Zavrieť

Porady

zamestnavanie ZTP - rocny vykaz

je tu vela tem, ale nenasla som odpoved.
V priemere mame za rok 2006 viac ako 60 zamestnancov mesacne, to znamena, ze musite odviest podiel za nezamestnavanie ZTP. Da sa to riesit aj inak, ako zamestnavanim ZTP? aby sme nemali taky velky odvod.
Dakujem vsetkym
Usporiadat
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

dobry den,
mohla by som si overit informacie co som nasla na internete, nakolko sa na UP neviem dovolat?

Pre rok 2010:
zakazka chranenej dielni vo vyske 780 eur na zapocitanie jedneho zdravotne postihnuteho
odvod statu vo vyske 877 eur na zapocitanie jedneho zdravotne postihnuteho.

Su tieto udaje spravne?
Vopred dakujem
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Santal11 Pozri príspevok
dobry den,
mohla by som si overit informacie co som nasla na internete, nakolko sa na UP neviem dovolat?

Pre rok 2010:
zakazka chranenej dielni vo vyske 780 eur na zapocitanie jedneho zdravotne postihnuteho
odvod statu vo vyske 877 eur na zapocitanie jedneho zdravotne postihnuteho.

Su tieto udaje spravne?
Vopred dakujem
Aj ja som našla túto informáciu aj s výpočtom:
Ak si zamestnávateľ nesplní povinnosť podľa odsekov 1 a 2, rozhodne úrad o povinnosti zamestnávateľa zaplatiť odvod za neplnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.
Povinnosť zamestnávateľa zamestnávať povinný podiel občanov so zdravotným postihnutím môže zamestnávateľ plniť aj vzájomnou kombináciou plnenia povinností podľa § 63 ods. 1 písm. d), § 64, 64a alebo 65.
Stanovenie celkovej ceny práce na rok 2010 v súvislosti s ust. § 64 a § 65 zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Priemerná mzda zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zverejnená Štatistickým úradom SR za 1. až 3. štvrťrok 2009 = 721,77 €. Celková cena práce vyčíslená z tejto mzdy činí 975,54 €.
<SMALL>0,8 násobok celkovej ceny práce je po zaokrúhlení v zmysle § 64 ods. 2 zákona 780,00 €.
0,9 násobok celkovej ceny práce je po zaokrúhlení v zmysle § 65 ods. 1 zákona 877,00 €.
</SMALL>

<SMALL>Inak: http://www.upsvar-vk.sk/zam_zp.php</SMALL>
<SMALL></SMALL>
a aj kalkulačka na http://www.profesia.sk/cms/kariera-v...-plnenia/40623 vypočítava uvedené hodnoty (no síce inak zaokrúhľuje a to na 878,- €, takže to asi moc nepomôže)
Naposledy upravil vieraaaa : 21.09.10 at 14:44
2 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

ahojte,
naša firma má priemerný počet Zcov k 31.12.2010 34, takže máme povinnosť odviesť 877 eur, ale chcem sa opýtať, ako je to s DPH. Suma 877 eur, ktorá mi vyšla, je bez DPH alebo s? alebo ako to je? firma je platcom DPH.
ďakujem za každú radu
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

posúvam...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať