Zavrieť

Porady

OSBD straší ľudí

Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Zaleži len na ľudoch a pokiaľ ich nebude zaujímať osud svojho domu, svojich peňazi, nech nečakaju, že to bude v ich domoch vyzerať uplne inak ako v tých našich, kde nestraší žiadny fenomén...

PS: opravila som svoj príspevok, aby nadviazal na to, čo tu má byt pozitívne a nie zavádzajuce pre tých, ktorí nepoznajú túto stranku.ďakujem
Naposledy upravil Halli : 27.12.07 at 12:45
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Do obnovy je dôležité ľudí motivovať, tie energetické audity, vysoko a nízko energetické znalecké posudky, sú hlavne z dôvodu, aby si to ľudia komplexne uvedomili, čo je dôležité. Nepáči sa mi, že sa vychádza v ústrety monopolom, ktorí dodávajú energie cez ÚRSO a to je kryté podporou garnitúry, ale ich nezaujíma, že ľudia berú úvery na to, aby dosahovali úspory na energiách. Takže sa zadĺžia, aby ušetrili na nákladoch, splácajú úvery, vysoké ceny energií. Samú ma zaujíma, dokedy toto ľudia budú tŕpne znášať a prispôsobovať sa trhu s energiami. Keby sa radšej zamerali na platy tých, čo sa im ľudia fixnou zložkou skladajú na ich réžie. My si musíme odvody platiť z réžie za správu, CDT fixnou zložkou každý jeden prispieva. To sú veci, ktoré si ľudia neuvedomujú. Keby mali tie platy odvodené od minimálnej mzdy primeraným násobkom, tak ako sa poukazuje na platy v iných sférach. Radšej to už nejdem rozširovať, ešte ma zastihne "cenzúra". Síce Ilava je blízko pri Tebe Slávka, takže dúfam, že ma budeš pravidelne obšťastňovať svojou prítomnosťou, úsmevom...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ÁAAle choď Elen, čo aká Ilava, čo si? :p Dobre píšeš, ja by som vedela aj horšie, lebo keď ja začnem chrliť čo za "hmmmmm" sa tu v našom štate robia, tak ma viac na poradu nepustia... Bohužiaľ ako jednotlivec sa s tým možem boriť iba tak, že budem propagovať tuto temu, tuto stránku a krok za krokom robiť všetko preto, aby ludia v "mojich SVBčkach" mali krajšie a hodnotnejšie bývanie... aj napriek tomu, že ja zaspávam s pocitom, čo ma čaká, sníva sa mi o tom, že mi nove dvere niekto postriekal sprejom ... a vstávam s optimizmom, že je tu zase nový deň, keď možem pokračovať v svojom odhodlaní a poslaní na ktoré som sa dala... a to je hlavne, že ten deň je tu znova a znova... a koniec koncov si tu ty so svojimi skusenostami, a sú tu ďalší a ďalší super ludia, ktorí nás chápu a vlievaju nám slniečko do duše.
Naposledy upravil Halli : 17.02.07 at 11:48
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Chcem sa aj ja pochváliť ako gazdujeme a tým podporiť tých, čo uvažujú na založením SVB- chce to ale pár obetavcov z činžiaka, ktorí sa nedajú ľahko znechutiť.My sme tiež veľmi uvažovali a nakoniec sme sa rozhodli pre vznik SVB a myslím, že nik neľutuje. Sme malý iba 6bytový dom, vznikli sme v r. 1997, no stihli sme novú strechu- sedlovú, pretože veľmi zatekalo, nové kúrenie, nové rozvody vody, obnova pivničných priestorov, tento rok máme rozbehnutú celkovú rekonštrukciu domu- balkónov, výmena vchod. dverí a okien na spol.priestoroch a zateplenie obvod. plášťa s novou fasádou. Tiež mám v úmysle všetko zdokumentovať fotograficky, aby sa dalo porovnávať, dokonca som od jedného pána dostala celé CD o postupnosti prác na ich dome.
Takže nedajte sa odradiť a keď si nebudete vedieť rady, máte predsa PORADU, plnú ochotných ľudí, viem to z vlastnej skúsenosti.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Tak to je super JamNicka,ďakujem za príspevok... vidim, že zase další správny človek sa nám tu ukázal, dokazali ste toho veľa a verím, že tak ako vy aj všetci my budeme napredovať ďalej. A pevne verím aj v to, že ľudia pochopia aká je to strastiplná cesta viesť SVB a vedieť dať ludí v paneláku dokopy, aby im konečne došlo, ako krasne sa dá byvať. Verím, že dokážu podporiť naše úsilie a raz poďakovať sa za to, že sa našli ochotní ludia, /všetci my ktorí to robime /, ktorí sa nedame odradiť jednotlivcami, zavistlivcami, čo len hundrú a do všetkého rýpu. Prajem všetkým veľa zdravia a úspechov v ďalšej našej krásnej práci.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ešte pár obrázkov a budem mat niečo do fotogalerie júúúj musim si najať nejakeho osobného asistenta, lebo nestiham
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Galéria už je... a tieto prispevky s ňou trošku súvisia, tak nech nezapadnú prachom
Naposledy upravil Halli : 17.02.07 at 13:56 Dôvod: zabudla som "d" v jednom slove ,xi
0 0
tomtrade tomtrade

tomtrade je offline (nepripojený) tomtrade

Ahojte, viete mi prosim povedat kolko si moze spravca uctovat za vybavenie napr. zateplenia bytovky? Je to dane zakonom napr. 10% z obstaravacej ceny? Ak nemame zrusene SVB / na KU neboli splnene podmienky pre vymaz/ mohol novy spravca podpisovat s vlastnikmi spravc. zmluvu, prepisat na seba siete?
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

slavica Pozri príspevok
Galéria už je... a tieto prispevky s ňou trošku súvisia, tak nech nezapadnú prachom

Caf vstavam z prachu a idem si to tu trochu pokukat..
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Peterf Pozri príspevok
Caf vstavam z prachu a idem si to tu trochu pokukat..
No a ty si sa kde toľko túlal? šikovno sa opraš z toho prachu a prispej fotkami , prajem ti pekný dník....nepríjima ti "SS" tak takto....
0 0
empaty empaty

empaty je offline (nepripojený) empaty

slavica Pozri príspevok
OSBD PB, ktoré spravuje byty aj v Dubnici nad Váhom straší ludí, nakoľko odchádzaju paneláky z jeho správy.Piše, že je nový fenomén , že sa SVB vracaju pod správu OSBD, že sa SVB nespravuju spravne a opisuje chyby, ktoré robia, strašia, že zle dopadnu... Rozposiela to od Pov. Bystrice až po Novu Dubnicu. Opak je však pravdou a v Dubnici sa zakladajú nové SVB a odchadzaju z ich spravy... možno taký fenomen ma v Pov. Bystrici, ale tu určite nie. Nebudem pisat o chybach, ktoré robi OSBD, lebo to by už hraničilo s dokazovaním na iných miestach...Nech si laskavo uvedomia, že keď si ludia SVB vytvoria a zveria ho do spravých rúk, zvolia si zastupcu zo svojho domu a budu si "stražiť" každu korunku NIE JE NIČ LEPŠIE ako spravovať sa touto formou! Zaleži len na ľudoch a pokiaľ ich nebude zaujímať osud svojho domu, svojich peňazi, nech nečakaju, že to bude v ich domoch vyzerať uplne inak ako v tých našich, kde nestraší žiadny fenomén...
Ano slavica, súhlasim s tebou. Najlepsím hospodárom majetku je jeho vlastník!....:-) To som nevymyslel ja, to je motto nášho mandatára. V správe spoločenstva sú iste väčšie riziká ako u správcu, pretože výkon správy závisí od právneho vedomia a vedomostí toho-ktorého predsedu spoločenstva. Niet nič horšie ako neznalý a nevedomý predseda, ktorý je tam len preto, aby sa dal titulovať predseda SVB. Ale na druhej strane si SVB moze objednať cinnosti u dodávateľa - mandatára a ucit sa, kontrolovať si, a hospodárit si na svojom a so svojim. Je to otázka sikovnosti a pracovitosti predsedu a potom je výkon správy spravidla flexibilnejší a lepsí ako v družstve. Tečie im v D n/V do topánok, ako každému molochu s nepružným vedením, ktoré nemá vzťah k majetku ktorý spravuje. Česť výnimkám, lebo aj také poznám!!!
Naposledy upravil empaty : 04.04.07 at 23:01
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

empaty Pozri príspevok
Ano slavica, súhlasim s tebou. Majlepsím hospodárom majetku je jeho vlastník!....:-) To som nevymyslel ja, to je motto nášho mandatára. V správe spoločenstva sú iste väčšie riziká ako u správcu, pretože výkon správy závisí od právneho vedonia a vedomostí toho-ktorého predsedu spoločenstva. Niet nič horšie ako neznalý a nevedomí predseda, ktorý je tam len preto ze mám titul predseda SVB. Ale na druhej strane si SVB moze objednať cinnosti u dodávateľa - mandatára a ucit sa, kontrolovať si, a hospodárit si na svojom a so svojim. Je to otázka sikovnosti a pracovitosti predsedu a potom je výkon správy spravidla flexibilnejší a lepsí ako v družstve. Tečie im v D n/V do topánok, ako každému molochu s nepružným vedením, ktoré nemá vzťah k majetku ktorý spravuje. Česť výnimkám, lebo aj také poznám!!!
...áno je to tak a ku všetkému čo sa tu popísalo chcem podotknúť jednu dlhoročnú skúsenosť v mojom SVB /dufam, že to dosiahnem aj v dalších dvoch , ktoré spravujem, ale iba druhy rok/... V paneláku kde bývam robím správu už 7 rokov a ľudia ktorí tu bývajú si oveľa viac vážia, to čo sme spoločne dosiahli, lebo sú osobne zainteresovaní na všetkom dianí v paneláku a keď vedia koľko čo stálo. Museli na to prispieť a nedajú si to len tak zničiť. V OSBD boli sice v rovnakej polohe platiteľov, avšak nemali prehľad o transakciách, ktoré sú vo väčšine prípadov v rukách domových dôverníkov a tak sa to patrične podceňuje a aj zneužíva...

... a ešte jeden poznatok: konečne si vlasníci uvedomujú, že ich byt stúpne na cene, ak budú v dome, ktorý je na úrovni a nie v zanedbanom hnusnom paneláku, kde nebude taký zaujem o kúpu bytu a stale sa zvyšujúci dopyt po bytoch, keď sú riešené veľakrát cestou úverov ...
Naposledy upravil Halli : 17.03.07 at 21:44
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Len pre zaujímavosť...k môjmu úvodnému članku... za posledného pol roka odišlo v našom meste ďalších minimálne 5 panelákov /o ktorých viem/ zo správy OSBD Podotýkam len, že vedenie OSBD "sedí" od nás 36km v inom meste a nie tu, kde je len stredisko ...kde by to mohlo vyzerať úplne inak...keby... sa neurobila jedna veľká chyba... ale aj to sa teraz preto začína meniť. Konečne sa ľudia zobúdzajú...pomaly ,ale isto...
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

slavica Pozri príspevok
Len pre zaujímavosť v Dubnici nad Váhom je v súčasnosti registrovaných 47 spoločenstiev vlastníkov bytov a vznikaju ďalšie. To čo piše predseda OSBD je absolutne zavádzajúce pre dubničanov. Ak chcete vediet kolko SVBčiek je vo Vašom meste kliknite si na http://www.civil.gov.sk/p12/p12-07.shtm možno budete sami prekvapení, kolko nás je.
OSBD boli asi na smrť vystrašené, keď ministerstvo výstavby v minulej vláde chcelo zaviesť povinné založenie spoločenstiev v bytových družstvách. Iba pán Sekanina (predseda SZBD) údajne úspešne zaloboval v prospech družstiev. Čital som nejakú debatu a názory o tejto téme na nete.
Ja si osobne myslím, že bytové družstva sa už dávno spreneverili svojmu poslaniu vtedy, keď sa zbavili všetkých činností, ktoré slúžili členom a vydali sa na cestu klasických správcovských spoločenstiev s tým rozdielom, že sa zbavujú osobnej zodpovednosti a všetko si nechajú odsúhlasiť delegátmi na ZD, ktorí obyčajne nemajú o tom ani páru. Všetko čo sa im predloží sa aj schváli, lebo v tom momente nik nie je taký úžasný, aby sa vedel zorientovať a tak radšej zahlasuje a ohromná mašinéria ide ďalej podľa svojho.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať