Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel - 2007

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

S dovolením zakladám novú tému, aby sa nám nestratila v starých rokoch.

A teraz prosím o navigáciu, kde nájdem na stránke www.drsr.sk sadzby pre DzMV platné pre rok 2007 .....na Košickom DÚ som ich videla vytlačené v tej istej podobe, ako na internete, avšak na stránke som ich našla so sadzbami platnými do r.2006. V skutočnosti sú pre r.2007 zvýšené. Vďaka za pomoc.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

pivko Pozri príspevok
Ak kúpim auto 18.10. a na DI ho prihlásim 19.10. do koľkých dní ho musim prihlásiť na DÚ /cestnú daň/ a koľko zaplatím daň za tento rok?/alikvotnu časť?od ktorého dátumu?/ďakujem
Do 15 dní od prvého použitia v rámci podnikania,daň platíš za dni používania na podnik.v roku.
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

daňové priznanie k dani z mot.voz. sa podáva do 15 dní odo dňa začatia použitia vozidla na podnikanie. Do tejto lehoty sa zaplatí aj alikvotna časť dane pripadajúca na dni, ktoré ešte zostávajú do konca roka. Výška dane závisí od celkovej hmotnosti vozidla a počtu náprav, ak sa jedná o nákladné vozidlo, pri osobnom vozidle sa vychádza z objemu motora.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
blondy Pozri príspevok
Daňová povinnosť pre daň z MV ti vzniká dňom začatia používania vozidla na podnikanie, z tvojej otázky to nie je jasné, to musíš posúdiť ty sám. a do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti treba podať DP, a taktiež aj zaplatiť alikvótnu časť.
Ak auto na podnikanie začneš využívať už 18.10., máš už aj napr. bloček na PHM, tak treba do 15 dní od tohoto dátumu podať DP a zaplatiť
Na podnikanie ho začnem používať až okolo 10.11.stačí ho potom prihlásiť až do 25.11.?
platí to aj vtedy ak auto kupujem na firmu a budem si uplatňovať nárok na vrátenie DPH?
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Na podnikanie ho začnem používať až okolo 10.11.stačí ho potom prihlásiť až do 25.11.? ano
platí to aj vtedy ak auto kupujem na firmu a budem si uplatňovať nárok na vrátenie DPH?
ano
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Nenašla som na porade riešenie k tomuto problému, preto mám otázku:

SZČO podniká sám – nemá zamestnancov. Používa 2 vozidlá:
(A) JAN-JÚL vlastné osobné vozidlo nezaradené do OM; DzMV zaplatil ročnú sadzbu;
(B) v júli kúpil a zaradil do OM úžitkové ojazdené vozidlo; DzMV zaplatil pomernú časť z ročnej sadzby.
JÚL-OKT používa striedavo obidve vozidlá (ale nie súčasne);
Chce požiadať o vrátenie pomernej časti DzMV za dni, kedy jedno alebo druhé vozidlo nepoužíval.
Umožňuje to súčasný zákon ? Máte niekto s tým skúsenosti? vedeli by ste poradiť ako to treba urobiť, aby bol úspešný? (s bločkami za PHL sa manipulovať nedá; jedno auto je na benzín a druhé na naftu).
Alebo je to beznádejné – musí zaplatiť ročnú sadzbu za obidve vozidlá, aj keď ich od júla využíva len na 50% ?
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

liba2 Pozri príspevok
Nenašla som na porade riešenie k tomuto problému, preto mám otázku:

SZČO podniká sám – nemá zamestnancov. Používa 2 vozidlá:
(A) JAN-JÚL vlastné osobné vozidlo nezaradené do OM; DzMV zaplatil ročnú sadzbu;
(B) v júli kúpil a zaradil do OM úžitkové ojazdené vozidlo; DzMV zaplatil pomernú časť z ročnej sadzby.
JÚL-OKT používa striedavo obidve vozidlá (ale nie súčasne);
Chce požiadať o vrátenie pomernej časti DzMV za dni, kedy jedno alebo druhé vozidlo nepoužíval.
Umožňuje to súčasný zákon ? Máte niekto s tým skúsenosti? vedeli by ste poradiť ako to treba urobiť, aby bol úspešný? (s bločkami za PHL sa manipulovať nedá; jedno auto je na benzín a druhé na naftu).
Alebo je to beznádejné – musí zaplatiť ročnú sadzbu za obidve vozidlá, aj keď ich od júla využíva len na 50% ?
Takáto žiadosť by sa zamietla ako neodôvodnená, nakoľko to nemá žiadne opodstatnenie ani podľa zákona o dani z mot.voz., ani podľa zákona o správe daní a poplatkov.
Možnosť vrátenia pomernej časti zaplatenej dane je striktne vymedzená v § 92 zákona č. 582/2004 Z.z.
Naposledy upravil mandula : 21.10.07 at 10:00 Dôvod: preklep
0 0
JankaV JankaV

JankaV je offline (nepripojený) JankaV

Môže to byť napr. takto, že mám prenajaté auto a 31.10.2007 mi končí prenájom. Ak toto oznámim daňovému úradu, môžem požiadať o vrátenie zaplatenej dane?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

liba2 Pozri príspevok
Nenašla som na porade riešenie k tomuto problému, preto mám otázku:

SZČO podniká sám – nemá zamestnancov. Používa 2 vozidlá:
(A) JAN-JÚL vlastné osobné vozidlo nezaradené do OM; DzMV zaplatil ročnú sadzbu;
(B) v júli kúpil a zaradil do OM úžitkové ojazdené vozidlo; DzMV zaplatil pomernú časť z ročnej sadzby.
JÚL-OKT používa striedavo obidve vozidlá (ale nie súčasne);
Chce požiadať o vrátenie pomernej časti DzMV za dni, kedy jedno alebo druhé vozidlo nepoužíval.
Umožňuje to súčasný zákon ? Máte niekto s tým skúsenosti? vedeli by ste poradiť ako to treba urobiť, aby bol úspešný? (s bločkami za PHL sa manipulovať nedá; jedno auto je na benzín a druhé na naftu).
Alebo je to beznádejné – musí zaplatiť ročnú sadzbu za obidve vozidlá, aj keď ich od júla využíva len na 50% ?
Prakticky by musel vždy podať oznámenie o ukončení používania vozidla na podnikanie a zároveň prihlásiť začatie používania vozidla na podnikanie v 15 dňových lehotách. Ak to tak neurobil a chce niečo spätne riešiť od júla, nevyhne sa pokute 2000,- Sk za každé neskoré oznámenie.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Denda Pozri príspevok
Prakticky by musel vždy podať oznámenie o ukončení používania vozidla na podnikanie a zároveň prihlásiť začatie používania vozidla na podnikanie v 15 dňových lehotách. Ak to tak neurobil a chce niečo spätne riešiť od júla, nevyhne sa pokute 2000,- Sk za každé neskoré oznámenie.
Je to SZČO, ktorý najskôr koná a až potom rozmýšľa (a odo mňa očakáva zázraky...) .
0 0
Janka12345 Janka12345

Janka12345 je offline (nepripojený) Janka12345

ahojte, dnes som preradila moje firemné auto na súkromné. musím to nejako oznámiť na daňovom úrade? platila som za tento rok daň z motorových vozidiel. ale ešte budem aj na budúci rok platiť, lebo mám dve autá. jedno zostalo na firmu. ďakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Treba oznámiť na daňový úrad, že auto už nebude používané na podnikanie a to do 15 dní od zmeny. A potom následne môžete žiadať o vrátenie časti zaplatenej dane, ktorá pripadá na dni kedy sa už auto nepoužívalo na podnikanie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Janka12345 Pozri príspevok
ahojte, dnes som preradila moje firemné auto na súkromné. musím to nejako oznámiť na daňovom úrade? platila som za tento rok daň z motorových vozidiel. ale ešte budem aj na budúci rok platiť, lebo mám dve autá. jedno zostalo na firmu. ďakujem
Otázka je, či sa toto "preradené" MV ešte bude používať na podnikanie, t.j. či sa na ňom budú vykonávať pracovné cesty ?
0 0
Janka12345 Janka12345

Janka12345 je offline (nepripojený) Janka12345

Ďakujem za rady. Pracovné cesty už na ňom nebudem vykonávať. Stačí, keď si to oznámenie napíšem sama, alebo je na to nejaké tlačivo?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Stačí keď si to oznámenie napíšeš sama. Uvedieš tam o ktoré auto sa jedná a k akému dátumu nastáva tá zmena.
0 0
Janka12345 Janka12345

Janka12345 je offline (nepripojený) Janka12345

Ďakujem
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Janka, vzor na "oznámenie" a aj na "žiadosť o vrátenie pomernej časti zaplatenej dane" nájdeš tu:
http://www.porada.sk/552775-post22.html
http://www.porada.sk/552544-post21.html
0 0
Janka12345 Janka12345

Janka12345 je offline (nepripojený) Janka12345

Dakujem Mandula
0 0
majkamajka majkamajka

majkamajka je offline (nepripojený) majkamajka

podľa info z DU - daň z motorových vozidiel budú v januári platiť len tí, ktorí platia 20 000,- Sk -(a viac ) teda preddavky na rok 2008 ostatní budú platiť až v januári 2009 teda za obdobie roka 2008, dobre som to pochopila?
Naposledy upravil majkamajka : 04.01.08 at 20:12
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

majkamajka Pozri príspevok
podľa info z DU - daň z motorových vozidiel budú v januári platiť len tí, ktorí platia 20 000,- Sk -(a viac ) teda preddavky na rok 2008 ostatní budú platiť až v januári 2009 teda za obdobie roka 2008, dobre som to pochopila?
áno .
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
keďže názov hovorí o dani za rok 2007, tému uzatváram
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať