Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahoj,
mám takýto problém, máme zamestnanca na PZ od 1.8.2006, koniec PP k 31.12.2006. Za toto obdobie sa mu zabudli dávať stravné lístky, ako to mám prosím teraz vyriešiť? Nemáte nejaký nápad?
Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Na žiadny, neodpracuje viac ako 4 hod.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Zamestnancom dávame 89,- Sk lístky. Z toho prispieva zamestnávateľ 55% (48,95 Sk) a ako môžem zamestnancovi zraziť 40,05 Sk. Čo s tým 0,05 sk?
Viem, že to tu bolo už mnohokrát hovorené, ale chcela som sa spýtať, kedy má zamestnanec nárok na stravný lístok?
1. keď odpracuje nad 4hodiny (to je jasné, že áno)
2. sviatky (nie?)
3. PN (nie)
4. dovolenky (nie, alebo môže keď je to zakotvené v smernici?)
5. pracovná cesta (pri zahraničnej patria diéty nie stravenky?)

Ďakujem.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

eop Pozri príspevok
Zamestnancom dávame 89,- Sk lístky. Z toho prispieva zamestnávateľ 55% (48,95 Sk) a ako môžem zamestnancovi zraziť 40,05 Sk. Čo s tým 0,05 sk?
Viem, že to tu bolo už mnohokrát hovorené, ale chcela som sa spýtať, kedy má zamestnanec nárok na stravný lístok?
1. keď odpracuje nad 4hodiny (to je jasné, že áno)
2. sviatky (nie?)
3. PN (nie)
4. dovolenky (nie, alebo môže keď je to zakotvené v smernici?)
5. pracovná cesta (pri zahraničnej patria diéty nie stravenky?)

Ďakujem.
48.95 Sk dáš do výdavkov.
Od zamestnanca príjmeš napr. 21 x 40,05 = 801,05 . Túto sumu zaokruhľuješ na Sk 801,-.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

eop Pozri príspevok
Zamestnancom dávame 89,- Sk lístky. Z toho prispieva zamestnávateľ 55% (48,95 Sk) a ako môžem zamestnancovi zraziť 40,05 Sk. Čo s tým 0,05 sk?

Ďakujem.

A čo tak povinne prispieť zo soc. fondu? Tak sa haliere zarovnajú na celé Sk.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Paula Pozri príspevok
A čo tak povinne prispieť zo soc. fondu? Tak sa haliere zarovnajú na celé Sk.

Robím to presne tak, halierové koruny prispievam zo SF a zamestnanci si hradia za SL v celých korunách .
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
endrju Pozri príspevok
nááááááááááááááádhernýýýýýýý ýýýýý "termit" (terminus technicus).
Fantastické vylepšenie nálady.
Avšak prosím poutierať oprskaný monitor.
... kujééééééééééééém

xixi, už utieram, zabudla som tieto moje termíny dať do úvodzoviek, som rada, že som takto za rána niekoho potešila
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Paula Pozri príspevok
A čo tak povinne prispieť zo soc. fondu? Tak sa haliere zarovnajú na celé Sk.

Ďakujem všetkým za skoré odpovede.
Dík moc
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ako to bude podľa nového zákonníka práce? Zamestnanci sa stravuju v jedálni, ktorá je umiestnená v našom podniku, ale nie je naša. Zamestnanci si kupujú od zamestnávateľa stravné lístky, ktoré platia len v tej jedálni. A funguje to tak, že koľko lístkov si kúpia, toľko sa im aj prispeje na stravu. Ako to má byť správne aj podľa nového zákonníka práce? Dávať zamestnancom stravné lístky podľa odpracovaných hodín? V kolektívnej zmluve nie je nič spomínané o stravovaní a prispievaní na stravu.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

michelle84 Pozri príspevok
Ako to bude podľa nového zákonníka práce? Zamestnanci sa stravuju v jedálni, ktorá je umiestnená v našom podniku, ale nie je naša. Zamestnanci si kupujú od zamestnávateľa stravné lístky, ktoré platia len v tej jedálni. A funguje to tak, že koľko lístkov si kúpia, toľko sa im aj prispeje na stravu. Ako to má byť správne aj podľa nového zákonníka práce? Dávať zamestnancom stravné lístky podľa odpracovaných hodín? V kolektívnej zmluve nie je nič spomínané o stravovaní a prispievaní na stravu.
V tomto smere sa podmienky nezmenili ani podľa nového ZP...
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

§152 Stravovanie zamestnancov

(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.

- ako si vysvetľujete tento paragraf?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tak, že ak dávame gastrolístky - Sodexho, Ticket,... hodnota poukážky musí byť min. 75 % z Sk 89,-- = Sk 66,75

http://www.porada.sk/t58124-prispevo...-9-2007-a.html
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Zamestnávateľ poskytuje gastrolístky svojej jedinej zamestnakyni aj počas dovolenky. Jednoducho kúpi raz za štvrť roka 60 lístkov na 3 mesiace, dá je paušálne 20 lístkov na mesiac a pre neho je to vybavené. On sa vraj nebude s iným zaťažovať.
Takto poskytnuté stravné lístky treba zdaniť alebo nie? Pátrala som vo viacerých témach a len tu v príspevku od Jara som to čítala, že sa zdaňujú stravné lístky poskytnuté počas PN a paragrafu.
Tak som na pochybách a neviem, čo s tým.
Ďakujem.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Stravné lístky sa nezdaňujú a to, že jej ich poskytne aj počas dovolenky by mal mať ošetrené v int. smernici, inak to nie je oprávnený náklad.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Má internú smernicu o stravných lístkoch a je tam aj napísané, že sa poskytujú aj počas dovolenky.
Juj, vydýchla som si...
Ďakujem.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Od augusta prechádzame na stravné lístky v hodnote 80,- SK, tak som to vypočítala, že 35,- Sk si bude platiť zamestnanec 44,- Sk bude doplácať firma a 1,- Sk pôjde zo sociálneho fondu. Je tento výpočet správny? A ešte sa chcem opýtať, či môžeme na stravné lístky zo sociálneho fondu poskytnúť viac ako 1,- Sk?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriza Pozri príspevok
Od augusta prechádzame na stravné lístky v hodnote 80,- SK, tak som to vypočítala, že 35,- Sk si bude platiť zamestnanec 44,- Sk bude doplácať firma a 1,- Sk pôjde zo sociálneho fondu. Je tento výpočet správny? A ešte sa chcem opýtať, či môžeme na stravné lístky zo sociálneho fondu poskytnúť viac ako 1,- Sk?
Môže to tak byť, z nákladov môže fi dať na stravenku až 48,95( 55% z 89.-), prídel zo SF môže byť aj viac, záleží na celkovej výške po prídele a prípadných ostatných čerpaniach.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

veľmi pekne ďakujem, ale asi to necháme zatiaľ takto.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať