Zavrieť

Porady

PPD vs. faktúra

Začali sme prenajímať kancelárske priestory a nemiem či máme povinnosť vystavovať faktúry. Dohodnuté platby sú bez DPH pre všetkých nájomcov-podnikateľov, alebo stačí PPD?
Ešte jedna otázočka, ked vyplňam prijaté od: tak sa tam adresa uvádza miesto podnikania danej osoby alebo miesto bydliska?
Díky moc.
Usporiadat
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

chudaska
Sme štvrťročným platcom DPH, takže môžem si DPH uplatniť aj teraz, to som rada, len ešte podotázočka, mám zmluvu, ktorá bola podpísaná v septembri ale ja ju doteraz v účtovníctve neevidujem /vediem podvojné/, čiže môžem nájom uhradiť v hotovosti 70000 Sk/vrátane DPH a priložiť si k tomu do pokladne tú zmluvu? Aj keď je zo septembra? Nerobím veľa s nájomnými zmluvami, tak nie som si istá, či nemám mať teraz k tej zmluve vystavenú faktúru. Obaja sme platitelia aj prenajímateľ aj vystavovateľ.
Takže môžem si uplatniť DPH vo 4.štvrťroku a pri úhrade v pokladni si len priložiť zmluvu o nájme? PROSÍM PORAĎTE!!! Budem to mať tak v poriadku???
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

chudaska
Sme štvrťročným platcom DPH, takže môžem si DPH uplatniť aj teraz, to som rada, len ešte podotázočka, mám zmluvu, ktorá bola podpísaná v septembri ale ja ju doteraz v účtovníctve neevidujem /vediem podvojné/, čiže môžem nájom uhradiť v hotovosti 70000 Sk/vrátane DPH a priložiť si k tomu do pokladne tú zmluvu? Aj keď je zo septembra? Nerobím veľa s nájomnými zmluvami, tak nie som si istá, či nemám mať teraz k tej zmluve vystavenú faktúru. Obaja sme platitelia aj prenajímateľ aj vystavovateľ.
Kedy sa začal uskutočňovať predmet zmluvy ? Faktúra nemusí byť ak zmluva obsahuje náležitosti faktúry a je uvedené, že slúži ako faktúra.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Predmet zmluvy je prenájom priestorov - September -Október a zmluva je podpísaná v Septembri a teraz idem ten prenájom zaplatiť a uplatniť si DPH.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

chudaska
Predmet zmluvy je prenájom priestorov - September -Október a zmluva je podpísaná v Septembri a teraz idem ten prenájom zaplatiť a uplatniť si DPH.
Na to by som použila faktúru kde by bol vyfakturovaný nájom za uvedené mesiace a dátum dodania služby by bol k 31.10.2006 to by prešlo.
Ale ty máš nárok na odpočet takže ak nebudeš mať faktúru tak jednoducho v 4.Q uplatníš za október a za tretí podáš dodatočné.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

A nemôžem si uplatniť aj September aj Október v 4.Q, v príspevku č. 18mi bolo poradené že DPH si na vstupe môžem uplatniť aj v ďalšom štvrťroku, chcela by som sa vyhnúť dodatočnému podávania priznania, ale keď nebude iná možnosť urobím dodatočné. A môžem zaplatiť celé nájomné v sume 70000 Sk cez pokladňu -VPD, v tom nie je problém?
Naposledy upravil chudaska : 15.12.06 at 18:15
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

chudaska
A nemôžem si uplatniť aj September aj Október v 4.Q, v príspevku č. 18mi bolo poradené že DPH si na vstupe môžem uplatniť aj v ďalšom štvrťroku, chcela by som sa vyhnúť dodatočnému podávania priznania, ale keď nebude iná možnosť urobím dodatočné. A môžem zaplatiť celé nájomné v sume 70000 Sk cez pokladňu -VPD, v tom nie je problém?
Áno, v IV. Q bude uplatnená DPH za september aj október.
Ani v úhrade 70.000,-- Sk cez pokladňu nevidím žiadny problém.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ĎAKUJEM PEKNE ZA ODPOVEDE A UTVRDENÍ MA, ŽE MÁM PRAVDU.
PEKNÝ VÍKEND PRAJEM VŚETKÝM PORAĎÁKOM!!
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

AHA
1.ste povinná vystaviť faktúru z prijatej platby z DPH do 15 dní
2.koeficient sa Vás netýka
3.aj ak platil v inej mene tak určite len hodnotu, ktorá je za ubytovanie v SK len si to prepočítal na svoju menu urobte to aj vy a dostanete KR
(KR nie je základom dane DPH ).
My sme sa dohodli,že zaplatí napr. 5 000,- Sk a zaplatil v prepočte na naše peniaze iba 4980,- Sk. Mám mu vystaviť faktúru len na tých 4980,- Sk, alebo na 5000,- Sk? A čo uviesť ako predmet fakturácie - preddavok?
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Natka
My sme sa dohodli,že zaplatí napr. 5 000,- Sk a zaplatil v prepočte na naše peniaze iba 4980,- Sk. Mám mu vystaviť faktúru len na tých 4980,- Sk, alebo na 5000,- Sk? A čo uviesť ako predmet fakturácie - preddavok?
Faktúru na prijatú platbu ale iba vo výške prijatej platby.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

AHA
Faktúru na prijatú platbu ale iba vo výške prijatej platby.
Ďakujem krásne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať