Zavrieť

Porady

Lekári a s.r.o.

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nemáte niekto skúsenosti s lekármi, ktorí založili s. r. o. ??? Zaujíma ma všetko okolo toho. Ďakujem.
Usporiadat
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Vďaka Ekin. Aj v neskorý čas to bolo napísané OK.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ahojte,
ako ste sa popasovali s tými "transformáciami"
mňa by len zaujímalo, či niekto z vás uskutočnil predaj FO s.r.o.-čke - lebo podľa zákona o DPH sa každá FO alebo PO, ktorá predá podnik stáva platiteľom DPH podľa zákona o DPH §22 ods. 7 tohto zákona
hmm? čo s týmto???
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Dada
No neviem čo je na tom pravdy, že "musí", ale viacej lekárov zakladá s. r. o. . S tými, čo som sa o tom bavila, mi nevraveli, že musia, ale že všetci dookola prechádzajú na s. r. o., takže aj oni by chceli. Uff.
Žiadny zákon lekárom neukladá povinnosť založiť si s.r.o. Doporučila im to
Slovenská lekárska komora.Lekári sa tak trocha "poplašili". Z prechodu z FO
na s.r.o ich čakajú viac starosti. Ak ostane lekár FO nikto jej nezruší ambulanciu
ani nezoberie pacientov. Je to blbosť.
0 0
marion marion

marion je offline (nepripojený) marion

szčo účtovníčka
Na zaciatku to bol dotaz na uctovanie zdravotackej s.r.o. Ja som uz vpadla do fungujucej, takze zakladanie, povolenia a ostatne sa ma netykalo. Tych 20-korunovych blockov sme mali velmi vela, tak sme to riesili suhrnnymi prijmovymi dokladmi v uctovnictve a tie podklady sa oznacili, ktoru pokladnicu a mesiac to je a ulozili sme ich v krabiciach ako prilohy. Mala som toho plnu kancelariu (11 pokladnic zo stredisk) Faktury poistovniam - podla podkladov od pracovnicky, ktora mala na starosti poistovne som vystavila faktury na celu sumu a po prichode lekarskych protokolov som cez interny doklad urobila bud storno alebo douctovanie poistneho. Vypocet DPH bol celkom zaujimavy lebo len maloco sa dalo uplatnit, tak este moj predchodca si na nasiel sposob vypoctu. Suhrn - som rada, ze uz v zdravotnictve nerobim. Prajem vam prijemnu pracu a netrhajte si z nich vlasy.
0 0
MMM MMM

MMM je offline (nepripojený) MMM

Uz vies v ktorom Poradcovi bol ten prechod? Vcera som dostala za ulohu rozlusknut podobny problem. Lekar koncil ako FO k 31.12.04. Mal auto zakupene v roku 2004 a zaradene do majetku FO. Teraz si ho "len tak" prihlasil do s.r.o. . Ja tvrdim, ze by mal odviest dan z prijmu zo zostatkovej hodnoty ako FO a zaradit hp do s.r.o. v tejto hodnote na zaklade kupnej zmluvy medzi FO a s.r.o. - Len je tu ten problem FO uz
od 01.01. neexistuje a s.r.o. do 31.12. neexistuje. Ale vychadza mi to pdla Zakona 595/2003 o Dani z prijmu , ze majetok z podnikania je az po 5 rokoch oslobodeny od dane z prijmu.
0 0
MMM MMM

MMM je offline (nepripojený) MMM

Kedze mi nik neodpoveda, poviem Vam ako som si to premyslela.Fo si da do nakladov celu obstaravaciu hodnotu=zostatkovej hodnote.Vyradi ho predajom. T.J.neovplyvni si zaklad dane za rok 2004.
Kupna zmluva bude podpisana Fo 31.12.2004 a s.r.o. 03.01.2005. A s.r.o.
si ho zaradi a bude odpisovat.
Vidite v tom nejaky problem??????
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

vyriesila si to salamunsky, ale neviem, ci je to celkom OK..Nezabudni, ze FO pri ukoncení živnnosti ma za povinnost vysporiadat zavazky i pohladavky, cize mohla by teoreticky vystavit fa na odpredaj auta SRO, a do nakladov si zahrnut jeho OC - bolo by to bez vplyvu na dan, ako si pisala. SRO aj ked vznikne 1.1., moze mat - ba urcite aj má - zriadov.výdavky za rok 2004 i nákupnu fa na HM, ktorý zakupi (nepíšem o zaplatení) v r.2004 a zaradí ho do uzívania az v r.2005. Cize do nakladov r.2005 dostane odpisy. Asi by som to riesila ja takto
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Rada by som pripojila svoje poznatky s faktúrami lekárov pre zdravotné poisťovne. Preštudovala som si zmluvy, ktoré lekár uzatvára so ZP a v nich sa píše: lekár po ukončení mesiaca vystaví USD, (nie daňový doklad), a pošle ho ZP na kontrolu. Revízny lekár ZP USD (presný preklad skratky si už nepamätám, je to však súhrn všetkých výkonov) skontroluje, niečo uzná, niečo nie a na základe toho vystaví daňový doklad, ktorý pošle lekárovi na podpis. Lekár ho opečiatkuje, podpíše a je na svete faktúra, ktorá ma svoju splatnosť. Ale to je už iná kapusta. Môj poznatok je, že VšZP, Sidéria a Dôvera to robia takmer obratom, problémom je Spoločná ZP. Tú som vyriešila koncom roka tak, že som im na základe lekárových výstupov zaslala odsúhlasenie pohľadávok, ku ktorým sa majú vyjadriť do určitého dátumu. Po tomto dátume, ak sa nevyjadria, považujem pohľadávky za uznané.
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Prosím Vás neviete poradiť? Mám priateľa lekára, ktorému som tvrdil keď, bola
reč o platcoch DPH, že platcom DPH musí byť každý , kto ma zdaniteľný obrat
viac ako 1 500 000.-Sk za najviac 12 kalendárnych mesiacov ktoré idú po sebe.
On mi tvrdil,že sa to na lekárov nevzťahuje iba na lekárne , ale nech mu to
pre istotu zistím. Pozrel som si zákon o dani z pridanej hodnoty §3, že pod to
spadajú aj činnosti slobodné povolanie /pri odkazoch na text / sa uvádzajú
príklady ,že platcami DPH sú aj znalcovia a tlmočníci,súdny exekútori,notári,
súkromní veterinárni lekári, ale príklad o lekároch sa naozaj neuvádza.
Neviete mi poradiť ako je to z lekármi, nerád by som ho uviedol do omylu.
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Naozaj, nikto nevie poradiť na tému lekár a DPH?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

§29 zákona o DPH 222/2004 Z.z. zdravotná starostlivosť patrí medzi činnosti oslobodené od DPH
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Dík Luckasari za radu, naozaj je tam takýto paragraf.
0 0
GEO-KOD GEO-KOD

GEO-KOD je offline (nepripojený) GEO-KOD

Naďa
Rada by som pripojila svoje poznatky s faktúrami lekárov pre zdravotné poisťovne. Preštudovala som si zmluvy, ktoré lekár uzatvára so ZP a v nich sa píše: lekár po ukončení mesiaca vystaví USD, (nie daňový doklad), a pošle ho ZP na kontrolu. Revízny lekár ZP USD (presný preklad skratky si už nepamätám, je to však súhrn všetkých výkonov) skontroluje, niečo uzná, niečo nie a na základe toho vystaví daňový doklad, ktorý pošle lekárovi na podpis. Lekár ho opečiatkuje, podpíše a je na svete faktúra, ktorá ma svoju splatnosť. Ale to je už iná kapusta. Môj poznatok je, že VšZP, Sidéria a Dôvera to robia takmer obratom, problémom je Spoločná ZP. Tú som vyriešila koncom roka tak, že som im na základe lekárových výstupov zaslala odsúhlasenie pohľadávok, ku ktorým sa majú vyjadriť do určitého dátumu. Po tomto dátume, ak sa nevyjadria, považujem pohľadávky za uznané.
Faktúry poisťovniam- jednoznačne ich už robia poisťovne, dajú tam len to čo uznajú a pošlú faktúru lekárovi na podpis v dvoch vyhotovaniach, ten jednu pošle späť do poisťovne poddísanú, opečiatkovanú a očíslovanú.
Predtým som neuznané výkony aj ja zúčtovavala interným dokladom, nechala som ich na 602, ale s analytikou, že sú poisťovňou neuznané.
0 0
Neda Neda

Neda je offline (nepripojený) Neda

Dobre, OK, ak uz lekár, má vsetko vybavené na to, aby fungoval ako SRO, ako potrom prejst z JÚ na PÚ. V mojom prípade ide o lekárku, ktorá má este "zivnost", od 5.1.2005
má zalozenú SRO, ale VUC-ka jej dala povolenie od 1.7.2005. Ako celkom bezbolestne prejst na PU. Diky NEDA
0 0
martaO martaO

martaO je offline (nepripojený) martaO

Dobrý deň priatelia,
teraz ma oslovila kamoška že či by som jej neúčtovala s.r.o.. Jedná sa o klasického obvodného lekára. Preberá s.r.o. od lekárky, ktorá odchádza do dôchodku. Ako by sme najlepšie prešli na nového majiteľa. A ešte Vás prosím o radu ako sa vypočíta výkon u lekára. Nikdy som sa s takým niečím nestretla, ale chcem jej poradiť ako najlepšie viem. A ešte, prosím Vás zmenilo sa niečo ohľadne nejkých registrácií, aby sme na niečo nezabudli. Vopred ďakujem
0 0
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

Jano1961 Pozri príspevok
Žiadny zákon lekárom neukladá povinnosť založiť si s.r.o. Doporučila im to
Slovenská lekárska komora.Lekári sa tak trocha "poplašili". Z prechodu z FO
na s.r.o ich čakajú viac starosti. Ak ostane lekár FO nikto jej nezruší ambulanciu
ani nezoberie pacientov. Je to blbosť.
Zatiaľ s týmto súhlasím. Je marec 2007, FO - lekári stále fungujú. Zaregistroval niekto nejaké zmeny?
Myslím s vlastníctvom zdravotnej dokumentácie, účtovníctva, dedenia a neviem čoho ešte. Teda rozdiel lekár – jediný spoločník s.r.o. a lekár –FO?
0 0
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

Neda Pozri príspevok
Dobre, OK, ak uz lekár, má vsetko vybavené na to, aby fungoval ako SRO, ako potrom prejst z JÚ na PÚ. V mojom prípade ide o lekárku, ktorá má este "zivnost", od 5.1.2005
má zalozenú SRO, ale VUC-ka jej dala povolenie od 1.7.2005. Ako celkom bezbolestne prejst na PU. Diky NEDA
Toto by zaujímalo aj mňa. Nerobil to už niekto?
0 0
mmima mmima

mmima je offline (nepripojený) mmima

Lekárka, ktorej robím účtovníctvo, prešla na s.r.o.
Nosí dioptrické okuliare. môžem jej to dať do nákladov, vraj všetci lekári si to dávajú.
Taktiež chce do N dennú tlač, každý mesiac odevy a obuv ktoré si kúpi, ako pracovné, vraj všetci lekári si to dávajú.

Ďakujem za odpoveď
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

mmima Pozri príspevok
Lekárka, ktorej robím účtovníctvo, prešla na s.r.o.
Nosí dioptrické okuliare. môžem jej to dať do nákladov, vraj všetci lekári si to dávajú.
Taktiež chce do N dennú tlač, každý mesiac odevy a obuv ktoré si kúpi, ako pracovné, vraj všetci lekári si to dávajú.

Ďakujem za odpoveď
Okuliare nie sú daňovo uznateľným výdavkom, ak sa nejedná o okuliare, ktoré slúžia ako bezpečnostná pracovná pomôcka. Také okuliare by mohli byť v nákladoch firmy...
0 0
korela888 korela888

korela888 je offline (nepripojený) korela888

účtovník
dobry den,

mam aj ja otazocku k tejto teme, zubny lekar presiel zo szco na s. r. o., avsak nezmenil hned v okamihu prechodu udaje na poistovniach, na fakturach za mobily, telefony a poistenie zodpovednosti za skodu vykonavanim odbornej praxe. Mozem to uctovat ako danove naklady s. r. o., ak su faktury za mobily, telefony, clenske do SKZL vystavene na fyzicku osobu??? Lekar je zaroven aj konatelom s. r. o.

Dakujem za odpoved...

Marián
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať