Zavrieť

Porady

Účtovná závierka

Tak ako som včera na školení v KE sľúbila prikladám pár poznámok zo školenie účtovná závierka - tie informácie ktoré boli zdôrazňované
1. ) Skontrolaovať si počiat.stavy či sú v poriadku
- nehmotný majetok
- časové rozlíšenie nákladov
- rezervy na opravu HM
2.) Prepočet majetku a záväzkov vyjadrených v cudzej mene
Daňovník sa môže rozhodnúť, či bude do základu dane zahrňovať kurzové rozdiely pri pohľadávkach a záväzkoch vyjadrených v cudzej mene, ktoré vzniknú z prepočtu platným kurzom NBS ku dňu zostavenia účtovnej závierky. Za rok 2004 bude musieť rozhodnutie o nezahrňovaní kurzových rozdielov doručiť správcovi dane do 31.3.2005. pre rok 2005 bude musieť takéto rozhodnutie doručiť do 31.12.2004. Kurzové rozdiely, ktoré vzniknú z precenenia ostatného majetku/ cenných papierov a derivátov / v cudzej mene budú súčasťou základu dane.....
3. ) Leasing - založila som k tomu samostatnú tému.
4. ) Zálohové platby v Jú už nie su daňovým nákladom pokiaľ nepreukažete, že mate v danom období aj tovar, poskytla sa služba atď..
5. ) Pri zisťovaní zakladu dane za rok 2004 je potrebné preštudovať novelu zákona o dani z príjmov, lebo sa mnohé ustanovenia vzťahujú na daňové priznanie za rok 2004
Usporiadat
Darin Darin

Darin je offline (nepripojený) Darin

Ďakujem za odpoveď.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

príloha = poznámky . Je to to isté.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

na sro bol zamietnutý návrh na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku, právoplatné 9.12.04. uzávierku som robila k 9.12.04. teraz píšem poznámky, prosím vás to je mimoriadna uzávierka, alebo riadna? už som z toho blbá, na daňáku mi povedali, že mám podať daňové normálne k 31.12.04, a že potom už nemám podať nič, však nás vymazali, podľa zákona o dani z príjmu par. 41 odst. 10 zase zdaňovacie obdobie končí 8.12.04. vie mi niekto poradiť? vopred ďakujem
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

gabi zas len ja sa Ti tu montujem, ale podľa mňa keď Ti raz urobili výmaz, tak už nie si a nemáš čo dávať DP. Čiže uzávierka je mimoriadna k 9.12.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
S21
na sro bol zamietnutý návrh na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku, právoplatné 9.12.04. uzávierku som robila k 9.12.04. teraz píšem poznámky, prosím vás to je mimoriadna uzávierka, alebo riadna? už som z toho blbá, na daňáku mi povedali, že mám podať daňové normálne k 31.12.04, a že potom už nemám podať nič, však nás vymazali, podľa zákona o dani z príjmu par. 41 odst. 10 zase zdaňovacie obdobie končí 8.12.04. vie mi niekto poradiť? vopred ďakujem
Zákon o účtovníctve (na tento je odkaz v DzP):
§ 17

........

(6) Účtovná jednotka zostavuje účtovnú závierku

vždy, keď uzavrie účtovné knihy podľa § 16. Ak uzavrie

účtovné knihy k poslednému dňu účtovného obdobia,

zostavuje účtovnú závierku ako riadnu, v ostatných

prípadoch uzavretia účtovných kníh uvedených v § 16

zostavuje účtovnú závierku ako mimoriadnu.

(7) Účtovná jednotka zostavuje otváraciu súvahu





§ 16

Otvorenie a uzavretie účtovných kníh

.......

(3) Účtovná jednotka, ktorá je právnickou osobou,

uzavrie účtovné knihy vždy

a) ku dňu zániku v prípadoch, ktoré ustanovuje osobitný

predpis,20)

b) k poslednému dňu účtovného obdobia,

c) ku dňu zrušenia bez likvidácie,

d) ku dňu predchádzajúcemu deň vstupu do likvidácie

alebo deň účinnosti vyhlásenia konkurzu alebo vyrovnania.

(4) Pri zmene právnej formy obchodnej spoločnosti21)

0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

no, mňa vymazali až v januári 2005, a urobím to tak ako to mám, 9.12.04
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Zostavujem mimoriadnu účtovnú uzávierku k 14.9.2005 - zrušenie spoločnosti, zamietnutie vyhlásenia konkurzu pre nemajetnosť úpadcu.
K 14.9.2005 spoločnosť eviduje stav záväzkova pohľadávok v cudzej mene.
Prosím poradte: mám prepočítavať zostatok 321 a 311 v cudzej mene kurzom k 14.09.2005? Zákon o účto,§ 24, odsek 2 - je uvedené majetok a záväzky v cudzej mene prepočíta účtovná jednotka.....ku dňu ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka. Vzniknutý kurzový rozdiel je neďanový?Ďakujem.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Prečo by mal byť kurz. rozdiel z prepočtu DF a VF nedaňový?
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Do koľkých dní sa má zostaviť mimoriadna účtovná závierka, upravuje to nejaký zákon?

A dokedy treba podať daňové priznanie?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať