Zavrieť

Porady

ZMENA POISŤOVNE

Chcem sa spýtať neviete niekto aký je postup keď zamestnanec zmení poisťoňu /od nového roku k 01.01.2007/ čo musí zamestnávateľ urobiť do konca roka?
Usporiadat
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Ahojte, viete mi prosím niekto poradiť?
Ak mi prechádza zamestnanec zo VšZP do Dôvery a ako zamestnávateľ som prihlásená v Siderii:
1. Nemusím už posielať prihlášku Zamestnávateľa do Dôvery?
2. Pošlem iba "Oznámenie ZĽ o poistencoch pri zmene...." (prihláška zamestnanca)?
3. Použijem na to tlačivo Siderie alebo Dôvery?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
neviem odkiaľ si, ale každá pobočka iný výklad...doporučujem osobne sa informovať u vás na príslušnej pobočke kam patríš...mne síce povedali že nemusím nič že oni si to preregistrujú sami ale náhoda je blbec...a snaživý blbec na nejakej pobočke je pohroma...ti možno povie niečo iné...
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

brm
neviem odkiaľ si, ale každá pobočka iný výklad...doporučujem osobne sa informovať u vás na príslušnej pobočke kam patríš...mne síce povedali že nemusím nič že oni si to preregistrujú sami ale náhoda je blbec...a snaživý blbec na nejakej pobočke je pohroma...ti možno povie niečo iné...
Ďakujem Som z BA, ale tipujem, že tak skoro sa tam nedovolám
0 0
Dragašeková Mária Dragašeková Mária
Na pôvodnu ZP podat oznamenie o ukončeni a do novej ZP oznamenie o začiatku poistenia, resp. ak ide o novú ZP tak zamestnavatel musi vyplnit aj registracný list zamestnavatela tlaciva sú na internete k dispozicii.
Mária
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Dragašeková Mária
Na pôvodnu ZP podat oznamenie o ukončeni a do novej ZP oznamenie o začiatku poistenia, resp. ak ide o novú ZP tak zamestnavatel musi vyplnit aj registracný list zamestnavatela tlaciva sú na internete k dispozicii.
Mária
To myslíte vážne že pri zmene zdravotnej poisťovne, musí zamestnávateľ zamestnanca odhlásiť z pôvodnej ZP a následne prihlásiť od 1.1.2007 do novej ZP????
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Arava
To myslíte vážne že pri zmene zdravotnej poisťovne, musí zamestnávateľ zamestnanca odhlásiť z pôvodnej ZP a následne prihlásiť od 1.1.2007 do novej ZP????
Vážne to myslia naše zákony
0 0
marym marym

marym je offline (nepripojený) marym

Citát zo stránky ZP Union: Písomne oznámiť Union zdravotnej poisťovne, a. s. spôsobom určeným Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, najneskôr do ôsmich pracovných dní, zmenu platiteľa poistného t. z., prihlásiť poistenca pri vzniku pracovného pomeru a odhlásiť pri skončení pracovného pomeru. Zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11, ods.8, t. z., oznamovať skutočnosti rozhodujúce pre vznik alebo zánik povinnosti štátu platiť poistné , napr. PN, OČR, odchod do dôchodku a pod. Túto zmenu treba oznámiť do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene. Zmeny platiteľa poistného, z dôvodu uvedeného v § 11, ods. 9, t. z., že za poistenca bol platiteľom poistného štát, ale jeho príjem v danom roku presiahol ½ úhrnu minimálnych miezd. Túto zmenu treba oznámiť najneskôr v termíne pre podanie ročného zúčtovania. Oznamovaciu povinnosť v tomto prípade plní poistenec sám.
Tu nepíšu nič o prihlasovaní a odhlasovaní pri zmene ZP iba pri ukončení PP a ten zamestnanec neukončil.
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

No toto je teda naozaj ohromné...
ako sa už teraz ale mozeme "poratat" s takymi zamestnancami co tuto zmenu poistovne nenahlasia?celkom sa mi pozdava nazor TinyM dat to ako hrube porusenie do prac. zmluvy,ale je aj nejaky iny sposob?
ako zamestnavatel sa asi zodpovednosti uz nezbavime, ked nam to jednoducho zamestnanec nenahlasi a pride sa na to po rokoch...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

endrju

Zatiaľ som "až" na 1% presvedčený o tom, že zamestnávateľovi (platiteľovi) vznikne povinnosť niečo oznamovať "starej" zdravotnej poisťovni v prípade, ak "stará" zdravotná poisťovňa prestala byť od 1.1. roku (R) príslušnou zdravotnou poisťovňou z dôvodu, že zamestnávateľ (platiteľ) už nezamestnáva čo len jedného poistenca "starej" zdravotnej poisťovne.
Andrejko, pekne si to zhrnul

Ja len s Tebou nesúhlasím s citovanou vetou.

Ja si myslím, že nemám povinnosť sa odhlásiť /alebo oznámiť/ poisťovni, že tam nemám poistenca /to majú predsa vedieť/, čo keď 15.1.2007 opäť zamestnám poistenca tejto ZP?
Už tu bola na to debata, mne zatiaľ okrem VšZP odpovedali všetky poisťovne, že keď nemám u nich poistenca, ale som stále zamestnávateľ - nemusím sa odhlasovať.
Naposledy upravil Muška : 03.01.07 at 16:52
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

No teda Andrej, ja žasnem. Perfektne si to spracoval.
Naposledy upravil Marína : 03.01.07 at 17:03
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Muška
Už tu bola na to debata, mne zatiaľ okrem VšZP odpovedali všetky poisťovne, že keď nemám u nich poistenca, ale som stále zamestnávateľ - nemusím sa odhlasovať.
Ja mám tiež takú skúsenosť zo VšZP a Spoločnej ZP, že nie je treba sa odhlasovať ako zamestnávateľ.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Andrej ,nechceš prepisovať zákony? Pre blb.... No neurážajte sa ,navrhujem mu to preto,že som ho pochopila pri prvom čítaní. A musíte uznať,že príspevok to bol naozaj dosť dlhý.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Andrejko, sme v tej téme

Tu sa preberalo, že keď nemám zamestnanca, ktorý je poistencom ZP mám posielať nulové výkazy, alebo sa odhlásiť ako zamestnávateľ.....ja odmietam jedno aj druhé a okrem VšZP mi ostatné ZP odpovedali , že mám pravdu.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Brat je živnostník a potreboval by odpis z RZZP zo starej poisťovne poslať do novej.
1. Ako má postupovať?
2. Ako živnostník sa musí sám prihlásiť v novej poisťovni?
Vopred ďakujem, som už z toho celá dopletená.
0 0
marcelka76 marcelka76

marcelka76 je offline (nepripojený) marcelka76

Všetko záleží od pohybu zamestnancov. Ak v priebehu roka nikoho neprijímate, je to OK aj s odhlásením zamestnávateľa. Ale si zober, že napríklad 31.1.2007 skončí PP posledný zamestnanec poistený v tej poisťovni, ale robíš nábor a možno od 10.2. nasúpi jeden, ktorý ju naschvál má... Napríklad my máme pri 1050 zamstnancoch jediného, ktorý je poistencom Európskej zdravotnej poisťovne a keby aj dal výpoveď, neodhlasujeme sa, lebo do roka prijmeme dosť veľa ľudí.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Práve som sa dovolala do Všeobec.zdr.,kde mi pracovníčka povedala,že zamestnancov musím u nich odhlásiť na hrom.oznám.,zamestnávateľa nie je treba odhlasovať a v novej poisťovni som ako zamestnávateľ povinná ich znovu prihlásiť.A čo robia poisťovne?To je ohromné tak hor sa do papierovania!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

V súčasnosti nie Hromadné oznámenie ale Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie.(Kto vymyslel takýto názov tlačiva?!)
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Marína
V súčasnosti nie Hromadné oznámenie ale Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie.(Kto vymyslel takýto názov tlačiva?!)
Súhlasím,to len v zúrivosti že zase treba niečo robiť naviac som zle napísala názov.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
marcelka76
Všetko záleží od pohybu zamestnancov. Ak v priebehu roka nikoho neprijímate, je to OK aj s odhlásením zamestnávateľa. Ale si zober, že napríklad 31.1.2007 skončí PP posledný zamestnanec poistený v tej poisťovni, ale robíš nábor a možno od 10.2. nasúpi jeden, ktorý ju naschvál má... Napríklad my máme pri 1050 zamstnancoch jediného, ktorý je poistencom Európskej zdravotnej poisťovne a keby aj dal výpoveď, neodhlasujeme sa, lebo do roka prijmeme dosť veľa ľudí.
Tak to máš ešte dosť dobré, ja mám pri 30. zamestnancoch 5 ZP. Jedného v SZP - na materskej, každý mesiac podávať nulové hlásenia, a teraz od 1.1. jedného v UNION- to mi naozaj nechýbalo ku šťastiu. A ešte ich tlačivá, všetko aby sa ručne vyplňovalo, lebo čo majú na internete, sú needitovateľné.
Ale toto bolo trochu , len na posťažovanie
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Prosím Vás môže mi niekto potvrdiť tvrdenie zdravotnej poisťovne že podľa zákona je SZČO pri zmene poisťovne povinná okrem všetkých tých preddavkov predložiť aj živnostenský list?
Ja som to v zákone nenašla a už začínam mať tejto byrokracie plné zuby.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať