Zavrieť

Porady

ZMENA POISŤOVNE

Chcem sa spýtať neviete niekto aký je postup keď zamestnanec zmení poisťoňu /od nového roku k 01.01.2007/ čo musí zamestnávateľ urobiť do konca roka?
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katka, v § 11
(4) Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorá
a) vykonáva poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch a na vodných plochách31) a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu,27)
b) má oprávnenie prevádzkovať živnosť,32)

Takže pravdepodobne pri prihlasovaní musíš dokázať, že takéto oprávnenie vlastníš.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška
Katka, v § 11
(4) Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorá
a) vykonáva poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch a na vodných plochách31) a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu,27)
b) má oprávnenie prevádzkovať živnosť,32)

Takže pravdepodobne pri prihlasovaní musíš dokázať, že takéto oprávnenie vlastníš.
Nadi zdá sa mi to na hlavu postavené lebo im tam človek dáva výkaz preddavkov kde majú IČO a môžu si to mrknúť aj na nete na registri. teta po telefone sa odvolavala na paragraf 20 kde nič také nie je. Tak preto som chcela vedieť že podľa akého paragrafu.
V dnešnej dobe "modernej techniky" aby človek furt vypisoval nejaké papiere
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

dovolal som sa do Unionu, mozno to niekomu pomoze :
Oznamenie zamestnavatela o poistencoch a takisto aj Prihlasku zamestnavatela je mozne podat aj postou, NETREBA tam chodit osobne, dost mi odlahlo. K prihlaske je povinna priloha vypis OR, alebo kopia ZL, nemusi byt notarsky overena.
Na otazku, ako je pridelovane cislo zamestnavatela a VS platieb, bola odpoved : cislo zamestnavatela je ICO+00 a VS je ICO, teda tak ako pri Vseobecnej zdravotnej p.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katka, tiež si myslím, že v dnešnej dobe ma dosť rozčuľujú tie výroky, "nie starší ako 3 mesiace" a pod., hoci keď by klikli na net zistili by, že výpis síce mám nie starší ako 3 mesiace.....ale ja som si "včera" zrušila živnosť

Myslím, že Tatry sa zničili radšej samé.....lebo aj tak by asi ľahli pri výrobe zbytočných papierov pre zbytočné úrady.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Mňa vždy mrzí najviac to že veľa ľudí berie za sväté to čo povie nejaká teta na poisťovni. Aj včera ma známy presviedčal že musí poslať do jednej novovzniknutej poisťovne kópiu rzzp za rok 2005 lebo pani mu to po telefóne povedala.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Miláčikovia moji, nemáte niekto prihlášku zamestnanca + zamestnávateľa do zdravotnej poisťovne Dôvera? Prilepte to sem, prosím. Nedá sa totiž otvoriť ich web stránka a ja som pomaly zúfalá, v pondelok je 8.1.07 - termín na podanie. ĎAKUJEM
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Skús www.vzpd.sk mne včera išla otvoriť.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
VČERA BOLO ASI DÁVNO, dneska s novým dňom už nejde.
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

Dobrý deň...prosím Vás ak má nikto prihlášku zamestnanca + zamestnávaťela do dôvery..pošlite...nedá sa otvoriť ich stránka www.vzpd.sk
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

teraz som znovu skúsila stránku dôvery..a už ide...skús to...sú tam všetky potrebné tlačivá
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Už to mám aj ja! Aj tlačivká sú krásne, ďakujem.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ZDENIELA
Miláčikovia moji, nemáte niekto prihlášku zamestnanca + zamestnávateľa do zdravotnej poisťovne Dôvera? Prilepte to sem, prosím. Nedá sa totiž otvoriť ich web stránka a ja som pomaly zúfalá, v pondelok je 8.1.07 - termín na podanie. ĎAKUJEM
na strankach zdravotnych poistovni citam, ze povinnost oznamit zmenu je v lehote 8 pracovnych dni, takze nie do 8.1, ale ked dobre ratam tak do 10.1.2007
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ZDENIELA
Miláčikovia moji, nemáte niekto prihlášku zamestnanca + zamestnávateľa do zdravotnej poisťovne Dôvera? Prilepte to sem, prosím. Nedá sa totiž otvoriť ich web stránka a ja som pomaly zúfalá, v pondelok je 8.1.07 - termín na podanie. ĎAKUJEM
tieto veci robím v noci...vtedy stránky fungujú
0 0
marym marym

marym je offline (nepripojený) marym

Dneska mi 2 zamestnankyne akoby nič nahlásili, že sa prepoistili do Európskej ZP (veď len včera im došiel preukaz, načo by mi to hlásili skôr?). Pozrela som si stránku EZP ich tlačivá sú príšerné - sú v PDF, ktorý sa nedá vypisovať a tie malé okienka- už sa teším na vypisovanie mesačných výkazov. Neostáva mi iné len ich povypisovať a poslať ))
0 0
ivanaj ivanaj

ivanaj je offline (nepripojený) ivanaj

Ahojte,
bude v poriadku ked s dnesnym datumom odoslem prihlasky a odhlasky do zdravotnych poistovni za zamestnavatela aj za zamestnancov?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ivanaj
Ahojte,
bude v poriadku ked s dnesnym datumom odoslem prihlasky a odhlasky do zdravotnych poistovni za zamestnavatela aj za zamestnancov?
Dôležitá je pečiatka kedy si to odoslala. Takže dnes si ešte stále v lehote
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

prosim vas, ako postupovat, ked mi prave zamestnanec oznamil, ze zmenil ZP. prihlasil sa do takej, v ktorej ako zamestnavateľ ešte nie sme platiteľom
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

uko
prosim vas, ako postupovat, ked mi prave zamestnanec oznamil, ze zmenil ZP. prihlasil sa do takej, v ktorej ako zamestnavateľ ešte nie sme platiteľom
Tak treba ešte dnes vypísať a poslať prihlášku zamestnávateľa a odhlásiť zamestnanca zo starej ZP a prihlásiť do novej
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
na internete si nájdeš prihlášku zamestnávateľa, aj hromadné oznámenie pre poistencov.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Poisťovne chcú väčšinou k prihláške zamestnávateľa aj kópiu živnostenského listu alebo výpis z obchodného registra.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať