netratí" !!
Už tu máme link od r.2006 Kuk http://www.porada.sk/338855-post16.html
Aj tak ďakujeme.
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Beella Pozri príspevok
Recepty zo syrov
Beella
S takým množstvom receptov zo syra si nás úplne zahľtil.
Ďakujeme! Ste_ve
0 0
Agripina Agripina

Agripina je offline (nepripojený) Agripina

Dobrý večer, ja som tu nová, ale mám pre vás aj takúto výrobu syra. Už som to vyskúšala.
Potrebujeme: 1 kg tvarohu, 1 l čerstvého mlieka, 1 čl jedlej sódy, 2 čl soli, 2 Pl masla
Do vriaceho mileka nadrobíme tvaroh a za stáleho miešania ohrievame, pokiaľ nevznikne syrovátka. Hmotu scedíme, neháme odkvapkať. Na pánvi rozohrejeme maslo,pridáme odkvapkanú hmotu, jedlú sódu a soľ a miešame vareškou, pokiaľ sa nevytvorí "táhlá" hmota. Nalejeme do mikroténového sáčku a dáme ztuhnúť do formy. Do syra dávam i rozne bylinky.
Niekde mám recept i na bálkánsky syr, syr po olomoucku a bez chémie...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Agripina Pozri príspevok
Dobrý večer, ja som tu nová, ale mám pre vás aj takúto výrobu syra. Už som to vyskúšala.
Potrebujeme: 1 kg tvarohu, 1 l čerstvého mlieka, 1 čl jedlej sódy, 2 čl soli, 2 Pl masla
Do vriaceho mileka nadrobíme tvaroh a za stáleho miešania ohrievame, pokiaľ nevznikne syrovátka. Hmotu scedíme, neháme odkvapkať. Na pánvi rozohrejeme maslo,pridáme odkvapkanú hmotu, jedlú sódu a soľ a miešame vareškou, pokiaľ sa nevytvorí "táhlá" hmota. Nalejeme do mikroténového sáčku a dáme ztuhnúť do formy. Do syra dávam i rozne bylinky.
Niekde mám recept i na bálkánsky syr, syr po olomoucku a bez chémie...
vyskúšala som a celkom milo ma výsledok prekvapil - robila som z polovičnej dávky, výsledok je asi 350g syru snad by som povedala parenicoveho typu. A čo je najdôležitejšie - zachutil synáčikovi ))

Privítala by som teda aj dalšie recepty.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Svojim receptom si ma potešila, vyskúšam aj ja a tiež by ma potešil recept na balkánsky syr. Vďaka.
Naposledy upravil Marína : 26.02.09 at 11:26
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Agripina Pozri príspevok
Dobrý večer, ja som tu nová, ale mám pre vás aj takúto výrobu syra. Už som to vyskúšala.
Potrebujeme: 1 kg tvarohu, 1 l čerstvého mlieka, 1 čl jedlej sódy, 2 čl soli, 2 Pl masla
Do vriaceho mileka nadrobíme tvaroh a za stáleho miešania ohrievame, pokiaľ nevznikne syrovátka. Hmotu scedíme, neháme odkvapkať. Na pánvi rozohrejeme maslo,pridáme odkvapkanú hmotu, jedlú sódu a soľ a miešame vareškou, pokiaľ sa nevytvorí "táhlá" hmota. Nalejeme do mikroténového sáčku a dáme ztuhnúť do formy. Do syra dávam i rozne bylinky.
Niekde mám recept i na bálkánsky syr, syr po olomoucku a bez chémie...
Pôvodný recept je taký, že ten tvaroh si nekúpiš, ale si ho urobíš - dáš si variť 2 l kyslého mlieka a doleješ 0,5 l sladkého mlieka. keď sa zrazí,hmotu scedíme, neháme odkvapkať a ja to potom dávam nie na panvicu, ale do hrnca na mlieko (ja to volám "pišťák"), spolu s troškou mlieka alebo smotany, 1 čl jedlej sódy, 2 čl soli, pichnem do toho ponorný mixer a potom to zmiešam s maslom (v originálnom recepte bol stužený pokrmový tuk, ale mne to nechutilo). Keď dáme viac mlieka, je redší a môžeme ho natierať na chlieb ako syrokrém.
0 0
monarybarova monarybarova

monarybarova je offline (nepripojený) monarybarova

ahojky,my sme robili s 10 litrov a bolo toho tak 1,5 kg
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

to je dobrá výťažnosť
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

hetty Pozri príspevok
Neviete niekto ako sa z domáceho kravského mlieka robí syr?
z domáceho je najjednoduchšie kúpiť syridlo a tam máš aj postup,ak chceš bližšie info ,ozvi sa na SS
0 0
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

ja robim klasicky syr z kravskeho mlieka, nedavno som kupil kadovu formu na 1kg syru a je to zazrak poslem niekedy foto
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

balunka Pozri príspevok
z domáceho je najjednoduchšie kúpiť syridlo a tam máš aj postup,ak chceš bližšie info ,ozvi sa na SS
Balunka ďakujem za správu. Už som Ti dávno napísala, ale neprešlo to, ešte raz ďakujem.
0 0
wexter12 wexter12

wexter12 je offline (nepripojený) wexter12

ahojte neviete kde sa da kupit syridlo velmi dakujem
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

wexter12 Pozri príspevok
ahojte neviete kde sa da kupit syridlo velmi dakujem
Skús niekde v poľnopotrebách,niekde v malých dedinkách aj v potravinách
0 0
Lendy9 Lendy9

Lendy9 je offline (nepripojený) Lendy9

Dobry den,
rada by som sa s niekym poradila o domacej vyrobe kozieho syra, mame 1 kozicku a 1,5 - 2litre mlieka denne.
Chcela by som skusit vyrobit prvykrat syr a zaujimali by ma rady skusenejsich pri jeho priprave.
-mam nechat najskor mlieko po nadojeni samovolne nakysnut az potom varit, alebo sa do varenia mozem pustit hned po nadojeni??
-pri akych teplotach sa mlieko vari??
-kolko syridla je treba pridat priblizne do hore uvedeneho mnozstva, ci je pravda, ze miesto syridla mozem pouzit aj citron??
Dakujem za reakciu a dalsie rady
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wexter12 Pozri príspevok
ahojte neviete kde sa da kupit syridlo velmi dakujem
Napríklad aj tu :


Syridlá
pre Vašu výrobu si môžete vybrať z úplného produktového radu syridiel (chymozínové, mikrobiálne a živočíšne) v rôznych koncentráciách a baleniach.
http://www.climax.sk/stranky/syridla.htm

a potom aj

http://www.google.com/search?client=...utf-8&oe=utf-8
0 0
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

ahojte takze kontakt na kadovu formu podotykam ze je to vyorna vec a premakana je 0905530748 ja robim syr tak ze v dvojitom nerezovom hrnci zohrejem tak asi 10 l mlieka na38 stupnov potom tam dam asi 5 polievkovych lyzic soli a plnu cajovu lyzicku syridla . Asi po pol hodine sa to sekne , potom to narezem dlhym nozom na kocky a po dalsich asi desiatich minutach to zase zahrejem pomali na 40 stupnov .Potom zrazenu syreninu prcedim cez sitko a dam ho do kadovej formy , ktoru dam do lisu ktory som si zhotovil podla navodu jaknato.webpark.cz/html/LisNaSyr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať