Zavrieť

Porady

Dobrý správca v BA

Zdravím všetkých poraďákov a bola by som rada keby mi niekto mohol doporučiť dobrú správcovskú firmu v Bratislave, skúsenosti a v konečnom dôsledku spokojnosť vlastníkov bytov. Začínam robiť domovú dôverníčku a objavili sa u nás požiadavky na výmenu súčasného správcu lebo vraj sú ľudia nespokojni. A tak si chcem urobit taký prieskum, ak by sa táto téma na schôdzi otvorila. Diki.
Usporiadat
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ahoj, ja síce nie som z BA, ale počul som chválu na Spokojné bývanie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

zvolenska
Zdravím všetkých poraďákov a bola by som rada keby mi niekto mohol doporučiť dobrú správcovskú firmu v Bratislave, skúsenosti a v konečnom dôsledku spokojnosť vlastníkov bytov. Začínam robiť domovú dôverníčku a objavili sa u nás požiadavky na výmenu súčasného správcu lebo vraj sú ľudia nespokojni. A tak si chcem urobit taký prieskum, ak by sa táto téma na schôdzi otvorila. Diki.
Povedz, z ktorej časti mesta si, možno TIniečo doporučím.
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Najlepší spôsob správy je zriadiť si spoločenstvo vlastníkov a robiť si všetko sami. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
0 0
zvolenska zvolenska

zvolenska je offline (nepripojený) zvolenska

Chobot
Povedz, z ktorej časti mesta si, možno TIniečo doporučím.
Ahoj, som na Dlhych dieloch
0 0
zvolenska zvolenska

zvolenska je offline (nepripojený) zvolenska

DušanČ
Najlepší spôsob správy je zriadiť si spoločenstvo vlastníkov a robiť si všetko sami. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
Ja som to tiez navrhla lebo predtym kde som byvala sme to mali tak zariadene, aj ked sme spolupracovali so spravcom, nerobili sme si uplne vsetko sami. Ako presvedcit argumentami ludi, ze to ma svoje vyhody?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

zvolenska
Ja som to tiez navrhla lebo predtym kde som byvala sme to mali tak zariadene, aj ked sme spolupracovali so spravcom, nerobili sme si uplne vsetko sami. Ako presvedcit argumentami ludi, ze to ma svoje vyhody?
Môj názor na SVB:

Je dobré založiť SVB? Áno aj nie. Ak máte šikovných a ochotných ľudí, ktorí by sa správe domu aktívne venovali, tak to má význam. Ak by však niekto robil predsedu len z donútenia, tak to je horšie ako spravovať dom prostredníctvom správcu. Predseda a správna rada by mali dobre ovládať príslušné zákony, lebo inak sa pokút za nedodržanie povinností nedoplatíte. Takže najprv mať týchto ľudí a potom tlačiť na vznik SVB. Nie naopak, ža najprv založiť SVB a potom hľadať ľudí do funkcií.

Viac som Ti napísal v SS.
0 0
cervena cervena

cervena je offline (nepripojený) cervena

Dobrý deň.
Ak stíhate, robte si všetko sami. Ak ste na Dlhých Dieloch, nech Vás ani nenapadne brať si za správcu XXX. Budete si aj tak robiť všetko sami a budete ešte za to platiť rádoby správcovskej firme. Ak potrebujete argumenty pre spolunájomníkov, základný je ten, že aj keď si najmete firmu, zo zákona zodpovedáte vy, resp. štatutárny zástupca spoločenstva. S pozdravom Alena
Naposledy upravil Richard : 19.03.07 at 17:53
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
cervena,
rad by som upozornil na to, že písať o firme niečo zlé len tak všeobecne nie je vhodné vyjadrovanie názoru.
Ak máš názor na správcovstvo, treba byť konkrétny a vyjadriť jednotlivé činnosti, ktoré podľa teba správca má alebo nemá resp. vykonáva alebo nevykonáva v rámci svojej zmluvy.

Vzhľadom na nekonkrétne vyjadrenia som nútený z tvojho príspevku vymazať názov spoločnosti (na základe nahlásenia tejto témy, ktoré sme dostali).
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

No nejaky typ na spravcovsku spolocnost by som prijal aj ja. Byvame v Ruzinove/Trnavke v novostavbe. Nas spravca to robi len s vidinou rychleho zbohatnutia pumpuje nas cez polozky ako upratovnaie a pod. Na druhej strane nevie zabezpecit zakladne veci ktore od neho uz niekolko mesiacov vyzadujeme. Uvazovali sme aj nad spolocenstvom, ale vzhladom na to ze nikto nema cas sa tomu venovat, nepripada to do uvahy. Inak zopar ludi je tu dost sikovnych a vie spravcovi dychat na krk. Momentalne hladame noveho spravcu. Bol by som rad keby ste sem dali svoje skusenosti a konkretne spravcovske spolocnosti.

Vdaka
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Ahojte, hladame noveho spravcu a mame ponuky od tychto spolocnosti:

Spokojne byvanie
Vas spravca s.r.o.
ETP Management budov, s.r.o.
SENES s.r.o.
SEM

Mate nejake skusenosti s niektorou z tychto spravcovskych spolocnosti?
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

V ktorom meste ?Už som zistila - tak nič.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
zvolenska Pozri príspevok
Zdravím všetkých poraďákov a bola by som rada keby mi niekto mohol doporučiť dobrú správcovskú firmu v Bratislave, skúsenosti a v konečnom dôsledku spokojnosť vlastníkov bytov. Začínam robiť domovú dôverníčku a objavili sa u nás požiadavky na výmenu súčasného správcu lebo vraj sú ľudia nespokojni. A tak si chcem urobit taký prieskum, ak by sa táto téma na schôdzi otvorila. Diki.
Ahoj,
ja som raz potreboval niečo v Spokojnom bývaní vybaviť, majú tam kopec mailových adries a reklamu na kvalitu svojich služieb, ale "skutek utek" ako hovoria bratia češi, ani na jedem mail som nedostal nikdy odpoveď.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ale, niekedy v prvej polovici roka mi jeden z "poraďákov" ponúkol správcovskú firmu, ale sorry zabudol som kto to bol. Musím sa prebehnúť mojími príspevkami a pokúsiť sa nájsť ho. Tiež to u nás vyzerá na zmenu. Vyzeral na nete solídne, myslím ten správca. Ak ho nájdem napíšem.

Už je všetko inak, pozri si www.semsro.sk
Naposledy upravil Gapo : 31.10.07 at 17:31 Dôvod: dodatok
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Gapo Pozri príspevok
Ale, niekedy v prvej polovici roka mi jeden z "poraďákov" ponúkol správcovskú firmu, ale sorry zabudol som kto to bol. Musím sa prebehnúť mojími príspevkami a pokúsiť sa nájsť ho. Tiež to u nás vyzerá na zmenu. Vyzeral na nete solídne, myslím ten správca. Ak ho nájdem napíšem.

Už je všetko inak, pozri si www.semsro.sk
Mam ponuku aj od nich - SEM. Takze tvrdis ze SEM su v pohode?
V podstate vsetky ponuky co mi prisli su rovnake. NIekotre su kvalitne vypracovane bez jedinej chybicky, ine len tak vo worde zbuchane. Obsahovo vsak podobne. Kazdy slubuje ze vsetko dokaze.
Mam pozitivne referencie na spolocnost Vas spravca, obvoall som zastupcov domov ktore spravuju a tvdia ze su OK. No na ich webe som v diskusiach nasiel aj dost staznosti...
Spokojne byvanie sa mi paci, ale bojim sa ci to nie je prilis velky spravca na riesenie detailnejsich zalezitosti. Moja skusenost je ze cim vacsi tym menej operativny. Ale mozem sa aj mylit...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Netvrdím, ale podľa krátkeho mailovania a prezretia webstránky sa mi pozdávajú, ovšem nemám priame info od spravovaných. Ale to si pôjdem zistiť, bývam blízko tej Mierovej čo ich privítali.
0 0
compact compact

compact je offline (nepripojený) compact

Tiež sme v dome čo som býval predtým hľadali správcu v BA. Súhlasím s Gapom, SEM je vynikajúci správca. Aj podľa referencií priateľov, čo robia zástupcov vlastníkov, nie sú slubotechna. Nevyťahujú sa, ale skutočne robia maximum a hlavne informujú vlastníkov, vysvetľujú, vedia získať ľudí. Dom kde som býval vzali do správy a zmenilo sa to k lepšiemu na nepoznanie, aj keď ako všade, tak aj u nás sa nášli jednotlivci, zatytí kritici všetkého, ktorí sú múdri len vtedy keď oni nemusia nič urobiť a z princípu nechápu.
Úroveň a prístup je neporovnatelná oproti predchádzajúcemu obdobiu. Zriadili nám plnohodnotnú súkromnú stránku domu, kde boli všetky info pre nás vlastníkov. Proste u mňa profíci a super. Ak bude záujem nájdem niekde aj kontakt na ZV.
Naposledy upravil compact : 01.11.07 at 09:05
0 0
Jakub S. Jakub S.

Jakub S. je offline (nepripojený) Jakub S.

Ak by som mohol odporučiť dobrého správcu,tak by som volil Správu domov SBD Bratislava II, s.r.o ...mám informácie, že je to naozaj jeden z mála aktívnych správcov...ktorý sa naozaj stará...spravujú napr. bytový dom na Mierovej 2-4 ten zateplený...možno nemajú takú web stránku ako spokojné bývanie (...to je asi jediné ,čo im vytknúť :-)...) ale ich samotné skúsenosti ,profesionálny prístup a reálne výsledky hovoria za nich...
0 0
Adam xx Adam xx

Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

compact Pozri príspevok
Tiež sme v dome čo som býval predtým hľadali správcu v BA. Súhlasím s Gapom, SEM je vynikajúci správca. Aj podľa referencií priateľov, čo robia zástupcov vlastníkov, nie sú slubotechna. Nevyťahujú sa, ale skutočne robia maximum a hlavne informujú vlastníkov, vysvetľujú, vedia získať ľudí. Dom kde som býval vzali do správy a zmenilo sa to k lepšiemu na nepoznanie, aj keď ako všade, tak aj u nás sa nášli jednotlivci, zatytí kritici všetkého, ktorí sú múdri len vtedy keď oni nemusia nič urobiť a z princípu nechápu.
Úroveň a prístup je neporovnatelná oproti predchádzajúcemu obdobiu. Zriadili nám plnohodnotnú súkromnú stránku domu, kde boli všetky info pre nás vlastníkov. Proste u mňa profíci a super. Ak bude záujem nájdem niekde aj kontakt na ZV.
So získaním dobrého správcu je to skutočne zložité. Niekady existovali profesionálne správy, veľké organizácie spravujúce tisícky bytov. Vo väčšine prípadov tam vládla nekompetentnosť a arogantnosť zmestnancov voči nájomcom. Tieto sa postupne začali rozpadať a vzniko množstvo malých správcov, fyzické osoby, max. eseročky spravujúce len niekoľko stoviek bytov. Konkurencia obrovská a preto podliezajú ceny, aby aspoň takto si nejakým spôsobom získali správu bytov alebo si ju udržali. Vieme veľmi dobre, že poplatky, za ktoré sa spravujú byty sú tak mizerné, že ledva sa z toho dá vyžiť. Majú preto tendenciu zvyšovať počet spravovaných domov a bytov, ale nie počet zamestnancov, pretože po toľkej drine, kým sa im podarilo nejako uchytiť na trhu chcú z toho konečne aj niečo mať a nie sa zase delit s niekym ďalším. Títo "noví" správcovia teda spravujú domy a byty dobre a k spokojnosti vlastníkov a užívateľov bytov len do času, kým sa nezahltia. potom začínajú mať kapacitné problémy a dostávajú sa tam, kde väčšina ostatných správcov: k vykazovaniu štatistiky, a je po dobrom správcovi. Samozrejme nechcem generalizovať, ale také sú moje skúsenosti. Bodaj by tento správca bola výnimka potvrdzujúca pravidlo. Treba skúsiť, veď výpovedná lehota je pol roka. Pri tej perfektnosti a rozsahu problematiky, ktorú ponúkajú a dokážu s profesionálym prehľadom riešiť, by však človek očakával primeraný tím profesionálov, nie však eseročku, ktorá nie je ani plátcom DPH!
0 0
compact compact

compact je offline (nepripojený) compact

Adam xx Pozri príspevok
So získaním dobrého správcu je to skutočne zložité. Niekady existovali profesionálne správy, veľké organizácie spravujúce tisícky bytov. Vo väčšine prípadov tam vládla nekompetentnosť a arogantnosť zmestnancov voči nájomcom. Tieto sa postupne začali rozpadať a vzniko množstvo malých správcov, fyzické osoby, max. eseročky spravujúce len niekoľko stoviek bytov. Konkurencia obrovská a preto podliezajú ceny, aby aspoň takto si nejakým spôsobom získali správu bytov alebo si ju udržali. Vieme veľmi dobre, že poplatky, za ktoré sa spravujú byty sú tak mizerné, že ledva sa z toho dá vyžiť. Majú preto tendenciu zvyšovať počet spravovaných domov a bytov, ale nie počet zamestnancov, pretože po toľkej drine, kým sa im podarilo nejako uchytiť na trhu chcú z toho konečne aj niečo mať a nie sa zase delit s niekym ďalším. Títo "noví" správcovia teda spravujú domy a byty dobre a k spokojnosti vlastníkov a užívateľov bytov len do času, kým sa nezahltia. potom začínajú mať kapacitné problémy a dostávajú sa tam, kde väčšina ostatných správcov: k vykazovaniu štatistiky, a je po dobrom správcovi. Samozrejme nechcem generalizovať, ale také sú moje skúsenosti. Bodaj by tento správca bola výnimka potvrdzujúca pravidlo. Treba skúsiť, veď výpovedná lehota je pol roka. Pri tej perfektnosti a rozsahu problematiky, ktorú ponúkajú a dokážu s profesionálym prehľadom riešiť, by však človek očakával primeraný tím profesionálov, nie však eseročku, ktorá nie je ani plátcom DPH!
Potom Ti nič iné nezostáva, len sa zmieriť s vykazovateľmi štatistiky, ktorí sú arogantní a tak vyzerá aj ich správa. Tím odborníkov som mal na družstve tú česť spoznať a chcel by som sa im za tú ich "správu" pekne poďakovať.
Ale odbornosť sa nemeria počtom osôb, alebo tým, či je firma platcom DPH, ale hlavne erudovanosťou, vedomosťami, právnou vyspelosťou a tým ako profesionálne vedia riešiť problémy alebo potreby domu. Ja som povedal svoj názor vychádzajúci z reálneho fungovania správy domu. A vidieť len negatívne dopredu a preto spochybňovať je u mňa pozostatok myslenia z minulosti tejto spoločnosti, kde vzdy bolo treba nájsť vnútorného nepriateľa, aby bolo vzrúšo. Lepšie sa tak žije a ľudia sa tak takouto, nič im dobré neprinesuvšou zábavkou odpútavajú od svojich vsedných starostí a biedy.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Trochu sa zapojím aj ja do tejto debaty, robila som správcu v mestskom podniku, práca ma bavila, zo začiatku, ešte neboli byty odpredané som spravovala asi 400 bytov, to sa dalo, aj keď s problémami - menšími. potom po odpredaji som už spravovala 700 bytov - 16 domov, to už bolo horšie - vedenie nám nariadilo čo najmenší kontakt s ľudmi a to bolo o ničom . Odišla som a spravujeme aj s dcérou, ktorá v tejto práci tiež robila sami tri domy, ďaľšie nám pomaly pribúdajú. Nikdy by som nechcela túto prácu odflákať, snažím sa s ľudmi komunikovať, stretávať a vychádzať im v ústrety, ako aj navrhovať im riešenie ich problémov alebo plánov, čo najodbornejšie a pre nich nyjvýhodnejšie. Pevne verím, že to takto budem robiť stále, nechcem rýchlo zbohatnúť, ale chcem v tejto práci pokračovať s takou radosťou ako aj doteraz. Ak pribudnú ďaľšie domy, tak zoberiem do teamu niekoho, kto to bude robiť dobre. Cenu nízku nemáme, ale ani najvyššiu v našom okolí. Prajem všetkým, ktorí toto robia, aby sa im darilo a svuju prácu vykonávali podľa svojho svedomia okrem svojich schopností.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať