Zavrieť

Porady

príkaz na začatie exekúcie

Dobry den vsetkym,

chcela by som sa spytat ako mam postupovat pri doruceni prikazu na zacatie exekucie zrazkami zo mzdy jedneho z nasich zamestnancov.
Citujem z prikazu: " Odo dna dorucenia tohto prikazu na zacatie exekucie zamestnavatel vykonaval z jednej tretiny mzdy zamestnanca zrazky a zrazene sumy nevyplacal dlznej firme.

Chape sa jedna tretina mzdy "hrubej" alebo "cistej"??? A co odvody??? ma to este na nieco vplyv???

Ako to zadat v mzdovom programe OLYMP???

Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Na túto tému tu už bolo veľa popísaného ....skús si tému[SEARCH]exekúcia[/SEARCH] bližšie pozrieť a naštudovať.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Do tabuľky " Výpočet mesačnej zrážky pri výkone rozhodnutia - pomôcka"
    som si zadala čistú mzdu zamestnanca od ktorej som odpočítala nepostihnuteľné sumy a vyšla mi suma 10.526,- . Tuto zaokruhlilo v tabulke na číslo deliteľné tromi , čiže 10.524,- Sk.

    1/3 na zrážku mi vyšla 3508,- Sk.

    Na linku, ktory ste mi napisali sa píše:
    Ak nám vyjde viššia čiastka, ako je 150% ŽM, nad túto sumu zrazíme všetko bez obmedzenia (nedelíme ju na tretiny).
    Sumu, ktorú dostaneme výpočtom (do 150% ŽM) zaokrúhlime dole na číslo deliteľné tromi.

    Životné minimum: 4980,- Sk
    150%ŽM : 7470,- Sk
    1/3 zo 150%ŽM : 2490,- Sk

    Mam zamestnancovi zraziť tých 3508,- Sk alebo ešte aj niektorú zo súm živ.minima???

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    48912
    Do tabuľky " Výpočet mesačnej zrážky pri výkone rozhodnutia - pomôcka"
    som si zadala čistú mzdu zamestnanca od ktorej som odpočítala nepostihnuteľné sumy a vyšla mi suma 10.526,- . Tuto zaokruhlilo v tabulke na číslo deliteľné tromi , čiže 10.524,- Sk.

    1/3 na zrážku mi vyšla 3508,- Sk.

    Na linku, ktory ste mi napisali sa píše:
    Ak nám vyjde viššia čiastka, ako je 150% ŽM, nad túto sumu zrazíme všetko bez obmedzenia (nedelíme ju na tretiny).
    Sumu, ktorú dostaneme výpočtom (do 150% ŽM) zaokrúhlime dole na číslo deliteľné tromi.

    Životné minimum: 4980,- Sk
    150%ŽM : 7470,- Sk
    1/3 zo 150%ŽM : 2490,- Sk

    Mam zamestnancovi zraziť tých 3508,- Sk alebo ešte aj niektorú zo súm živ.minima???
    Tá tabuľka je urobená tak, že tam máš kolónku v riadku 13 oranžovou farbou. Tam ti vyjde suma, ktorú máš zraziť. Musíš doplniť len čistú mzdu, počet vyživovaných osôb a počet tretín na zrážku.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Ano ja viem.
    To vsetko som si do tej tabuľky doplnila a z toho mi vyšla 1/3 na zrážku 3508,- Sk. Len ma tam zavádza tá pravá časť tabuľky. Nemám to brať v mojom prípade do úvahy???

    Keby som mohla poprosiť o prepočet bola by som vďačná:
    Čistá mzda zamestnanca: 16.004,- Sk
    manželka - na materskej
    1 maloleté dieťa

    Dakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    48912
    Ano ja viem.
    To vsetko som si do tej tabuľky doplnila a z toho mi vyšla 1/3 na zrážku 3508,- Sk. Len ma tam zavádza tá pravá časť tabuľky. Nemám to brať v mojom prípade do úvahy???
    Keby som mohla poprosiť o prepočet bola by som vďačná:
    Čistá mzda zamestnanca: 16.004,- Sk
    manželka - na materskej
    1 maloleté dieťa
    Dakujem
    Vyšlo mi na zrážku 5546 Sk v tomto mesiaci.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ešte pripomínam, aby si si preštudovala celú problematiku, lebo sa mi zdá, že ju nie celkom chápeš. Prečítaj si celú tému vo vypracovaných otázkach. Myslím to v dobrom .

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    48912
    Ano mas pravdu som z toho "debil". prosim ta ako ti vyslo tych 5546,- Sk.
    No, zase to nepreháňaj, nikto učený z neba nespadol.
    Prikladám výpočet, kde máš už vloženú čistú mzdu akú si napísala, počet vyživovaných osôb je 2 a počet tretín na zrážku je 1. Pravá strana tabuľky je len pomôcka, tú si teraz nevšímaj.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Este ze ta mam. Ja som si v "excelovskom súbore" nevšimla, že sú tam 2 listy. Ja som dosadzovala do tabuľky "nižšia mzda".

    Dakujem velmi pekne. NAOZAJ!!! :-)

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    48912
    Este ze ta mam. Ja som si v "excelovskom súbore" nevšimla, že sú tam 2 listy. Ja som dosadzovala do tabuľky "nižšia mzda".

    Dakujem velmi pekne. NAOZAJ!!! :-)
    Rada som pomohla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.