Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
zuzka34 Pozri príspevok
Dobrý deň!
prosím o radu: vediem prevádzku, kde predávame bežny alkohol,podávam Oznámenia každý mesiac v pohode,teraz majiteľ nakúpil Um (200l), čučoriedky, cukor a dal z toho narobiť niekde u jeho susedov "čučoriedkovicu".Fľaše mi doniesol, vyzerá to skvele,čučoriedky si tam plávajú aj chutí to výborne,zákazníci sú nadšení, no pre mňa vznikol problém ako to mám zoficiálniť pre colníkov, ak by prišli na kontrolu. Na Um sa to už nepodobá aj percentá alkoholu už sú vyššie. Mal niekto niečo podobné?Ďakujem.
Tak, to bude malér a poriadny. Nebolo by lepšie najprv naštudovať príslušnú legislatívu a až potom sa do niečoho púšťať?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zuzka34 Pozri príspevok
Dobrý deň!
prosím o radu: vediem prevádzku, kde predávame bežny alkohol,podávam Oznámenia každý mesiac v pohode,teraz majiteľ nakúpil Um (200l), čučoriedky, cukor a dal z toho narobiť niekde u jeho susedov "čučoriedkovicu".Fľaše mi doniesol, vyzerá to skvele,čučoriedky si tam plávajú aj chutí to výborne,zákazníci sú nadšení, no pre mňa vznikol problém ako to mám zoficiálniť pre colníkov, ak by prišli na kontrolu. Na Um sa to už nepodobá aj percentá alkoholu už sú vyššie. Mal niekto niečo podobné?Ďakujem.
dopúšťaš sa trestného činu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a kolky na fľaše si vytlačíte z PC tlačiarne?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Trestný čin to nebude, lebo nejde o výrobu liehu ale v každom prípade ide o porušenie viacerých ustanovení zákona č. 105/2004 Z. z. a zákona č. 467/2002 Z. z.
Inak nechápem, ako to môže mať vyšší obsah alkoholu, veď ide o maceráciu ovocia v liehu a nie o destiláciu, jedine, že by sa dodatočne do toho macerátu prilieval lieh s vyššou objemovou koncentráciou.
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

Ďakujem za odpovede a povzbudenia,je mi na zbláznenie.Nemôžem majiteľovi vysvetliť , že to predávať nemôžem, ukážem mu odpovede od vás,no neviem.Argumentovala som aj zákonom a nič.Asi si napíšem nejaký papier,že to musím predávať na jeho príkaz a dám mu ho podpísať,lebo ako ho poznám, keď bude problém budem vinná ja, že som to neustriehla.No aj ten mi bude asi na .......!Neznášam, keď niekto robí pozachrbát a neporadí sa aj keď je majiteľ.ĎAKUJEM EšTE RAZ ZA RýCHLE ODPOVEDE.EšTE ZAPRACUJEM ABY SI PIL ON NIEKDE NA CHATE!(200L)
0 0
vmartina vmartina

vmartina je offline (nepripojený) vmartina

zuzka nemôžeme to posudzovať ako miešaný nápoj? Tak ako predávame vianočný punč, predávame aj čučky v ume. Predaj konečnému spotrebiteľovi nablokujem ako um. Nie?
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

ja vôbec neviem,čo mám robiť.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Sú len dve možnosti, a to že si to majiteľ vypije sám alebo predávať ďalej a dúfať, že sa to rozpredá skôr, než príde na kontrolu SOI alebo colný úrad, to si potom "vypijete" všetci.
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

ide o spravny delikt podľa § 47 ods. 1 pism. b) zákona 105/2004
predá, ponúkne na predaj, skladuje alebo prepravuje
spotrebiteľské balenie, ktoré nie je označené v súlade
s týmto zákonom a osobitným predpisom,16a)

pokuta podľa § 47 ods. 2 pism. b) zákona 105/2004
vo výške 50 % dane pripadajúcej na množstvo liehu
v spotrebiteľskom balení, ktoré nie je označené v súlade
s týmto zákonom, najmenej však 10 000 Sk, za
správny delikt podľa odseku 1 písm. b), a taký lieh
v spotrebiteľskom balení zabezpečí,11)

nakoľko v tomto prípade ide o SBL neoznačené v súlade zo zákonom.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
dark32 Pozri príspevok
ide o spravny delikt podľa § 47 ods. 1 pism. b) zákona 105/2004
predá, ponúkne na predaj, skladuje alebo prepravuje
spotrebiteľské balenie, ktoré nie je označené v súlade
s týmto zákonom a osobitným predpisom,16a)

pokuta podľa § 47 ods. 2 pism. b) zákona 105/2004
vo výške 50 % dane pripadajúcej na množstvo liehu
v spotrebiteľskom balení, ktoré nie je označené v súlade
s týmto zákonom, najmenej však 10 000 Sk, za
správny delikt podľa odseku 1 písm. b), a taký lieh
v spotrebiteľskom balení zabezpečí,11)

nakoľko v tomto prípade ide o SBL neoznačené v súlade zo zákonom.
No, to by z toho vyšli takpovediac iba so „škrabancom“. Ešte raz opakujem, že tu ide o hrubé porušenie zákona č. 467/2002 Z. z., zákona č. 105/2004 Z. z., Zákona o potravinách, Potravinového kódexu a pod., tu ide o miliónové pálky a nie o smiešnych 10 tis. Sk za neoznačené spotrebiteľské balenie, to je len „čerešnička na torte“!
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

Excise Duty Pozri príspevok
No, to by z toho vyšli takpovediac iba so „škrabancom“. Ešte raz opakujem, že tu ide o hrubé porušenie zákona č. 467/2002 Z. z., zákona č. 105/2004 Z. z., Zákona o potravinách, Potravinového kódexu a pod., tu ide o miliónové pálky a nie o smiešnych 10 tis. Sk za neoznačené spotrebiteľské balenie, to je len „čerešnička na torte“!

ja som odpovedal len na colnú časť porušenia predpisov
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
dark32 Pozri príspevok
ja som odpovedal len na colnú časť porušenia predpisov
Ale však ja som to vo svojej reakcii uviedol tiež, teda citoval som zákon č. 105/2004 Z. z., ten bol ale porušený závažnejším spôsobom než len predajom neoznačeného spotrebiteľského balenia liehu, konkrétne, ide o správny delikt podľa ustanovenia § 47 ods. 1 písm. k), za čo je pokuta podľa ods. 2 písm. j), preto som napísal, že predaj neoznačeného balenia je iba čerešničkou.
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

Prosím, platí ešte nasledovné? "Ak prevádzkovateľ už má vydané povolenie na predaj alkoholu a otvára novú prevádzku musí 15 dní pred otvorením zaslať na príslušný colný úrad Oznámenie o novej prevádzke a prílohy."!
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
zuzka34 Pozri príspevok
Prosím, platí ešte nasledovné? "Ak prevádzkovateľ už má vydané povolenie na predaj alkoholu a otvára novú prevádzku musí 15 dní pred otvorením zaslať na príslušný colný úrad Oznámenie o novej prevádzke a prílohy."!
Pozrite ustanovenie § 44 ods. 8.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

prosím o pomoc, vyplnila som hlásenie o liehu a poslala cez internet, potom som si zistila chybu chcela som to zmazať zaškrtla som žiadosť o zmazanie a nič. Chcela som poslať to opravené ale mi to nechce pripojiť. čo s tým? prosím poraďte.
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

Renix1 - v pohode a hlavne nestresovat. to ze si zaskrtla ziadost o zmazanie je prvy krok- po tejto tvojej ziadosti sa ti ozve spravca dane s otazkou " preco chces subor zmazat" a ty mu odpovies lebo som urobila chybu. Az po tejto napriklad telefonickej komunikacii administrator systemu Colnej spravy tvoj prvy subor zmaze a ten druhy ktory si zaslala sa v" statuse" zmeni na pripojeny. Inak ak by si aj tu chybu neopravila nic sa nedeje lebo pokutu by si nedostala
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte , vie mi nikto poradiť, ako postupovat ked som zrušila bar a tak sa chcem odhlasiť z colneho uradu. Su nejake odhlášky?
Ďakujem
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

ďakujem za pomoc. A ešte jedna otázočka keď mi klient doniesol faktúry za október, tak som tam našla ešte fakt. za september (30.9.) na ktorej bol alkohol. A teraz čo s tým? treba podať opravné hlásenie za september alebo to zahrniem do októbra?
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

renix1 Pozri príspevok
ďakujem za pomoc. A ešte jedna otázočka keď mi klient doniesol faktúry za október, tak som tam našla ešte fakt. za september (30.9.) na ktorej bol alkohol. A teraz čo s tým? treba podať opravné hlásenie za september alebo to zahrniem do októbra?
podaj opravné hlásenie
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
dark32 Pozri príspevok
podaj opravné hlásenie
A podľa ktorého ustanovenia zákona ho má podať?.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať