Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel - 2007

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

S dovolením zakladám novú tému, aby sa nám nestratila v starých rokoch.

A teraz prosím o navigáciu, kde nájdem na stránke www.drsr.sk sadzby pre DzMV platné pre rok 2007 .....na Košickom DÚ som ich videla vytlačené v tej istej podobe, ako na internete, avšak na stránke som ich našla so sadzbami platnými do r.2006. V skutočnosti sú pre r.2007 zvýšené. Vďaka za pomoc.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Ak ide o dlhé obdobie prenájmu, možno pre obe firmy bude lepšie odhlásiť/prihlásiť na dani z MV.
Ak ide o krátku dobu, zmluvne doriešiť či v cene nájmu bude zohľadnená daň z MV.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Fany Pozri príspevok
Auto sme kúpili 4.7., ale dodatočne sa tam ešte montovali nejaké veci, ktoré potom znovu ovplyvnili aj zmenu TP. Táto zmena je urobená 23.7. Auto teda začíname používať na podnikanie až 23.7. Znamená to, že DzMV rátam od dátumu 23.7. ?
K autu máme aj príves, teda ďalšiu vlečku, s celk.hmotnosťou 18 t. Aká je na tento príves výška DzMV? Vychádza mi, že rovnaká ako na auto, tiež 18 tonové. Je to tak, alebo sa mýlim? Pretože 30 tis. Sk na DzMV len za samostatný príves sa mi vidí neúmerne vysoká.
Tento problém riešim aj ja .Ale ja mám príves nákladný celk.hmotnosťou 34 t.
Aj tento príves musím uviesť zvlásť do DPzMV patrí do kategórie 6 , a musím dať do kat. nad 30t .Mám to dobre?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
olmoj Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem robím si paniku
Veľmi sa mi páči to slovné spojenie ....robím si paniku
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

andi Pozri príspevok
Tento problém riešim aj ja .Ale ja mám príves nákladný celk.hmotnosťou 34 t.
Aj tento príves musím uviesť zvlásť do DPzMV patrí do kategórie 6 , a musím dať do kat. nad 30t .Mám to dobre?
Prosím poradte mi mám to dobre bolo by to súrne
0 0
Gabika B. Gabika B.

Gabika B. je offline (nepripojený) Gabika B.

Ahojte poraďáci
Prosím poraďte mi na jednu otázku týkajúcu sa motorového vozidla.
Chcela by som si dávať do nákladov pohonné hmoty, ale neviem ako na to?
0 0
dezider dezider

dezider je offline (nepripojený) dezider

prosim o radu. Plati sa dan z motoroveho vozidla napr. 40 t zvlast za kabinu a zvlast za naves? Dakujem
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Platí za zvlášť za ťahač a zvlášť za náves, ak sú súpravou spadajú o jednu kategériu nižšie podľa t., ako keď ich posudzuješ samostane (nie súpravu). Neviem či som to napísla zruzumitelne.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

andi Pozri príspevok
Tento problém riešim aj ja .Ale ja mám príves nákladný celk.hmotnosťou 34 t.
Aj tento príves musím uviesť zvlásť do DPzMV patrí do kategórie 6 , a musím dať do kat. nad 30t .Mám to dobre?
Mám to dobre ?je to súrne.
Naposledy upravil andi : 07.09.07 at 09:21
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Keď má príves 34 t. zaradíš to do najbližšej nižšej skupiny.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Ďakujem Kája. Ja som vo vyhláške našla tak že len ťahač a náves treba zaradiť do nižšej kategórie a príves som nenašla tak preto som na to opýtala.
Naposledy upravil andi : 07.09.07 at 15:24
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Kája. Pozri príspevok
Keď má príves 34 t. zaradíš to do najbližšej nižšej skupiny.
nesúhlasím s Kája. Príves z hladiska dane z mot.voz. určite nepatrí do najbližšej nižšej daňovej kategórie. Uvedené platí íba v prípade návesovej jazdnej súpravy (ťahač + náves), a to z takého dôvodu, že časť hmotnosti návesu prechádza na zadnú nápravu ťahača, s ktorým je spojený. Čiže daň pri prívese sa vypočíta podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav, bez ďalších úprav a zliav.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Ďakujem za odpovede.
0 0
blanka46 blanka46

blanka46 je offline (nepripojený) blanka46

Ahojte. Som tu po prvýkrát a veľmi sa tu nevyznam. Poradíte mi prosím, kde by som našla platné "daň z motorových vozidiel Prešov"? Bola som na PO stránke, ale nič som tam nenašla na túto tému. Veľmi ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

blanka46 Pozri príspevok
Ahojte. Som tu po prvýkrát a veľmi sa tu nevyznam. Poradíte mi prosím, kde by som našla platné "daň z motorových vozidiel Prešov"? Bola som na PO stránke, ale nič som tam nenašla na túto tému. Veľmi ďakujem

Nájdeš v prísp. č. 30 od Zuzky.
0 0
blanka46 blanka46

blanka46 je offline (nepripojený) blanka46

Veľmi pekne ďakujem )
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Pritelia, prosim o radu. vyplnam dan.priznanie k DzMV, neviem urcit Celkovu hmotnost v tonach.
mam Tatru s 3mi napravami.
ide o - podla technickeho preukazu:
prevadzkovu hmotnost?
najvacsiu pripustnu celkovu hmotnost?
resp. plus najvacsiu pripustnu hmot.pripadajucu na napravu?
dakujem
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Zyka Pozri príspevok
Pritelia, prosim o radu. vyplnam dan.priznanie k DzMV, neviem urcit Celkovu hmotnost v tonach.
mam Tatru s 3mi napravami.
ide o - podla technickeho preukazu:
prevadzkovu hmotnost?
najvacsiu pripustnu celkovu hmotnost?
resp. plus najvacsiu pripustnu hmot.pripadajucu na napravu?
dakujem
riadok 32 - najväčšia prípustná celková hmotnosť z Osvedčenia o evidencii
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

vrela vdaka
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ak kúpim auto 18.10. a na DI ho prihlásim 19.10. do koľkých dní ho musim prihlásiť na DÚ /cestnú daň/ a koľko zaplatím daň za tento rok?/alikvotnu časť?od ktorého dátumu?/ďakujem
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Daňová povinnosť pre daň z MV ti vzniká dňom začatia používania vozidla na podnikanie, z tvojej otázky to nie je jasné, to musíš posúdiť ty sám. a do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti treba podať DP, a taktiež aj zaplatiť alikvótnu časť.
Ak auto na podnikanie začneš využívať už 18.10., máš už aj napr. bloček na PHM, tak treba do 15 dní od tohoto dátumu podať DP a zaplatiť
Naposledy upravil blondy : 17.10.07 at 09:29
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať