Zavrieť

Porady

výber peňazí z BU

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
z bankového účtu vedeného v SKK bolo vybraných 60.000 CZK.
Kurz banky bol 1,30, čo znamená, že z Bú bolo vybraných 78.000 sk. tých 60.000 Czk bolo vybraných v hotovosti.
Ako to mám prosím zaúčtovať v PU?? Podotýkam,že ide o BU vedený v SKK.
ďakujem
Naposledy upravil ajacik : 15.12.04 at 17:25 Dôvod: dodatok
Usporiadat
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

Poraďte mi prosím, ako mám v JÚ postupovať ak SZČO 31.5.2004 dostal prevádzkovú zálohu CZK 1150,-. Mám ju evidovanú na priebežných položkách v sume 1447,85 SK. Dňa 8. 11. 04 predložil doklad o úhrade 1257,50CZK. Aký je postup v zaevidovaní do peňažného denníka, aké kurzy, ako zúčtovať zálohu Jednoduché účto je pre mňa hrôza Ďakujem za rady
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Tiež mám jednu otázku čo sa týka výberu z BÚ a platenia platobnou kartou.

Jedná sa o podnikateľský účet z ktorého sa robia výbery pre vlastnú spotrebu a platí sa platobnou kartou tiež na vlastnú spotrebu.Dúfam ,že s tým nebude mať daňový úrad nejaký problém keď je to správne zaúčtované,ako výdaje čo neovplyvňujú daň?
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

Nikto mi neporadí
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

Skúsim poprosiť o radu na moju otázku v príspevu vyššie ešte aj dnes. Poradí mi niekto?
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

esprit
Poraďte mi prosím, ako mám v JÚ postupovať ak SZČO 31.5.2004 dostal prevádzkovú zálohu CZK 1150,-. Mám ju evidovanú na priebežných položkách v sume 1447,85 SK. Dňa 8. 11. 04 predložil doklad o úhrade 1257,50CZK. Aký je postup v zaevidovaní do peňažného denníka, aké kurzy, ako zúčtovať zálohu Jednoduché účto je pre mňa hrôza Ďakujem za rady
Tá SZČO vybrala 1150.-CZK z vlastného účtu ?
Ak áno, ja by som to zaevidovala ako osobnú spotrebu /prepočítane kurzom komerčnej banky, z ktorej peniaze vyberal, aby sadol zostatok banky/.
Pri doklade na 1257,50 CZK by som už účtovala len konkrétny doklad /prepočítaný kurzom NBS/ ako výdavok/napr. ubytovanie,PHM .../.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať